HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Motiunea De Cenzura
March
mesaj 27 Apr 2012, 03:23 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 27 Apr 2012, 05:11 PM) *
PS: Vad ca deocamdata cursul valutar a luat-o razna: leul se prabuseste. O fi din cauza ca a trecut motiunea sau din cauza ca Basescu i-a invitat separat la Cotroceni?


Intraba-l pe Basescu ? Si spune-i totodata ca se va prabusi in continuare din cauza jocurilor lui murdare !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Apr 2012, 03:25 PM
Mesaj #37


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu imi place coliva si nici nu agreez genul ala de muzica smile.gif

Dimpotriva, MRU are acum o fereastra de oportunitate teribila. Daca joaca suficient de inteligent are prima sansa in 2014 wink.gif

QUOTE
Intraba-l pe Basescu

Nu pot, nu am telefonul lui. Mi-l dai tu? smile.gif

Am stat de vorba cu el pana acum doar de doua ori. Ultima oara prin 2007.

QUOTE
se va prabusi in continuare din cauza jocurilor lui murdare

Aha. Deci tu zici ca a picat din cauza ca i-a invitat separat pe aia. Bun asa. laugh.gif

Acest topic a fost editat de abis: 27 Apr 2012, 03:28 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 27 Apr 2012, 04:03 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(March @ 27 Apr 2012, 04:23 PM) *
Intraba-l pe Basescu ? Si spune-i totodata ca se va prabusi in continuare din cauza jocurilor lui murdare !

Pe base poti sa-l intrebi de marci de uiski ...
Avem institutie si oameni platiti sa aiba grija de curs, lucreaza sub numele de BNR si sunt ok pe meserie.
Bine ... daca se chinuie base s-ar putea sa fie mai tare decat eforturile BNR, niciodata sa nu-l subestimam pe base! rofl.gif

Acest topic a fost editat de goguta: 27 Apr 2012, 04:03 PM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Apr 2012, 04:03 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Apr 2012, 05:08 PM
Mesaj #39


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 27 Apr 2012, 01:34 PM) *
E bine totusi ca-ti iei notite. tongue.gif
Sa vedem cu ce lozincii mai vii dupa ce ai pedalat pe crimele pe care la va face opozitia, ca USl va intoarce tara in anii '90, ca Antonescu nu va mai fi candidat, ca Ponta nu are ministri... pana si Sorin Placinta a zis ca voteaza motiunea !


E din cauza fazei cu Mustea, care a primit pt fiu-sau mai mult decat a primit ea. Mustea si Placinta sunt rivali in afaceri prin Vrancea pe acolo. jamie.gif


A cazut guvernul! Bun, foarte bine!

Asa, si?!

USL tot ar fi castigat, mai mult daca mergeau la alegeri normale, nu anticipate. Vor prelua acum guvernarea si pana in toamna isi vor face praf ori imaginea, ori bugetul. Nu stiu de ce dracu simt eu ca bugetul...

Ca miscare strategica a fost o mare idiotienie pentru usl daca preia guvernarea acum!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Apr 2012, 05:11 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Apr 2012, 07:08 PM) *
USL tot ar fi castigat, mai mult daca mergeau la alegeri normale, nu anticipate. Vor prelua acum guvernarea si pana in toamna isi vor face praf ori imaginea, ori bugetul. Nu stiu de ce dracu simt eu ca bugetul...


Stai calm. O sa vezi cate parale o sa descopere dosite de guvernul pedelist.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Apr 2012, 05:13 PM
Mesaj #41


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(andra_v @ 27 Apr 2012, 03:38 PM) *
Imi pare teribil de rau pentru MRU. De ce oare un om valoros, cu studii la Oxford, nu este lasat in Romania sa demonstreze faptul ca merita o cariera politica?!


Raspunsul e in intrebare! Nonvalorile nu suporta oameni care stiu ce au de facut pentru ca astfel le-ar accentua lor incompetenta si prostia. devil.gif


Nu stiu, March, ce sa zic, ca nu prea mai sunt, le-au luat aia pe toate, nu cred sa mai existe ceva pe acolo, au rupt bugetul pedeleii.

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 27 Apr 2012, 05:14 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Apr 2012, 05:15 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Apr 2012, 07:08 PM) *
Ca miscare strategica a fost o mare idiotienie pentru usl daca preia guvernarea acum!


Ei, nu mai spune. Stai mai intai sa vedem ce zice Basea . Pentru ca....

Nu s-a mai intamplat niciodata ca, inaintea unor alegeri locale, partidul care guverneaza sa piarda puterea. Lovitura pentru PDL este naprasnica. Electoratul sau are motive serioase nu numai de ingrijorare, ci si sa plece in alta parte. La fel, in ceea ce priveste oamenii de afaceri care, pana acum, de voie de nevoie, au sponsorizat la greu partidul-stat. Pierderea Ministerului Administratiei si Internelor, care a reprezentat, sub regimul Basescu, un instrument de falsificare a rezultatelor alegerilor, trebuie de asemenea luata in calcul. Nu este deloc exclus ca, in perioada urmatoare, avantul de pana acum al DNA, al ANAF, al ANI si al serviciilor secrete in a “lucra” in favoarea PDL sa se tempereze. Este o sansa pentru aceste organisme de a se elibera de teribila presiune politica.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Apr 2012, 05:20 PM
Mesaj #43


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Mai vorbim. Miza e nu la locale ci la parlamentare.

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 27 Apr 2012, 05:21 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Apr 2012, 05:25 PM
Mesaj #44


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



In jurul orei 16:20, cotatiile au urcat pe piata valutara pana la nivelul maxim istoric, de 4,4010 lei/euro, la o ora de la anuntul privind caderea Guvernului Ungureanu, iar Banca Nationala a Romaniei a intervenit agresiv, indirect, prin vanzare de euro, si a intors cursul spre 4,3900 lei/euro.

Uite ca imi gasesc si eu un avantaj imediat in caderea asta - hai baieti, putem forta un 5 lei/euro.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Apr 2012, 07:13 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Felicitari opozitiei, am vazut azi in parlament figuri ce n-au mai aparut pe scena de mult timp, Dan Radu Rusanu, Hrebenciuc, Catalin Voicu & Co toti erau fericiti. Am aflat de la viitorul premier ca Europa este in criza, ca avem o mostenire grea lasata de guvernul Boc etc. Ce urmeaza?

Acest topic a fost editat de Marduk: 27 Apr 2012, 07:18 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Apr 2012, 09:15 PM
Mesaj #46


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Apr 2012, 06:13 PM) *
Nu stiu, March, ce sa zic, ca nu prea mai sunt, le-au luat aia pe toate, nu cred sa mai existe ceva pe acolo, au rupt bugetul pedeleii.

Basescu zice ca:

Trebuie sa mai stiti ca in momentul de fata nu exista motive de panica pe piete, cu atat mai mult cu cat e cunoscut ca Romania are o rezerva consistenta la Ministerul Finantelor, cu care poate face fata oricaror evenimente
O comparatie: guvernul Emil Boc a preluat guvernarea cu zero resurse, iar dobanzile la care ne imprumutam erau de 14,26% pe piata interna. Azi, Romania s-a imprumutat cu 6,6% ceea ce arata o evolutie de credibilitate, iar in rezerva Ministerului Finantelor se afla 5 mld de euro, si un program de a imprumuta inca un miliard de euro de la Banca Mondiala pe termen lung
Romania nu are niciun motiv de panica


MRU nu lasa o "mostenire" chiar dezastruoasa. Asa ca Ponta nu o sa aiba scuza asta.

QUOTE
Miza e nu la locale ci la parlamentare.

Nici macar - miza e in 2014.

Cine castiga in 2014 isi asigura zece ani (sau pe acolo) de prezenta la guvernare

Acest topic a fost editat de abis: 27 Apr 2012, 09:18 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Apr 2012, 07:57 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 27 Apr 2012, 11:15 PM) *
Basescu zice ca:

N-o sa mai zica multe !
QUOTE(abis @ 27 Apr 2012, 11:15 PM) *
MRU nu lasa o "mostenire" chiar dezastruoasa. Asa ca Ponta nu o sa aiba scuza asta.

Nu MRU ptr ca a stat pe scaun doar 70 de zile si ceva . Dar Basea ,Boc,Udrea si alti pedelachei au indatorat tara asta pentru zeci de ani de acum incolo. Asa ca da dovada de putina decenta macar acum in ultimul ceas! jamie.gif

Acest topic a fost editat de March: 28 Apr 2012, 07:59 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Apr 2012, 08:05 AM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basea & Co incaseaza o alta lovitura :

fostii prefecti PSD demisi in 2009, repusi in drepturi de Justitie

O coincidență cel puțin halucinantă s-a petrecut în aceste zile, una extrem de fericită din punctul de vedere al PSD. Mai precis, foștii prefecți pesediști demiși abuziv după ruptura guvernamentală PDL-PSD din 2009 au cîștigat definitiv și irevocabil procesul intentat guvernului și vor trebui repuși în funcții.

În toamna anului 2009, după ce PDL a aruncat aliatul PSD peste bord, guvernul Boc a luat o decizie samavolnică, în deplin dispreț față de lege, debarcînd din funcții, dintr-un foc, 25 de prefecți și subprefecți provenind din PSD. O operațiune pe care mai-marii PSD au numit-o, la acea vreme, ”jihadul prefecților”.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Apr 2012, 08:20 AM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Victor Ponta spunea:

"La treizeci de secunde după ce se va anunţa că moţiunea de cenzură a fost adoptată, împreună cu preşedintele PNL, Crin Antonescu, se va anunţa componenţa Guvernului şi programul de guvernare. Totul este pregătit, avem o moţiune constructivă"

Unde e lista ministrilor? Unde e programul? unsure.gif

Acest topic a fost editat de abis: 28 Apr 2012, 08:20 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Apr 2012, 08:52 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mie mi se pare suspecta motiunea asta de cenzura iar trecerea ei prin parlament este clar o lovitura de imagine primita in primul rand de Romania de romani si nu una resimtita de Traian Basescu, Boc, Udrea, Videanu & Co. Motiunea n-a fost decat o incercare de succes a celor care stiau ca pana in la alegerile parlamentare s-ar putea ca MRU sa mai salte putin in sondaje PDL-ul, doasrele coruptilor ar fi trebuit rezolvate intr-un fel, poate localele ar fi aratat ca exista si PDL-isti gospodari etc. Graba asta de a demola guvernul are un sbstrat, o cauza care este ambalata in situatia dezastruoasa a tarii, instrainarea resurselor, disperarea pensionarilor etc. Traian Basescu nu a cazut in plasa refuzului fata de numirea lui Victor Ponta in functia de premier, dar ma intreb cat va rezista presiunii crescande din partea celor care il vor terminat, cand ii vor tranti suspendarea in nas si care va fi motivatia. Mult mai bine ar fi fost sa avem alegeri anticipate, era mai corect, decat un guvern interimar care va administra doua alegeri, locale si parlamentare, guvern care este sigur ca uniunea din care provine va fi marele castigator al acestora. Sa vedem daca promisele condamnari se vor adeveri, daca Traian Basescu este miliardar in euro, daca Udrea, Videanu & Co au furat atat cat s-a spus si mai ales sa vedem ce se va intampla cu acele dosare comandate de Traian Basescu, cu DNA-ul condus si supus prezidentiei etc. In concluzie nu pot sa spun ca nu am asistat la un exercitiu democratic, asa cum vor multi sa descrie aceasta motiune de cenzura ci doar la finalizarea unei batalii intre niste clanuri mafiote.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Apr 2012, 08:57 AM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 28 Apr 2012, 10:52 AM) *
. In concluzie nu pot sa spun ca nu am asistat la un exercitiu democratic, asa cum vor multi sa descrie aceasta motiune de cenzura ci doar la finalizarea unei batalii intre niste clanuri mafiote.


Da. Nu este un exercitiu democratic . Ci unul dictatorial . Deci apa de ploaie vorbaria aia a ta.



Pana si Basea a trebuie sa recunoasca asta.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Apr 2012, 09:51 AM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nici macar apa de ploaie, sa vezi seceta la dosarele unor PSD-isti si PNL-isti or sa se usuce toate acuzatiile si vor cadea precum frunzele dintr-un copac. Ce fericiti trebuie sa fie Adrian Nastase, Hrebenciuc, Catalin Voicu, Liviu Dragnea, Sorin Frunzaverde chiar si Mircea Diaconu de reusita acestui "exercitiu democratic". Dar toti merita felicitarile mele, au luptat pentru libertatea lor si-au castigat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Apr 2012, 11:15 AM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Gura cascata a Robertei si cacialmaua pe care le-a tras-o penelistii !! thumb_yello.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Apr 2012, 05:06 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Am aflat că de la un minister se cărau dosare cu maşina. Când cazi ca guvern, e ca şi cum ai pleca la mare: faci curăţenie generală, speli geamurile, pui lucrurile în ordine. Însă, pedeliştii nu se aşteptau să piardă puterea. Nu au apucat să şetrgă lucrurile, să închidă dosarele. Acum, prima grijă a pedeliştilor este asigurarea acestor probleme. Unii au crezut că sunt eterni la putere şi au fost imprudenţi.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 May 2012, 10:17 AM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Trebuie sa-i urmarim cine stie poate mai apare un caz Berevoiesti. "e ca şi cum ai pleca la mare: faci curăţenie generală, speli geamurile, pui lucrurile în ordine" smile.gif Nu stiam asta, de acum inainte cand o sa plec la mare o sa fac curatenie generala sa spal geamurile etc. Io cred ca ar trebui sa fim mai sceptici fata de toate aceste stiri pur si simplu idioate.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 1 May 2012, 10:04 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(andra_v @ 27 Apr 2012, 03:38 PM) *
De ce oare un om valoros, cu studii la Oxford, nu este lasat in Romania sa demonstreze faptul ca merita o cariera politica?!

Uite ca e lasat.
" În 1996 s-a specializat în Drept Internaţional la Universitatea Standford, California."
Si, ca sa fie mai pe inima ta, e o femeie.
Ministrul Educaţiei – Corina Dumitrescu.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 1 May 2012, 10:58 PM
Mesaj #57


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 1 May 2012, 11:17 AM) *
Trebuie sa-i urmarim cine stie poate mai apare un caz Berevoiesti.

N-o sa apara - omul ala minte, nu exista asa ceva.

Ai vazut vreo poza, vreo inregistrare video, vreo proba, ceva? Nimic, in afara de declaratia lui Tanase, care zice si el ceva de genul ca "a auzit"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 05:27 AM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 2 May 2012, 12:58 AM) *
N-o sa apara - omul ala minte, nu exista asa ceva.

Ai vazut vreo poza, vreo inregistrare video, vreo proba, ceva? Nimic, in afara de declaratia lui Tanase, care zice si el ceva de genul ca "a auzit"


Pai ce ? Puteai sa zici altceva ? Curati, curati, curati... murdari ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 2 May 2012, 08:09 AM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



bancuri generate de căderea guvernului MRU:

- Elena Udrea a spus ca pe Sorina Placinta o durea burta din cauza ca in ultimele zile a mers pe burta, negociind cu PNL.

- Barcelona, Real Madrid şi MRU marii perdanţi ai acestei săptămîni
(catavencii.ro)

- Roberta Anastase si-a asumat vina caderii Guvernului, spunand ca era obosita, altfel obtinea majoritate si cu doi parlamentari in sala.
- Roberta Anastase mai continua inca si la ora asta numaratoarea paralela, a ajuns la 1.572 de voturi impotriva motiunii.

- Exista suspiciuni de frauda, deoarece la iesirea din sala parlamentarii care deja votasera primeau galeti si tricouri USL si o punga cu o sticla de ulei si un kil de faina.

- Cel mai dezamăgit de căderea Guvernului e Capatos, deoarece mai avea doar câteva zile până să pună mâna pe o casetă cu M.R.U. gol la duş.

Cel mai mult mi-a placut:
- Crin Antonescu a căscat de fericire şi a declarat că a fost un succes sforăitor.

Acest topic a fost editat de goguta: 2 May 2012, 08:47 AM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 May 2012, 08:20 AM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(goguta @ 2 May 2012, 10:09 AM) *
- Roberta Anastase si-a asumat vina caderii Guvernului, spunand ca era obosita, altfel obtinea majoritate si cu doi parlamentari in sala.
- Roberta Anastase mai continua inca si la ora asta numaratoarea paralela, a ajuns la 1.572 de voturi impotriva motiunii.


De cand "Jupanul" i-a retras neuronul este debusolata total.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 May 2012, 01:44 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Stolojan :

Mihai Răzvan Ungureanu a pierdut la mustaţă ocazia de a primi laurii pentru mărirea veniturilor, lauri care îi revin acum lui Ponta. Liderul PDL Theodor Stolojan a declarat în direct la România TV că MRU a avut banii necesari, dar a fost depăşit de realitate. Europarlamentarul a mai spus că Guvernul Ungureanu nu a avut inspiraţia de a chema delegaţia FMI în ţară pentru a discuta măsurile pentru reîntregirea salariilor.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 03:43 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman