HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegeri Prezidentiale 2014
abis
mesaj 17 Oct 2014, 08:57 AM
Mesaj #71


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca doriti sa revedeti.... Victor Ponta la Pro TV in 1997

https://www.youtube.com/watch?v=AHObJ9WMLcM...eature=youtu.be


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Oct 2014, 10:03 AM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"STIRIPESURSE.RO - Victor..." Acest videoclip nu mai este disponibil din cauza revendicării drepturilor de autor din partea CME Media Services Limited."

Asta este inceputul linistii ce se anunta in Romania dupa ce V.V. Ponta castiga alegerile. "Romani dormiti linistiti, noi avem grija de banii vostri, pentru copiii nostri"

Acest topic a fost editat de Marduk: 17 Oct 2014, 03:34 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 Oct 2014, 10:43 AM
Mesaj #73


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Vezi aici

http://www.reportervirtual.ro/2014/10/vide...-de-pro-tv.html

Acest topic a fost editat de abis: 17 Oct 2014, 10:44 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Oct 2014, 10:43 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 17 Oct 2014, 10:47 AM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Oct 2014, 03:49 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 17 Oct 2014, 11:43 AM) *
Vezi aici

Intr-un final am vazut clipul, abia a 4-a oara pe PROTV. Am sa comentez pe topicul destinat acestui politician.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Oct 2014, 12:15 PM
Mesaj #76


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Alegeri



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Oct 2014, 01:10 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pomana nationala tinuta de alegatorii romani din 4 in 4 ani la capatuiul democratiei originale moarte. Din cate observ, alegatorii romani se simt bine cand sunt bagati in seama de partide, ce nu inteleg este de ce partidele procedeaza in acest mod din 4 in 4 ani, cand ar trebui sa-i bage pe romani in seama in fiecare zi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Oct 2014, 05:00 PM
Mesaj #78


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Bun loc sa iti faci reclama electorala



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Oct 2014, 10:44 AM
Mesaj #79


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Din campania electorala:

Ponta e singurul candidat care ne-a băgat īn Schengen.

Ponta e singurul candidat care a terminat autostrada București - Pitești - Sibiu - Arad - Nădlac.

Ponta e singurul candidat care a privatizat Oltchim și CFR Marfă

Ponta este singurul candidat care a pus economia Romāniei pe o creștere fără precedent, dublānd și chiar triplānd salariile și pensiile.

Ponta este singurul candidat care este și doctor.

Ponta este singurul candidat al cărui anturaj politic stă impecabil la capitolul integritate.

Ponta e singurul candidat față de care liderii europeni și americani și-au exprimat, direct, categoric și fără echivoc, sprijinul, admirația chiar.

Ponta e singurul candidat care a creat două milioane de locuri de muncă, deși, responsabil, nu promisese niciunul in campania electorala.

Ponta este singurul candidat care NU MINTE NICIODATĂ. Este fizic incapabil de așa ceva, ceva de speriat...



In cazul in care castiga alegerile, el va fi viitorul comandant suprem al fortelor armate romane. Vom fi mandri de el!





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 30 Oct 2014, 01:08 AM
Mesaj #80


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Mediavax


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Oct 2014, 01:04 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Atentie!! Mesajul PSD adresat cetatenilor romani inaintea alegerilor: "Resistance is futile, you will be assimilated"




--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Nov 2014, 08:11 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cuvantul de ordine al guvernantilor pentru alegerile din 2014 a fost, in opina mea: "ANIHILATI DIASPORA SI TINERETUL, SI VOM CASTIGA". Este o rusine, o manipulare ordinara, cea ce s-a intamplat in acest tur de scrutin la sectiile de votare din diaspora si din campusurile universitare. PSD-ul, guvernantii, factorii de raspundere etc. au "furat" dreptul romanilor de a-si alege viitorul in mod corect.


L.E.

V.V. Ponta continua sa faca "misto" de cei care n-au reusit sa-si exprime votul. Este revoltator modul in care trateaza premierul Romaniei, inca in functie, situatia de la sectiile de votare din strainatate si campusurile universitare.

Acest topic a fost editat de Marduk: 3 Nov 2014, 08:38 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Nov 2014, 09:39 AM
Mesaj #83


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Surpriza acestor alegeri este ca nu am avut nici o surpriza, rezultatele au fost cele anticipate de toate casele de sondaje.

Prima batalie, previzibil, a fost castigata de PSD.

Ceea ce este greu, abia acum urmeaza.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Nov 2014, 02:04 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pentru mine este o surpriza ca doar 153.677 de roman au votat in strainatate!? Din cei 3-5 milioane de romani din strainatate doar atatia sa fi votat? La 3 milioane de romani ar fi o prezenta de aprox 5,1% ceea ce mi se pare extrem de putin.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 3 Nov 2014, 02:24 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Marduk @ 3 Nov 2014, 03:04 PM) *
Pentru mine este o surpriza ca doar 153.677 de roman au votat in strainatate!? Din cei 3-5 milioane de romani din strainatate doar atatia sa fi votat? La 3 milioane de romani ar fi o prezenta de aprox 5,1% ceea ce mi se pare extrem de putin.

Putini ... si in contradictie cu imaginile care prezinta cozi la urnele de votare amplasate in diverse consulate si ambasade. E vorba de imagini surprinse dupa caderea intunericului.
Deci se pune intrebarea : unde s-au pierdut voturile celor ce au asteptat rabdatori sa le vina randul pentru a-l alege pe noul presedinte ?


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Nov 2014, 03:16 PM
Mesaj #86


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(exergy33 @ 3 Nov 2014, 02:24 PM) *
Putini ... si in contradictie cu imaginile care prezinta cozi la urnele de votare amplasate in diverse consulate si ambasade. E vorba de imagini surprinse dupa caderea intunericului.

Dimpotriva: cei de la cozi nu prea au putut vota... Vezi ca e plina presa de stiri pe subiectul asta. Fireste, nu la Antene ori RTV...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 3 Nov 2014, 03:34 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Am citit cate ceva dar nefiind la fata locului in nici una din aceste locatii nu pot aprecia la justa valoara situatia. Totusi imaginile postate aici m-au ajutat sa-mi formez o parere.

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Special/...RAINATATE+COADA

Eu credeam ca, in ziua alegerilor, ambasadele si consulatele au obligatia sa fie deschise pana la ora 12 noaptea, si de aici in mod eronat am tras concluzia ca marea parte a celor ce au stat ore in sir la coada au reusit in final sa voteze.
Acum insa aflu cu surprindere ca in unele centre de vot din strainatate nu au existat nici macar formulare suficiente in ciuda faptului ca exista o evidenta destul de buna a cetatenilor romani stabiliti in zonele respective


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Nov 2014, 05:05 PM
Mesaj #88


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nici peste tot in Romania nu au existat destule... Si este de asteptat ca si in turul doi cei care voteaza anti-Ponta sa fie impiedicati pe cale administrativa sa voteze.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Nov 2014, 09:40 AM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Chestia asta cu formularele este o strategie electorala, gandita cu mult timp inainte de aceste alegeri. Sa fim seriosi exista metode mult mai simple de ai depista pe cei care vor sa voteze multiplu, o banala vopsea folosita cu succes in state mai putin democratice decat Romania, dar in care politicienii si alegatorii sufera de aceiasi dorinta, lacomie, cat mai multe voturi cu orice pret. Poate ca metoda cu vopseaua li se pare unora primitiva, dar lipsa de formulare nu ne intoarce tot la primitivism?

Acest topic a fost editat de Marduk: 4 Nov 2014, 03:51 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 4 Nov 2014, 10:50 AM
Mesaj #90


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



http://www.kmkz.ro/opinii/editorial/daca-a...l-lui-iohannis/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 4 Nov 2014, 01:07 PM
Mesaj #91


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Monica Macovei:

Am mers īmpreună īn această campanie și am arătat că putem fi o forță de schimbare. Vă mulțumesc. Vreau să facem īmpreună pasul următor, pentru că transformarea Romāniei ține de noi.

Dau curs solicitării voastre să ne organizăm īntr-o nouă construcție. Īmpărțim īmpreună aceleași valori - dreptate, justiție, demnitate, integritate -, iar acestea vor fi baza noii construcții.

Tot entuziasmul din campania electorală și din ziua alegerilor trebuie organizat. Am văzut cine suntem și cāți suntem. Vedem și cāt de repede ne putem multiplica numărul. Suntem aproape jumătate de milion astăzi, peste un an putem fi de două ori mai mulți.

Programul īl avem. Este Decalogul politic īn jurul căruia ne-am adunat īn campania electorală și pe care īl putem īmbunătăți și extinde.

Trebuie să ajungem cu programul nostru la fiecăre cetățean, trebuie să avem, la īnceput, structuri īn fiecare oraș, după care īn fiecare cătun al Romāniei.

Trebuie să continuăm să rostogolim bulgărele de zăpadă care s-a format și, pānă īn 2016, putem demonstra că suntem cu adevărat o forță.

Īmpreună cu echipa care s-a format īn jurul nostru, lucrăm la noua construcție care să schimbe fața Romāniei īn 2016.

Știu că au fost și dezamăgiri pentru că exit-poll-urile din cursul zilei de duminică arătau un scor mai mare decāt cel comunicat la acest moment de BEC.

Aș vrea să vă gāndiți la un singur lucru: numărul de voturi pe care l-am avut īmpreună duminică ar fi dat circa 20 de deputați și circa 10 senatori la alegerile parlamentare din 2012.

Rămānem īmpreună, noi suntem Romānia oamenilor!


In concluzie, se va naste in curand un nou partid.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 4 Nov 2014, 03:21 PM
Mesaj #92


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Marea infratire romano-maghiara: si PRM, si UDMR in sustin pe Ponta in turul doi. rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Nov 2014, 12:48 PM
Mesaj #93


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Tudor Pendiuc, primarul PSD din Pitesti, retinut pentru o mita de 1.000.000 euro.

Spune cu tupeu, fara nici o jena:

"Sunt anchetat pentru ca este campanie electorala, dar lasa ca vine turul II si se termina cu astea"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Nov 2014, 05:05 PM
Mesaj #94


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Macovei a dat semnalul, voteaza cu Iohannis.

Cum ar fi cu Iohannis presedinte si Macovei premier? jamie.gif

Acest topic a fost editat de abis: 6 Nov 2014, 05:06 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Nov 2014, 05:15 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pentru mine ar fi ok, dar drebuie sa ramanem lucizi, daca romanii nu se mobilizeaza si lasa "armata PSD" & Co. sa se desfasoare, Iohannis si Macovei n-au nicio sansa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Nov 2014, 09:32 AM
Mesaj #96


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



A inceput Mutulica sa vorbeasca. Si vorbeste bine smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Nov 2014, 10:33 AM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



60 de motive pentru care nu votez cu Victor Ponta (Iulia Marin)
Toate motivele sunt pertinente, citindu-le la final rezulta cat se poate de clar ca V.V. Ponta este un mitoman, incompetent si imoral.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Nov 2014, 04:28 PM
Mesaj #98


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Un om de nimic - Emil Constantinescu

http://www.stiripesurse.ro/emil-constantin...nta_938403.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2014, 09:46 AM
Mesaj #99


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Biserica Ortodoxa se implica in campanie in favoarea lui Ponta, in schimbul banilor primiti de la buget.

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-subi...fanta-cruce.htm



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Nov 2014, 10:05 AM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Este o rusine nationala ceea ce se petrece in aceasta campanie electorala. Nu-mi aduc aminte ca BOR sa se implicat atat de profund, in politica, in alte alegeri de dupa '89, iar abordarea religioasa avand ca baza credinta candidatilor mi se pare o nemernicie. Avem dovada, daca mai era nevoie, ca departamentul "ochiul si timpanul" n-a disparut la "revolutia" din decembrie '89, s-a dat la fund o perioada iar cand a fost nevoie de serviciile sale a fost reactivat in numele ortodoxismului romanesc. Culmea este ca chestia cu "ortodoxul nostru" chiar tine pe la tara, multi oamenii simplii sunt manipulati pur si simplu in numele unei credinte nationale, de care se folosesc doar la nunta, botez, moarte si alte cateva mari sarbatori religioase. Daca pana acum Traian Basescu era perceput de catre unii ca informator, agent al securitatii comuniste (SRI), dupa aceste alegeri putem spune ca vom avea un alt agent, spion al SIE (DIE). Pare ca intreaga campanie nu este decat o lupta intre doua foste departamente ale securitatii comuniste, DIE si DSI.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2014, 10:06 AM
Mesaj #101


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Primar PSD, către oamenii lui Iohannis: Vă dau foc ca la şobolani, vă elimin din societate

http://www.stiripesurse.ro/primar-psd-catr...ate_938629.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2014, 10:11 AM
Mesaj #102


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Inca ceva: cum arata planul de aranjare a alegerilor pentru ca Ponta sa castige.

Sunt implicate insitutiile statului, biserica, inspectoratele scolare. Instrumentele sunt santajul si mita.

http://www.gandul.info/politica/inregistra...-ponta-13520057


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Nov 2014, 10:23 AM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am auzit de acest plan. Un amic mi-a dezvaluit cum s-a actionat in invatamant, cand s-au dat educatorilor, invatatorilor, profesorilor, acei bani pentru cursuri. S-a pus in miscare o masinarie isterica de tip militar, cu prezenta in unitatilor de invatamant a tuturor cadrelor, noaptea ca la armata. Cei care nu puteau sa vina au fost amenintati ca nu vor mai primi banii etc. S-au facut tabele cu fel de fel de informatii despre personal etc. Pana la urma banii respectivi vor ajune la firmele de pregatire a cadrelor didactice, conduse de diversi sustinatori ai PSD-ului, poate si ai ACL-ului, iar de acolo o parte din acesti bani vor ajunge la buget ca taxe si impozite. Deci practic cei din educatie au fost "momiti" si numarati, in opinia mea, cu niste bani de covrigi. PSD-ul a vrut sa stie pe cine mizeaza in "dascalime", nu stiu daca au reusit sa ajunga la o concluzie, dar cu siguranta si-au batut joc de educatori, invatatori si profesori.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2014, 04:35 PM
Mesaj #104


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Si urmarea....

http://www.gandul.info/stiri/baronul-mirce...erilor-13532665

Numai sa mai existe DNA dupa alegeri...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Nov 2014, 09:50 AM
Mesaj #105


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ati urmarit dezbaterea de aseara?

Pareri?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 10:05 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman