HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

23 Pagini V  « < 17 18 19 20 21 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fostul premier, Mihai Răzvan Ungureanu, Ce jocuri face Băsescu
abis
mesaj 4 Apr 2012, 10:02 AM
Mesaj #631


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 4 Apr 2012, 10:58 AM) *
Poate isi face el partid cu alde Preda&co...

Asta sper si eu. thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Apr 2012, 10:40 AM
Mesaj #632


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 4 Apr 2012, 11:58 AM) *
Revenind la MRU, aseara am abdicat de la refuzul de a casca ochii la TV si am cascat ochii la Hurezeanu si MRU - ce sa zic, o placere,


Hurezeanu ? Vezi cat de incisiv era cu Nastase in emisiune si cum mai mai ca ii aduna scamele lui MRU de pe maneci !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Apr 2012, 02:21 PM
Mesaj #633


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 4 Apr 2012, 10:58 AM) *
... Poate isi face el partid cu alde Preda&co...


QUOTE(abis @ 4 Apr 2012, 11:02 AM) *
Asta sper si eu...


Cine sa-i voteze? stimabililor chiar nu observati ca in tara asta cine inoata impotriva curentului e bagat la malaxor si inecat? iar daca va faceti vise cum ca vor fi votati de cetateni va atrag atentia ca domniile voastre si inca cativa care mai sunt pe aici nu reprezinta majoritatea de care ar fi nevoie pentru ca cei vizati sa-si puna proiectele in aplicare. Alegatorul roman este foarte usor de bramburit, imbarligat, n-are cultura votului, nu stie cu ce se mananca doctrina, ideologia unui partid, alegatorul roman reactioneaza fie la bata fie la mici si bere. Trebuie sa recunosc ca mi-ar placea un partid in care sa se regaseasca toti cei care sprijina reforma statului, care o inteleg si care vor s-o puna in practica, din nefericire nu cred ca se poate, nu in acest moment, or poate ca apeland la maestrii papusari sa se faca oarece misculatii electorale si sa se aleaga cine trebuie, dar atunci nu mai discutam despre democratie.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Apr 2012, 02:21 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 4 Apr 2012, 04:22 PM
Mesaj #634


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Guvernul in prag de prabusire ? MRU i-a cerut lui Borbely sa demisioneze pentru ca este cercetata de DNA. Daca omu nu vrea , Basea nu-l va demite ( asa cum a facut cu Remes, Atanasiu..) pentru ca i se prabuseste toata sandramaua. Si atunci va fi motiunea de cenzura a USL care va fi votata si de o parte din UDMR pentru a iesi in ultimul moment onorabil cat de cat de la guvernarea asta dezastruoasa.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 5 Apr 2012, 08:07 AM
Mesaj #635


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 4 Apr 2012, 03:21 PM) *
Cine sa-i voteze? stimabililor chiar nu observati ca in tara asta cine inoata impotriva curentului e bagat la malaxor si inecat?


Noi! In cativa ani vor fi destui sa le dea o majoritate. Sunt multi care s-au saturat sa tot voteze "raul cel mai mic" si sa dea de ma-sa.

QUOTE(March)
Hurezeanu ? Vezi cat de incisiv era cu Nastase in emisiune si cum mai mai ca ii aduna scamele lui MRU de pe maneci !


MArch, poti sa spui ce vrei, a fost un duel intre gentlemani. A fost placut urechilor! Hurezeanu a punctat cazurile fierbinti, Ungureanu a argumentat deciziile. Prea v-ati obisnuit ca prezentatorii sa ii faca albie de proci pe invitati.
Aia sunt buni care arunca mult gunoi in capul invitatilor... si-apoi va mirati cum de s-a cocotat un marlan ca marinarul in varful piramidei! Avem conducatorii reprezentativi!

QUOTE
Si atunci va fi motiunea de cenzura a USL care va fi votata si de o parte din UDMR pentru a iesi in ultimul moment onorabil cat de cat de la guvernarea asta dezastruoasa.


Cel mai bun motiv sa votez anti-USL e acea motiune!
Eu stiu ca Ponta e invidios pe carisma lui Ungureanu, dar asta e, nene, respectul se castiga si nu se castiga injurand!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 5 Apr 2012, 09:14 AM
Mesaj #636


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Cucu Mucu @ 5 Apr 2012, 09:07 AM) *
A fost placut urechilor! Hurezeanu a punctat cazurile fierbinti, Ungureanu a argumentat deciziile. Prea v-ati obisnuit ca prezentatorii sa ii faca albie de proci pe invitati.

Cucule, si mie imi place de MRU, dar vezi ca treaba asta cu "placut urechilor" e foarte periculoasa. Exista materiale de studiu si discipline de studiu chiar in asa ceva, iar MRU a fost sef pe acolo, iar tu stii asta foarte bine. wink.gif
MRU – Un artist al moralei



--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Apr 2012, 09:16 AM
Mesaj #637


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 5 Apr 2012, 09:07 AM) *
Noi! In cativa ani vor fi destui sa le dea o majoritate. Sunt multi care s-au saturat sa tot voteze "raul cel mai mic" si sa dea de ma-sa.

Nici macar nu trebuie sa castige majoritatea - pentru inceput, este suficient sa arate ca se poate sa existe viata de partid, viata politica, fara smenurile obisnuite pe care le-au facut toti, si PSD-ul, si PDL-ul, si PNL-ul, si UDMR-ul.

Poate tinti castigarea alegerilor peste vreo patru ani, acum e clar ca un obiectiv realist ar fi doar sa intre in parlament. Si eventual sa faca o figura frumoasa la prezidentialele din 2014.

Nimic nu se construieste de pe o zi pe alta, ci cu tenacitate si rabdare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2012, 09:37 AM
Mesaj #638


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 5 Apr 2012, 10:07 AM) *
MArch, poti sa spui ce vrei, a fost un duel intre gentlemani. A fost placut urechilor! Hurezeanu a punctat cazurile fierbinti, Ungureanu a argumentat deciziile.


Uite ca sa-ti mai incante odata urechile :


UNGUREANU, ÎN DIALOG CU HUREZEANU, DECLARĂ CĂ SIMTE CUM VINE IN JURUL LUI LUI O MIŞCARE PE CARE VREA SĂ O LANSEZE PESTE O LUNĂ, ÎNTR-UN DISCURS ÎN PARLAMENT!



(...)



Hurezeanu: Investitorul de la CupruMin îl ştiţi?

MRU: Cine poate fi în culise se poate prezenta şi singur.

Hurezeanu: Ce părere aveţi de Roşia Montană?

MRU: În ce sens?

H: Ce se mai întâmplă pe acolo.

MRU: "Eu am o atitudine absolut neutră, dar în acelaşi timp interesată economic". Sunt foarte multe investiţii care au fost omorâte prin refuzul de a lua decizii la momentul oportun.

H: De ce contractul cu Chevron e secret? Chevron a declarat că n-are nimic împotriva desecretizării.

MRU: Nu ştiu dacă are sau nu ceva împotrivă.

H: Păi a declarat!

MRU: Am observat şi eu că este o emulaţie.

H: Despre Chevron…



Jalnice raspunsuri pentru un p.m. care a fost si sef la SIE !




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2012, 10:10 AM
Mesaj #639


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



MRU - prilej de un nou scandal - sotia lui administreaza sute de spatii ale Petrom !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2012, 01:04 PM
Mesaj #640


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Avizul de mediu pentru toate Rosiile si etc. va fi dat. MRU a preluat Ministerul Mediului dupa demisi lui Borbely.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Apr 2012, 01:31 PM
Mesaj #641


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gata i-ai gasit si lu asta ceva, ma si miram cand o sa-l iei in condei. Bag de seama ca esti un perfectionist si vrei ca lumea sa fie ca tine, din fericire lumea este imperfecta si cred ca asa este mai bine, altfel ne-am plictisii daca am fi toti perfecti. MRU o sa dea drumul la toate avizele de mediu care aduc bani si dezvoltare a zonelor resepctive daca vrem sa ne dezvoltam trebuie sa ne asumam si riscuri. Ce-ai vrea sa lasam aurul, cuprul etc. acolo in munti si noi sa cersim la UE bani? Mi-ar placea sa faca ceva si pentru agricultura, sa puna pamanturile alea care stau parloaga sa produca bani, hrana mai ieftina sa nu mai importam peste 70% din legume si fructe, i-am imbogatit pe altii in loc sa ne imbogatim noi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2012, 01:45 PM
Mesaj #642


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 5 Apr 2012, 03:31 PM) *
MRU o sa dea drumul la toate avizele de mediu care aduc bani si dezvoltare a zonelor resepctive daca vrem sa ne dezvoltam trebuie sa ne asumam si riscuri.


Ai grija cum dormi daca esti in apropiere :

Explotarea gazelor de sist - cutremure de gr. 4 in SUA


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Apr 2012, 01:46 PM
Mesaj #643


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 5 Apr 2012, 02:31 PM) *
Gata i-ai gasit si lu asta ceva, ma si miram cand o sa-l iei in condei.

Misiune de la partid ohyeah.gif

Pentru că MRU se conturează drept cel mai de temut competitor al USL la alegerile generale, premierul urmează a fi atacat pe toate planurile.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2012, 01:53 PM
Mesaj #644


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 5 Apr 2012, 03:46 PM) *
Misiune de la partid ohyeah.gif

Pentru că MRU se conturează drept cel mai de temut competitor al USL la alegerile generale, premierul urmează a fi atacat pe toate planurile.


MRU este legat ombilical de Basea. Daca nu ar fi avut nicio legatura cu el poate i-as fi acordat o oarecare sansa. De cand este numit o vorbulita nu a scos in contradictie cu "Jupanul" lui.

Vazand ca totul se prabuseste in jur, basistii in disperarea lor se agata acum ca inecatul de pai de acest personaj scos din maneca de Basea.


Si un p.s.

Cazul Borbely: Un ŞANTAJ cu rădăcini vechi. MRU+Chevron+OMV=LOVE



Acest topic a fost editat de March: 5 Apr 2012, 02:32 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Apr 2012, 02:14 PM
Mesaj #645


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Am intrebat un om inteligent dupa intentia anuntata, marti seara, de premierul Mihai Razvan Ungureanu de se implica intr-o constructie politica, cum i se pare asta. A raspuns printr-o intrebare: stii cum se inmultesc somonii? Nu prea, zic, si nu inteleg ce legatura are. Are, zice. Pestii astia parasesc oceanul si urca pe rauri in amonte zeci de kilometri, o aventura intreaga. Unii pierd mult din greutate pana ajung sus. Dupa saptamani intregi de zbatere, sleiti, pe jumatate morti, unii somoni se intorc cu burta in sus dupa ce-si depun icrele. Putini ajung sa faca drumul inapoi in ocean. Din icrele depuse in apele reci ies larvele care, inainte sa ajunga pesti, se hranesc din cadavrele parintilor.

PDL si Traian Basescu au depus cateva icre inainte sa moara sau sa se intoarca in ocean. Unele au eclozat, altele zac in adormire pe fundul apelor tulburi din politica romaneasca. E foarte probabil ca Mihai Razvan Ungureanu sa nu-si faca un nou partid, ci sa adune la un loc toti acesti pestisori in plasa Miscarii Populare (uzurpata din neghiobie) sau sub o alta denumire. Marea intrebare este, daca MRU se va avanta pe acest drum sinuos, din cadavrul cui se va harni in cele din urma? Din hoiturile "greilor" din PDL? Din speranta ca, supralicitand mai departe calitatea sa de liberal sadea, va incuraja casapirea lui Antonescu dupa locale? Sau din ramasitele politice ale lui Traian Basescu? Sau din toate cate putin? Sau nu apuca sa deschida ochii si il sfasie rechinii?
(Tapalaga)

Acest topic a fost editat de abis: 5 Apr 2012, 02:49 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Apr 2012, 02:38 PM
Mesaj #646


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



E bun, l-am citit dimineata la cafea as fi curios sa stiu cine i-a dat acest raspuns, sau poate ca este doar o figura de stil.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2012, 03:34 PM
Mesaj #647


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa cum am zis. MRU este un mutzunache la mana pedelistilor. A si inceput sa acorde fonduri ( a se citi mita electorala) primarilor pedelisti din fondul de rezerva al P.M.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Apr 2012, 08:55 AM
Mesaj #648


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 5 Apr 2012, 04:34 PM) *
Dupa cum am zis. MRU este un mutzunache la mana pedelistilor. A si inceput sa acorde fonduri ( a se citi mita electorala) primarilor pedelisti din fondul de rezerva al P.M.


E vrajeala de doi bani aia. Da bani si la primarii de alta culoare politica. Ponta incepuse sa isi revina, acum tranteste iar mucii in fasole!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Apr 2012, 04:16 PM
Mesaj #649


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Antonescu il asteapta pe MRU in PNL smile.gif

"Dacă Mihai-Răzvan Ungureanu mâine îşi dă seama că umblă într-un anturaj nepotrivit, că face lucruri nepotrivite, nedemocratice, are o atitudine de neacceptat pentru un intelectual, cum se pretinde şi cum este, şi zice 'în ce am intrat eu aici, ce am ajuns eu' şi pleacă de acolo şi spune că a greşit şi vine ca dl Frunzăverde şi zice 'eu cred că aici nu se mai poate, nu e normal ce s-a întâmplat' şi vrea să se înscrie în PNL, probabil că va fi primit. Va primi câteva întrebări înainte pentru că altfel ar putea şi dl Traian Băsescu să se înscrie în PNL şi nu cred că ar fi frumos. În principiu, dreptul acesta îl are şi nu este o ipoteză exclusă"




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Apr 2012, 05:24 PM
Mesaj #650


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 6 Apr 2012, 05:16 PM) *
Antonescu il asteapta pe MRU in PNL smile.gif

"... şi spune că a greşit ... şi zice 'eu cred că aici nu se mai poate, nu e normal ce s-a întâmplat' şi vrea să se înscrie în PNL ... probabil că va fi primit [...] În principiu, dreptul acesta îl are si nu este o ipoteză exclusă"


Ai si tu un talent la rastalmaci vorbele.
Zice Obama: "Probabil ca omenirea va coloniza Marte nu este o ipoteza exclusa"
Vine Abis si zice: Obama va coloniza Marte smile.gif

Nici demisionar, nici exclus din PNL, Mihai Răzvan Ungureanu rămâne, deocamdată, un fel de membru de partid al PNL.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Apr 2012, 06:24 PM
Mesaj #651


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Revenirea lui MRU in PNL ar fi o lovitura politica. Nu stiu daca legal se poate, dar in cazul in care MRU s-ar decide sa faca acest pas practic PDL s-ar dezintegra, Traian Basescu ar fi suspendat, in cazul in care nu si-ar da demisia, desi nu cred ca o va face, poate doar ca o preconditie pentru reformele pe care vrea sa le faca contra restului mandatului sau. Ar fi o solutie onorabila si pentru PDL si pentru PNL, s-ar reantoarce in zona dreptei impreuna lasand PSD-ul la stanga. Dar asta este doar o fantezie, realitatea este alta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Apr 2012, 08:33 PM
Mesaj #652


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Apr 2012, 10:55 AM) *
E vrajeala de doi bani aia. Da bani si la primarii de alta culoare politica.


Ia d-aici si vezi cum a dat halca PDL si UNPR.

Poleiala acestui p.m. s-a curatat in nici doua luni. Este clar subordonatul lui Basea si PDL !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 6 Apr 2012, 09:10 PM
Mesaj #653


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



MRU a acordat un interviu legendarului jurnalist David Frost, difuzat vineri, ora 22 pe postul Al Jazeera: http://www.romanialibera.ro/actualitate/po...ost-259948.html


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Apr 2012, 07:52 AM
Mesaj #654


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 6 Apr 2012, 09:33 PM) *
Ia d-aici si vezi cum a dat halca PDL si UNPR.

Poleiala acestui p.m. s-a curatat in nici doua luni. Este clar subordonatul lui Basea si PDL !


Nu ti se pare normal ca pdl+unpr+udmr sa aiba suma cea mai mare, din moment ce ei au cele mai multe primarii si ai lor sunt prefectii care au "triat" cererile? Si daca unele solicitari nu ajung la guverneste din cauza prefectilor din teritoriu. Ungureanu nu are de unde sa stie ce mismasuri fac subordonatii lui in teritoriu. Eheeei, ce smenuri se fac, incepand de la ultimul contopist din Cuca Macaii pana la biroul prefectului!!!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Apr 2012, 07:54 AM
Mesaj #655


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 6 Apr 2012, 05:16 PM) *
Antonescu il asteapta pe MRU in PNL smile.gif

"Dacă Mihai-Răzvan Ungureanu mâine îşi dă seama că umblă într-un anturaj nepotrivit, că face lucruri nepotrivite, nedemocratice, are o atitudine de neacceptat pentru un intelectual, cum se pretinde şi cum este, şi zice 'în ce am intrat eu aici, ce am ajuns eu' şi pleacă de acolo şi spune că a greşit şi vine ca dl Frunzăverde şi zice 'eu cred că aici nu se mai poate, nu e normal ce s-a întâmplat' şi vrea să se înscrie în PNL, probabil că va fi primit. Va primi câteva întrebări înainte pentru că altfel ar putea şi dl Traian Băsescu să se înscrie în PNL şi nu cred că ar fi frumos. În principiu, dreptul acesta îl are şi nu este o ipoteză exclusă"



Hopaaaa, s-a trezit dom' profesor! A zis-o bine, MRU e liberal, poate mai liberal decat multi ciumpalaci din Partidul Liberal.

Goguta, cand un politician spune "probabil" asta e un DA. jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2012, 05:24 PM
Mesaj #656


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Apr 2012, 09:52 AM) *
Nu ti se pare normal ca pdl+unpr+udmr sa aiba suma cea mai mare,


NU. Banii aia nu-s de imparteala acolo pe baza de algoritm politic !!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2012, 05:34 PM
Mesaj #657


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Apr 2012, 09:54 AM) *
Hopaaaa, s-a trezit dom' profesor MRU !


(...) Dar toate acestea sunt doar aperitive faţă de plăcinta colosală pe care dl premier a trântit-o în finalul dialogului de aseară. Patetismul meu e sincer, nu ca al altor politicieni, ne-a asigurat dl Ungureanu asemenea violatorului în grup care declară la proces că, spre deosebire de brutele celelalte, el o iubeşte sincer pe capra abuzată. După care a livrat marea povaţă: „A face politică înseamnă a fi moral, domnule Hurezeanu. Politica e o artă a moralităţii!" Nu discut abisul definirii politicii prin existenţa morală, că mă ia ameţeala. Dar faptul că pupilul lui Andrei Pleşu crede că există o artă a moralităţii spune mult despre morala personajului
(...)


Totuşi, uitându-mă la dl Ungureanu, parcă mi se încheagă până la urmă în faţa ochilor, aşa cum Kafka vorbea despre un artist al foamei, imaginea unui artist al moralei: acela care deschide gura mare, dă capul pe spate, înghite un rahat considerabil, după care se şterge fin la gură cu şervetul şi ne demonstrează că a fost o băliguţă de înger.


Acest topic a fost editat de March: 8 Apr 2012, 10:59 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2012, 05:44 PM
Mesaj #658


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Puteam sa jur ca este CTP:

"Moralitatea e un organ, ca inima sau ficatul, îl ai sau nu îl ai, cu deosebirea că poţi trăi şi fără el. Ea îţi aparţine în totalitate – eşti moral în primul rând faţă de tine însuţi – , nu e menită aprecierii celorlalţi, ca arta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Apr 2012, 08:57 AM
Mesaj #659


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 3 Apr 2012, 02:37 PM) *
Banii din vanzarea cuprului romanesc dati ca mita electorala primarilor coalitiei guvernamentale ! MRU...un zero Boc 2 !!

Acum ce mai zici despre "vanzarea cuprului romanesc"? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 9 Apr 2012, 02:01 PM
Mesaj #660


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(gigip @ 9 Apr 2012, 11:02 AM) *
Pentru efectuarea analizelor medicale ale pensionarilor,toate laboratoarele au anuntat ca pana la 01 iulie nu au fonduri alocate! Ne omoara cu zile criminalii astia,dupa ce ne-au luat banii pentru asigurari de sanatate,coplata la medicamente si asistenta medicala si asigurarea suplimentara de 5,%%! Inca un motiv pentru judecarea clanului basist pentru genocid!


Mda, in regimul Basescu a devenit o obisnuinta interzicerea dreptului la viata prin interzicerea accesului la servicii de sanatate, este liber doar la contribuit.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 9 Apr 2012, 02:35 PM
Mesaj #661


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 9 Apr 2012, 09:57 AM) *
Acum ce mai zici despre "vanzarea cuprului romanesc"? unsure.gif

Cretinii de la minister au cerinte suplimentare cu ce mai viseaza ei ulterior licitatiei.
Ei cred ca sunt in piata in Obor, vai mama lor de prosti.

Compania canadiana considera ca contractul este in picioare. "Credem ca avem o intelegere valida si care produce efecte, si vom continua sa lucram cu buna credinta cu autoritatile romane pentru a clarifica aceste aspecte".

Intrebati de HotNews.ro daca pozitia exprimata inseamna ca Roman Copper ar putea merge in justitie pentru a cere incheierea contractului, reprezentantii companiei au refuzat sa faca precizari suplimentare, adaugind doar "sintem optimisti ca aparenta neintelegere va fi rezolvata".


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 9 Apr 2012, 09:09 PM
Mesaj #662


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Îmi cer scuze. Credeam că l-am suspendat. Am șters toate mesajele off-topic, legate de apariția/dispariția lui gigip. Îl vom revedea, probabil, peste 95 de zile.
(Acest mesaj va fi șters de asemenea, în maxim 7 zile. Fiindcă e off-topic, de asemenea.)


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Apr 2012, 09:31 AM
Mesaj #663


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 9 Apr 2012, 03:35 PM) *
Cretinii de la minister au cerinte suplimentare cu ce mai viseaza ei ulterior licitatiei.
Ei cred ca sunt in piata in Obor, vai mama lor de prosti.

Exprimarile astea sunt in regula, dar sa spui ca USL este o adunatura de idioti este o jignire care nu poate fi permisa, nu? smile.gif

Intamplator sunt de acord cu tine la un aspect: esuarea privatizarii Cuprumin este primul esec al lui MRU. Insa s-ar putea ca acest esec sa fie, paradoxal, tot in avantajul lui, la unele categorii de public: acum are aura de aparator al intereselor nationale, nu a dat bogatiile subsolului pe mana unor straini...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Apr 2012, 09:54 AM
Mesaj #664


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 9 Apr 2012, 02:35 PM) *
Cretinii de la minister au cerinte suplimentare cu ce mai viseaza ei ulterior licitatiei.
Ei cred ca sunt in piata in Obor, vai mama lor de prosti.

Compania canadiana considera ca contractul este in picioare. "Credem ca avem o intelegere valida si care produce efecte, si vom continua sa lucram cu buna credinta cu autoritatile romane pentru a clarifica aceste aspecte".

Intrebati de HotNews.ro daca pozitia exprimata inseamna ca Roman Copper ar putea merge in justitie pentru a cere incheierea contractului, reprezentantii companiei au refuzat sa faca precizari suplimentare, adaugind doar "sintem optimisti ca aparenta neintelegere va fi rezolvata".

Tipic romaneste , una semnam si alta facem.

Noroc cu MRU ca a salvat inca o data raul , cuprul, ramul de poftele hoardelor straine.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 10 Apr 2012, 10:12 AM
Mesaj #665


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 10 Apr 2012, 10:31 AM) *
Exprimarile astea sunt in regula, dar sa spui ca USL este o adunatura de idioti este o jignire care nu poate fi permisa, nu? smile.gif

Esti moderator aici?
Daca da, atunci modereaza.
Prefer sa am mesajele cenzurate, daca atmosfera de bun simt a forumului cere asta. Sincer vorbesc.
Dar exprimarea mea a fost foarte clar focalizata in directia unor oameni din minister care "cred ca sunt in piata in Obor" si "au cerinte suplimentare cu ce mai viseaza ei ulterior licitatiei". Fiind inalt demnitar public si sa faci astfel actiuni inseamna sa te auto-etichetezi cu ce am exprimat eu.
Dar ramane faptul ca nu am atacat direct un interlocutor, mai sus.
Trageam o concluzie bazata pe faptele lor.
O putem discuta, concluzia, daca vrei.

Pe cand eu daca ma declar membru, sau am dorinta de a fi membru USL, iar cineva denumeste USL ca o adunatura de idioti, ma face implicit pe mine idiot.

Deci gigip era facut non-stop idiot pe topicul ala si acum ne intrebam de ce era nervos si frustrat?

QUOTE(abis @ 10 Apr 2012, 10:31 AM) *
Intamplator sunt de acord cu tine la un aspect: esuarea privatizarii Cuprumin este primul esec al lui MRU. Insa s-ar putea ca acest esec sa fie, paradoxal, tot in avantajul lui, la unele categorii de public: acum are aura de aparator al intereselor nationale, nu a dat bogatiile subsolului pe mana unor straini...

Neintamplator n-ai inteles ce am zis eu.
Unde am zis eu ceva despre esuarea privatizarii CurpruMin?

Ai inteles-o si pe asta ca si plecarea lui Chiliman, nu?



--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pagini V  « < 17 18 19 20 21 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 09:55 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman