HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Adrian Nastase, Dilema unui filozof contemporan
abis
mesaj 25 Jun 2012, 04:39 PM
Mesaj #71


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 04:29 PM) *
Eu tot incerc sa nu uit ce a facut Nastase.

Adica ce a facut asa grozav?

Tu il apreciezi pe un hot de buzunare care te ajuta sa urci in autobuz doar pentru a-ti fura mai usor portofelul?

Sa nu uiti

QUOTE
Ramane doar statistica rece de la INS: guvernarea Nastase = cea mai buna dupa '89

Statistica nu poate sa spuna ca o guvernare e buna sau proasta; Nastase a avut noroc cu conjunctura externa si cu stabilitatea pe care i-a lasat-o Isarescu, in rest nu a fost cine stie ce mare capacitate.

Da-mi voie sa iti spun ca o corelatie nu inseamna cauzalitate - asa ca te astept sa arati care dintre masurile luate de Nastase a dus la acele "cifre" fantastice de la INS. Adica, sa demonstrezi cauzalitatea...

QUOTE
Din moment ce el personal .. pe fieliera Macovei s.a., il poate condamnda pe Nastase

L-au condamnat sapte judecatori de la cea mai inalta instanta a tarii (doi in prima faza si cinci la recurs).

QUOTE
Ma distreaza Tapalaga

Te distreaza un raspuns abject adresat unor oameni care isi faceau meseria (nu ziaristii i-au pus diagnosticul ci psihologul)

QUOTE
Felina, tu ai citit vreodata Constitutia Romaniei? Macar capitolul referitor la Presedinte?

Dar tu? Daca te asteptai ca Basescu personal sa demonstreze cat si ce a furat Nastase...?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 04:43 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 04:36 PM) *
P.S. Antenele, Badea&Co erau pro-Basescu in 2004, ai uitat ca tocau la Nastase?

Te uiti mult la antene, nu?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 04:45 PM
Mesaj #73


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 05:36 PM) *
Despre Kovesi si Morar ... n-are rost sa mai zic.

Nu trebuie sa zici tu nimic despre ei... Spune Comisia Europeana, prin rapoartele pe Justitie.

QUOTE
Acum cand Ponta vrea sa-si faca rolul de sef al executivului si sa mearga sa discute niste probleme executive de politica interna la Bruxeles ...

Basescu a apelat la arbitrajul Curtii Constitutionale. Sa vedem ce zice Curtea - si ce zice, aia se face.

Revenind la oile noastre: Nastase afla pe 28 iunie (adica saptamana asta) daca merge la inchisoare acum sau peste trei luni. Eu unul prefer sa mearga peste trei luni, in timpul campaniei electorale. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Jun 2012, 04:45 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
goguta
mesaj 25 Jun 2012, 04:48 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 05:39 PM) *
Marius, aberezi la greu rofl.gif

E usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune ...
Ce usor ti-e tie sa dai cu verdicte, fara argumente.
Vorbeam liric acum, nu politic. wub.gif


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jun 2012, 04:50 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 04:29 PM) *
.... "zelul cu care acesta incerca sa-si subjuge presa" - ce valoare mai are asta cand vezi ca Base si-a subjugat-o deja?.....

Moncher ce presa si-a subjugat Traian Basescu, Antenele, Realitatea, RTV, PROTV, TVR, OTV etc ? care din acestea sunt subjugate dictatorului? B1TV? "jurnalistul" Valentin Nicolau ar fi putut in perioada cand Adrian Nastase era prim ministru sa scrie despre presedintele Romaniei, numele este mai putin important, ceea ce a scris despre actualul presedinte? Cum poti sa afirimi fara sa prezinti dovezi ca omul care conduce institutia prezidentiala isi pune ibovnicele in postul de ministru? Ce tara este asta? in ce democratie traim cand orice individ poate arunca cu noroi intr-un reprezentant al unei institutii a statului roman fara sa fie tras la raspundere? Nu vezi ca totul este o manipulare ordinara menita sa modifice sa inoculeze ideea ca tot raul din aceasta tara pleaca de la un singur om, Traian Basescu. Logic, ilogic, ABSURD, poate un singur om sa comita toate monstruozitatile de care este acuzat? cat de diabolic trebuie sa fie Traian Basescu sa conduca singur o tara intreaga? ce urmeaza sa-l comparam cu Ceausescu? cu Hitler?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 25 Jun 2012, 04:58 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(turbo trabant @ 25 Jun 2012, 05:43 PM) *
Te uiti mult la antene, nu?

Ma uit DE mult ...

QUOTE(abis @ 25 Jun 2012, 05:39 PM) *
Te distreaza un raspuns abject adresat unor oameni care isi faceau meseria (nu ziaristii i-au pus diagnosticul ci psihologul)

Ma distreaza lasitatea celor de la EVZ, care dupa ce au sustinut verdictul abject in presa, nu au avut bunul simt sa-l si probeze dupa cum se oferise Nastase. Papagal Tapalaga la faza asta.

QUOTE(abis @ 25 Jun 2012, 05:39 PM) *
Dar tu? Daca te asteptai ca Basescu personal sa demonstreze cat si ce a furat Nastase...?

Da, aveam incredere ca se poate afla cate ceva concret despre tot ce pana atunci acuzase Basescu.
Iar tu ma astept sa stii ottusi ca Presedintele nu-i chiar lipsit de puteri, cel putin la nivelul lui 2005, dupa modificarile legislative facute de Macovei, cand acuzarea statului a trecut sub control direct politic, in speta sub controlul lui Basescu, au avut ABSOLUT toate mijloacele necesare sa rezolve problema Nastase, pe acre ma fac sa cred ca doar o creasera, si lumea vad ca si-a intiparit-o bine in cap, pe principiul turmei de oi.
Daca pun cateva intrebari de lamurite incepe imediat puhoiul de acuzatii ca sunt orb sau spalat pe creier ... culmea chiar din partea oilor.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 05:02 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 04:58 PM) *
Ma uit DE mult ...

Te-am intrebat pentru ca vad ca faci parte din multimea celor care cred ce se spune acolo. Repeti aproape exact ce imi repeta si alti vizualizatori de antene.

Vezi ca idolul lui badea tocmai a cazut rapus pe altarul luptei pentru justitie. Badea va fi chemat sa isi faca sepuku in direct cu o scobitoare.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 05:11 PM
Mesaj #78


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 05:58 PM) *
Ma distreaza lasitatea celor de la EVZ

Ma ingrijoreaza faptul ca iei apararea unui gest abject pur si simplu inversand rolurile celor in cauza...

Nu EvZ a inceput cu "lins dosare", "plimbat cu coruptia in gura", "sa-mi numere ouale" samd

QUOTE
Presedintele nu-i chiar lipsit de puteri

Ai citit constitutia?

QUOTE
au avut ABSOLUT toate mijloacele necesare sa rezolve problema Nastase

Da, cum sa nu - de-aia a durat atat... Si de-asta a luat doar doi ani...

QUOTE
culmea chiar din partea oilor.

Daca ai de gand sa numesti "oaie" pe cineva de pe forum iti voi edita mesajul - in functie de gravitatea jignirii poate te alegi si cu vreo suspendare, ca March ori ca gigip.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 05:13 PM
Mesaj #79


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



I-auzi! O veste buna pentru AN:

Expertizele pentru amanarea sau intreruperea executarii pedepselor privative de libertate datorita unor motive medicale pot dura, de la caz la caz, intre doua saptamani si sase luni


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 05:22 PM
Mesaj #80


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



rofl.gif

si chiar mai mult as zice eu!
cat vine 6 luni? ah, chiar pe la craciun. craciun zi sfanta, libera de la stat. intre creciun si revel e liber, majoritatea iau conced, nu se poate lucra in stare de ebrietate si cu burta pocnind de sarmale, zau!

hai sa zicem 7 luni, na, treaca de la noi. ok Abis? vorbim peste 7 luni? biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 05:24 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



http://www.catavencii.ro/Ioan-rus-avertiza...are_0_4702.html

”Oile s-or strânge,/ pe Adi l-or plânge,/ dar tu de omor/ să nu le spui lor,/ să le spui curat,/ că s-a împuşcat”, ar fi învăţat-o Rus pe mioară ce să spună la Gâdea în emisiune.

Pentru cine nu stie ( inclusiv membri supleanti PSD filiala Sa traiesti) Ioan Rus a fost mereu adversarul lui AN. Folclorul are mereu o farama de adevar wink.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 05:26 PM
Mesaj #82


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 06:22 PM) *
hai sa zicem 7 luni, na, treaca de la noi. ok Abis? vorbim peste 7 luni?

Vorbim smile.gif

Eu zic ca intra.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 25 Jun 2012, 06:15 PM
Mesaj #83


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Trăim vremuri interesante! Sunt curios câți viitori condamnați vor lua urma "mentorului" lor, A.N. pentru a scăpa de pârnaie... rolleyes.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 06:30 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Erwine, unii s-ar putea sa nu reuseasca sa il imite. Si atunci sa te tii bocete televizate ( "unde te-ai dus niculae si nu mi-ai lasat parola la contul din maldiveeeee").


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 25 Jun 2012, 09:04 PM
Mesaj #85


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



probabil cel mai bun articol scris pe tema gestului lui Nastase.

"Dragi români, știu că avem un suflet mare, și că uităm repede și iertăm ușor, la o lacrimă vărsată de Băsescu, la un glonte tras de Năstase. Dar de această dată, vă implor să nu uitați:
•că guvernul Adrian Năstase a călcat în picioare Justiția, strivind-o sub călcâiul Rodicăi Stănoiu și aservind-o politic, ca pe un cățel. Acum urlă că în România Justiția este coruptă și aservită politic.
•că guvernul Adrian Năstase a mituit presa, de fapt pe mahării ei, ceea ce a dus la o tăcere absolută în fața jafurilor de pe întreg teritoriul României.
•că guvernul Adrian Năstase a demontat, părăginit, falimentat, vândut pe nimic toate companiile de stat, care ne aparțineau nouă, poporului român.
•că guvernul Adrian Năstase a pripășit și promovat în cele mai înalte funcții oameni precum Rodica Stănoiu, Octav Cozmâncă, Marian Oprișan, Radu Mazăre, Șerban Mihăilescu (Michi Șpagă), Miron Mitrea, Dan Ioan Popescu.
•că guvernul Adrian Năstase a făcut să apară sau să prospere oameni de afaceri precum Ovidiu Tender, Sorin Ovidiu Vântu, Ioan Niculae, frații Micula, Culiță Tărâță, etc.
•că guvernul Adrian Năstase nu era foarte interesat de proprietatea privată a românului.

Adrian Năstase se plânge că este o victimă politică. Ceea ce mă umple de tristețe și de scârbă. Nelson Mandela a fost o victimă politică. Corneliu Coposu a fost o victimă politică. Să nu facem greșeala să-l încadrăm pe Adrian Năstase în aceeași categorie, vă rog. Este îngrozitor de nedemn și nedrept față de cei care au suferit cu adevărat pentru convingerile lor și încrederea lor ÎN MAI BINE. Poate să-mi spună cineva, vă rog, care sunt convingerile pentru care este persecutat Adrian Năstase? Că ce încearcă să facă pentru binele țării, am avut deja ocazia să vedem.

Personal, cred că este un moment extrem de important în istoria post-decembristă a României. Este momentul în care a apărut CONSECINȚA. Consecința faptei, care a lipsit cu desăvârșire până acum. Adrian Năstase a îngenuncheat Justiția; acum, Justiția, cu alți oameni, dar același sistem pe care l-a dorit Adrian Năstase, pentru a fura liniștit împreună cu gealații, l-a îngenuncheat pe Adrian Năstase."

integral aici http://www.rtv.net/nastase-romani-nu-uitat...tati_33298.html


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ˇEn
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Jun 2012, 09:15 AM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Johanne, pentru o mare parte din turma ( aia cu antenele) conteaza doar ca sf. nastase glont de haur a luptat contra lui basescu. Restul sunt detalii care nici nu merita discutate.

Citez dintr-un biped din asta " Lasa ca trebuia nastase sa ii aresteze pe toti sa nu mai vina la putere astia care ne-a taiat pensiili".


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jun 2012, 09:42 AM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Domnul Adrian Nastase, expremierul Romaniei, unicul, clarvazatorul si inaintemergatorul acestui neam, va sta probabil in spitalul de la Jilava pana la prescriere. Intreb, oare profesorul de drept Adrian Nastase este de acord cu modul in care justitia, politia pun in practica o hotarare de condamnare la inchisoare?

Acest topic a fost editat de Marduk: 26 Jun 2012, 09:51 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 26 Jun 2012, 10:02 AM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Eu zic ca nu merita face puscarie: A fost baiat bun, a facut case, oua, i-a placut arta (asta fiind o chestie rarisima printre politicieni si oamenii de afaceri, ceea ce arata ca astia nu stiu in ce sa investeasca, sau chiar si-au atins satisfactia vietii cu carnati si camere multe goale), a infiintat MNAC (condus prost de una moale).
A fost un om finut.
Bine ca nu a reusit tentativa sinucigasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Jun 2012, 10:11 AM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 26 Jun 2012, 09:42 AM) *
Intreb, oare profesorul de drept Adrian Nastase este de acord cu modul in care justitia, politia pun in practica o hotarare de condamnare la inchisoare?

S-ar putea sa il intrebe pe dottore care va intreba pe goagal.

Inchisoarea nu prea mai conteaza, omul e deja terminat politic.

"Din primele constatari tehnico-stiintifice care au avut loc va pot confirma ca incidentul a avut loc" (presupusa tentativa de suicid - n.red.), a adaugat procurorul general.

Cu asta se pune stop oricarei speculatii senzationiste ca a fost o inscenare.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 26 Jun 2012, 10:15 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 26 Jun 2012, 11:50 AM
Mesaj #90


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE(freeman @ 26 Jun 2012, 11:02 AM) *
Eu zic ca nu merita face puscarie: A fost baiat bun, a facut case, oua, i-a placut arta (asta fiind o chestie rarisima printre politicieni si oamenii de afaceri, ceea ce arata ca astia nu stiu in ce sa investeasca, sau chiar si-au atins satisfactia vietii cu carnati si camere multe goale), a infiintat MNAC (condus prost de una moale).
A fost un om finut.
Bine ca nu a reusit tentativa sinucigasa!


Da' Coposu o fi meritat 7 ani de inchisoare cu izolare , plus restu', plus tortura fizica si psihica?
Eu nu zic ca nu iubea frumosul , arta, dar le iubea cu lacomie si cu egoism. Ajunsese la un grad de aroganta asemanator cu tirania despotilor mai mult sau mai putin luminati. Insasi tentativa de ce-o fi fost e proba unui maxim egocentrism, nu lupta pentru dreptate sau nevinovatie. Daca ar fi vrut cu adevarat sa demonstreze superioritate intelectuala facea ce-au facut si altii :se purifica si se izbavea prin penitenta.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jun 2012, 12:22 PM
Mesaj #91


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Romania Libera: Rana lui Adrian Nastase nu a fost profunda, glontul doar l-a sters si a fost nevoie doar de un pansament subtire si o branula - medic de la Ambulanta Bucuresti

DNA a inceput urmarirea penala pentru favorizarea infractorului in cazul lui Branisteanu si al politistilor.

Astia se afunda din ce in ce mai tare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 26 Jun 2012, 01:00 PM
Mesaj #92


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Abis, nu te lasa dus de nas. Adrian acum primeste medicatie ca sa se imbolnaveasca, o sa fie diabetul foarte rau, o sa fie inima cu palpitatii, o sa aiba si temperatura de la creta inchitita si paote inca multe altele. smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jun 2012, 01:20 PM
Mesaj #93


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Adrian Năstase trebuie sa se prezinte maine la Institutul Naţional de Medicină Legală. Daca medicii de la Spitalul Floreasca vor spune ca nu poate fi transportat, Nastase va fi examinat de catre medicii legisti în secţia în care este internat. Am inteles ca la Floreasca e stat in stat, feuda PSD, insa la IML nu stiu daca au aceleasi "pile". Si daca medicii legisti constata ca a fost facatura, sa te tii distractie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jun 2012, 01:28 PM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 26 Jun 2012, 11:11 AM) *
.... se pune stop oricarei speculatii senzationiste ca a fost o inscenare.

Nu crez nici daca vaz cu ochii mei ce s-a petrecut acolo. Doar politistii si A.N. stiu exact ce s-a intamplat in acel birou. Faptul ca A.N. a fost incatusat dupa ce s-a AUTOMUTILAT, pentru ca eu nu pot numii altfel stangacia domniei sale, spune multe. Io presupun ca politistii au venit si-au vorbit cu A.N. despre modul in care acesta urma sa iasa din casa, dar dupa cum ne-a spus I. Rus, A.N. nu avea de gand sa paraseasca locuinta spre a se duce la inchisoare. Politistii probabil ca din respect l-au lasat cateva momente nesupavegheat, la cererea sa, cand au realizat ca nu e bine cum au procedat au intrat peste el, A.N. n-a mai avut timpul necesar sa-si puna planul de sinuciderea in aplicare, arma era in mana stanga, mana cu care de fapt a si tras. Politistul l-a surprins pe A.N imediat dupa momentul in care A.N a luat arma, declarand ca a fost timp doar pentru A.N sa-i zica "imi pare rau ca asisti la asa ceva" sau ceva de genul asta, moment in care politistul a realizat ca-i groasa atat pentru el cat si pentru A.N. probabil sarind efectiv la mana lui A.N impiedicandu-l sa schimbe mana si sa execute o tragere corecta. Personal inca nu-mi pot explica de ce a vrut A.N sa-si ia viata, pentru mine va ramane o enigma actiunea sa, mi-a adus aminte de un film cu Klaus Maria Brandauer, parca in rolul unui dictator care pierzand puterea nu mai are decat solutia sinuciderii, scena il arata plimbandu-se ca turbat prin camera, neputand sa creada ce i se intampla si nehotarat daca sa-si ia viata sau nu, nu-mi mai aduc aminte numele filmului. Cred ca A.N a crezut, a fost convins ca justitia nu va avea curajul sa-l condamne, a sperat ca va reusi sa iasa invingator din aceasta confruntare, actiunea lui a divizat tara in cei care nu doresc ca A.N sa fie incarcerat si cei care doresc ca acesta sa-si ispaseasca pedeapsa data de justitie. Poate ca este o legatura intre tentativa de suicid a lui A.N si demisia lui Voiculesc de la senat, sa vedem cum va scapa Felix el ce startegie va alege? mai sunt si altii la rand, eu sper ca justitia sa-si faca treaba, fara partinire, coform legilor in vigoare, pentru toti acuzatii indiferent de nivelul social pe care il ocupa.
QUOTE(Michelle @ 26 Jun 2012, 12:50 PM) *
..... Daca ar fi vrut cu adevarat sa demonstreze superioritate intelectuala facea ce-au facut si altii :se purifica si se izbavea prin penitenta.

Nu putea sa faca asta, in opinia mea A.N este un om bolnav, el crede ca este superior tuturor celorlalti, este prea mandru, pentru el purificarea nu are sens, el insusi fiind un pur in mintea sa. A.N nu poate sa accepte ca i se intampla tocmai lui, el care ......................................................................


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jun 2012, 01:47 PM
Mesaj #95


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 26 Jun 2012, 02:28 PM) *
Doar politistii si A.N. stiu exact ce s-a intamplat in acel birou.

Daca pui cap la cap tot ce stim pana acum scenariul cel mai plauzibil este urmatorul:

Nastase si-a regizat toata treaba. Pentru ca nu a avut curaj sa faca el insusi gestul, a facut politistul (asa se explica de ce glontul l-a lovit din partea stanga: un dreptaci nu apuca niciodata arma cu mana stanga; pistolul era in mana politistului, dreptaci si el, nu in mana lui Nastase). Politistul a avut grija sa traga in asa fel incat sa nu provoace decat o zgarietura. Bine, teoria asta nu explica de ce pe pielea lui Nastase nu se vede nicio urma de arsura, pentru ca daca tragi de la distanta atat de mica cu o arma de foc gazele fierbinti care ies pe teava provoaca arsuri (dar nici varianta lui Bradisteanu nu explica asta; poate ca nici nu s-a tras vreun glont in ziua aceea, care dintre ziaristii de la fata locului a declarat ca a auzit cu urechile lui impuscatura?).

Rana fiind superficiala (o simpla zgarietura, cum scrie azi in presa), nu a fost nevoie nici de transfuzii, nici de perfuzii, nici de cine stie ce pansamente, ci doar de celebrul fular; nu a fost necesara nici interventia chirurgicala imediata, care s-a facut abia dimineata (cand foarte probabil zona a fost "cosmetizata" pentru a arata ceva mai grav decat in realitate). Asta explica si declaratiile contradictorii ale echipei medicale (Bradisteanu spunea ca e grav, Beuran ca nu este).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Jun 2012, 01:56 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 26 Jun 2012, 01:28 PM) *
Nu putea sa faca asta, in opinia mea A.N este un om bolnav, el crede ca este superior tuturor celorlalti, este prea mandru, pentru el purificarea nu are sens, el insusi fiind un pur in mintea sa. A.N nu poate sa accepte ca i se intampla tocmai lui, el care ......................................................................

Vad o scena in care AN scoate puscociul, declara ca vrea sa o faca, politaiul isi da seama ca arogantul vrea sa o comita si politaiul ii f.... doua peste mana si bot ca sa il opreasca. Pistolul rateaza in incaierare, bietul arogant fiind stupefiat ca e luat la pulan de un biet garcea. AN era sigur ca o va mierli glorios ca un semizeu care este si ca politaiul nu se va opune jertifirii pe altarul patriei hotilor. Tzeapa insa....

AN niciodata nu va recunoaste ca a luat doua castane de la un politai. De aici gloriosul fular, targa lui gigel, operatiile "plastice", lipsa medicatiilor sau a vreunei gauri prin teasta lui AN.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 26 Jun 2012, 01:58 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jun 2012, 02:11 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 26 Jun 2012, 02:47 PM) *
QUOTE
...Nastase si-a regizat toata treaba. Pentru ca nu a avut curaj sa faca el insusi gestul, a facut politistul (asa se explica de ce glontul l-a lovit din partea stanga: un dreptaci nu apuca niciodata arma cu mana stanga; pistolul era in mana politistului, dreptaci si el, nu in mana lui Nastase)....

Deci tu presupui ca politistul l-a ajutat sa se automutileze? e prea si peste poate, ar trebui sa vedem ce legatura ar avea acest politist, care conform relatarilor din presa pare a fi onest, ar fi fost dispus sa-l ajute pe AN sa se "automutileze". Nu trebuie uitat ca AN este un vanator de elita, ca stie sa umble cu armele, chiar ii face placere, putea un astfel de om sa se dea pe mana unui politist? chestia se poate verifica, exista teste care dovedesc daca cineva a tras cu o arma sau nu, in cazul in care aceste teste au fost facute.
QUOTE
... Asta explica si declaratiile contradictorii ale echipei medicale (Bradisteanu spunea ca e grav, Beuran ca nu este).

Ok, declaratiile astea sunt oarecum politice, tin de orientarea politica a declarantilor, de legaturile politice si de amicitie ale doctorilor respectivi, e normal sa fie asa in aceasta tara a cumetriilor cu orice pret, romanii nu stiu cand se termina o legatura oficiala, publica, legala etc. este o situatie normala in balcani si lumea latina.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jun 2012, 02:41 PM
Mesaj #98


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 26 Jun 2012, 03:11 PM) *
Deci tu presupui ca politistul l-a ajutat sa se automutileze?

Da, asa presupun

QUOTE
Nu trebuie uitat ca AN este un vanator de elita, ca stie sa umble cu armele, chiar ii face placere, putea un astfel de om...

... sa traga cu mana stanga, dreptaci fiind? Tu esti dreptaci, banuiesc; ai facut armata, presupun. Ai tras cu o arma la tinta (la fel si eu). Este un gest reflex, involuntar: intotdeauna, in orice situatie, pui mana dreapta pe arma, niciodata stanga. Mai ales cand ai timp sa rostesti replici teatrale inainte de a trage, sa ai macar scuza ca esti presat de cine stie ce urgenta...

Pur si simplu nu se leaga.


Sapte mituri despre Adrian Nastase


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 26 Jun 2012, 03:12 PM
Mesaj #99


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



În orice caz, pesediștii îi iau apărarea zicând că toate procesele împotriva lui sunt fabricate cu zel de "slugoii lui Băsescu" și îl compătimesc. De furat au furat toți, și Năstase și ceilalți, se știe. Probele sunt mai greu de adus în instanță însă. Cred că și unii și ceilalți se șantajează reciproc. Barem de s-ar sfâșia între ei și să dispară... devil.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Jun 2012, 03:25 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Sa se sfasie intre ei primesc dar sa nu se sfasie fularul de marca.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jun 2012, 04:26 PM
Mesaj #101


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Erwin @ 26 Jun 2012, 04:12 PM) *
De furat au furat toți, și Năstase și ceilalți, se știe.

De-asta sunt toti morcoviti - de la PSD pana la PNL si PDL. Daca a picat unul ca Nastase, poate pica oricare dintre ei in plasa justitiei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jun 2012, 04:29 PM
Mesaj #102


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Brădişteanu, interceptat de DNA. Medicul ar fi spus familiei că starea lui Năstase este foarte bună


Si pe de alta parte:

Tribunalul Bucuresti: Nu exista obstacole in executarea pedepsei. Politistii pot continua procedura de punere in aplicarea a mandatului lui Adrian Nastase

Deci merge la "mititica". smile.gif

Acest topic a fost editat de abis: 26 Jun 2012, 04:40 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 26 Jun 2012, 04:41 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Michelle @ 26 Jun 2012, 12:50 PM) *
Da' Coposu o fi meritat 7 ani de inchisoare cu izolare , plus restu', plus tortura fizica si psihica?
Eu nu zic ca nu iubea frumosul , arta, dar le iubea cu lacomie si cu egoism. Ajunsese la un grad de aroganta asemanator cu tirania despotilor mai mult sau mai putin luminati. Insasi tentativa de ce-o fi fost e proba unui maxim egocentrism, nu lupta pentru dreptate sau nevinovatie. Daca ar fi vrut cu adevarat sa demonstreze superioritate intelectuala facea ce-au facut si altii :se purifica si se izbavea prin penitenta.

Atunci revolutia socialista il vroia inauntru pe Coposu, era chiar un concept...
Tu nu realizezi cum suna: Adrian la puscarie? Ce fac cei multi apropiati lui?! Revolutie? Il dau pe Basescu jos? Pe Kovesi? Pe judecatori? Daca poporul il vrea afara, cum sa stea inauntru?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Jun 2012, 04:42 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 26 Jun 2012, 04:29 PM) *
Tribunalul Bucuresti: Nu exista obstacole in executarea pedepsei. Politistii pot continua procedura de punere in aplicarea a mandatului lui Adrian Nastase

Deci merge la "mititica". smile.gif

Si nu merge singur.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12626...e-dare-mita.htm

@freeman: domnu adrian a obtinut aproape 50% din voturi in 2004 si istoria ar fi fost alta. Ce tragedie pe acest fiu brav al poporului care il voteaza.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 26 Jun 2012, 04:45 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 26 Jun 2012, 04:51 PM
Mesaj #105


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Şerban Brădişteanu a fost interceptat de DNA, iar procurorii îşi întemeiază acuzaţiile împotriva medicului în baza înregistrărilor convorbirilor telefonice avute de acesta, informează România TV. Brădişteanu ar fi vorbit de mai multe ori cu membrii familiei şi le-ar fi spus că starea fostului premier este foarte bună.


mda, cusatura cu ata alba iese la iveala. asta totusi nu o sa impiedice pe AN sa cada foarte bolnav azi, iar pe Bradi sa mearga la parnaie...


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 02:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman