HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Adrian Nastase, Dilema unui filozof contemporan
Felina
mesaj 22 Jun 2012, 12:22 PM
Mesaj #36


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(abis @ 22 Jun 2012, 11:16 AM) *



nu inteleg de care parte a mediei e Cristoiu.
ori de care parte ar fi, articolul lui nu face altceva decat sa sublinieze lasitatea barbatului Nastase in comparatie cu curajul femeilor. parerea mea


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Jun 2012, 12:24 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Da, maestrul nu se dezminte, are dreptate, barbatul Adrian Nastase trebuia sa fie mai barbat decat orice alt barbat, n-a putut sa suporte umilinta decaderii sale generata de lacomia sa dar mai ales, cred eu, a sotiei sale.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 22 Jun 2012, 03:55 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(abis @ 21 Jun 2012, 01:23 PM) *
In alta ordine de idei: la Floreasca e "teritoriu" PSD - a intrat pe mana unora ca Beuran, Bradisteanu samd. La TV nu i se vedeau ranile, cand a fost dus la spital nu avea perfuzii, nimic; operatia s-a facut abia dimineata, nu era nicio urgenta azi-noapte. Eu unul ma intreb daca rana aia chiar a existat... Nu a vazut-o nimeni...

Apropo, glontele cu care a tras are, spune presa, calibru 4.5 mm. Adică alică de pistol pneumatic, care se ia de la magazin cu buletinul, că nu e considerat armă letală. Daca dai pe goagal pe penetrating neck wounds sau similar, spune ca aproape intotdeauna implica hemoragie masiva si incapacitatea de a vorbi; ma rog, asta e in cazul ranilor pe bune.


De ce te miri?
Intr-o tara de opereta se asista la scene de opereta ... ca sa nu spun scenariu de film indian de duzina.

Si eu sunt un de Toma Necredinciosul, apropo de ce spuneai in legatura cu rana.
S-a vazut in schimb sange si un fular innodat cu skepsis ... ca nu cumva sa cada si sa se vada ce nu-i dedesubt.


Acest topic a fost editat de exergy33: 22 Jun 2012, 03:56 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Jun 2012, 03:55 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
turbo trabant
mesaj 22 Jun 2012, 04:05 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 22 Jun 2012, 12:22 PM) *
ori de care parte ar fi, articolul lui nu face altceva decat sa sublinieze lasitatea barbatului Nastase in comparatie cu curajul femeilor. parerea mea

Pai nu era mai bine daca il impusca doamna Dana? Sigur nu ii tremura mana. ohyeah.gif

Chiar, cum o fi sa stai cu nevasta-ta intr-o casa cu 18 arme? Numai pentru curajul asta ar trebui sa i se dea o medalie de cavaler cum i s-a dat lui vanghelie.

Remember


http://www.adevarul.ro/a/actualitate/adria..._722927791.html

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 22 Jun 2012, 04:08 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Jun 2012, 04:51 PM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Remember

Sa nu uitam de ce anume am scapat in 2004. Ne-a trecut glontul pe la ureche.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 22 Jun 2012, 06:48 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



Turmelor de oi


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Jun 2012, 11:04 PM
Mesaj #42


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Mda, e nevinovat, saracu'..... rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 22 Jun 2012, 11:50 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 23 Jun 2012, 12:04 AM) *
Mda, e nevinovat, saracu'..... rolleyes.gif

Este, nu este, nu cred ca am acuzat asta neaparat. Mai mult ma oftic ca i-au servit suficiente abuzuri cat sa aiba caz beton la CEDO ...


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 Jun 2012, 10:15 PM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Asta ramane de vazut. Eu unul nu as fi asa de sigur


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 09:17 AM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Cica astazi medicii hotarasc sa il bage la parnaie pe primul fost arogant al tarii.

Oare mass media mai este interesata sau acum lumea deja e cu gandul la concedii deontologice si contracte cu statul?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 11:17 AM
Mesaj #46


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



De ce Adrian Nastase nu e Nelson Mandela


Interesanta pledoaria, mai ales avand in vedere unde apare. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 11:30 AM
Mesaj #47


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Nastase nu paraseste spitalul. Decizia este pasata unei alte comisii. Care evident va avea suficient timp sa fie unsa. The end.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 11:37 AM
Mesaj #48


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu e "the end" - tot ce pot face este sa amane momentul in care Nastase ajunge dupa gratii.

In inconstienta lor, trag de timp pana la toamna, Nastase va intra la inchisoare chiar in timpul campaniei electorale. Si bineinteles ca Basescu o sa fie de vina pentru coincidenta asta. smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 11:47 AM
Mesaj #49


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Nu mai cred ca va intra la inchisoare. Sa-ti explic de ce: s-a dat sentinta, curte si-a facut datoria. Mai departe trebuia ca restul institutiilor sa-si faca datoria RAPID. Dar restul nu se sinchiseste, din varii motive. Pentru ca AN sa intre la inchisoare, ar insemna ca un mare si complicat puzzle a fost rezolvat. In joc sunt prea multi factori de decizie, prea multe interese pentru ca puzzle-ul sa fie rezolvat.

Aveau nevoie sa traga de timp si au reusit cu ajutorul politiei, spitalelor, ministrilor, avocatilor iar acum a unei comisii perfect mituibile.
NU va ajunge la inchisoare. Pentru ca stie ca odata intrat, nu mai iese. Din punctul asta de vedere inteleg lupta lor pentru a nu-l lasa. Odata cu el ar cadea tot PSD-ul, s-ar dezintegra. Nu traim noi sa vedem asa ceva.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 11:48 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 11:30 AM) *
Nastase nu paraseste spitalul. Decizia este pasata unei alte comisii. Care evident va avea suficient timp sa fie unsa. The end.

La un moment dat tot va parasi spitalul, tot cu directia bulau. Astia nu fac decat tampenii si devien din ce in ce mai clar ca vor sa il protejeze pe fata.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12614...man-nastase.htm

"Impresia generala este ca toata clasa politica romaneasca este sub soc. Chiar unul dintre cei absolut „de neatins“, aproape rapit din lumea celor muritori, fiind predat justitiei lumesti

PS: Mai are si dosarul matusei pe rol deci mai bine intra acum la bulau decat mai tarziu si pentru matusa.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 25 Jun 2012, 11:49 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 12:07 PM
Mesaj #51


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(turbo trabant @ 25 Jun 2012, 10:48 AM) *
La un moment dat tot va parasi spitalul, tot cu directia bulau. Astia nu fac decat tampenii si devien din ce in ce mai clar ca vor sa il protejeze pe fata.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12614...man-nastase.htm

"Impresia generala este ca toata clasa politica romaneasca este sub soc. Chiar unul dintre cei absolut „de neatins“, aproape rapit din lumea celor muritori, fiind predat justitiei lumesti

PS: Mai are si dosarul matusei pe rol deci mai bine intra acum la bulau decat mai tarziu si pentru matusa.



Nup, dosarul Matusei va avea efect numai daca AN e la parnaie. Pariez casa pe care inca n-o am pe varianta asta, ca n-o sa intre.

Va sta la spital si intr-o buna zi va disparea. Poporul roman va zice ca a fost mesia care s-a ridicat la ceruri pentru a doua oara si astfel vom avea doi isusi. Biserica Ortodoxa Romana se va reinventa su aceasta ocazie. Adio Romania.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 12:32 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 12:07 PM) *
Nup, dosarul Matusei va avea efect numai daca AN e la parnaie. Pariez casa pe care inca n-o am pe varianta asta, ca n-o sa intre.

Va sta la spital si intr-o buna zi va disparea. Poporul roman va zice ca a fost mesia care s-a ridicat la ceruri pentru a doua oara si astfel vom avea doi isusi. Biserica Ortodoxa Romana se va reinventa su aceasta ocazie. Adio Romania.

Eu nu fac pariuri dar intuitia imi spune ca daca era asa de simplu nu mai era nevoie de tentativa simulata sau nesimulata.

AN este terminat dpdv politic, e un zombie care acum trage in jos pe somnorosu si pe pupilu' lui ochelarista. Ah ca va avea o celula de lux si va fi plimbat cu salvarea de fiecare data cand il va durea o unghiuta se prea poate.

In PSD acum incepe lupta pentru functia lui don giovanni. rolleyes.gif

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-126151...ian-nastase.htm

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 25 Jun 2012, 12:36 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 12:51 PM
Mesaj #53


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 12:47 PM) *
Aveau nevoie sa traga de timp si au reusit cu ajutorul politiei, spitalelor, ministrilor, avocatilor iar acum a unei comisii perfect mituibile.

Nu te pripi - conform legislatiei romanesti, in ciuda declaratiilor pripite ale lui Rus, numarul zilelor de inchisoare se socoteste de cand ajunge in sistemul penitenciar - deci nu conteaza daca sta o saptamana sau zece in spitalul de urgenta, dupa ce iese merge la "mititica" pentru (vreo) opt luni. Chit ca in timpul asta, fiind o fire sensibila, o sa mai iasa pe la spitalele civile...

Turbo trabant are dreptate: nu vad cum poate evita la nesfarsit inchisoarea.

QUOTE
Pentru ca stie ca odata intrat, nu mai iese.

De ce? unsure.gif

Ba o sa iasa, mai repede chiar decat ne dorim - o sa fie suficient de bine pazit ca sa nu sufere vreun "accident" in celula smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 01:08 PM
Mesaj #54


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Abis, odata Adrian intrat in parnaie, PSD se va dezintegra. Asa imi spune mie o logica pe care nu am timp sa o pun pe hartie. PSD nu se poate dezintegra, nu are voie, de aia tin astia cu dintii de imaginea lui AN si incearca sa-l scoata martir si erou national: daca-l scapa in jos, trage dupa el tot partidu, toata caracatita.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 01:29 PM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Din pacate nu se va dezintegra - o sa o tina langa o vreme ca e victima sistemului si ca face puscarie nevinovat, dupa care incetul cu incetul se va vorbi tot mai putin despre el poate-poate il uita lumea.

Iar "lumea" are memorie scurta

Si in plus mentalitatea romanului obisnuit e ca "da, o fi furat el cate ceva, dar a si facut pentru tara - asti'lalti au furat si nu au facut nimic, ba din contra ne-au micsorat salariile si pensiile"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 01:40 PM
Mesaj #56


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



vezi ca intelegi? smile.gif
romanu cu siguranta uita, pe asta se bazeaza si ei cu trasul de timp


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 01:48 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 01:40 PM) *
vezi ca intelegi? smile.gif
romanu cu siguranta uita, pe asta se bazeaza si ei cu trasul de timp

Daca ar fi numai romani asa ar fi. Din pacate ioropa le sta cu tocul peste pantof asa ca hienele vor sacrifica cate unul din haita pe rand.

AN mai are un sfat pretios pentru colegii de partid care l-au tradat: revolverul smith& wesson nu e bun de nimic, incercati cu un carpati ( fara filtru preferabil).

Asta nu inseamna ca romanu' nu va vota penali in continuare, e dreptul lui democratic sa fie oligofren.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 25 Jun 2012, 01:49 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 01:50 PM
Mesaj #58


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Mai TT, io nu cred ca ieuropa e in lista lor de prioritati. Rusi da, europa ba, asa se vede de pe plaiul meu. Asa ca nu, nu de dragul ieuropei vor sacrifica ei pe AN... daca o vor face vreodata.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 01:57 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 01:50 PM) *
Mai TT, io nu cred ca ieuropa e in lista lor de prioritati. Rusi da, europa ba, asa se vede de pe plaiul meu. Asa ca nu, nu de dragul ieuropei vor sacrifica ei pe AN... daca o vor face vreodata.

Uita-te cat se bat ca chiorii care sa mearga la brucseles. Niste idioti.

AN trebuie sacrificat nu neaparat de dragul UE ci si de dragul hienelor mai tanare gen "victoras ai grija de copy". Rotatia cadrelor, mai draga, este la baza meandrelor concretului.

O sa ii inceapa sa ii impuste/spanzure/electrocuteze pe dinozaurii cu dosar ca sa faca loc in partid. Boborul hamesit va aplauda si va ragai dupa micii vegetarieni.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jun 2012, 02:05 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ce ma enerveaza la acest caz, Adrian Nastase, este anormalitatea din aceasta tara in care legea este aplicata diferit de la un individ la altul functie de starea lui sociala. Se presupune ca intr-un stat democratic legea actioneaza la fel indiferent de cine este cel condamnat, fie ca este expremierul Adrian Nastase, fie ca este Cocosila Gheorghe, amaratul din marginea satului Ciomarlica care mai fura cate ceva sa nu moara de foame, in cazul unei condamnari legea trebuie sa actioneze la fel. In Romania sefii politiei ii plang pe interlopi care le sunt prieteni, ministrul de interne il suna pe un condamnat sa-l intrebe cum prefera sa ajunga la inchisoare, de acest tratament nu beneficiaza insa toti cetatenii acestei tari, exista batrani care sunt incarcerati pentru o palma de pamant, gainari care fura de foame, in tot acest timp exista unii care incearca sa ne demonstreze ca asta este realitatea ca trebuie sa ne obijnuim cu realitate creata de cei care conduc aceste clanuri ce detin puterea politica. Am tot incercat in aceste zile sa-i gasesc politicianului Adrian Nastase circumstante atenuante, sa gasesc ceva care sa ma faca sa suprapun cele doua imagini, politicianul si omul. Ma-am gandit ca poate politicianul Adrian Nastase nu a avut de ales in aceasta afacere, or poate ca altii au actionat in numele sau, ca omul Adrian Nastase nu este asa cum il zugraveste o partea a presei, poate ca cei care il sprijina au dreptate, poate ca omul Adrian Nastase este un parinte devotat, un sot iubitor, un familist ca multi altii din aceasta tara. De fiecare data cand credeam ca am reusit sa-l inteleg pe omul Adrian Nastase imi venea in minte politicianul Adrian Nastase, zelul cu care acesta incerca sa-si subjuge presa, sa fie liniste pentru implementarea democratiei, dar de fapt in tot acest timp Adrian Nastase lucra pentru averea sa, desi parea ca are grija de tara asta, de cetatenii sai. Judecarea, aplicarea sentintelor diferentiat nu ne face cinste, indiferent cine este cetateanul condamnat, ce-a facut el bine sau rau, care este procentajul binelui in comparatie cu raul, fapta ramane fapta si daca este gasit vinovat cetateanul trebuie sa plateasca. Pentru mine nu conteaza daca acest cetatean este Adrian Nastase, Voiculescu, Basescu, Videanu, Catalin Voicu, Nutu Camataru, Cocosila Gheorghe etc. daca au fost condamnati trebuie sa-si ispaseasca pedeapsa data de lege, de societate.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Jun 2012, 02:11 PM
Mesaj #61


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 25 Jun 2012, 02:48 PM) *
Din pacate ioropa le sta cu tocul peste pantof asa ca hienele vor sacrifica cate unul din haita pe rand.

Din pacate Europa are astazi probleme mai mari decat porcariile facute de Ponta (plagiat si restul)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 03:17 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 25 Jun 2012, 02:11 PM) *
Din pacate Europa are astazi probleme mai mari decat porcariile facute de Ponta (plagiat si restul)

Se compenseaza cu prostia "celui mai cinstit guvern" de plagiatori si infractori.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 25 Jun 2012, 03:29 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 25 Jun 2012, 02:29 PM) *
Si in plus mentalitatea romanului obisnuit e ca "da, o fi furat el cate ceva, dar a si facut pentru tara - asti'lalti au furat si nu au facut nimic, ba din contra ne-au micsorat salariile si pensiile"

Mentalitate sau realitate?

Eu tot incerc sa nu uit ce a facut Nastase.
Si analizand la rece, dupa 8 ani de cand l-am votat pe Base ca sa rezolve ceva din ce a furat Nastase, vad ca nu a rezolvat nimic.
Asa ca stau si ma gandesc: Frate, oare mi-am furat-o inca odata de la Base? L-am pus presedinte banzandu-ma pe ce spunea el ca furat Nastase si dupa 8 ani de anchete, nici macar una nu s-a apropiat de ce imi zicea Base ca a furat Nastase.

Ramane doar statistica rece de la INS: guvernarea Nastase = cea mai buna dupa '89, dupa cum zice si Basescu.

Asa ca nu mai stiu ce trebuia sa nu uit ca a facut rau Nastase ... ?
Ce zice Marduk - "zelul cu care acesta incerca sa-si subjuge presa" - ce valoare mai are asta cand vezi ca Base si-a subjugat-o deja? ba le-a mai dat si grade de ofiteri la "secret".
Si cum? Luand pe cel pe care el, Basescu, il numea seful mafie personale a lui AN, facandu-l, IREAL! general cu 4 stele, si apoi gradandu-si ilegal oamenii din presa.

Deci ce trebuie sa nu uit despre raul facut de Nastase?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Jun 2012, 03:43 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 03:29 PM) *
Asa ca stau si ma gandesc: Frate, oare mi-am furat-o inca odata de la Base? L-am pus presedinte banzandu-ma pe ce spunea el ca furat Nastase si dupa 8 ani de anchete, nici macar una nu s-a apropiat de ce imi zicea Base ca a furat Nastase.

Glontul te contrazice. " Adriene, nici nu stii cat de mic incepi sa fiiiii".



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 03:56 PM
Mesaj #65


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 02:29 PM) *
Si analizand la rece, dupa 8 ani de cand l-am votat pe Base ca sa rezolve ceva din ce a furat Nastase, vad ca nu a rezolvat nimic.
Asa ca stau si ma gandesc: Frate, oare mi-am furat-o inca odata de la Base? L-am pus presedinte banzandu-ma pe ce spunea el ca furat Nastase si dupa 8 ani de anchete, nici macar una nu s-a apropiat de ce imi zicea Base ca a furat Nastase.



sa inteleg ca tu ai votat un PRESEDINTE in speranta ca EL PERSONAL va rezolva ceva din ce a furat Nastase? Ca asta reiese din textul tau.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 25 Jun 2012, 04:20 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Felina @ 25 Jun 2012, 04:56 PM) *
sa inteleg ca tu ai votat un PRESEDINTE in speranta ca EL PERSONAL va rezolva ceva din ce a furat Nastase? Ca asta reiese din textul tau.

Din moment ce el personal .. pe fieliera Macovei s.a., il poate condamnda pe Nastase, pe probleme ce nu tin de "furatul tarii", desi nu sunt martori, probe si doar pareri personale, ma gandeam ca da, poate incearca sa rezolve ceva si pe treburile concrete de care-l acuza in 2004.

Ma distreaza Tapalaga care aduce aminte ca un defect al lui nastase din perioada respectiva, faptul ca dupa ce Tapalaga, aducand un psiholog in ajutor, il acuza pe Nastase ca e la andropauza si "nu mai poate cu femeile", Nastase i-a replicat ca poate incerca cu nevestele celor de la EVZ ca sa probeze verdictul medical respectiv.
Ce sa-ti zic ... asta trebuie sa nu uit eu despre Nastase? Ca mie personal mi se pare un raspuns barbatesc la o acuzatie abjecta ...

P.S. Felina, tu ai citit vreodata Constitutia Romaniei? Macar capitolul referitor la Presedinte?


Acest topic a fost editat de goguta: 25 Jun 2012, 04:22 PM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jun 2012, 04:28 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 04:29 PM) *
.... "zelul cu care acesta incerca sa-si subjuge presa" - ce valoare mai are asta cand vezi ca Base si-a subjugat-o deja?.....

Moncher ce presa si-a subjugat Traian Basescu, Antenele, Realitatea, RTV, PROTV, TVR, OTV etc ? care din acestea sunt subjugate dictatorului? B1TV? "jurnalistul" Valentin Nicolau ar fi putut in perioada cand Adrian Nastase era prim ministru sa scrie despre presedintele Romaniei, numele este mai putin important, ceea ce a scris despre actualul presedinte? Cum poti sa afirimi fara sa prezinti dovezi ca omul care conduce institutia prezidentiala isi pune ibovnicele in postul de ministru? Ce tara este asta? in ce democratie traim cand orice individ poate arunca cu noroi intr-un reprezentant al unei institutii a statului roman fara sa fie tras la raspundere? Nu vezi ca totul este o manipulare ordinara menita sa modifice sa inoculeze ideea ca tot raul din aceasta tara pleaca de la un singur om, Traian Basescu. Logic, ilogic, ABSURD, poate un singur om sa comita toate monstruozitatile de care este acuzat? cat de diabolic trebuie sa fie Traian Basescu sa conduca singur o tara intreaga? ce urmeaza sa-l comparam cu Ceausescu? cu Hitler?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jun 2012, 04:35 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 04:29 PM) *
.... "zelul cu care acesta incerca sa-si subjuge presa" - ce valoare mai are asta cand vezi ca Base si-a subjugat-o deja?.....

Moncher ce presa si-a subjugat Traian Basescu, Antenele, Realitatea, RTV, PROTV, TVR, OTV etc ? care din acestea sunt subjugate dictatorului? B1TV? "jurnalistul" Valentin Nicolau ar fi putut in perioada cand Adrian Nastase era prim ministru sa scrie despre presedintele Romaniei, numele este mai putin important, ceea ce a scris despre actualul presedinte? Cum poti sa afirimi fara sa prezinti dovezi ca omul care conduce institutia prezidentiala isi pune ibovnicele in postul de ministru? Ce tara este asta? in ce democratie traim cand orice individ poate arunca cu noroi intr-un reprezentant al unei institutii a statului roman fara sa fie tras la raspundere? Nu vezi ca totul este o manipulare ordinara menita sa modifice sa inoculeze ideea ca tot raul din aceasta tara pleaca de la un singur om, Traian Basescu. Logic, ilogic, ABSURD, poate un singur om sa comita toate monstruozitatile de care este acuzat? cat de diabolic trebuie sa fie Traian Basescu sa conduca singur o tara intreaga? ce urmeaza sa-l comparam cu Ceausescu? cu Hitler?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 25 Jun 2012, 04:36 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 25 Jun 2012, 05:28 PM) *
tot raul din aceasta tara pleaca de la un singur om, Traian Basescu. Logic, ilogic, ABSURD, poate un singur om sa comita toate monstruozitatile de care este acuzat? cat de diabolic trebuie sa fie Traian Basescu sa conduca singur o tara intreaga?

Ba a putut prea bine. Avand grija sa se inconjoare de oamenii potriviti.
Initiativele legislative au plecat de la el.
Initiativele executive au plecat de la el.
Despre Kovesi si Morar ... n-are rost sa mai zic.

Acum cand Ponta vrea sa-si faca rolul de sef al executivului si sa mearga sa discute niste probleme executive de politica interna la Bruxeles ... a innebunit lupul, invatat cu premierul de paie Boc.

P.S. Antenele, Badea&Co erau pro-Basescu in 2004, ai uitat ca tocau la Nastase?

Acest topic a fost editat de goguta: 25 Jun 2012, 04:37 PM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jun 2012, 04:39 PM
Mesaj #70


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(goguta @ 25 Jun 2012, 03:20 PM) *
Din moment ce el personal .. pe fieliera Macovei s.a., il poate condamnda pe Nastase, pe probleme ce nu tin de "furatul tarii", desi nu sunt martori, probe si doar pareri personale, ma gandeam ca da, poate incearca sa rezolve ceva si pe treburile concrete de care-l acuza in 2004.


Marius, aberezi la greu rofl.gif

1. intrebarea pe care ti-am adresat-o nu are legatura cu Macovei.
2. presedintele nu poate condamna pe nimeni
3. pe cand l-ai votat pe base, Nastase nu era condamnat


Over and out. Iti mai dau o sansa la o discutie onesta peste o luna, pana atunci vb fara politica, ok? sa nu zici ca nu ti-am zis.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 12:01 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman