HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Liviu Dragnea, Un teleormanean parvenit
Marduk
mesaj 14 Oct 2014, 06:01 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana azi m-am abtinut sa critic, democratic, prestatia acestui politician, teleormanean, desi am avut o tentatie dupa ce i-am vazut proprietatea, mai ales gardul cu care domnia sa a ales sa-si protejeze intimitatea. Azi in urma unei afirmatii, declaratii, am decis sa-i deschid un topic. Domnul Liviu Dragnea zice ca pe seful statului n-ar trebui sa-l intereseze cine este agent, ofiter acoperit etc. Cu alte cuvinte presedintele Romaniei n-ar trebui sa stie cine sunt spionii Romaniei. Voi ce parere aveti? un sef de stat trebuie sa stie cine sunt spionii statului?

Acest topic a fost editat de Marduk: 14 Oct 2014, 06:04 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Oct 2014, 08:37 AM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 14 Oct 2014, 07:01 PM) *
Voi ce parere aveti? un sef de stat trebuie sa stie cine sunt spionii statului?

Dragnea isi apara si el seful cum poate, cum stie... smile.gif

Un sef de stat nu are de ce sa stie cine sunt toti spionii, nu cred ca ii poate tine minte pe toti.

Pe de alta parte, seful statului este seful fortelor armate, seful CSAT, nu pot exista secrete de stat pe care seful statului sa nu aiba dreptul sa le cunoasca, daca le cere. Iar informatia daca exista ofiteri acoperiti printre politicieni nu este secret de stat dintr-un motiv foarte simplu: nu poate fi secret de stat un lucru ilegal. Este interzis prin lege... Asadar, daca cere lista politicienilor care sunt agenti acoperiti, cere sa i se spuna daca exista politicieni care incalca legea, lucru care nu poate fi interzis si nici refuzat sefului statului.

La treaba asta Dragnea e penibil, dar papagalul cel mai mare se dovedeste Melescanu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Oct 2014, 03:51 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 15 Oct 2014, 09:37 AM) *
...Pe de alta parte, seful statului este seful fortelor armate, seful CSAT, nu pot exista secrete de stat pe care seful statului sa nu aiba dreptul sa le cunoasca, daca le cere....

Exact la asta na gandeam, un sef de stat are dreptul sa stie, daca un cetatean, politician, magistrat, investitor etc. este ofiter acoperit, spion, agent etc. Solicita informatii pe care le primeste de la serviciile respective. Liviu Dragnea considera ca un sef de stat n-ar trebui sa aiba acces la astfel de secrete, nu cred ca o face doar ca sa-l apere pe V.V. Ponta, e posibil ca in cadrul serviciilor sa existe si alti "spioni" de exemplu informatori ai celebrului 2 si un sfert, ce pot fi folositi in timpul alegerilor, serviciu pe care PSD il controleaza.
QUOTE
...dar papagalul cel mai mare se dovedeste Melescanu.

Melescanu ar putea profita de pe urma acestei dezvaluiri, de ce n-o face?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Oct 2014, 03:51 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
exergy33
mesaj 16 Oct 2014, 06:01 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



un punct de vedere


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 Oct 2014, 08:52 AM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 15 Oct 2014, 04:51 PM) *
Melescanu ar putea profita de pe urma acestei dezvaluiri, de ce n-o face?

Cum sa profite? Melescanu s-a pus singur in offside; dimpotriva, mie mi se pare ca (dupa Ponta) are cel mai mult de pierdut. Este un fost sef de serviciu secret care nu si-a facut datoria, care a folosit informatiile secrete in folos propriu ori al amicilor politici, care a strans semnaturi cu ajutorul unui dereglat mintal cum este Dogaru... Nu-mi imaginez ceva mai penibil decat prestatia din aceste zile ale lui Melescanu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Oct 2014, 09:33 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 16 Oct 2014, 07:01 AM) *

Interesant acest punct de vedere, care incearca sa gasesca un tipar in comportamentul lui Traian Basescu. La final se ajunge la concluzia ca Liviu Dragnea ar putea profita de aceasta brambureala din politica damboviteana. Cum ar putea sa profite Liviu Dragnea, in acest an electoral, cand mai sunt cateva saptamani pana la alegeri? Cat despre incercarea lui Traian Basescu de a se adaposti sub scutul SRI!!! seamana cu scenariul din filmele franceze in care serviciile secrete faceau comedie. Inteleg ca autorul vrea sa intelegem ca Traian Basescu a furat la fel ca toti ceilalti iar acum isi cauta imunitatea post prezidentiala. Orice este posibil, poate ca trecutul lui Basescu despre care s-a tot vorbit, il obliga sa tina partea celor de la SRI, dar acest scenariu presupune sa stim exact ce seviciu este mostenitorul fostei securitati comuniste? SRI sau SIE. Mergand pe logica asta putem presupune ca securitatea a avut doi mostenitori legali, SRI si SIE, adica doua departamente din cadrul securitatii care azi se bat pentru putere! Eu sunt curios de ce nu apar in acest "razboi" toti "copiii" securitatii, dar mai ales cei scoliti sa vehiculeze cea mai mare putere a acestor zile, banii.

QUOTE(abis @ 16 Oct 2014, 09:52 AM) *
Cum sa profite?

Daca V.V. Ponta este fortat sa demisioneze, sa renunte la candidatura sa? devil.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 Oct 2014, 11:51 AM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu are cum. Indiferent ce se intampla, nu exista nicio posibilitate ca numele lui Ponta sa nu mai apara pe buletinele de vot. Pot sa se rastoarne si muntii, deja nu se mai poate face nimic in privinta asta. Nu exista nicio varianta prin care Ponta sa nu participe la alegeri. Doar daca moare... laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Nov 2014, 05:19 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"BAGATELIZAREA" o arta dusa la apogeu de catre PSD. Liviu Dragnea nu da importanta "fleacurilor" care scapa in presa despre conducatorii PSD-isti si lupta acestora pentru victoria finala. Daca ma uit in urma de cand a inceput campania Antenelor si pana azi, manipulare a romanilor a oscilat intre bagatelizare si exagerare. Cand a fost vorba de faptele blamabile ale PSD-istilor totul a fost "bagatelizat" cand a venit randul opozitiei sau a lui Traian Basescu, totul a fost prezentat exagerat. Din nefericire tactica a prins la romanii care s-au simtit lezati de solutiile adoptate de drepta pentru a incerca rezolvarea crizei.

Acest topic a fost editat de Marduk: 12 Nov 2014, 05:21 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 May 2015, 01:22 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ce sanse ar exista ca domnul Liviu Dragnea sa ajunga langa prietenul domniei sale Radu Mazare?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Jul 2015, 11:58 AM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Dragnea nu va ajunge curand langa Mazare, are insa toate sansele sa ajunga azi in locul lui Ponta


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Jul 2015, 01:13 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ar fi o lovitura pentru PSD, in locul unui plagiator si mincinos sa aleaga presedinte un fraudator si manipulator, dar poate de un astfel de presedinte are nevoie PSD sa fie sigur ca va castiga viitoarele aegeri.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Jul 2015, 08:59 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Liviu Dragnea a intrat in istorie, chiar daca este vorba de istoria PSD-ista. Desi presedinte interimar, Liviu Dragnea poate face oarece aranjamente pentru a-si impune "doctrina" pana la viitorul congres, are chiar puterea de a forma, ajuta un viitor presedinte PSD care sa-i fie recunoscator. Astept reactiile altor membri marcanti ai PSD vis-a-vis de aceasta alegere, sigur vor exista voci nemultumite, desi PSD-ul este recunoscut pentru disciplina de partid. Orice caz aceasta victorie va fi una rasunatoare si sarbatorita ca atare, in judetul de bastina la domnului Liviu Dragnea, Teleormanul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Feb 2016, 05:17 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



De ce nu-i place lui Dragnea DEFAIMAREA? Liviu Dragnea si-a pus retelele de socializare in cap cu un proiect de lege prin care defaimarea era penalizata legal cu amenda. Sa-l fi deranjat pe domnul Dregnea atat de tare topicul meu? sau interpelarile jurnalistilor prea curiosi! Eu cred ca Dragnea a gresit, sau a fost impins sa greseasca de cineva din PSD, un consilier! pentru ca nu pot sa cred ca este atat de idiot incat sa nu realizeze ca viitorul politic al PSD, al partidelor politice sta si in retelele de socializare. Probabil ca din aceasta cauza au revenit si-au mai schimbat cate ceva pe ici pe colo, cand au vazut reactia de pe retele. Daca PSD-ul isi inchipuie c-o sa castige viitoarele alegeri doar cu votul "poporului" psd-ist, eu cred ca se insala, malaiul, zaharul si uleiul nu pot fi livrate prin net. Romania a evoluat, chiar si in lumea satului unde predomina "pomanagii" electorali, vine din urma rapid o lume ce se dezvolta pe net, insa eu cred ca legea lui Dragnea nu-i vizeza pe vorbaretii, postacii de prin retele ci pe formatorii de opinie, aici tinteste legea lui Dragnea. Cea mai mare teama a conducatorilor din Romania si nu numai, este "nasterea" unei clase de formatori de opinie, care cu ajutorul netului, a retelelor de socializare sa detroneze formatorii de legi, conducatorii de jure ai acestei civilizatii, transformand lumea intreaga, facand-o sa reactioneze la unison impotriva unor legi aberante ca cea a lui Dragnea. Puterea acestei forte cibernetice este in continua crestere, legea lui Dragnea este doar o incercare pe plan local de a astupa gura celor conectati in retele de idei si teluri comune. Dragnea in loc sa deschida PSD-ul catre lumea virtuala, vrea sa puna satvila defaimarii virtuale, o face fortat, cred eu, fie de unii psd-isti anchilozati in nostalgiile comuniste fie la indemnul unor viitori lideri tineri care si-au dat seama de slabiciunile sale, strans legate de aroganta liderului salvator.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Feb 2016, 02:35 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nici domnului Dragnea nu-i place "democratia originala". Unii politicieni din Romania sunt afectati de actiunile statului (ai caror reprezentanti sunt) in incercarea acestuia de a recupera banii furati de coruptii din aceasta tara. Ce sa mai inteleaga cetateanul? Liviu Dragnea are un alt scop, vrea sa fie sigur ca telespectatorii Antenelor, vor ramane fideli PSD-ului, partidul nostalgicilor, antibasisti pana la moarte.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Apr 2016, 01:53 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ma intreb ce-o sa faca Liviu Dragnea dupa ce a primit sentinta cu suspendare? O sa-si dea demisia? sau o sa construiasca in Kiseleff un gard, cu ulucile puse invers, asemeni celui ce-l are la mosia domniei sale din Alexandria.



Acest topic a fost editat de Marduk: 24 Apr 2016, 01:58 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Jun 2016, 09:15 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Astept ca domnul Dragnea sa-si dea demisia din PSD, daca nu acum macar dupa alegerile din toamna. Ar putea sa se retraga acasa in Teleorman sa-si intorca ulucile de la gard, demonstrand astfel mai mult respect fata de vecini decat fata de domnia sa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Oct 2016, 09:32 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



”Eu cred că președintele Iohannis bate câmpii. Este preocupat de angajarea paznicilor. Nu există nicăieri în Europa o interdiciție pentru un om care a avut un necaz și a furat un ou, o pâine de foame..." rofl.gif clapping.gif
Mai ca te apuca plansul citind aceste randuri. Ai zice ca sunt ale unui amarat de la coltul strazii care a gasit drag de politica nu ale unui politician versat capabil sa scoale si mortii din morminte doar pentru a ramane la putere. Este Liviu Dragnea, ciocoiul Teleormanului, care vrea sa ne demonstreze noua, celor care nu suntem inregimentati in PSD, ca n-a furat, nici usturoi n-a mancat si nici gura nu-i pute.
"Toți vor da socoteală pentru ce au făcut, fac și ce intenționează să facă. Am informații că o parte din ei sigur vor ajunge în situația că instituțiile ar putea să-i cheme la audieri..."
Omul asta crede ca merita mai mult, iar eu sunt convins c-o sa primeasca ce vrea dupa aceste alegeri, care vor fi pentru mine ca bomboana de pe coliva acestei tari, europene.

Acest topic a fost editat de Marduk: 28 Oct 2016, 09:40 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Nov 2016, 04:26 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Liviu Dragnea a devenit un comendiant talentat, nu poti sa nu razi in hohote la declaratiile sale.
"PNL se comportă ca o gașcă...Sunt în stare să ne fure și zahărul din ceai." rofl.gif clapping.gif
Declaratia asta s-ar putea incadra la "rade ciob de oala sparta" sau "hotul striga, hotii!"
"Le-am dat românilor chiar în urmă cu o săptămână 102 motive să creadă în programele noastre de guvernare. Am eliminat 102 taxe."
Dupa alegeri cred ca urmeaza ca romanii sa fie taxati cu alte taxe care vor anula toate taxele eliminate, poate chiar vor plati mai multe taxe ca inainte. Cu alte cuvinte "ce ti-am dat cu o mana, iti iau inapoi cu doua"
Etc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Nov 2016, 08:41 PM
Mesaj #19


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Asta merge ca în Germania: Ti-am dat cu p.ula-n gura, dup-aia platesti dublu taxe laugh.gif clapping.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 2 Nov 2016, 08:49 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Dec 2016, 03:02 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Liviu Dragnea continua sa ma uimeasca, sa ma socheze cu pretentiile sale cu promisiunile sale. Mi se pare, de la nivelul meu, ca acest teleoltean vrea sa se razbune pe viitorul acestei tari. Politicianul Liviu Dragnea si PSD continua sa creasca "potul" de pe masa romanilor, banii aruncati din elicopter plutesc spre bucuria consumatorilor de vise ca o ploaie marunta de mici si bere, care se va revarsa peste Romania dupa formarea guvernului Dragnea. Nu ne pasa de ce zice UE, de ce vor scrie ziarele si vor comenta analistii despre aceasta tara si optiunea romanilor in aceste alegeri etc. totul este lasat uitarii doar pentru o mana de arginti promisi de PSD si Liviu Dragnea. Liviu Dragnea este noul actor in aceasta telenovela socio-politica care a cuprins Romania si pe care a scindat-o deja in cei care-l vor pe Dragnea premier indiferent de ce condamnari si dosare ar avea si cei care mai au un pic de bun simt si zic ca n-ar trebui ca Liviu Dragnea sa ajunga premier. Pe mine ma inspaimanta ca Liviu Dragnea chiar se vede premier, ma ingrozeste scenariul in care Romania poate ajunge cu Tariceanu presedinte (in urma suspendarii lui Johannis) si Dragnea premier. Dar cel mai mult ma preocupa de unde provin banii promisi romanilor, or fi gasit o comoara PSD-isti!? sau poate ca au de gand sa puna in aplicare confiscarea extinsa, pe seama adversarilor politici, care nu sunt chiar atat de saraci cum ar credea unii. Cert este ca Liviu Dragnea, care din cate mi-aduc aminte promitea ca dupa alegeri o sa-si dea demisia de la conducerea PSD, este azi in centrul atentiei, principalul erou al scenariilor ce trateaza viitorului Romaniei. Ma tot intreb, oare Liviu Dragnea se gandeste doar la viitorul copiilor sai sau la viitorul copiilor tuturor romanilor? Cred ca i-ar trebui putin mai mult bun simt, respect fata de promisiunile facute iar daca n-o sa se gandeasca la viitorul romanilor, macar sa-si intoarca ulucile alea de la gard, sa intre si el in randul lumii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 19 Dec 2016, 10:53 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Ma tot gandeam pe cine va nominaliza Dragnea pentru functia de prim-ministru ... si observand unele "absente " de la tot felul de intalniri televizate am ajuns la concluzia ca asul din maneca lui Dragnea ar putea fi Serban Nicolae rolleyes.gif unsure.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2016, 05:29 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Uite ca teleolteanul a scos "asoaica" din maneca. rofl.gif bop.gif clapping.gif yay.gif Ne-o facu urmasul lui Tudor Vladimirescu, ne-a dat pe mana turcilor, dupa ce in campanie ii statea in gat Julien-ul. O tara de procopsiti, presedintele sas, primul ministru (daca e acceptata de catre sasul Johannis) o turcoaica maritata c-un sirian, ce mai incoce si-n colo ni se duse vestea-n lume. Ce mai urmeaza? un rus la interne un american la aparare si un evreu la finante, asa ca sa-i multumim pe toti sa nu mai zica europenii ca nu suntem deschisi catre democratie. Vorbeste targul ca turcoaica nu e decat interimar pana-si rezolva omul problema cu legea neconstitutionala si se face premier legal. Pana atunci nu poci decat sa-l felicit i-au iesit toate cartile de care avea nevoie sa-si bata joc de "pulime" pana la capat, el presedinte la camera, prietenul sau, fanariot, presedinte la senat "dascalimea" se da de ceasul mortii iar sasul e prins intre turci, fanarioti si teleolteni. O sa rada toata lumea de noi, daca pana mai ieri aveam doar parlametari penali, de azi avem un presedinte de parlament penal, ce numai americanii sa aiba clovnul lor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 23 Dec 2016, 10:33 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Nu inteleg de ce esti asa de rautacios ?
Ne place ori nu, atat Iohannis cat si Sevil Shhaideh sunt cetateni romani, nascuti crescuti si educati in aceasta tara.

Problema cu doamna nu e faptul ca e tataroaica si musulmana. Nici ca nu a participat activ la campania electorala, nici ca e creionata ca o persoana docila si foarte muncitoare care se va transforma intr-o marioneta in mana lui Dragnea. Sotul dansei este o problema. Sunt multe neclaritati, eu le-as zice nereguli, in legatura cu el. Deci vulnerabilitatea doamnei Sevil Shhaideh vine din aceasta directie.

Nu am crezut sa apuc ziua asta, adica ziua in care sa-i dau dreptate lui Basescu rolleyes.gif ... ca cea mai buna solutie ar fi ca ea insasi sa renunte la nominalizare.

Si ce ma face sa râd e situatia penibila in care se afla acum multi dintre comunicatorii PSD-ului, alde Codrin Stefanescu, care ironizau USR-ul spunand ca singurul cu nume romanesc de acolo ar fi Nicusor Dan, sau se distrau copios pe seama unui filmulet realizat undeva intr-un sat unde cativa batrani nu pronuntau corect numele lui Iohannis.
Acum vad ca lor, plus realizatorilor de programe de la Antena3, li se innoada limba in gura atunci cand pronunta numele doamnei. Vad cum se hăhăiesc si ii stalcesc numele de parca nu pot intreba un specialist in limba araba cum ar trebui pronuntat corect.

Numele ei e usor de pronuntat daca te invata cineva cum. Acel ultim h din nume e un h mut, deci nu se pronunta. In limba araba este adaugat cuvintelor pentru a marca accentul ce trebuie pus pe ultima silaba a cuvantului.
Deci numele se pronunta Șaide (Șai-de ... cu accentul pe e).

Sevil e un nume de origine turca care inseamna cea iubită.

Acest topic a fost editat de exergy33: 23 Dec 2016, 10:36 AM


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Dec 2016, 10:53 AM
Mesaj #24


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Saideh sevil, danke smile.gif
sau am voie sa te iubesc ?


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Dec 2016, 03:52 PM
Mesaj #25


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



"Numele ei e usor de pronuntat daca te invata cineva cum. Acel ultim h din nume e un h mut, deci nu se pronunta. In limba araba este adaugat cuvintelor pentru a marca accentul ce trebuie pus pe ultima silaba a cuvantului.
Deci numele se pronunta Șaide (Șai-de ... cu accentul pe e)."

Asta-mi aduce aminte de forumistul nostru hashespire, si la fel pe franceza, un H se respira, nu se zice.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Dec 2016, 05:10 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 23 Dec 2016, 10:33 AM) *
Nu inteleg de ce esti asa de rautacios ?

Nu sunt rautacios, n-am nimic cu aceasta doamna, cu musulmanii moderati, cu cetatenii romani de religie musulmana. Dar asa cum ai remarcat si tu, am o problema cu Liviu Dragnea, staff-ul si campania sa nationalista a PSD-ului cu Julien etc.
Sevil Shhaideh ca cetatean roman are toate drepturile si indatoririle pe care le am si eu.

QUOTE
Problema cu doamna nu e faptul ca e tataroaica si musulmana....Sotul dansei este o problema...

Dragnea nu stia asta? n-a avut o perspectiva asupra consecintelor desemnarii ca premier? asa cum n-a stiut sa-si administreze judetul pe care l-a pastorit, la fel procedeaza cu Romania si minciunile cu prosperitatea romanilor. Eu cred ca aceasta numire a lui Sevil Shhaideh este o alta "stratagema" teleolteneasca, pentru al forta pe Johannis sa joace gresit "setul" asta. Sigur au un alt prim ministru dar cu numirea asta se platesc olteneste niste polite mai vechi.

QUOTE
...cea mai buna solutie ar fi ca ea insasi sa renunte la nominalizare.

Nu stiu daca o sa renunte, ea are de jucat un rol si-l va juca pana la cap, mai ales ca prinde bine nationalismului PSD-ist un refuz pe motiv de aliati si axe. E din ce in ce mai clar pentru mine, unde vrea PSD-ul lui L. Dragnea sa ajunga, dar e posibil ca PSD-ul si Dragnea sa piarda daca merge pe linia asta ascutita a nationalismului.
QUOTE
...Sevil e un nume de origine turca care inseamna cea iubită.

Interesant, multumesc pentru info. Am aflat ca nu e tataroaica ci turcoaica, mama ei a dat un interviu la EVZ si a spus clar ca e turcoaica si musulmana.

L.E.



rofl.gif Dragnea nu mai trebuie sa schimbe ulucile, casa asta cica i-a lasat-o Bombonicii.

Acest topic a fost editat de Marduk: 23 Dec 2016, 05:15 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 27 Dec 2016, 12:22 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Mi se pare mai mult decat interesant faptul ca desi PSD-ul a castigat cu un scor mare alegerile Klaus Iohannis se comporta cu Dragnea si cu partidul lui ca si cum acestia au pierdut alegerile rolleyes.gif


Cred ca Iohannis a luat o decizie corecta, nu stiu daca sub presiunea consilierilor sau din proprie convingere bazata pe informatiile ce i-au fost transmise.
Oricum, de abia acum am aflat ca Akram Shhaideh, plus fratii sai, au facut facultatea in Romania !
Am aflat ca el are doi copii dintr-o alta casatorie pe care i-a adus sa studieze in Romania. Ca el insusi a predat la Universitatea Ovidius din Constanta.
Exista multe informatii pe care nu le stim si de aceea nu cred ca putem analiza situatia de facto dar am convingerea ca presedintele a fost informat corect.

Vreau sa vad urmatoarea mutare a lui Dragnea. Putea foarte bine sa nominalizeze de la bun inceput un premier cu prestanta in partid ... dar ce sa-i faci daca se teme atat de mult sa nu piarda puterea pe care o are in momentul actual.


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Dec 2016, 11:42 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Acum chiar nu mai conteaza pe cine nominealizeaza, faptul ca la fortat pe Johannis s-o refuze pe Sevil, a creat deja un avantaj pentru PSD, care nu are majoritatea absoluta conf. 103 din constitutia lui Iorgovan.
Art.103
"(1) Preşedintele României desemnează un candidat pentru funcţia de prim-ministru, în urma consultării partidului care are majoritatea absolută în Parlament ori, dacă nu există o asemenea majoritate, a partidelor reprezentate în Parlament."

Dragnea stie ca poate genera o criza care sa duca la suspendarea lui Johannis, stie care este parerea electoratului, in acest moment, fata de Johannis asa ca s-ar putea sa mearga pe calea suspendarii. Poate sa nominalizeze un alt premier din rândul PSD sau ALDE, nu m-ar mira ca acesta sa fie Daniel Constantin omul de paie a lui Tariceanu, desi parca si el are dosare sau condamnari. Sa vedem ce-o sa se intample, la cat de mult se urasc intre ei politicienii romani, fara sa le pese de interesele romanilor, ne putem astepta la orice.

Acest topic a fost editat de Marduk: 28 Dec 2016, 11:48 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 28 Dec 2016, 05:11 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Nu cred ca Iohannis să fi încălcat Constituția. E dreptul lui să refuze. Oricum, el recunoaște majoritatea parlamentară PSD+ALDE și de aceea le-a cerut o nouă propunere de premier.

În ceea ce-l privește pe Dragnea nu sunt de acord pe tine. El a greșit de neiertat și a dat victoria din alegeri pe nimic.
Din ce în ce mai mult mi se întărește impresia că el a dorit ca România să ajungă în impas.
Putea de la bun început să propună o persoană acceptată de majoritatea liederilor și membrilor cu vechime ai PSD-ului, însă el ce și-a zis : dacă nu pot fi eu prim ministru (și l-au convins de asta juriștii din partid explicându-i că nu există nici o cale legală pentru a ajunge în fruntea guvernului) atunci să propun pe cineva care să-mi creeze avantaje indiferent dacă va fi sau nu acceptat de președinte unsure.gif
Doamna Sevil Shhaideh era persoana potrivită, Dragnea mizând pe docilitatea ei, și totodată un pion cu care credea ca îi va putea da șah lui Iohannis. Dar se pare că Dragnea își va prinde coada în capcana Sevil Shhaideh concepută de el însuși.

Devine evident pentru mine că Dragnea de la bun început a știut ce urmări mediatice și ce valuri va stârni nominalizarea unei persoane ca Sevil Shhaideh cu un soț ce a primit cetățenia română la o lună după ce dânsa a devenit ministru (legea prevede ca orice cetățean străin care cere cetățenia română trebuie sa locuiască cel puțin cinci ani în România, minimum șase luni pe ani), soț cu poziții declarate pro-Assad și cu o activitate de 22 de ani în posturi guvernamentale de mare răspundere în regimul Assad.

Totuși îmi sunt neclare cîteva lucruri ținute secret se pare, dar și unele desprinse din interviul acordat de mama doamnei Shhaideh.
Cine a fost primul soț (nume, profesie) și ce s-a întâmplat cu dânsul? A murit? S-au despărțit?
Copilul care a murit imediat după naștere a fost din prima sau din a doua căsătorie?

Nu cred că Dragnea să nu fi știut cu ce se ocupă cei trei frați, toți trei cu studii făcute în România, și în ce fel ramificațiile din familia soțului vor constitui subiecte de investigație pentru serviciile de securitate dar și pentru persoanele cu decizie din structurile NATO.

QUOTE
In ceea ce priveste apartenenta etnica, mama ei spune ca "seamana cu taica-su, cu ochii deschisi la culoare. Nu a luat nimic de la mine. Noi suntem turci. Ziceau aseara la TV ca este tataroaica. De unde? Noi vorbim limba turca. Dar pana la urma, turcoaica, tataroaica, este aceeasi religie. Suntem tot musulmani".

"Sevil nu a avut copii. A murit la nastere copilul, a dus sarcina pana la 9 luni. Si la nastere, baietelul de 3,8 kg a murit. Atunci s-a declansat si diabetul, cu 3-4 insuline pe zi. Si totusi, nu se menajeaza. Sotul ei, Akram, este un baiat bun si foarte destept. Este profesor inginer, a predat si la Universitate, la Ovidius. Este si doctor. Si-a adus si copiii din Siria. Are un baiat la liceul sportiv si fata la facultate. Si copiii invata limba romana. El a facut facultatea in Romania, are trei facultati. Fratii lui sunt in Romana, casatoriti cu romance. Este un om foarte destept, dar si foarte glumet, cu simtul umorului", spune Muezel Geambec despre ginerele ei.

Mie îmi pare foarte rău că Sevil Shhaideh a fost atrasă în capcana lui Dragnea și că unii se folosesc de ea pentru a plăti polițe adversarului.
Nu merita în nici un caz asta.

Acest topic a fost editat de exergy33: 28 Dec 2016, 05:13 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Dec 2016, 05:36 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 28 Dec 2016, 05:11 PM) *
Nu cred ca Iohannis să fi încălcat Constituția. E dreptul lui să refuze.


Clar ca Johannis nu a incalcat constitutia.

QUOTE
În ceea ce-l privește pe Dragnea nu sunt de acord pe tine. El a greșit de neiertat și a dat victoria din alegeri pe nimic.
Din ce în ce mai mult mi se întărește impresia că el a dorit ca România să ajungă în impas.


Eu am aceiasi parere ca Dragnea vrea ca Romania sa ajunga in impas, pentru ca el nu poate ajunge premier din cauza unei legi "gresite", pe care de altfel si-a propus s-o schimbe. Dragnea, asemenea altor justitiabili din Romania, nu-si recunoaste vina, legile sunt de vina.

QUOTE
Mie îmi pare foarte rău că Sevil Shhaideh a fost atrasă în capcana lui Dragnea și că unii se folosesc de ea pentru a plăti polițe adversarului...

Sevil ii este datoare lui Dragnea, e la mijloc o cumetrie specifica politicii romanesti, ea nu putea sa-l refuze pe "binefacatorul" ei când acesta i-a cerut ajutorul.

PS

din cate observ acum la tembeliziuni Dragnea incearca sa impuna ca premier tot o femeie "de-a lui" din Teleoltenia, deci continua sa joace pe o viitoare schimbare a legii care sa-i permita sa ajunga prim ministru. Sa vedem ce zice Johannis, daca refuza risca sa fie suspendat.

Acest topic a fost editat de Marduk: 29 Dec 2016, 11:32 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Jan 2017, 01:49 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Liviu Dragnea a demonstrat inca odata, daca mai era nevoie, ca este frustrat. Nu stiu cine i-a dat ideea asta cu "cina in format restrans", nu stiu cine a platit pentru aceasta cina, nu stiu ce cauta Grindeanu in USA etc. Un lucru imi este insa clar Liviu Dragnea & Co au vrut sa fie primii la masa "sultanului" si respectand traditia istorica a acestor meleaguri mioritice, probabil s-au infatisat la masa lui D.T. prin intermediul unor "fanarioti" (in USA le zice lobisti), ca fiind conducatorii natiuni, fortandu-l pe "sultan" sa-si aminteasca de vilayet-ul Romania si sa rosteasca deja istoricele cuvinte "Romania is important for us!". Ca alegator, votant constiincios, Liviu Dragnea nu ma reprezinta, nu i-am votat partidul si nici aberatia politica numita program de guvernare, ca cetatean al Romaniei Liviu Dragnea m-a facut sa ma simt injosit, umilit. A reusit sa-mi dovedeasca, prin prezenta sa la aceasta "cina in format restrans", mizera conditie in care se gaseste azi Romania. Mi-a amintit de toata istoria acestor trei tari romanesti, cand inca nu erau unite sub sceptrul unui rege lipsit de "manierele" turco-fanariote. Liviu Dragnea & Co demonstreaza ca nimic nu este mai important pentru gruparea sa decat confruntarea, razbunarea si lupta pentru putere, in rest nu mai conteaza nimic, daca nu le demonstreaza celorlalti ca ei psd-istii, sunt cei mai indreptatiti sa conduca aceasta tara. Ceausescu, cat era el de oltean, nu-mi aduc aminte sa-si fi calcat mandria, ducandu-se in vizita neinvitat oficial la o cina cu bilete de intrare. Liviu Dragnea a vrut sa fie primul politician roman care da mana cu omul ce vrea sa instaureze o noua era in aceasta lume, cineva a platit pentru asta niste bani, iar istoria o sa consemneze asta, amintindu-l pe Dragnea ca pe un teleoltenean lipsit de mandria specifica. Nu stiu daca Romania va castiga ceva de pe urma acestei "cine in format restrans", dar cu siguranta politicienii din estul Europei vor zambi cu subinteles, de acum inainte, despre aceasta umilinta, ori de cate ori Dragnea ne va reprezenta la cine stie ce alte intruniri, dineuri si cine. "We will make it happen! Romania is important for us!" 10 cuvinte a rostit D.T. iar Liviu Dragnea a spus ca "a fost un dialog cald si deschis" daca Liviu Dragnea crede ca doua vorbe si trei cuvinte reprezinta un dialog intre "conducatorul" romanilor si nababul americanilor, atunci ce-ar mai fi de zis? Ce sau cine ar putea sa-i faca pe acesti conducatori sa inteleaga ca nu linguseala si servilismul sunt rasplatite sincer de cei puternici. Evenimentul s-a produs, azi oricat am vorbi despre aceasta umilitoare servitute, n-am rezolva cine stie ce, dar sunt convins ca istoria va avea ceva de zis, pentru a marca exact asa cum trebuie ambitia unor conducatori care pun mai presus interesele personale decat interesele nationale. Pentru mine ceea ce a facut Liviu Dragnea este o ambitie proseteasca, satisfacuta cu bani, pe care orice cocalar marunt poate s-o faca, nu un eveniment istoric ce s-a incheiat cu "un dialog cald si deschis".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 21 Jan 2017, 04:46 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Nu stiu cine a plătit dar ma gandesc ca ideea i-a fost data de Andrew Weiss ... și e posibil ca el sa fi tras toate sforile pentru ca Dragnea & Co sa ajunga in America.


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Jan 2017, 06:13 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



HTF is Andrew Weiss? Istoria noastra nu i-a consemnat pe fanariotii de la Stambul, care au schimbat domnitorii tarilor romane, precum salvarii cu care se prezentau in fata sultanului, din cauza mirosului .... de smirna. Oricine ar fi intermediat "infatisarea" respectiva, Liviu Dragnea n-a obtinut firmanul, din contra s-a umplut de rusine, mai ales daca tinem cont de nationalismul de care a abuzat in campanie, pentru a culege voturile romanilor smintiti.

Acest topic a fost editat de Marduk: 21 Jan 2017, 06:14 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 21 Jan 2017, 08:43 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Donald Trump a detinut, pana sa fie ales presedinte al SUA, un important grup de companii in conducerea caruia se afla si Andrew Weiss, un expert in domeniul constructiilor care este originar din Romania. Weiss lucreaza pentru Trump de 35 de ani si este vicepresedintele executiv pentru dezvoltare si constructii in grupul de companii detinut de magnat. Nascut in 1952, la Cluj-Napoca, dintr-un tata tamplar si o mama croitoreasa, Andrew Weiss a emigrat cu familia in America, la o varsta frageda. In 1974 a devenit licentiat in inginerie civila la Universitatea Columbia, iar in 1980 a obtinut un masterat la Universitatea New York.




sursa imaginii cu explicatiile aferente

Weiss este cel cu barba, ultimul rand pe pozitia din mijloc.

Acest topic a fost editat de exergy33: 22 Jan 2017, 09:47 AM


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Jan 2017, 09:25 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ok si ce vrea Andrew Weiss asta de la noi, romanii? sa-l recunoastem pe Liviu Dragnea drept conducatorul providential al Romaniei? asa cum se crede si Donald Trump in USA?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 09:52 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman