HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Becalisme, Gigi Becali, candidatul perfect al acestor vremuri
turbo trabant
mesaj 21 Dec 2012, 01:47 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 20 Dec 2012, 11:25 AM) *
Gigi Becali membru in Comisia Juridică a Camerei Deputaţilor, motivatia sa: ”pe mine mă recomandă dreptatea, adevărul, asta mă recomandă. (...) Studiile pe care le am eu sunt de ajuns pentru a vedea dreptatea”.
Putem considera aceasta afirmatie un "becalism"?

Nu dar putem considera pe idiotii care l-au votat cu 70% drept cretini irecuperabili.

http://www.realitatea.net/becali-basescu-p...re_1078428.html

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 21 Dec 2012, 01:49 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2012, 02:54 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 21 Dec 2012, 01:47 PM) *
Nu dar putem considera pe idiotii care l-au votat cu 70% drept cretini irecuperabili....

Nu sunt de acord, au si ei o vina dar vina cea mai mare o au cei care i-au manipulat timp de 8 ani, care le-au bagat in cap fel de fel de gargauni. As fi fost mai fericit daca romanii ar fi votat constient o doctrina, un program politic, nu un politician sau partid care nu face decat promisiuni electorale. Asumarea unei doctrine politice presupune din partea unui alegator ca intelege doctrina respectiva, ca este pregatit sa accepte programul unui partid, pentru ca este in concordanta cu ceea ce el crede ca este bine pentru el, pentru familia lui, pentru tara, pentru viitor. Nu sunt cretini irecuperabili dar trebuie scoliti, trebuie sa inteleaga ca nu mai exista un "tatic" un Ceausescu, care sa le dea cartele, un loc de munca, care sa le poarte de grija cand sunt inundatii, cutremure etc. Cretinii astia trebuiesc educati sa-si poarte singuri de grija, sa se uneasca, sa-si invinga teama ca unii vor doar sa fure, iar altii trebuie doar sa munceasca, ca munca e doar pentru masini si utilaje, sa inteleaga ca cei mai importanti sunt oamenii si ca fara oameni nu se poate face nimic pentru oameni.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 Dec 2012, 03:20 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 21 Dec 2012, 03:54 PM) *
Nu sunt de acord, au si ei o vina dar vina cea mai mare o au cei care i-au manipulat timp de 8 ani, care le-au bagat in cap fel de fel de gargauni. As fi fost mai fericit daca romanii ar fi votat constient o doctrina, un program politic, nu un politician sau partid care nu face decat promisiuni electorale. Asumarea unei doctrine politice presupune din partea unui alegator ca intelege doctrina respectiva, ca este pregatit sa accepte programul unui partid, pentru ca este in concordanta cu ceea ce el crede ca este bine pentru el, pentru familia lui, pentru tara, pentru viitor. Nu sunt cretini irecuperabili dar trebuie scoliti, trebuie sa inteleaga ca nu mai exista un "tatic" un Ceausescu, care sa le dea cartele, un loc de munca, care sa le poarte de grija cand sunt inundatii, cutremure etc. Cretinii astia trebuiesc educati sa-si poarte singuri de grija, sa se uneasca, sa-si invinga teama ca unii vor doar sa fure, iar altii trebuie doar sa munceasca, ca munca e doar pentru masini si utilaje, sa inteleaga ca cei mai importanti sunt oamenii si ca fara oameni nu se poate face nimic pentru oameni.

numai prostii se lasa manipulati si gandesc cu stomacul. la fel si regretacii.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Dec 2012, 03:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2012, 03:52 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 21 Dec 2012, 03:20 PM) *
numai prostii se lasa manipulati.....

Nu sunt de acord. Exista o constiinta nationala, de grup, individuala, care la romani a fost exploatata de alti concetateni pentru interese straine majoritatii romanilor. La alte natiuni constiinta asta nationala, individuala s-a educat, dezvoltat mai devreme, la roamni aceasta dezvoltare a fost intrerupta tot timpul de evenimentele petrecute aici, la granita dintre imperii si religii. Romanii n-au avut timp sa-si educe constiinta nationala, individuala, iar cei care i-au condus, nu si-au dorit asta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 Dec 2012, 03:53 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 21 Dec 2012, 04:52 PM) *
. Romanii n-au avut timp sa-si educe constiinta nationala, individuala, iar cei care i-au condus, nu si-au dorit asta.

mda mai au nevoie de inca 2000 de ani pentru asta. ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2012, 04:11 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



100, 1000, 2000 de ani cine stie cand se vor mai intalnii roamnii cu o situatie similara celei din decembrie '89. Pana atunci nu ne ramane decat sa privim la acesti farisei ai neamului care se autoproclama conducatori in slujba crucii si ai neamului.

Acest topic a fost editat de Marduk: 21 Dec 2012, 04:12 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 Dec 2012, 04:14 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 21 Dec 2012, 05:11 PM) *
Pana atunci nu ne ramane decat sa privim la acesti farisei ai neamului care se autoproclama conducatori in slujba crucii si ai neamului.

Gresit, pana atunci e musai sa ii votezi daca te numesti roman.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Dec 2012, 09:19 AM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Chiliman, Moisescu si Tariceanu sunt mafia imobiliara". rofl.gif clapping.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 31 Dec 2012, 11:55 AM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 31 Dec 2012, 10:19 AM) *
"Chiliman, Moisescu si Tariceanu sunt mafia imobiliara". rofl.gif clapping.gif

Bai forumistule, ce te iei de cel votat cu 75% in coledzi, care e el in coledzi cu toata familia lui de la '48 incoace?

Domnul Becali are dreptate, armata si terenurile ei sunt ale poporului prost. ohyeah.gif

Pentru gigip: asta e sarcasm, nu e o jignire pe bune a colegului de basism, marduk.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Jan 2013, 04:04 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



“Pe mine nu mă interesează PNL, ci Romānia. Eu fac istorie pentru Romānia prin faptele mele. Eu nu sunt membru al PNL, eu am semnat adeziunea la PNL ca să candidez. Eu nu mă consider ca fiind liberal..."

Nu contează cine este mai liberal, important este cine aduce un plus partidului, nu cine este mai liberal.... trebuie să fie oameni capabili, asta are nevoie PNL ca să conducă ţara”

"Am şi nu spun niciodată, nu mă obligă nimeni, poate să se dea şi peste cap ANI (...) că nu dau niciodată numele de cont, banii din cont, nu-i scriu niciodată īn vreo declaraţie banii mei"

"Dacă vreodată o să existe un proces īn sensul ăsta, o să declar legea neconstituţională, pentru că nu mă obligi pe mine ca să-ţi spun eu ţie banii mei"

"Nu pot să o declar acuma (neconstituționalitatea legii ANI - n.r.). Cānd nu o să fie Zegrean şi cu Aspazia Cojocaru, atunci am să o declar, cānd o să plece ăia de acolo"

Omul care face aceste declaratii a fost europarlamentar iar azi este deputat in parlamentul Romaniei. Consider aceste cuvinte ca fiind niste becalisme, desi mi-e rusine ca sunt rostite de un cetatean roman.

Acest topic a fost editat de Marduk: 12 Jan 2013, 04:05 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 12 Jan 2013, 11:46 PM
Mesaj #46


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Marduk, Becali e cinstit, le spune verde-n față! Ce te faci cu toți ceilalți care mint dar fac la fel? Adică se șterg la popou cu legile țării care-s numai pentru fraieri!
"Banu' bă! Ăla care are banu' contează, bă!"


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 13 Jan 2013, 06:41 AM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Erwin, Becali (alaturi de alti politicieni mai tineri cu vederi conservatoare: Eugen Tomac, Mihail Neamtu, MRU in persoana - la cate cruci si-a facut in campania alectorala, ar trebui sa ne stearga Dumnezeu toate pacatele) a fost promovat de catre clasa politica romaneasca urmand un proiect care vizeaza promovarea valorilor crestine si traditionale in Romnania si, totodata, reprezentarea in forul legislativ a tuturor categoriilor sociale semnificative din Romania secolului XXI.
In acelasi timp, factorii de decizie din Romania si din Uniunea Europeana (a nu se pierde din dedere ca practica politica romaneasca se incadreaza intr-un curent mai larg ce vizeaza intarirea identitatii culturale europene; astfel, nu intamplator Traian Basescu l-a propulsat pe Gheorghe Becali direct in Parlamentul european) au luat in considerare meritul personal al noului val in cadrul legislativului national si european. In cazul lui Gigi Becali, noul deputat a reusit o performanta unica in fotbalul romanesc (steaua, in primavara europeana), a reparat un numar impresionant de locuinte, cladiri apartinand patrimoniului cultural, devenind emblematic prin actiunile sale caritabile. Este la zi cu taxele si impozitele si, in acelasi timp, nesantajabil. Nu-l d'al nostru, domle! Observ, mai nou, ca i se reproseaza trecutul pastoral? A fi cioban este o crima?

Consider ca, pe viitor, oricarui om de buna-credinta (cu sau fara bani) ar trebui sa i se ofere sansa de a fi auzit in politica romaneasca si europeana. Vrem democratie da' numa' cu speculatori si corporatisti?


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Jan 2013, 01:17 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(andra_v @ 13 Jan 2013, 06:41 AM) *
QUOTE
... Traian Basescu l-a propulsat pe Gheorghe Becali direct in Parlamentul european

blink.gif
QUOTE
... Este la zi cu taxele si impozitele si, in acelasi timp, nesantajabil.

De unde sti ca Gheorghe Becali este la zi cu taxele si impozitele? Este nesantajabil pentru ca nu avem un cadru legislativ care sa condamne actiunile lui Becali, familia Becali, ca si alte familii, interlopi etc. pe asta s-au bazat.
QUOTE
Observ, mai nou, ca i se reproseaza trecutul pastoral? A fi cioban este o crima?

A fi cioban nu este de condamnat, dar a fi misogin nu inseamna ca ciobanii sunt misogini.
QUOTE
Consider ca, pe viitor, oricarui om de buna-credinta....Vrem democratie da' numa' cu speculatori si corporatisti?

Pe langa buna credinta omul respectiv ar trebui sa mai aiba si bun simt, educatie, sa inteleaga regulile democratiei sa le aplice fara a urmari niste interese personale sau de grup. Gigi Becali cheltuieste mai putini bani pentru a-si face reclama, prin metoda personala de promovare, pomeni, danii, constructia de biserici, case pentru saraci etc. Pe Gigi Becali nu-l pot considera nici macar un om religios, desi se inchina folosind crucea mare, din contra pot spune ca prin actiunile sale este mai aproape de Diavol decat de Dumnezeu. El le da oamenilor sperante nu-i invata cum sa-si puna sperantele in practica, religios, sensu stricto, Gigi Becali se foloseste de bani si putere ca un adevarat anticrist. El corupe pecuniar, folosind ca model spiritual, badarania, denigrarea, denaturarea oricarui individ care i se opune, confundand spiritualitatea ancestrala, pastorala cu ticalosia mardeiasilor din mahalale atunci cand isi povestesc nemerniciile la un pahar de tarie prin cine stie ce locanta de cartier. Grav este ca cei din jurul lui Gigi Becali il considera pe acesta un binefacator, un mantuitor mesianic, fara a cunoaste semnificatia religioasa sau laica a termenelor respective, dandu-i acestuia impresia ca asta este realitatea. Gigi Becali nu este un cioban, el este un speculator, un geambas de oameni care profita de pe urma lacomiei si prostiei acestora, eludand legea cand aceasta ii permite.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 15 Jan 2013, 06:18 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Voievodul liberal:

http://www.gandul.info/politica/becali-in-...n-prag-10471512


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 May 2013, 07:28 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gigi Becali a ajuns la inchisoare, n-a inteles ce se intampla cu el, a dat vina pe statul roman, pe Dumnezeu care i-a dat o pedeapsa pentru ceva de care el Gigi Becali nu are habar, dar pe care-l accepta ca fiind un dat divin. Eu i-as aduce aminte domnului Gigi Becali de un pacat de care domnia sa ca un bun credicios ce este ar trebui sa-l cunoasca, LACOMIA. Nu pot decat sa-i doresc sa-si ispaseasca pedeapsa cat mai usor si sa inteleaga ceva din aceasta pedeapsa, sa inteleaga ca nu parasim acest pamant cu bogatiile pe care le-am strans sau pe care le-am lasat mostenire, ne nastem goi si murim goi, nu ducem cu noi decat INFORMATIA, care ne-a definit ca indivizi, in calatoria noastra in acest timp si spatiu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 May 2013, 05:15 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ioan (Giovanni) Becali: [url="http://adevarul.ro/news/sport/ce-inteles-giovanni-becali-varul-ajuns-gratii-decat-sanatos-sarac-mai-puscarie-1_519c87b9c7b855ff561629c8/index.html"]"Decāt să fiu sănătos şi sărac, mai bine mă duc la puşcărie!... Păi, n-aţi văzut ce meniu au? Supă de găluşti, marmeladă“

Aseara la tembeliziuni am vazut tot felul de indivizi, politicieni, oameni de media, functionari etc. care par sa nu inteleaga ce se intampla cu Gigi Becali, cu modul in care justitia a rezolvat unul din cazurile de frauda, inselaciune, furt etc. prin care statul roman a pierdut bani din tranzactia respectiva. Unii dintre romani par ca nu inteleg cine este STATUL ROMAN, se poarta ca si cum Gigi Becali si multi altii ca el ar fi furat din buzunarul unui american, chinez, saudit, grec, englez etc. nu din buzunarele romanilor. Poporul asta, parte din cetatenii acestei tari, inca mai considera ca a fura de la stat e cam acelasi lucru cu a fura de la PCR. STATUL ROMAN este o entitate care merita furata, pacalita, fraudata, STATUL este bogat, arogant, fura la randul sau de la cetateni, deci merita sa fie furat. Din nefericire toti cei care fura de la STAT fura de fapt din buzunarul comun al tuturor romanilor, fura de la buget, banii pentru sanatate, pentru educatie, pentru autostrazi, armata, politie etc. E nevoie de educatie si timp, pentru a schimba aceasta perceptie a romanilor care este ca un cancer car-i afecteaza fara ca romanii sa realizeze ca fiecare leu furat de la buget si folosit pentru vile, masini de lux, elicoptere etc. este un leu pierdut pentru comunitate, pentru toti romanii care au nevoie de spitale, scoli, azile, autostrazi etc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 23 May 2013, 05:43 PM
Mesaj #52


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



QUOTE(Marduk @ 22 May 2013, 06:15 PM) *
Poporul asta, parte din cetatenii acestei tari, inca mai considera ca a fura de la stat e cam acelasi lucru cu a fura de la PCR. STATUL ROMAN este o entitate care merita furata, pacalita, fraudata, STATUL este bogat, arogant, fura la randul sau de la cetateni, deci merita sa fie furat.


Cam asta e explicatia esentiala pentru coruptia cetateanului obisnuit, dar si pentru gradul urias de toleranta al romanilor fata de marii corupti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 May 2013, 06:31 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Exact moncher, dar asta nu inseamna ca este si corect d.p.d.v democratic, ca cetateanul sa traiasca, sa actioneze, in baza acestei impresii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Jun 2013, 05:03 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Razboinicul luminii" si-a gasit in puscarie telul ce-l mana pe el in lupta, soarta neamului romanesc. Are ocazia sa demonstreze ca stie si poate sa apere neamul romanesc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jun 2013, 06:06 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Rzboinicul luminii" nu vrea sa lupte cu propriile vise, realitati, construite anapoda, impotriva tuturor perceptelor religioase, dar sprijinidu-se pe indemnurile, moralitatea ce izvoraste din aceste percepte. Nu am nici un sentiment fata de "suferinta" lui Gigi Becali, acest om s-a lasat prada mandriei, bogatiei, ajungand sa se creada desupra tuturor, a legii, unsul lui Dumnezeu pe acest pamant romanesc. Micimea sa iese azi la iveala, tocmai prin atitudinea sa, omul nu stie ce inseamna modestia, smerenia, crede ca faptele sale pot fi asemuite cu cele ale marilor sfinti si ar trebui cinstite ca atare. Eu cred ca omul acesta, Gigi Becali, nu este decat un mafiot marunt, desi multi i-l considera un sfant, mantuitor, Gigi Becali a actionat exact ca marii mafioti, si-a creat o aura de credincios, mantuitor al celor nevoiasi, eludand legea, incercand sa-si pacaleasca semenii, furandu-le acestora bunul cel mai de pret, pamantul. Gigi Becali ar trebui sa stie ce inseamna pentru un valah, roman, pamantul, disperarea, prostia si cum sunt pedepsiti vamesii, samsarii, fariseii etc. Daca vrea sa demonstreze ca s-a pocait si a inteles blestemul care-l apasa sa dea inapoi toate pamanturile pe care le-a luat mai jos de 80 euro/mp, sau sa imparta contravaloare rezultata in urma vanzarii acestora, 50%-50%, cu vanzatorii initiali. Poate Gigi Becali sa faca acest pas?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Jul 2013, 10:24 AM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Azi mi-a atras atentia o stire despre familia Becali, desi nu s-ar cuvenii sa vorbesc despre asta, nu ma pot abtine. Cu mama fratilor Becali nu am nimic, Dumnezeu s-o ierte, dar citind stirea respectiva, brusc mi-a venit in minte elanul patriotic al fratilor Becali, cum se laudau acestia pe la tembeliziuni ca fac si dreg, pentru tara pentru popor etc. Nu stiu altii cum sunt dar eu cand aud ceva incep sa-mi pun intrebari, cum a fost posibil, ca intreaga avere a fratilor Becali sa fie trecuta pe numele mamei acestora? Probabil ca mai sunt si altii romani in aceasta situatie, politicieni, oameni importanti, profesori doctori, academicieni, judecatori etc. care profita de legile romanesti pentru a-si pune la adapost averile. Oamenii acestia ne dau uneori lectii de morala, de conduita cetateneasca, dau dovada in fata camerelor de luat vederi de patriotism si solidaritate cu romanii necajiti, fac danii bisericilor etc. dar au grija sa-si protejeze averile de taxe si impozite, care intr-un fel sau altul ar ajunge tot la cetatenii acestei tari, pe care respectivii o preaslavesc. Ma gandesc cum mergea batrana mama la notar, sau poate venea notarul acasa, pentru a semna contracte de milioane de euro, iar notarul accepta astfel de tranzactii in numele poporului roman, in conformitate cu legile din Romania. In opinia mea o asemenea actiune, premeditata, de evitare a taxelor si impozitelor este o josnicie, o nemernicie care le poate trece prin minte doar celor care nu au nici un respect fata de neamul romanesc. Ma gandesc ca legea ar trebui schimbata, ca ar trebui introdus un cuantum, o valoare pana la care poti in aceste cazuri, sa fi scutit de plata taxelor si impozitelor.
".....pentru că Everdichi Becali era refugiată, aceasta era scutită de la plata impozitelor, ceea ce i-a īncurajat pe cei doi fii ai ei să treacă īntreaga avere pe numele ei. Prin moartea mamei lor, cei doi riscă fie să plătească impozite foarte mari pe averea proaspăt moştenită, fie ca sechestrul să se răsfrāngă şi asupra acesteia sau amāndouă. Everdichi a lăsat īn urmă bunuri estimate la 55 de milioane de euro. Doar luna trecută cei doi au transferat īn conturile mamei lor peste 4 milioane de euro, bani proveniţi din transferurile unor jucători....."
Am sa ma opresc aici, cred, sper ca intamplarea asta nefericita le-a dat fratilor Becali un motiv de a se gandi ca nu este bine sa profite la nesfarsit de naivitatea oamenilor langa care traiesc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 Jul 2013, 11:03 AM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 14 Jul 2013, 11:24 AM) *
[/b]. Doar luna trecută cei doi au transferat īn conturile mamei lor peste 4 milioane de euro, bani proveniţi din transferurile unor jucători....."
Am sa ma opresc aici, cred, sper ca intamplarea asta nefericita le-a dat fratilor Becali un motiv de a se gandi ca nu este bine sa profite la nesfarsit de naivitatea oamenilor langa care traiesc.

Marduk,esti genial! prin postarea corecta,la obiect,fara a fi preluata din putul gandirii Intaiului Carmaci,ti-ai spalat toate pacatele acumulate in 9 ani de zile ! Daca nu ai mai prelua tampeniile,minciunile,acuzatiile Marinarului la adresa adversarilor sai,daca ai reusi ,in sfarsit,sa-ti spui PROPRIILE PARERI,PROPRIILE TRAIRI,PROPRIILE GANDURI,ai demonstra o minune! Ca si cei mai mari si mai talibani basisti pot fi recuperati,pot scapa de influenta nefasta a Demisului asupra unor oameni labili psihic!
PS: Stiu ca ,dupa postarea mea,ultimii doi talibani basisti ,postanti la Han,ma vor acuza ca am revenit! Am facut asta pentru ca,din cele cateva mii de postari aiurite,mincinoase,basiste,aceasta este a doua scapata de sub influenta Marelui Carmaci! Bravo! Daca(desi ma indoiesc!)vei mai posta,a treia oara un lucru inteligent,pertinent si mai ales rezultat din propria gandire(si nu din preluarea ca papagalul a dejectiilor basiste!!!),voi saluta performanta ta! Daca te chinuiesti,poti sa scapi de basita cronica evolutiva care va intuneca mintile voua,talibanilor basisti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Jul 2013, 09:45 AM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 14 Jul 2013, 12:03 PM) *
.... poti sa scapi de basita cronica evolutiva care va intuneca mintile voua,talibanilor basisti!

Ce nu intelegi domnia ta, sau nu vrei sa intelegi, mon general, este ca eu nu-l apar pe Traian Basescu, sunt multe decizii ale acestui om pe care le-am considerat gresite. Atasamentul meu fata de presedintele Traian Basescu vine de la cerbicia manifestatata de cei care-l contesta, asta pentru ca eu nu cred si nu voi crede niciodata, ca doar un singur om poarta o anumita vina. Exista un complex de imprejurari, de interese, atitudini, oameni etc. care converg si ajung sa compuna ceea ce-mi place sa numesc, VINA COLECTIVA. Nici un dictator de pe acest pamant n-a condus singur, Traian Basescu nu putea sa vanda flota de unul singur, Ceausescu nu putea sa ajunga ce-a ajuns de unul singur, Stalin, Hitler, Napoleon toti au avut in spate trepadusi, sustinatori care i-au impins catre deciziile ce i-au transformat in dictatori. Victor si Ioan Becali nu puteau sa faca avere in Germania, UK, Franta sau Italia, au reusit in Romania datorita acelui complex de imprejurari de care vorbeam.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Jul 2013, 10:12 AM
Mesaj #59


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 14 Jul 2013, 12:03 PM) *
PS: Stiu ca ,dupa postarea mea,ultimii doi talibani basisti ,postanti la Han,ma vor acuza ca am revenit!

Asta nu-i un motiv sa te acuze cineva de ceva. E doar un motiv de amuzament. Stiam ca vei reveni... Imi este imposibil sa te cred pe cuvant atunci cand promiti ceva. rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 15 Jul 2013, 02:42 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 15 Jul 2013, 10:45 AM) *
Ce nu intelegi domnia ta, sau nu vrei sa intelegi, mon general, este ca eu nu-l apar pe Traian Basescu, sunt multe decizii ale acestui om pe care le-am considerat gresite. Atasamentul meu fata de presedintele Traian Basescu vine de la cerbicia manifestatata de cei care-l contesta, asta pentru ca eu nu cred si nu voi crede niciodata, ca doar un singur om poarta o anumita vina. Exista un complex de imprejurari, de interese, atitudini, oameni etc. care converg si ajung sa compuna ceea ce-mi place sa numesc, VINA COLECTIVA. Nici un dictator de pe acest pamant n-a condus singur, Traian Basescu nu putea sa vanda flota de unul singur, Ceausescu nu putea sa ajunga ce-a ajuns de unul singur, Stalin, Hitler, Napoleon toti au avut in spate trepadusi, sustinatori care i-au impins catre deciziile ce i-au transformat in dictatori. Victor si Ioan Becali nu puteau sa faca avere in Germania, UK, Franta sau Italia, au reusit in Romania datorita acelui complex de imprejurari de care vorbeam.

Pacat ca ai redevenit marduk-basistul ,cel care nu are trairi,ganduri,sentimente proprii! Dupa doua postari adevarate,personale,te-ai reintors in randul basistilor indobitocici care il iubesc fanatic pe cel mai detestat roman din ultimii 20 de ani,demis de catre 7,4 milioane de romani la referendum! Voi,basistii,ii iubiti numai pe cei pe care ii apreciaza(pentru moment ,Basescu!),ii urati si denigrati pe adversarii acestuia(desi,voua personal,niciunul dintre acestia nu v-au facut ceva rau,nu v-au taiat salariile,pensiile,alocatiile) doar pentru ca asa va cere cel care v-a luat putina minte pe care o aveti! Ramaneti ultimii talibani de la Han si penibilii servitori ai acestuia,voi,cei 2-4 postanti nevindecati de basita cronica evolutiva! Nici macar cei care,alaturi de voi ii inaltau osanale Intaiului Demis,nu mai posteaza aberatiile de preamarire a Marelui Carmaci! Au avut taria sa nu mai posteze minciunile si enormitatile basiste! Bravo lor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Jul 2013, 03:26 PM
Mesaj #61


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 15 Jul 2013, 03:42 PM) *
demis de catre 7,4 milioane de romani la referendum

Poate ceva mai putini, stai sa vedem

QUOTE
Voi,basistii,ii iubiti numai pe cei pe care ii apreciaza(pentru moment ,Basescu!)

Hai domn'e las-o ca macane rofl.gif
Uite, eu imi iubesc fetita si pe ea Basescu n-o apreciaza deloc - nici macar nu o cunoaste! rolleyes.gif

QUOTE
ii urati si denigrati pe adversarii acestuia(desi,voua personal,niciunul dintre acestia nu v-au facut ceva rau,nu v-au taiat salariile,pensiile,alocatiile)

Mie nu, ca lucrez in domeniu privat, dar sotiei mele i-a taiat "Basescu" salariul ca la toti bugetarii. Si ce daca?!

Eu o sa votez mereu anti-USL.

Pana la urma tu si cei ca tine l-ati votat pe puscariasul Becali (ca sa revenim ontopic) la fel ca pe puscariasul Nastase si puscariasul, in curand, FNQ.



Acest topic a fost editat de abis: 15 Jul 2013, 03:27 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 15 Jul 2013, 03:33 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 15 Jul 2013, 03:26 PM) *

Cum cine? Patriotii ca gigip! rofl.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Jul 2013, 03:43 PM
Mesaj #63


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu cred ca a ajuns (inca) Romania chiar atat de rau! rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Apr 2014, 03:21 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gigi Becali ne-a trantit iar un "becalism". Nu stiu pe cine si cat a platit, poate nu este decat un drept al sau ca detinut, dar a reusit sa iasa din celula, sa respire alt aer. Nu mai este bolnav, pe moarte, in pericol sa ramana cu disabilitati ce poate i-ar fi permis sa castige ceva bani, dand in judecata la CEDO statul roman. Gigi Becali ne persifleaza iar, a reusit ce nu reusesc multi alti detinuti, ceea ce demonstreaza ca in aceasta tara unii e mai egali ca altii. Daca Gigi Becali se ducea sa lucreze la sera inchisorii, la cresterea oilor inchisorii, lucru la care se pricepe, n-aveam ce comenta, era un drept al sau ca al oricarui alt detinut din Romania. Dar cand pentru Gigi Becali se gasesc o multime de oportunitati, menite doar ca sa-i faca viata mai usoara in inchisoare, asta ma pune pe ganduri. Ma intreb de ce trebuia ca Gigi Becali sa ajunga la "Academia ........." sa faca ce? este Gigi Becali jucator? antrenor? preparator fizic? are vreo diploma in acest sens? nu stiu, poate are si nu stiu eu si-atunci retrag. Din cate am inteles Gigi Becali va tunde iarba, sau va fi supraveghetor ceva un bagator de seama la "Academia ....." nasului sau, onorabilul Gica Hagi. Bravos natiune, halal popor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 May 2014, 04:22 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gigi Becali nu se dezminte, a iesit doar pentru cateva ore din puscarie, dar n-a ocolit tembeliziunile, nu, omul a vrut sa-si prezinte "planul genial" prin care el, Gigi Becali, intentioneaza sa scape mai repede din puscarie. O sa scrie carti religioase, mai lucreaza pe la nasu Hagi, face ce face si in 6 luni scapa. Ma mir ca nu candideaza din inchisoare la europarlamentare, eu il dau ca si castigator, am curaj sa fac pariu ca daca-si propune si i se permite, Gigi Becali castiga un loc la Bruxelles. Are stofa de aburitor de mare clasa, pare cam naiv, mai ales in fata camerelor, dar nu este de fel, Gigi Becali stie ca are admiratorii sai, poate daca ar mai pune ceva bani la bataie, ar iesi chiar presedinte, daca ar gasi sprijinul unui partid cu infrastructura in teritoriu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 May 2014, 09:44 AM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Dec 2015, 12:32 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gigi Becali isi face partid. Multi "epigoni" se avanta catre locul liber, lasat de CVT, in aceasta zona a politicii roamnesti. Gigi Becali i-a intrecut de departe pe toti cu anuntul despre noua formatiune politica "Familia Ortodoxă". hh.gif blink.gif wacko.gif nonono.gif

"O să facem noi un partid din oamenii bisericii. O să merg să vorbesc cu Patriarhul Daniel să dea binecuvāntare īn BOR, să aibă voie să candideze şi preoţii şi īnalţi ierarhi şi facem un partid al bisericii. Şi cāştigăm alegerile şi prima dată dăm bani la biserici şi după aia celelalte".

"Eu nu am nevoie de nicio funcţie, celebritate nu-mi mai trebuie, tot ce fac e din dragoste, ca să īmbisericim Romānia şi să nu mai poată străinii să conducă romānia prin fundaţii, ong-uri anticreştine".RTV


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jan 2017, 12:14 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gigi Becali ne-a oferit azi circ, nu ca ar fi fost nevoie, la dezbaterea publica de la ministerul justitiei. Nu stiu daca Gigi a facut-o intentionat, este parte in alt dosar penal, tine partea cuiva sau pur si simplu a veni ca cetatean sa-si sustina parerea, avizata zice el, fata de ordonanta respectiva. Cert este ca m-a amuzat, desi cam jenant, simplitatea cu care isi rostea cuvintele, folosind cand si cand, deja vestita subliniere: "intelegi"! Nu cred ca aceasta miscare populara, dupa unii controlata de ONG-uri, dupa altii spontana, are nevoie de oameni ca Gigi Becali, e nevoie de oameni care sa stie sa vorbeasca, clar, concret, sigur experienta din inchisoare a lui Gigi Becali este un avantaj, dar mie mi s-a parut ca Gigi vrea sa se foloseasca de aceasta dezbatere pentru interesul personal. Poate ca din vorbele sale parea ca el ataca sistemul, de fapt mie mi s-a parut ca Gigi avea probleme cu conducere penitenciarelor, cu aplicarea legii in aceste penitenciare nu cu OG. Faptul ca i s-a permis sa vorbeasca primul, sa intre (dupa relatarile din presa) pe usa principala, denota ca sistemul este dominat de slugarnicie fata de acesti omnipotenti ai zilei, punandu-le la dispozitie in numele democratiei, o tribuna ce nu le apartine de drept. Nu cred ca d.p.d.v moral, Gigi Becali, avea dreptul sa se adreseze audientei, avand in vedere ca el a fost condamnat pentru coruptie. Toata interventia lui Gigi Becali duce in derizoriu actiunea cetatenilor a ONG-urilor si poate ca asta s-a dorit. Mie mi se pare cel putin aiurea sa ascult cum un fost puscarias, cu experienta in domeniu, tine o pledoarie pentru gratiere si amnistie, dar asa cum vede si gandeste Gigi Becali rezolvarea problemei, nu cum cer cetatenii protestatari.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 30 Jan 2017, 12:43 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Nu vad de ce un fost puscarias nu ar avea dreptul sa participe la o dezbatere publica pe un subiect despre care are mai multe cunostinte in raport cu un cetatean oarecare ... unsure.gif
Cat priveste limbajul nu cred ca de la Becali ar trebui sa avem mari asteptari ... dar ar trebui sa privim dincolo de limbaj, sa privim la ideile propuse.

Acest topic a fost editat de exergy33: 30 Jan 2017, 12:43 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jan 2017, 04:41 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Continui sa cred ca Gigi Becali nu avea ce cauta acolo. Un individ cu cazier, care are comportamentul lui Gigi Becali, nu poate decat sa transforme in derizoriu orice intrunire in care ilaritatea nu-si are locul. E ca si cum satul intreg ar pune pret pe vorbele nebunului sau. Sigur ca fiecare poate sa creada ce doreste despre interventia lui Becali, dar mie mi-a dat senzatia de circ ori ce propunere ar fi fost facuta de catre acesta.

"...Pentru că sunt 10 fapte care să se graţieze, adică uşoare, păi dacă tu te şantajezi cu el «dă-mi 5.000 de euro că te spun lu nevastă-ta că ai fost cu o femeie», nu se graţiază asta, e şantaj. Ei nu graţiază şantajul, ei graţiau abuzul īn serviciu că dacă voiau sute de milioane. Faptele de corupţie nu se ...."

Gigi Becali are ce are cu Marius Vuple, care sigur o sa fie dat afara, probabil pentru ca n-a indeplinit dorintele detinutului Gigi Becali, pe cand acesta se afla in inchisoare.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 11:59 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman