HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

57 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Noul Guvern Ponta
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 08:17 AM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 1 May 2012, 10:51 PM) *

Vai ce caterinca o sa fie cu astia. Asta nu e guvern PNL sau nici macar Nastase. Sunt cateva nume acolo care sunt ok gen Diaconu sau Marga.

DAR persoane gen Campeanu, Dumitreasca de la cantemir, Cepoi, Nica, Dobre, Rovana Plumb ? Asta e guvern Vacaroiu cu al sau prim economist domnu' Georgescu de la 3. ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 May 2012, 08:17 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 2 May 2012, 08:45 AM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



Mie mi se pare cam aiurea:
"Agentia Natională de Integritate a constatat că Teodor Victor Alistar s-a aflat, în perioada 23 ianuarie 2007 - 1 martie 2009, în stare de incompatibilitate, întrucât a detinut concomitent calitătile de:
functionar public - purtător de cuvânt în cadrul Agenției Nationale a Functionarilor Publici,
director executiv în cadrul Asociației Române pentru Transparentă, începând cu anul 2004,
si avocat definitiv în cadrul Cabinetului individual de avocatură "Alistar Teodor Victor"
"

Personal, nu prea vad incompatibilitatea aici, si mai mult imi intareste impresia ca ANI, sub Macovei, e o mare porcarie, si se ocupa doar de banalitati nu de probleme serioase.
Probleme serioase puteau fi aici, dar nu-i interes, nu? :
"SORIN ROŞCA STĂNESCU: Începusem o discuţie şi a rămas aşa, în coadă de peşte, cu Videanu!
CĂTĂLIN MACOVEI: Aşa e.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: N-am amestecat la vremea aceea şi numele de Blaga.
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Da.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: La data aceea. Pentru ca „poporul” să afle adevărul, pentru a se face puţină dreptate, m-ar interesa unde v-aţi dus cu investigaţiile. Până unde au ajuns aceste investigaţii.
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Păi la Blaga s-a terminat. Asta ştiţi!
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Nu ştiu! Şi l-aţi găsit curat?
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Păi am dat-o public asta. Ce-am terminat. Blaga a justificat tot.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Nu i-aţi găsit conturile de afară?
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Suntem în procedură… Lui Blaga?
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Da.
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Sincer, nu le-am căutat.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Urât.
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Urât, dar nu am ştiut.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Dar ceilalţi doi?
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): La ceilalţi doi sunt procedurile în curs. Durează. Ştiţi cum v-am zis şi la televiziune. Elveţia nu mai e ce-a fost. Elveţia dă tot acuma, dar e o procedură mai complicată.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Păi şi dacă le dă după alegeri?
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Am înţeles. Poate dă înainte de alegeri. Aici aveţi dreptate că, dacă afli prea târziu, degeaba afli.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Ar trebui să se ştie.
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Am înţeles ideea. Dar ziceţi-mi cu Blaga. Are conturi în străinătate? Dar chiar habar n-am avut. În ce ţară?
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Franţa!
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Franţa? Păi cu francezii avem o relaţie bună.
BOGDAN CHIREAC: Franţa e ca-n România.
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Păi da. Da-s pe numele lui, că dacă-s pe-a lui văru’ n-am competenţa. Pentru că în Franţa nu-i complicat, cum zice şi Bogdan. Ce mi-e Franţa, ce mi-e România. Dar dacă nu-s pe numele lui sau pe-a lui nevastă-sa, pa şi la revedere. Copiii sunt majori din câte ştiu eu.
SORIN ROŞCA STĂNESCU: Păi şi cât mai durează procedura asta?
CĂTĂLIN MACOVEI (ANI): Dacă v-aş zice că durează o saptămână… Nu vă pot garanta cât mai durează. Nu ştiu, uite o să mă interesez şi vă transmit mâine prin Bogdan. Că eu acuma sunt ocupat să dau cu subsemnatul pe la diverse autorităţi, că tot ziceţi dvs. Că mă şantajează, că mă are Băsescu la mână cu nu ştiu ce. Şi chiar nu prea m-am mai preocupat în ultima vreme ce s-a mai întâmplat, dar mâine vă transmit prin maestru’.
"


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 09:17 AM
Mesaj #73


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 2 May 2012, 09:45 AM) *
Personal, nu prea vad incompatibilitatea aici

Pai nici nu trebuie sa vezi "personal" smile.gif

Trebuie sa vezi ce zice legea: poti fi in acelasi timp functionar public si avocat? Daca da, e in regula; daca nu, nu.

QUOTE
Probleme serioase puteau fi aici, dar nu-i interes, nu?

Corect. Acolo sunt probleme serioase: Macovei i-a inregistrat pe Sorin Rosca Stanescu (Deleanu pentru prieteni) si pe Bogdan Chireac incercand sa-l santajeze. Iar cei doi sunt in continuare liberi... Asta e intr-adevar o problema serioasa.

QUOTE(turbo trabant)
Sunt cateva nume acolo care sunt ok gen Diaconu sau Marga

Vezi ca si Diaconu are probleme, este urmarit penal...

In momentul asta conteaza mai putin cine este in guvern (desi, sa fim sinceri, te apuca rasu-plansu cand ii vezi pe astia cu pretentia de a fi "cel mai cinstit guvern" - mai cinstit adica decat guvernul Nastase, in care nu era niciun corupt, cel putin seful Corpului de Control - Ponta, nu a gasit niciunul). Conteaza mai mult ce vor face. Asa ca eu unul ii astept, dupa investire, sa vad cu ce or sa ma uimeasca.

Deocamdata Ponta a schimbat foaia cu FMI: nu se mai da cocos, e mielusel... Deci pana acum sunt semne bune. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 May 2012, 09:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 09:20 AM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 2 May 2012, 09:17 AM) *
In momentul asta conteaza mai putin cine este in guvern (desi, sa fim sinceri, te apuca rasu-plansu cand ii vezi pe astia cu pretentia de a fi "cel mai cinstit guvern" - mai cinstit adica decat guvernul Nastase, in care nu era niciun corupt, cel putin seful Corpului de Control - Ponta, nu a gasit niciunul). Conteaza mai mult ce vor face. Asa ca eu unul ii astept, dupa investire, sa vad cu ce or sa ma uimeasca.

Deocamdata Ponta a schimbat foaia cu FMI: nu se mai da cocos, e mielusel... Deci pana acum sunt semne bune. wink.gif

Ba conteaza pentru ca unul ca georgescu este antirefoma si anti fmi si antiglobalizare. Relatia va fi puscata clar cu FMI indiferent de declaratii siropoase si promisiuni.

Grecia scrie pe Romania. Si chiar foarte rapid:

http://www.realitatea.net/cresc-salariile-...sii_938331.html

http://www.evz.ro/detalii/stiri/prima-masu...l#ixzz1th6CooAX



Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 May 2012, 09:26 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 09:40 AM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 2 May 2012, 11:20 AM) *
Ba conteaza pentru ca unul ca georgescu este antirefoma si anti fmi si antiglobalizare. Relatia va fi puscata clar cu FMI indiferent de declaratii siropoase si promisiuni.


Fooogi mai d-aicea cu soparlele astea ! Asa ziceai si mai deunazi ca Ioropa n-o sa-l lase pe Ponta sa-l schimbe pe Predoiu !

Cel putin @Abis are bunul simt si zice ca asteapta sa vada ce vor face dupa investitura .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 09:41 AM
Mesaj #76


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



"Ieri am fost la Ponta toţi preşedinţii de Consilii Judeţene şi am stabilit că până în luna august, în trei tranşe, se dau înapoi pensiile, salariile şi sporurile salariale pe care vi le-au tăiat ai lui Băsescu. O să avem grijă şi eu și Radu ( Mazăre) să se ţină de cuvânt Ponta, este deja hotărâtă, decisă. Se anulează Planul Naţional de Investiţii al Elenei Udrea de 4 miliarde euro şi ăştia sunt banii cu care putem să revenim la normalitate, să supravieţuim. Aşa că pe 10 iunie şi în toamnă să nu vă mai lăsaţi păcăliţi."


Asta o spune presedintele Consiliului Judetean Constanta.

Deci o sa taie 4 miliarde de la investitii si o sa-i bage in salarii (daca grasanul ala nu bate campii). E un inceput frumos... Exact ce trebuie blink.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 09:42 AM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 2 May 2012, 09:40 AM) *
Fooogi mai d-aicea cu soparlele astea !

Spre deosebire de tine eu am avut neplacuta placere de a il cunoaste pe domnu georgescu. Desi un economist omul traieste undeva in lumea anilor 1990 cand globalizarea era mic copil iar ue si nato erau za fainal frontir. Iar cine tine minte showurile lui florin cu fmi-ul pe vremea aia tine minte bine



Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 May 2012, 09:44 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 09:50 AM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 2 May 2012, 11:41 AM) *
Deci o sa taie 4 miliarde de la investitii


Da. Alea a lui Udrea pentru stadioane in panta , pationare fara canalizare, , carusele, banci si parcuri la sate,teleferice si piscine nefolosite, etc. Decat banii in buzunarele clientelei lui Udrea mai bine pentru reintregirea salariilor, etc. Ca doar si Basea a zis ca sunt bani pentru asta.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 09:52 AM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 2 May 2012, 09:50 AM) *
Da. Alea a lui Udrea pentru stadioane in panta , pationare fara canalizare, , carusele, banci si parcuri la sate,teleferice si piscine nefolosite, etc. Decat banii in buzunarele clientelei lui Udrea mai bine pentru reintregirea salariilor, etc. Ca doar si Basea a zis ca sunt bani pentru asta.

Drumuri la sate par egzemplu erau din bujetul ala ( prost gestionat).

Pensii sa fie sa avem cu ce plati beutura!

"Cursul s-a instalat bine peste pragul de 4,41 lei/euro. Dealerii se uită la scena politică şi aşteaptă deciziile de astăzi ale BNR"



Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 May 2012, 09:54 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 10:00 AM
Mesaj #80


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 2 May 2012, 10:50 AM) *
Decat banii in buzunarele clientelei lui Udrea mai bine pentru reintregirea salariilor, etc.

Stai putin ca deocamdata e doar asa, o declaratie a cuiva care nu-i in guvern. Nu inseamna ca automat se va si intampla. De aia ziceam mai sus, intai sa ii vedem ce decizii iau si dupa aia sa-i judecam. Deocamdata asteptam deciziile guvernului, nu ce zice un presedinte de CJ.

Daca aia care sunt "clientela" lui Udrea se razgandesc si sponsorizeaza PSD-ul, ce zici, nu o sa descopere Ponta brusc virtutile programului investitional? wink.gif

In fond, Nastase, mentorul lui, a inceput cu de-astea...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 10:07 AM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Să nu uităm, guvernul lui Ponta este flancat de preşedinţii celor două camere, ambii PDL, Roberta Anastase şi Vasile Blaga. Şi are împotriva sa celălalt braţ al puterii executive – Traian Băsescu. În plus, guvernul trebuie să execute bugetul gîndit/votat de PDL şi aliaţii lui, deci va îndeplini cf legii, agenda PDL şi nu a USL. Instrumentele guvernului sunt aşadar limitate


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 May 2012, 10:32 AM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



M-am uitat si eu pe lista guvernului Ponta. De la prima vedere mi-am dat seama ca acest guvern este unul de tranzitie, de fapt primul ministru al acestui guvern este in opinia mea Florin Georgescu, toti ceilalti sunt lipsiti de personalitate, sunt de fapt interpusii celor care conduc din umbra. Florin Georgescu are personalitate, poate prea multa, din nefericire, eu cred ca pregatirea sa este pusa in slujba unor interese de grup. Acest grup este in razboi direct si total cu un alt grup din politica romaneasca, cum am mai spus totul mi se pare o lupta revansarda, menita a razbuna mandria unora in detrimentul altora toti manati de aceleasi interes, dominatia politico-economica a Romaniei a romanilor. Durul Florin Georgescu va conduce de fapt acest guvern, Ponta are alte preocupari si cred ca vom observa asta din primele decizii ale guvernului Ponta. Declaratiile lui Dan Voiculescu arata clar ce se doreste de la aceasta perioada de interimat a guvernului, va fi o presiune enorma pusa pe actualul presedinte Traian Basescu pentru a demisiona, colaborarea constitutionala evocata de Ponta nu este decat agheasma de imbatat romanii. Caderea guvernului Ungureanu este opera oamenilor influenti din PSD; PNL; PDL, Dan Voiculescu; Sorin Ovidiu Vantu etc. Constructia este simpla: darmam guvernul inainte de alegeri, ca sa fim siguri ca noi controlam aceste alegeri, apoi fortam demisia lui Basescu, facem alegeri anticipate, dovedim ca guvernarile PDL au fost o catastrofa, conducem autoritar ca sa demonstram ca noi suntem cei de care are nevoie tara etc. Intre timp au aparut voci care mai in gluma mai in serios vor sa oprim colaborarea cu FMI-ul, fac referire la potentialul romanesc, fabrici, uzine, productie etc. un nationalism periculos care ne-ar putea arunca intr-o perioada mai grea decat criza economica. Guvernul Ponta nu ia totusi in calcul si varianta ca romanii s-ar putea trezi din aceasta toropeala, ura centrata pe un singur om, inamic al poporului, dictator etc. indusa de media mogulilor, ca este de ajuns o mica eroare economica, o nemultumire generata de asteptarile mari ale romanilor de la acest guvern si totul se poate transforma intr-un cosmar. Eu cred ca vom putea estima mai bine situatia dupa alegerile locale, atunci se va vedea clar cum s-a impartit puterea la baza, caramida societatii romanesti, comuna.

Acest topic a fost editat de Marduk: 2 May 2012, 10:39 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 10:36 AM
Mesaj #83


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 2 May 2012, 11:07 AM) *
Să nu uităm, guvernul lui Ponta este flancat de preşedinţii celor două camere, ambii PDL, Roberta Anastase şi Vasile Blaga. Şi are împotriva sa celălalt braţ al puterii executive – Traian Băsescu. În plus, guvernul trebuie să execute bugetul gîndit/votat de PDL şi aliaţii lui, deci va îndeplini cf legii, agenda PDL şi nu a USL. Instrumentele guvernului sunt aşadar limitate

Nici nu a fost investit guvernul si deja ati inceput cu scuzele? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 10:37 AM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 2 May 2012, 12:36 PM) *
Nici nu a fost investit guvernul si deja ati inceput cu scuzele? smile.gif


Deci nu-i adevarat ce zice acolo ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 10:39 AM
Mesaj #85


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu stiu daca este adevarat sau nu. O sa vedem in ce masura presedintele tarii si presedintii camerelor ii vor pune bete in roate. Oricum, aveti majoritatea parlamentara si ii puteti schimba, nu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 10:40 AM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 2 May 2012, 12:32 PM) *
Caderea guvernului Ungureanu este opera oamenilor influenti din PSD; PNL; Dan Voiculescu; Sorin Ovidiu Vantu etc.


Cum, a vota si SOV in parlament motiunea de cenzura ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 10:44 AM
Mesaj #87


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Frunzăverde: Suspendarea preşedintelui şi schimbarea şefilor Camerelor nu sunt priorităţi

Pai cum asa, daca nu lasa guvernul sa lucreze?! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 May 2012, 10:56 AM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 2 May 2012, 11:40 AM) *
Cum, a vota si SOV in parlament motiunea de cenzura ?

Nu doar a sprijinit-o, ca dovada ca procesul sau e secret. In timp ce gainarii sunt adusi cu duba si prezentati presei, domnul SOV beneficiaza de secretizarea ingineriilor sale financiare. Relizezi ce trebuie sa stie acest domn despre cei care s-au imbogatit de pe urma FNI?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 11:00 AM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 2 May 2012, 12:44 PM) *
Pai cum asa, daca nu lasa guvernul sa lucreze?!

Fii atent cu noul guvernul ! wink.gif Ca s-ar putea ca firma voastra sa primeasca niste comenzi si de la asta.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 11:05 AM
Mesaj #90


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ntz - nu lucram nici cu statul, nici cu vreun partid. Asa ca suntem intr-o pozitie buna. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 11:43 AM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Ha ha

"În această după-amiază, vicepremierul desemnat şi ministrul de Finanţe, Florin Georgescu, împreună cu miniştrii de resort, de la Economie, Sănătate, Muncă, va începe discuţiile tehnice cu delegaţia FMI, în aşa fel încât să putem marţi, la prima şedinţă de Guvern, sau luni, la solicitarea votului de învestitură, să spunem concret cu cifre şi cu date când putem să luăm măsurile (majorările salariale - n.r.)", a spus Ponta.

El a precizat că intenţia Cabinetului său de a majora salariile este una evidentă, dar că nu mai doreşte să vorbească la nivel de intenţie, ci cu date şi cifre.

"Intenţia e evidentă. Am promis acest lucru. Vreau să vorbesc de acum încolo cu cifre şi cu date, nu cu intenţii care nu se materializează", a spus Ponta.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 11:50 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 2 May 2012, 01:43 PM) *
Ha ha


Nu stiu de ce hahai pentru ca insusi "Jupanul" a zis ca sunt bani pentru asta chiar inainte de a-i cadea guvernul.

Acest topic a fost editat de March: 2 May 2012, 11:50 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 11:51 AM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 2 May 2012, 11:50 AM) *
Nu stiu de ce hahai pentru ca insusi "Jupanul" a zis ca sunt bani pentru asta chiar inainte de ai cadea guvernul.

Eu nu hahai ci rad.

Rad pentru ca stiu deja care va fi raspunsul fmi iar victoras va dovedi ca are intentii bune ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 May 2012, 11:51 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 11:57 AM
Mesaj #94


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 2 May 2012, 12:51 PM) *
Rad pentru ca stiu deja care va fi raspunsul fmi iar victoras va dovedi ca are intentii bune

FMI o sa accepte o crestere. Deja a dat semnale in acest sens, altfel Basescu si MRU nu ar fi vorbit despre asta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 11:59 AM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 2 May 2012, 01:51 PM) *
Eu nu hahai ci rad.

Rad pentru ca stiu deja care va fi raspunsul fmi iar victoras va dovedi ca are intentii bune ohyeah.gif


Uite ce zicea inca din martie "Jupanul" vostru :

„Sunt condiții să revenim la salariile din 2010”

Președintele Traian Băsescu a declarat, la emisiunea „După 20 de ani” de la ProTv, că sunt condiții de revenire la salariile din 2010.

Șeful statului a afirmat că
s-au atins parametrii conveniţi cu FMI și sunt condiții pentru creșterea veniturilor



Asa ca n-ai niciun motiv sa razi sau sa hahai !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 12:00 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 2 May 2012, 11:57 AM) *
FMI o sa accepte o crestere.

FMI a spus ca "daca gasesc resurse". O formula politicoasa genul " vrabia malai viseaza".

Daca erau resurse se facea deja. Pana si MRU a luat-o pe aceeasi panta pana cand a realizat ca nu are de unde.

SI FMI le va mai spune " bai za uai, aveti cateva melearde scadente la anul, aveti vreun plan sa la platiti?"

LE: Leul se prăbuşeşte. Un nou minim istoric - Curs BNR: 4,4168 lei/euro sursa money.ro


Io zic ca e conspiratie impotriva victoriei lui victoras, forte obscure, imperialiste. rofl.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 May 2012, 12:16 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 2 May 2012, 12:35 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(March @ 2 May 2012, 12:59 PM) *
Asa ca n-ai niciun motiv sa razi sau sa hahai !

Cum sa nu aiba?
El STIE deja!
Nu-i dai tu mai bine ignore lui si lui Abis?
Ce rost are sa te cobori la nivelul lor de discutie: inventii, denaturari, halucinatii?
Pe topicul lui Pdl am vazut ca te chinui sa raspunzi minciunilor lui Abis ...
Ce rost are.
Oricum el e moderator si cand o sa ajungi sa-l bagi in colt cu argumentatia o sa inceapa cenzura.
Mai bine te pastrezi si-i lasi in pace sa-si bata joc de forum cum vor ei, dar macar nu te mai stresezi tu.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 12:40 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Deja s-a marit ceva wink.gif

Dar nu va ingrijorati, de luni va va fi mult mai bine. Sunt niste alegeri pe undeva prin zona care vor modifica radical niste probleme.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 May 2012, 12:42 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 01:01 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Prima caramida de la domnu' georgescu care a vorbit poate cu popeasca de la femei.

"Acest lucru îl dorim şi facem toate eforturile necesare pentru a găsi soluţiile adecvate, fără să riscăm stabilitatea financiară şi echilibrele macroeconomice",
Întrebat de unde vor fi luaţi banii pentru aceste măsuri, el a evitat să dea un răspuns.

http://www.mediafax.ro/economic/georgescu-...itatea-9586517/


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 2 May 2012, 01:03 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



Frumos si echilibrat articolul lui CTP: Cel mai bun guvern Ponta
Acum sunt curios sa vad comportamentul antenelor vis-a-vis de noua Putere.
Din ce am vazut aseara, foarte putin, Felix s-a ramolit rau ... pacat ca e televiziunea lui si e obligat Gadea sa-l suporte din cand in cand.
Daca o sa vedem critica reala la antene, pe masura ce apar masuri concrete ale noului guvern, sunt curios ce va mai zice lumea?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 May 2012, 01:18 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 2 May 2012, 01:35 PM) *
... si-i lasi in pace sa-si bata joc de forum cum vor ei....

Curioasa logica mai ai moncher, daca nu sunt de acord cu parerile tale inseamna ca-mi bat joc de forum?

QUOTE(goguta @ 2 May 2012, 02:03 PM) *
... sunt curios sa vad comportamentul antenelor vis-a-vis de noua Putere....Felix s-a ramolit rau ... pacat ca e televiziunea lui si e obligat Gadea sa-l suporte....

Intai de toate conu Felix trebuie sa-si recupereze distributia pentru antenele sale, prietenii sai greci de la Romtelecom deja au iesit cu super oferte pentru a acoperi golul lasat de "manevrele" ungurilor de la RCS-RDS si ale "tradatorilor" de la Focusat. Pe Gadea il obliga imprumutul ala de 200.000 de euroi pe care i-a imprumutat conu Felix, nu-l mai compatimi atat ca nu e decat un umil servitor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 01:20 PM
Mesaj #102


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 2 May 2012, 02:03 PM) *
Daca o sa vedem critica reala la antene, pe masura ce apar masuri concrete ale noului guvern, sunt curios ce va mai zice lumea?

Si eu abia astept sa vad Antenele criticand, de ex, pe ministrul Agriculturii. smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 May 2012, 01:21 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 2 May 2012, 01:20 PM) *
Si eu abia astept sa vad Antenele criticand, de ex, pe ministrul Agriculturii. smile.gif

O sa il critice cand scapa din lesa sau ii calca interesele lui felix.

Totul in numele democratiei! ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 May 2012, 01:38 PM
Mesaj #104


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ponta: "Nu am nici cea mai mica intentie de a schimba ceea ce ne-am angajat cand eram in Opozitie. Nu se schimba numirile politice ale PDL pe care le-am criticat, cu numirile politice ale USL"




Mai nou, tot Ponta: "Toti prefectii vor fi inlocuiti"

Incetul cu incetul ii cade masca si o sa-i vedem chipul adevarat, de pesedist cu state vechi.



PS: Inca una:

Liderul UNPR Gabriel Oprea a anuntat miercuri ca formatiunea sa va vota in Parlament pentru investirea cabinetului propus de premierul desemnat Victor Ponta. In acest sens, a fost semnat un protocol de colaborare intre UNPR si PSD

Acum semneaza cu UNPR, mai ieri faceau urat cand UNPR era invitat la consultarile cu partidele, la Cotroceni. laugh.gif

Acest topic a fost editat de abis: 2 May 2012, 01:40 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 02:00 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(goguta @ 2 May 2012, 02:35 PM) *
Cum sa nu aiba?
El STIE deja!
Nu-i dai tu mai bine ignore lui si lui Abis?
Ce rost are sa te cobori la nivelul lor de discutie: inventii, denaturari, halucinatii?
Pe topicul lui Pdl am vazut ca te chinui sa raspunzi minciunilor lui Abis ...
Ce rost are.
Oricum el e moderator si cand o sa ajungi sa-l bagi in colt cu argumentatia o sa inceapa cenzura.
Mai bine te pastrezi si-i lasi in pace sa-si bata joc de forum cum vor ei, dar macar nu te mai stresezi tu.


Abis ca abis dar e pe aici un frustrat rau de tot de cand a cazut guvernul basist ! biggrin.gif MRU nici n-a eliberat scaunul de la guvern si tara se... prabusesteeee domn'e ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

57 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 05:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman