HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

13 Pagini V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Crin Antonescu, un presedinte reprezentativ pentru poporul roman
gigip
mesaj 17 May 2014, 09:39 AM
Mesaj #421


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 16 May 2014, 09:30 PM) *
Mon general, domnul Gheorghe Dinu a vizitat Washinton DC impreuna cu Laurentiu George Crin Antonescu?

Nu,cu sprijinul prietenilor sai de la Casa Alba si NATO! Nu are nicio legatura cu Antonescu ori alt politician!
Cand va reveni,voi p[ublica pe ALO,cu cine s-a intalnit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 May 2014, 09:44 AM
Mesaj #422


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 17 May 2014, 10:39 AM) *
Nu,cu sprijinul prietenilor sai de la Casa Alba si NATO!.....

Vrabia malai viseaza, dar daca-i pe bani orice vis poate deveni realitate.

P.S.
"voi p[ublica pe ALO,cu cine s-a intalnit!"

Asa sa faci.

Acest topic a fost editat de Marduk: 17 May 2014, 09:45 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 May 2014, 09:15 AM
Mesaj #423


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 17 May 2014, 10:39 AM) *
Nu,cu sprijinul prietenilor sai de la Casa Alba si NATO! Nu are nicio legatura cu Antonescu ori alt politician!
Cand va reveni,voi p[ublica pe ALO,cu cine s-a intalnit!

Eu nu inteleg o treaba, gigip. Prezinti ca pe o mare realizare vizita lui Gheorghe Dinu la Casa Alba. Si spui ca are prieteni in SUA si NATO.

Dar tot tu vorbeai in alta parte despre "prostii care cred in bunele intentii ale NATO (in fapt ale SUA,singurul stat terorist din lume" - uite aici de exemplu, dar nu numai...

Ce concluzie sa trag? Ca Gheorghe Dinu este prost? Sau ca este prieten cu teroristii? Lamureste-ma, te rog.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 May 2014, 09:15 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gigip
mesaj 19 May 2014, 12:26 PM
Mesaj #424


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 19 May 2014, 10:15 AM) *
Eu nu inteleg o treaba, gigip. Prezinti ca pe o mare realizare vizita lui Gheorghe Dinu la Casa Alba. Si spui ca are prieteni in SUA si NATO.

Dar tot tu vorbeai in alta parte despre "prostii care cred in bunele intentii ale NATO (in fapt ale SUA,singurul stat terorist din lume" - uite aici de exemplu, dar nu numai...

Ce concluzie sa trag? Ca Gheorghe Dinu este prost? Sau ca este prieten cu teroristii? Lamureste-ma, te rog.

Abis,concluzia pe care trebuie sa o tragi,din punctul meu de vedere ,este ca,nu trebuie sa tragi nicio concluzie! Lasa-ma pe mine,pe altii,sa-si spuna gandurile,trairile simtamintele,fara a le interpreta tu dupa propriile interese,dupa felul tau de a fi! Nu am prezentat DECAT o stire despre vizita lui Dinu in SUA(nu am prezentat-o nici ca o mare,mica,ori mijlocie realizare!!) si am mai postat ca stiu ca acesta are legaturi la nivelul 2 al Casei Albe! Nici nu l-am laudat(spre deosebire de voi eu nu laud pe nimeni,indiferent ce face,ce spune!) ci imi prezint gandurile ,ideile,parerile! Sincer,daca ai renunta la obiceiul INFECT,DESCALIFICANT de a interpreta cum crezi tu spusele altcuiva(in proportie de 99% opozantii lui Basescu!) ai fi un interlocutor acceptabil!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 19 May 2014, 01:12 PM
Mesaj #425


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='19 May 2014, 01:26 PM' post='756447']
Daca citeai postarile mele anterioare despre acest subiect(ALO si vizita in SUA!) ai fi observat ca,in scurt timp,voi lua o decizie privind proiectul ALO! Acum,in proportie de 53%,ma voi retrage din acest proiect ! Asta pentru ca,de aproape 2 luni se tergiverseaza inmatricularea ALO ca partid! Se merge,exclusiv,pe participarea avocatului Gheorghe Dinu ca independent,la prezidentiale! De atunci nu am mai convocat niciuna dintre intrunirile saptamanala ale filialei Bucuresti! Am discutat cu colegii din conducertea filialelor de sector si,impreuna,ne vom retrage! Mai astept doar o discutie cu avocatul Dinu si voi anunta retragerea mea! M-am implicat in acest proiect doar pentru a face o altfel de politica,europeana,corecta,bazata pe competenta,bun simt si meritocratie! Voi anunta(ca de fiecare data!),decizia luata,pe forum!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 May 2014, 03:27 PM
Mesaj #426


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Alo, alo .... stati linistiti la locurili voastre.

Acest topic a fost editat de Marduk: 19 May 2014, 03:28 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 24 May 2014, 04:21 PM
Mesaj #427


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 19 May 2014, 04:27 PM) *
Alo, alo .... stati linistiti la locurili voastre.

Preluare de pe Obiectiv.ro:


Liderul PSD, Victor Ponta, a ieșit din neutralitatea auto-impusă cînd a rugat social-democrații să nu-i atace pe liberali în campanie ci să-i considere viitori parteneri. Iritat și cu multe datorii nereturnate la activ vis-a-vis de mofturile și hachițele fostulu coechipier din USL, Ponta i-a dat replica meritată și mult-așteptată lui Antonescu.

Aflat la Arad, premierul a intervenit chiar înaintea ciocnirii pronosticate dintre Antonescu și Tăriceanu, făcându-l praf pe liderul PNL.

"Dacă mă întrebați: cine e un adevărat liberal, evident că mă gândesc la domnul Tăriceanu. Domnul Crin Antonescu e un adevărat social-democrat, dânsul a lucrat totdeauna la stat. Și la școală, și la Parlament.
Ar putea fi președintele PSD-ului domnul Antonescu, având în vedere background-ul domniei sale. Dacă vorbim de un liberal, cel care a făcut afaceri, a plătit oameni, a plătit salarii, a făcut investiții, sigur că domnul Tăriceanu e modelul de liberal', a subliniat Victor Ponta.

Declarația de la Arad este extrem de usturătoare pentru Crin Antonescu. Ponta a dovedit pe ultima sută de metri a campaniei electorale, când practic nimeni nu se mai aștepta, că nu l-a atacat pe Antonescu pentru că n-a vrut și nu pentru că n-ar fi știut cum sau pentru că ar fi fost incapabil. Prin acest atac îi mai dovedește fostului aliat că nu l-a iertat și că îl privește în continuare extrem de critic. Atacul unic al lui Ponta este mult peste agitația și scandalul declarațiilor în care s-a complicat șeful PNL la adresa lui: bine consiliat, social-democratul l-a lovit pe liberal exact unde și exact cum îl doare mai tare. Victor Ponta i-a dat o lecție astfel, demonstrându-i lui Antonescu că nu orice scandalagiu cu gura mare poate fi un politician, că trebuie să știi ce să spui și cum să spui, Că poți să insulți până la sânge, contestându-l pe adversarul tău la principii și nu ca la ușa cortului. Victor Ponta lovindu-l pe Antonescu din rever, la operație, a rămas un domn, ceea ce nu se poate din păcate afirma și despre Antonescu, în urma ultimilor doi ani ticsiți de atacuri – unee absolut gratuite- la adresa fostului partener.
Spre deosebire de Tăriceanu, Crin Antonescu nu este un liberal adevărat – rămâne concluzia notabilă, ca o etichetă – trasă de Victor Ponta în ultima luare de poziție referitoare la conflictul Tăriceanu vs Antonescu. Lucru intuit deja de marea masă a membrilor PNL, care nu-și pot explica nici acum, în ceasul al doisprezecelea cum a fost posibilă sabotarea partidului în asemenea măsură, din interior și de la vârf...
- See more at: http://www.obiectiv.info/in-sfar-it-crin-i...h.5ETe2jUV.dpuf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 25 May 2014, 07:58 AM
Mesaj #428


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='24 May 2014, 05:21 PM' post='756569']
Ce cred romanii despre Crin Antonescu,Basescu,Udrea si alti politicieni romani! Preluare de pe facebook:
Elena Pescaru PNL-UL APLICA TACTICA FETEI DE IMPARAST , RAPITA DE ZMEU. CAND FAT-FRUMOS SE LUPTA CU ZMEUL PENTRU ELIBERAREA EI, A CERUT PUTINA APA, LA FEL SI ZMEUL;EA RASPUNDE :NU ,LA NICI UNUL CA :ORICARE O BIRUL ,TOT UN BARBATEL MI-O FI "
May 20 at 1:55pm · Unlike · 2
Andrei Cristian Cuțitul a fost băgat deja de Băsescu,iar dobitocul de KKrău Antonescu îl mai răsucește și el în rană???Leacul pentru pedepsirea lui ESTE SUB 17%.atunci cei 7,4 mil de ROMÂNI se va răzbuna.
May 20 at 2:00pm · Unlike · 4
Pia Sinca ELECTORATUL USL NU UITA , ESTE MOMENTUL SA_L SANCTIONAM CU VOTURILE NOASTRE !!! 10% CEL MULT SI DISPARE DIN FRUNTEA PNL PENTRU TOTDEAUNA !!!
May 20 at 2:32pm · Unlike · 6
Tatiana Lucaci CACARAU SA PIARDA TOTUL
May 20 at 3:05pm · Unlike · 2
Elena Pescaru PACAT DE INCREDEREA OAMENILOR ONESTI SA-SI PRIMEASCA RASPLATA PRINTR-O TRADARE MURDARA !
May 20 at 5:07pm · Unlike · 3
Adriana Mihai Incepem sa aflam de ce s-a rupt USL-ul. Fiecare pasare pe limba ei piere!
May 20 at 6:06pm · Unlike · 2
Teodorescu Tase Rusine sa-ti fie mai Crinule ,deci tu esti care ai faramat USL !
May 20 at 6:42pm · Unlike · 2
Gelu Nelu Și cîtă încredere am avut în această ..floare ! Dar pulberea se va alege de viața lui politică pentru ce nea făcut !
May 20 at 6:51pm · Unlike · 2
Alexandra Carlioru dar ce pateau romanii dace era presedinte?
May 20 at 6:53pm · Unlike · 2
Tiberiu Grigoriu Dacă urinez pe un crin, îmi folosește ureea ca să crească?
May 20 at 7:09pm · Unlike · 4
Viorel Andronic CE CRIN FRATE?,,,, POATE BASINA PORCULUI ...
May 20 at 7:10pm · Unlike · 4
Maria Elena Popoi ARE ASTA FATA DE PRESEDINTE DOAMNE MAI LASATINE CU URITII ASTIA PITICI ,UITATIVA LA EL CUM IMPUNGE SI SE CREDE BOU
May 20 at 7:20pm · Like · 1
Aurora Miron Ce bine a mai stat in scaunul lui Basescu o perioada! Dar aia a fost tot!
May 20 at 7:55pm · Unlike · 2
Greciuc Maria ARE PRIVIREA CA VITELUL LA POARTA LUI BASELU
May 20 at 8:06pm · Unlike · 2
Irina Mihalca Figura spune tot
May 20 at 9:01pm · Unlike · 2
Estera Marchis SI EL SI DEMISUL SUNT TERMINATI SI DE ACEIA LOVESC SI IN STINGA SI IN DREAPTA.SE POARTA CA ULTIMI OAMENI,AMINDOI SUNT IN PRAGUL DISPERARI,DE NU VOR REUSI SA ISI FACA PRAGUL PROPUS DE EI ASTEA AMINDOI O IA RAZNA
May 20 at 9:11pm · Unlike · 2
Viorel Pascale S-A TREZIT ?
May 20 at 9:23pm · Unlike · 2
Carmen Morohai ce privire dusmanoasa are. Ce nu-i convine?
May 20 at 9:24pm · Unlike · 2
Ioan Taralunga Este invidios pe Ponta ca are rezultate bune ,este mai iubit de popor .
May 20 at 9:39pm · Unlike · 2
Sanda Zidaru pune-ti mustata si uitate in oglina ;;Hitler'
May 20 at 9:43pm · Unlike · 2
Sitarus Mihail PUTI ZIS HITLER.....
May 20 at 10:03pm · Unlike · 2
Dinu Florin hmmmm
May 20 at 10:08pm · Like
Dumitru Rizoaica Romani! In 25 Mai sa votam NATURAL, si VALABIL!

Vot NATURAL, inseamna ca cei saraci sa voteze Stanga (adica PAS sau PDS, la pozitiile 13 sau 8), iar cei bogati sa voteze Dreapta, (adica FC sau Noua Republica, etc.), dar sa evite PMP-ul lui Nutzi+Base!...See More
May 20 at 10:10pm · Like · 1
Andrei Cristian UNA STII,UNA O ȚII măi,Rizoaică, Mai aruncă textul acesta că devii RIDICOL în toate momentele.Nu mai încerca să faci educație românilor cum și pe cine să voteze Din ce scrii TU acolo nu se poate trage nici-o concluzie.
May 20 at 10:27pm · Unlike · 2
Maria Ruta Catrinescu Huuuu,tradatorule basist.
May 20 at 11:07pm · Unlike · 2
Luciana Coman Otelea DA !! DA !! DA!!!.... VOTAM ALIANTA PSD UNPR PC !!
May 20 at 11:27pm · Unlike · 3
Leontin-Ilie Mitra udmreule , nu va plac liberalii ptr ca nu pot fi manipulate precum psdistii (pardon ; BOLSEVICII)
May 20 at 11:39pm · Like
Andrei Cristian Nea ILIE,ai băut cu DUȘCA / și-ai înghițit GĂLUȘCA / Ai dorit să fii citit / Dar te-ai cam ÎNPOTMONIT./ Chestea cu MANIPULAREA / Și cine MANIPULEAZĂ / Este la fel Cu,KKarea / Și nu ne ÎNTERESEAZĂ.
May 20 at 11:55pm · Edited · Unlike · 2
Enescu Valentina bomboana pe coliva ,adica dupa ce a fost impotriva lui Basescu si Udrea acum PNL este cu ei ?Antonescu are toate mintile acasa ?
May 21 at 12:09am · Unlike · 3
Enescu Valentina daca PNL merge inainte cu Antonescu in frunte va pierde tot ce a castigat in acesti ani
May 21 at 12:11am · Unlike · 4
Dinu Florin curve politice
May 21 at 12:11am · Like · 2
Dinu Florin asta a fost si planul lor,de la inceput,o mascarada
May 21 at 12:12am · Unlike · 3
Jumong Jumong Aoleu, Crin se uita drept intr-o parte. Inseamna ca si asta-i chior? Probabil ca si-a dat seama ca romanii ......si s-a retras.
May 21 at 6:58pm · Unlike · 3
Stefan Drogeanu NU VEDETI CA ARE O SPRINCEANA IN SUS SI UNA IN JOS ,CA VRAJITOARELE
May 21 at 10:12pm · Unlike · 4
Dumitra Constantin PAI ACUM S-A TREZIT DIN SOMN...
May 21 at 11:50pm · Unlike · 2
Nina Heghes Ticalosul
May 22 at 12:21am · Unlike · 4
Gelu Pruteanu NU TE VOTEZ PE TINE !
May 22 at 9:16am · Unlike · 4
Pia Sinca NU VOTAM POLITICA DE DREAPTA =OTRAVA BASISTA !
May 22 at 9:24am · Unlike · 3
Dandu Selcovoi uita-te la mutra lui si ai toate raspunsurile!
May 22 at 3:42pm · Edited · Unlike · 3
Neculai Pricopi crinule basescu te lasa sa dormi,dar sai dai de baut niste troscau din pufoaica.
May 22 at 3:57pm · Like · 1
Sanda Zidaru Pacat ,Nazistule ordinar asta ne mai trebuia in rest le aveam pe toate Idiotule
May 22 at 4:04pm · Unlike · 2
Olga Dumitru sa sapat singur gropa sia cazut unde nu trebuia .......
May 22 at 5:37pm · Unlike · 2
Mariana Maria Neculai Pricopi : pufoaicele tavalite prin handel le prefera betivii
May 22 at 6:08pm · Like
Arinaiudita Gado cel mai mare tradator
10 hrs · Like · 3
Mariana Maria Ce te incrunti ma in halul asta ca ne sperii
10 hrs · Like · 3
Dana Oprea Acest om este disperat,a realizat ce prostie a facut si acum a inceput sa dea din gura fara rost.Si cand te gandesti ca daca ramanea in USL votam cu el..............
9 hrs · Like · 3
Miha Mihaela esti al dracu rau maica mincinosule tradatorule
7 hrs · Like · 1
Ionut Ion Taralung Nam ce comenta dar ar trebui internat la un senatoriu de boli mintale poate ii vor prescrie niste calmante.
7 hrs · Like · 1
Mariana Nicole BOLA LUI NARE LEAC ,DECAT DRAGOSTEA DE BASESCU SI UDREA.
7 hrs · Like · 1
Marcel Carcei Pacat ca a ajuns si el in randul .........jigodiilor !.

78 people like this.
View 33 more comments
Miha Mihaela DOAMNEEEEEEEEEEEE ce figura de DOBITOC are
8 hrs · Like · 1
Popa Constantin eee, a venit circul......
8 hrs · Like
Mircea Buzica ASTA TREBUIA SA GANDITI ACUM 10 ANI))))))))E TARDIVA CHESTIA CU MOACA DE DOBITOC))))))))))
49 mins · Like
Pia Sinca cate suporta un demis pentru mosia NANA, lux....case......petreceri pe banii statului......bani f. multi de la Gzprom si din toate directiile de la marii baroni basisti.......????? Cum sa-si dea DEMISIA cand I-a pus dumnezeu mana in cap ??????

5 people like this.
View 17 more comments
Stefan Drogeanu mincinoaso nu mai stiti ce sa ,mai scorniti
11 mins · Like
Pia Sinca CU OCHII CAT CEPELE PE SMECHERII BASISTI EXPERTI IN CONTESTATII SI FRAUDAREA ALEGERILOR CU AJUTORUL JUSTITIEI BASISTE !!!!!!

Pia Sinca
13 mins

CU OCHII CAT CEPELE PE SMECHERII BASISTI EXPERTI IN CONTESTATII SI FRAUDAREA ALEGERILOR CU AJUTORUL JUSTITIEI BASISTE !!!!!!
Like · · Share

Ferenczy Attila Stefan
16 hrs
Ce mi-e Crin, ce mi-e Vadim: cavalerii înfrângerii absolute, în luptă cu sondajele
Când Antonescu și-a dat la începutul lui martie demisia din...
obiectiv.info
Like · · Share

Tudor Chirea and 20 others like this.
View 2 more comments
Nina Heghes Imi pare rau de PNL,ca au acceptat jocurile făcute de Crin
15 hours ago · Like · 5
Dumitrescu Magda Saracul de atata vorbarie isa strambat si gura.
15 hours ago · Like · 3
Elena Moisa jos tradatorul mai vinovat decit basescu ,DEMISUL TARII !!!!!!!jos aliatii basisti !!!!!!!
13 hours ago · Like · 2
Mircea Buzica VADIM MACAR ARE CULTURA ESTE UN OM EDUCAT!
10 mins · Like



Crina Visan shared her photo.
1 hr
ASTAZI E ZIUA CEA MARE, ACUM BEAU CAFEAUA SI MA PREGATESC. ,,CU DREPTUL INAINTE MARS, , ,,MERGEM LA VOTARE,, EU VOTEZ PSD, DACIANA SIRBU. SA II MEARGA BINE ACESTEI TARI SI ACESTUI POPOR.

ASTAZI E ZIUA CEA MARE,
ACUM BEAU CAFEAUA SI MA PREGATESC.
,,CU DREPTUL INAINTE MARS, ,
,,MERGEM LA VOTARE,, EU VOTEZ PSD, DACIANA SIRBU.
... See More
Like · · Share

Tudor Chirea and 25 others like this.
View 5 more comments
Liliana Budala AM VOTAT P.S.D-VOTATI SI VOI ,NU LASATI PARASUTELE SI MARINARUL CU SLEATA SA MAI NE JEFUIASCA
31 mins · Like · 2
Marian Dumitriu eu antotdeauna am votat cu PSD si asa voi face mereu
30 mins · Like
Luncanu Margareta SI EUUUUUUUUUUUUUU INTOTDEAUNA
29 mins · Like
Marian Dumitriu SA NU CREDETI CA SUNT OM POLITIC SAU AFACERIST...SUNT SARAC SI AM DOI COPII SI ACUMA CHIAR NU AM SERVICI ,DAR ANTOTDEAUNA CAND A GUVERNAT PSD-UL MIA FOST CEL MAI BN.
26 mins · Like · 2
Naca Nuti voteaza ! cine nu te lasa?
22 secs · Like
.

Marin Carmen via Ion Tiriplic
14 hrs
Adevarata biografie a Elenei Udrea
Elena Udrea e fiica unui ţigan din Pleşcoi, şofer de autobuz (angajat la Întreprinderea Judeţeană de Transport Local Buzău, pe autobuzele 6 şi 7), decedat în martie 2009 si înhumat pe şest la Ghenc...
cristinamarcus.wordpress.com
Like · · Share

29 people like this.
View 12 more comments
Buhosu Coca Mult succes si l-a mai multi ......!!!
Buhosu Coca's photo.
7 hrs · Like
Javier Catalinus Asa au ajuns interlopi sa faca ce vor in tara pentru ca doamna Udrea de ei a fost promovata pe piata,
6 hrs · Like
Javier Catalinus eu am o intrebare chiar asa de dobitoci suntem ne lasam condusi de o panarama, si altceva asa de usor poti ajunge in politica nu te controleaza nimeni nu tu C.V. nu tu cazier, daca e asa vreau si eu, pentru ca mai greu este sa te angajezi intr-o societate decit sa ajungi pe pragurile parlamentului sa conduci o tara de fraieri
6 hrs · Like
Acatrinei Doina Mda , o sa ajungem sa ne conduca interlopii...nasol mie sila ....
38 mins · Like


Nicu Dumitrescu shared Academia Catavencu's photo.
41 mins
Academia Catavencu's photo.
Like · · Share

Ganduri Fara Randuri
9 hrs

D-lui Plesu & Cie, “Telectualii Lu’ Basila”!

Pe model lasat de Iuda i-ai tradat pe heruvimi
Pentr-o punga cu doi galbeni ne-ai turnat la greu basini,
Emanate de Basescu ce s-a vrut un dictator,...
See More
D-lui Plesu & Cie, “Telectualii Lu’ Basila”! Pe model lasat de Iuda i-ai tradat pe heruvimi Pentr-o punga cu doi galbeni ne-ai turnat la greu basini, Emanate de Basescu ce s-a vrut un dictator, Dar va termina la gherla cu pachet si vorbitor. Impreuna cu Liiceanu, Patapievici s-alti milogi, V-anhamat la tras Basila, biete gloabe in darlogi, Sus pe capra, la cotiga, sfertodoct cu biciu-n mana, Voi, magari cu carte-aleasa, maculand spita romana. Pentru edituri si titluri ati dat cinstea pe rusine Si l-ati proslavit pe dracu, dandu-l etalon de bine. Ati schimbat si polonicul cu un tiriplici basist Cu care-ati mancat produse de betiv cotrocenist. Ati crezut ca este mierea ciordita de chiomb cu japca, Dar ati dat de o privata, groapa-n curte, nu de-o matca. La produsu’ ce mancat-ati, zece ani fara rusine, Garnitura e pe pe vine, un scuipat, “Fi-v-ar de bine”!
Like · · Share

Tudor Chirea and 25 others like this.
View 13 more comments
Florin Smarandeanu Niste jeguri spurcate !
3 hrs · Like · 3
Mariana Dumitrescu Cine se aseamana...se aduna.
1 hr · Like · 3
Gelu Pruteanu DA !
1 hr · Like · 1
E

Silvia Stan via Yahoo News România
12 hrs
Cine este tânărul care l-a scuipat pe Traian Băsescu
ro.stiri.yahoo.com
Like · · Share

Stroie Claudiu Cristian and 39 others like this.
View 22 more comments
Jeni Banita Sa luam exemplul de la el,ca de asa curaj avem nevoiie toti,nu doar din gura!!!
6 hrs · Like · 1
Mirela Strimbeanu BRAVO LUI
1 hr · Like · 1
Vuculesu Mariana stam comod si spunem ca bine a facut , dar nici unul nu avem curajul sa ne organizam sa iesim in strada sa-l aparam caci este purtatorul de opinie al tuturor romanilor !! nu asta ne-am dori fiecare dintre noi sa-i facem ex presedintelui ? acest om va plati cu inchisoarea ceea ce a facut desi e in asentimentul tuturor rominilor adevarati
1 hr · Like · 4
Mircea Buzica BRAVOS ROMANE ! ESTI UNICAT! RESTUL O TURMA!!!!!!!
51 mins · Like · 1
t...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 May 2014, 11:47 AM
Mesaj #429


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 19 May 2014, 04:27 PM) *
Alo, alo .... stati linistiti la locurili voastre.

26 Mai 2014 - 22:52
Sir Graham Watson: Antonescu FIE ŞI-A PIERDUT MINŢILE, FIE A FOST MITUIT-preluare din Jurnalul National.ro:


Într-o intervenţie telefonică la emisiunea Sinteza zilei, la Antena3, Sir Graham Watson, fostul lider al liberalilor din Parlamentul European, a vorbit în termeni duri despre decizia PNL de a părăsi ALDE şi de a se asocia grupului PPE.

Graham Watson a declarat că nu-şi poate explica decizia lui Crin Antonescu şi a PNL de a părăsi ALDE şi de a se asocia PPE, popular-europenii neavând nimic în comun cu valorile liberalismului.
"Sunt extrem de surprins. PNL Este fără îndoială un partid liberal care nu are nimic în comun cu populari-europenii. FIE ANTONESCU ŞI-A PIERDUT MINŢILE, FIE A FOST MITUIT. Nu există niciun motiv logic pentru care un partid liberal să se asocieze PPE. PPE îl reprezintă pe Traian Băsescu, pe Viktor Orban, pe Bojko Borisov, pe Silvio Berlusconi, şi în mod definitiv nu este un partid liberal. Aş fi la rândul meu extrem de interesat să aflu cum ar putea apăra domnul Antonescu această decizie a sa", a declarat Graham Watson.

"Aş fi foarte mirat ca oameni ca Renate Weber, Norica Nicolai sau Ramona Mănescu s-ar putea alătura fiicei preşedintelui Băsescu. Cred că o singură persoană din interiorul PNL a sesizat acest pericol, şi a acţionat în consecinţă, dându-şi demisia din PNL, domnul Călin Popescu Tăriceanu. Sper ca şi ceilalţi liberali să se alăture domnului Tăriceanu, pentru a păstra valorile liberale!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 May 2014, 05:02 PM
Mesaj #430


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



Crin Antonescu,alias Basescu 2,mult mai jegos,mai nesimtit si mai mincinos decat acesta,a urinat pe voturile celor 7,4 milioane de romani care l-au demis pe Basescu! Azi,s-a pupat pe gura cu slugile lui Basescu,Blaga si MRU! Cacarau este,de departe,cel mai cretinoid ,cel mai decervelat politician roman postdecembrist!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 28 May 2014, 07:31 AM
Mesaj #431


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(gigip @ 27 May 2014, 06:02 PM) *
Crin Antonescu,alias Basescu 2,mult mai jegos,mai nesimtit si mai mincinos decat acesta,a urinat pe voturile celor 7,4 milioane de romani care l-au demis pe Basescu! Azi,s-a pupat pe gura cu slugile lui Basescu,Blaga si MRU! Cacarau este,de departe,cel mai cretinoid ,cel mai decervelat politician roman postdecembrist!



Actual
Politica
Economie
Sport
Life

Politica
Economie
Justitie
Externe
Educatie
Sanatate
Stiinta
Tehnologie
Cultura
Mediu
Life

Impas moral de proporții: PNL a fraudat alegerile europene
Elena Constantin
Elena Constantin

27 Mai, 21:16
0

23 1

0

A început să circule pe surse informația că Antonescu a semnat aderarea la PPE înaintea alegerilor din 25 mai, mai precis pe 23 mai. Frauda morală este evidentă și incredibilă. Deci BPN a fost reunit de florile mărului, să semneze ca proștii ceva deja decis peste capul lor?!

Circoteca de partid declanșată de manevrele grupului demisionar Antonescu pentru a trece partidul în ultima clipă la remorca PPE în Parlamentul European a căpătat dimensiuni care ar fi fost greu de intuit cu doar câteva zile în urmă. Cei mai mulți au presupus că Antonescu se va ține de cuvânt și nu-și va da demisia fără să tragă după el și liderii organizațiilor județene care l-au sfidat.

Alții au estimat că totul este doar o mare minciună și că Antonescu nu are de gând să-și țină cuvântul dat, cel mult să mimeze demisia în fața unui BPN obedient și foarte dispus să i-o refuze.

Socotelile lui Antonescu au fost deranjate oarecum de plecarea intempestivă a vicepreședintelui Klaus Iohannis, care i-a lăsat pe toți mască, fiind singurul care pare să-și fi prezentat o demisie reală și nu una de operetă.

Cu toate acestea, cum ziceam, surpriza incredibilă și de foarte rău augur pentru PNL, un partid care-și vede viitorul periclitat pe zi ce trece, a fost manevra de culise prin care Antonescu și camarila sa din BPN au pus liberalii în fața faptului împlinit, îmbrâncind cu explicații puerile partidul din poziția de fruntaș al ALDE în cea de codaș, de umplutură, la PPE.

Primele critici dure nu s-au lăsat așteptate. Au pus degetul pe rană cam toți cei interesați, deopotrivă liberali sau social-democrați (fostul președinte Ion Iliescu l-a numit pe Crin Antonescu ”lichea”), dar și conducerea îngrijorată a grupului liberalilor europeni, care au atras atenția că Antonescu face totul pentru a confisca și ancora defintiv PNL la mal, legându-l de Traian Băsescu.

Una din cele mai bine argumentate reproșuri care i-au fost aduse fitilistului Antonescu a fost cea care evidenția măsurile ”de protecție” din statutul PNL. Conform acestuia trecerea partidului în altă familie politică europeană trebuie să fie consfințită de Congresul PNL. Parțial Antonescu a avut grijă de această eventualitate, căci împreună cu fostul lider și-a dat demisia în bloc și întregul BPN. Interesul este de a temporiza cât mai mult posibil convocarea Congresului. Până atunci, fără jenă, ”conducerea” partidului este asigurată de interimatul... acelorași.

Pe de altă parte tot statutul PNL subliniază că europarlamentarii PNL nu pot schimba individual grupul de care aparțin în PE, în cazul de față ALDE, fără să fie excluși din partid. Deci treaba este neclară și de-a dreptul scandaloasă.

Ca și cum toate acestea nu ar fi fost de ajuns, dimensiunea scandalului crește exploziv căci între timp a început să circule pe surse informația că Antonescu a semnat aderarea la PPE înaintea alegerilor din 25 mai, mai precis pe 23 mai. Frauda morală este evidentă și incredibilă. Deci BPN a fost reunit de florile mărului, să semneze ca proștii ceva deja decis peste capul lor?!

În plus, în calitatea de membru al cărui grup politic a cerut Antonescu votul românilor pentru PNL?! Nu că politica ar face casă prea bună cu sinceritatea, mai ales din perspectiva promisiunilor electorale, dar în acest caz s-a depășit orice limită. Avem de-a face cu primul caz de reclamă mincinoasă dovedită, în cazul unui partid din România. Nu a fost ABIBAS sau NYKE, a fost PLN și mulți au pus ștampila, crezând că era vorba de bătrânul PNL al brătienilor... Dacă Oficiul pentru protecția consumatorilor ar avea cea mai mică îndreptățire legală în acest caz, mulți dintre românii fraieriți de echipa lui Antonescu s-ar așeza la coadă să-și ceară înapoi votul acordat pe 25 mai...

- See more at: http://www.obiectiv.info/impas-moral-de-pr...h.2PgczawM.dpuf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 May 2014, 03:03 PM
Mesaj #432


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Crin Antonescu este o "lichea", abia acum vede si ne si transmite in direct la tembelizor ca V.V. Ponta ca presedinde poate fi mai rau ca Traian Basescu. Pana mai acum cateva luni era prieten la cataram cu Ponta, faceau si desfaceau viitorul natiei convorm intereselor comune, azi V.V. Ponta e mai rau ca tiranul de Basescu, adica n-o sa fie doar un presedinte jucator, o sa fie si arbitru in acelasi timp.

“Victor Ponta e mai periculos pentru România ca Traian Băsescu, infinit mai periculos. Năstase era un om mai sensibil, avea sănătoase inhibiţii date de o cultură mai solidă, de constrângerile aderării, nu ştiu de ce, poate de o doză de bun simţ personal, avea inhibiţii de a trece cu tăvălugul, compresorul peste nişte lucruri. Nu vreau să ajung după zece de ani de luptă să plâng după Băsescu, cum am plâns în unele privinţe după Năstase, să nu spunem Băsescu era mic copil, avea nişte limite”

Tovarasul Ion Iliescu l-a citit pe fostul utecist, Crin Antonescu, este o lichea, care incearca sa para ceea ce nu este. Nu inteleg de ce liberalii nu-l arunca pe usa, afara lichea ordinara! Ai tacut ca porcul in papusoi pana azi, cand V.V. Ponta mai are doar 6 luni, timp in care nu se mai poate face nimic, iar acum te dai erou c-ai demascat un viitor dictator adevarat, nu ca Basescu sau ca Nastase.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 3 Jun 2014, 10:21 AM
Mesaj #433


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='28 May 2014, 04:03 PM' post='756770']
Crin Antonescu este o "lichea", abia acum vede si ne si transmite in direct la tembelizor ca V.V. Ponta ca presedinde poate fi mai rau ca Traian Basescu. Pana mai acum cateva luni era prieten la cataram cu Ponta, faceau si desfaceau viitorul natiei convorm intereselor comune, azi V.V. Ponta e mai rau ca tiranul de Basescu, adica n-o sa fie doar un presedinte jucator, o sa fie si arbitru in acelasi timp.

“ 02 Iun 2014 - 10:44
Tăriceanu a dezvăluit MOTIVUL RETRAGERII lui Crin Antonescu din cursa prezidenţială
Citește și:

Iohannis, despre o eventuală rocadă cu Antonescu la prezidenţiale: "Ar putea fi o variantă care merită discutată"
Antonescu: PNL nu are în plan o candidatură a lui Iohannis la Preşedinţie, dar nu este exclus dacă e favorit
Antonescu, despre candidatura lui Tăriceanu la preşedinţie: "Asta este viaţa politică, fiecare ia de unde poate"



Retragerea lui Crin Antonescu de la conducerea PNL şi renunţarea la statutul de candidat pentru Preşedinţie au fost determinate de reproşurile pe care le-a primit în partid pentru greşelile strategice pe care le-a făcut, culminând cu rezultatul 'prost' de la alegerile europarlamentare, consideră preşedintele Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu.

'Retragerea este gestul la care a fost forţat de atmosfera din partid, de faptul că a primit reproşuri pentru greşelile strategice pe care le-a făcut, pentru rezultatul prost pe care l-a obţinut la alegerile pentru Parlamentul European, unde s-a angajat la nişte scoruri care nu aveau nicio legătură cu realitatea. Pare mereu că e rupt de realitate şi, în final, toate sondajele de opinie - pe care poţi să le neglijezi o vreme - îţi arată cum stai şi, împreună cu presiunea internă, l-au determinat să demisioneze', a declarat Tăriceanu, luni, la Palatul Parlamentului.

Potrivit preşedintelui Senatului, Crin Antonescu nu ar mai putea reveni în postura de candidat la alegerile prezidenţiale, parcursul politic al acestuia fiind încheiat.

'A fost candidatul USL, dar a scăzut în sondaje permanent. Nu văd care ar putea fi schimbarea de percepţie în rândul cetăţenilor. Percepţia care s-a format şi întârit este aceea a unui om instabil, care trădează. A trădat întâi USL, a ieşit din Guvern, fuge de responsabilitate, acum a luat decizia de a-şi trăda partenerii cu care PNL a fost două decenii şi jumătate alături, adică să treacă de la ALDE la PPE', a adăugat Tăriceanu, potrivit Agerpres.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 9 Jun 2014, 08:25 AM
Mesaj #434


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 28 May 2014, 04:03 PM) *
Crin Antonescu este o "lichea", abia acum vede si ne si transmite in direct la tembelizor ca V.V. Ponta ca presedinde poate fi mai rau ca Traian Basescu. Pana mai acum cateva luni era prieten la cataram cu Ponta, faceau si desfaceau viitorul natiei convorm intereselor comune, azi V.V. Ponta e mai rau ca tiranul de Basescu, adica n-o sa fie doar un presedinte jucator, o sa fie si arbitru in acelasi timp.

Preluare de pe facebook:
Ganduri Fara Randuri

Liberali cu papioane, fite multe si-aere de elitism
L-au dat dracu’ pe Bratianu si-au trecut la basinism.
Azi se-adapa dintr-o troaca unde ieri cu spor scuipau
Prieteni buni cu parasuta ce la greu batjocoreau.

Mai docili ca boulenii, prosti ca oile din stana
Si-au schimbat crezul pe vorbe scapand vrabia din mana,
Peste noapte rupt-au foaia ce dogma le-o statua
Si-au dat palma cu satana ce le-a tras o cacealma.

Si-au tras teuton la staul sa le fie de-acum baci
Si vor behai nemteste, ca-n romana baciu’, canci!
Vorbeste din unu in zece si nu spune nimicuta,
Executa doar un ordin dat din tronu-i de taicuta.

Ba, mai mult, cu nibelungu’ sosit ca produs stelar
Se vad cetateni in Reich votand pentru cancelar.
De Bratianu adus-a rege de sorginte ariana
Azi urmasii vor bomboana, cancelaria germana.

Pentru-a evita surprize sau vreun act de rea credinta
De la liberali cu devla, ce n-accepta umilinta
Nou slogan behaie turma, unanima azi in vot,
Ciocu mic ca vorba-ceea:”de graiesti, maine esti mort”!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Jul 2014, 12:11 PM
Mesaj #435


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='9 Jun 2014, 09:25 AM' post='757110']
PNL-ul se dezintegreaza vertiginos! Ionescu Quintus a anuntat ca nu se mai face fuziunea PNL-PDL! Primarul Bacaului,Romeo Stavarache a fost arestat! PNL-ul merge,vertiginos,spre disparitie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Jul 2014, 09:09 PM
Mesaj #436


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



Atentie fanilor(extrem de putini ramasi!!) ai lui Crin Demisionescu! Nu mizati pe el ca stricati orzul pe gaste! In preziua alegerilor va demisiona a "n"-a oara!


Fanii lui Crin Antonescu nu se lasă cu una cu două. Deși sondajul comandat de partid arată clar ca favoritul pentru calitatea de prezidențiabil al PNL (și nu numai) este președintele PNL KLaus Iohannis, pe surse se anunță că se pregătește o revoluție în partid. Se merge până acolo încât se susține că senatorul Crin Antonescu nu se va lăsa și va asuma o candidatură pe cont propriu la alegerile prezidențiale.

Surse din cadrul PNL rămase fidele fostului președinte susțin că la Delegația Permanentă a PNL de mâine va fi organizată o revoltă pentru a se demonstra că de fapt Antonescu a fost executat de Klaus Iohannis și actuala Cooperativă care ar face jocuri străine de interesele partidului.

Citeste si: EXCLUSIV Rezultatele sondajului din PNL pentru prezidențiabil

Că revolta mocnește și că se pregătește ceva reiese și din apariția intempestivă a unei pagini de facebook – Antonescu Președinte cu mesajul Avem puterea de a schimba România prin intermediul căreia este promovată o candidatură independentă a lui Crin Antonescu la prezidențiale.

Iată mesajul de deschidere a paginii:

“In eventualitatea in care maine Iohannis va fi desemnat de Delegatia Permanenta, credeti ca e bine ca Antonescu sa candideze independent? Este foarte important acest sondaj. Va rog sa transmiteti ideea mai departe si sa ii intrebati asta pe toti liberalii care cred ca NUMAI Crin Antonescu il poate scoate din joc pe Victor Ponta.“
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 21 Jul 2014, 07:17 AM
Mesaj #437


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(gigip @ 20 Jul 2014, 10:09 PM) *
Atentie fanilor(extrem de putini ramasi!!) ai lui Crin Demisionescu! Nu mizati pe el ca stricati orzul pe gaste! In preziua alegerilor va demisiona a "n"-a oara!
Fanii lui Crin Antonescu nu se lasă cu una cu două. Deși sondajul comandat de partid arată clar ca favoritul pentru calitatea de prezidențiabil al PNL (și nu numai) este președintele PNL KLaus Iohannis, pe surse se anunță că se pregătește o revoluție în partid. Se merge până acolo încât se susține că senatorul Crin Antonescu nu se va lăsa și va asuma o candidatură pe cont propriu la alegerile prezidențiale.



Iată mesajul de deschidere a paginii:

“In eventualitatea in care maine Iohannis va fi desemnat de Delegatia Permanenta, credeti ca e bine ca Antonescu sa candideze independent? Este foarte important acest sondaj. Va rog sa transmiteti ideea mai departe si sa ii intrebati asta pe toti liberalii care cred ca NUMAI Crin Antonescu il poate scoate din joc pe Victor Ponta.“

Monica Macovei,procuroarea comunista,betiva si batause de arestati,si-a anuntat dorinta de a candida la prezidentiale! Incepe circul! Stati pe aproape ca nu stiti ce pierdeti! Astept sa-l vad pe Crin Demisionescu lipind afise cu Monicuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 21 Jul 2014, 12:52 PM
Mesaj #438


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(gigip @ 21 Jul 2014, 08:17 AM) *
Monica Macovei,procuroarea comunista,betiva si batause de arestati,si-a anuntat dorinta de a candida la prezidentiale! Incepe circul! Stati pe aproape ca nu stiti ce pierdeti! Astept sa-l vad pe Crin Demisionescu lipind afise cu Monicuta!

Pedeleii,nu o vor pe Monica! Antonescu,in cadere libera-preluare de pe Ziare.com:
De oriunde l-ai privi azi pe Crin Antonescu, fostul presedinte al liberalilor si fostul candidat la prezidentiale al USL, castigatorul aproape sigur al cursei pentru Cotroceni pana in urma cu sase luni, omul pare ca e absorbit de o gaura neagra care incet, incet il macina cu totul pana la aneantizare.

Exista desigur cateva explicatii pentru decaderea rapida si constanta pe care liberalul o inregistreaza in toate sondajele de opinie, dar nimic nu reuseste sa explice disparitia sa practic din varful vietii politice.

Demisia din fruntea Senatului imediat ce liberalii au iesit de la guvernare si au lasat in aer USL, demisia de la conducerea partidului in urma asumarii esecului de la europarlamentare si renuntarea la postura de candidat al PNL pentru prezidentiale - toti acesti pasi in spate au fost poate prea mult intr-o tara unde politicienii sunt mai degraba apreciati pentru faptul ca nu renunta niciodata la scaunul pe care s-au asezat, iar demisiile de onoare sunt mai rare decat exemplarele speciilor disparute.

In plus, ascensiunea lui Klaus Iohannis in PNL pare sa-i fi pecetluit definitiv soarta lui Crin Antonescu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 21 Jul 2014, 02:22 PM
Mesaj #439


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(gigip @ 21 Jul 2014, 01:52 PM) *
Demisia din fruntea Senatului imediat ce liberalii au iesit de la guvernare si au lasat in aer USL, demisia de la conducerea partidului in urma asumarii esecului de la europarlamentare si renuntarea la postura de candidat al PNL pentru prezidentiale - toti acesti pasi in spate au fost poate prea mult intr-o tara unde politicienii sunt mai degraba apreciati pentru faptul ca nu renunta niciodata la scaunul pe care s-au asezat, iar demisiile de onoare sunt mai rare decat exemplarele speciilor disparute.

In plus, ascensiunea lui Klaus Iohannis in PNL pare sa-i fi pecetluit definitiv soarta lui Crin Antonescu.

Preluare din stiripesurse.ro:


Un zvon care circulă pe coridoare la PNL ar putea detona o adevărată bombă, după ședința Delegației Permanente a PNL, de luni. Lui Crin Antonescu i s-a sugerat, și el ia foarte serios în considerare, să se retragă cu totul din viața politică.

Crin Antonescu se gândește foarte serios, ca în cazul în care pierde lupta internă cu Iohannis, să apeleze la un gest extrem. El ar putea demisiona atât din funcția de senator, cât și din cea de membru al PNL.

Crin ar dori să ia o astfel de decizie pentru că consideră că misiunea sa politică s-a încheiat. Pe de altă parte, surse din PNL, susțin că Antonescu a intrat în cursă cu Iohannis, conștient că nu are nicio șansă, dar a dorit să se spele de tot și de toate.

Fostul lider al PNL dorește să iasă cu capul sus din viața politică și să fie primul politician care renunță de bună voie la toate avantajele vieții politice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Jul 2014, 07:13 PM
Mesaj #440


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Vai de capul lui, care viata politica? George Crin Laurentiu Antonescu n-a fost politician, in opinia mea a fost doar un "profesoras" ratacit prin viata politica in speranta ca se va capatui cu oarece avere. Cu capul sus sau jos, o sa ramana in istoria PNL ceea ce a fost, o lichea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Oct 2014, 10:52 AM
Mesaj #441


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



George Crin Laurentiu Antonesc s-a dat la fund, nu mai apare la tembeliziuni, nu mai zice nimic, a disparut pur si simplu din peisaj. De ce nu mai reprezinta interes pentru presa? nu mai este "vandabil", profitabil etc. Poate ca este prins cu alegerile, sau poate cineva, un binevoitor i-a aratat "mapa profesionala" si s-a speriat, mai ales dupa ce a vazut ce li se intampla unora mai puternici decat domnia sa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Oct 2014, 09:27 AM
Mesaj #442


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Vine iarna, hiberneaza omul... smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Jun 2016, 12:04 PM
Mesaj #443


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



George Laurentiu Crin Antonescu si-a construit, banuiesc, de frica DNA, un turn de fildes, din care cand si cand isi striga catre pnl-isti ideile reformatoare pe care le-a zamislit cu mult timp in urma. Adica si cu alte cuvinte domnul G.L.C.Antonescu e un fel de profet de care "dascalimea" n-a vrut sa tina cont!!?? Adorabilul fan al Cenaclului Flacara, razvratitul epocii comuniste, manifestata prin plete-i rebele, vine si da sfaturi unei conduceri mandre de succesele sale din teritoriu, multumindu-se cu castigurile provinciale, de unde probabil si indemnul "provetului" cu plete catre fostii sai colegi de a "iesi din provincialism". Pai bine moncher, nu provincialii astia ti-au inlesnit ascensiunea politica, sa nu mai vorbim de cea sociala, pecuniara. Acum ce faci le dai sfaturi sa renunte la ce au mai scump, PROVINCIA?!? Domnia ta esti orasean neaos? n-ai rude in provincie, ca multi alti romani de la oras? sau nici peste n-ai mancat nici gura nu-ti pute? Daca tot te crezi mare si tare, coboara din turnul imaginar si ia-te la tranta cu opozitia, sa vaz daca esti in stare sa-i aperi onoarea coanei Joitica!

Acest topic a fost editat de Marduk: 9 Jun 2016, 12:06 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman