HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

23 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fostul premier, Mihai Răzvan Ungureanu, Ce jocuri face Băsescu
March
mesaj 6 Feb 2012, 10:58 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Boccul pleaca ( @ Marduk ti-am zis aseara sa stai treaz ! ) sa vedem acum ce jocuri va face Basescu. Desigur va trage de timp cat mai mult.


Planul de la Cotroceni: demisia lui Boc, sacrificiul necesar pentru a câştiga alegerile locale


Ce pregătesc Ponta şi Antonescu pentru întâlnirea cu Băsescu. Premierul tehnocrat, o variantă nesatisfăcătoare



Acest topic a fost editat de March: 6 Feb 2012, 11:04 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 11:12 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ce zicea acum cateva zile Basea despre Boc ? Ceva cu partenerul lui indragit cu care merge pana la capat... sau asa ceva ? tongue.gif


Cica Basea l-ar vrea p.m. pe Ungureanu ( fost liberal vopsit ), seful SIE
.

Acest topic a fost editat de March: 6 Feb 2012, 11:16 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 11:17 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



Crin Antonescu: "Este un fapt bun pentru România. Este o victorie a tuturor celor care de la începutul acestui an au protestat, cerând o schimbare. Este plecarea celui mai incompetent, mincinos şi corupt guvern pe care l-a avut România după 1989". "Este primul pas către soluţionarea crizei politice. Reprezintă deschiderea drumului către alegeri anticipate".


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Feb 2012, 11:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 11:21 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Va aduceti aminte ce zicea Basea si dupa el vuvuzela Udrea & Co ? Noi vrem stabilitate economica acum in vreme de criza, nu schimbare de p.m./guvern care o sa ne ia nu stiu cate saptamani sau luni ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 11:23 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(March @ 6 Feb 2012, 11:21 AM) *
Va aduceti aminte ce zicea Basea si dupa el vuvuzela Udrea & Co ? Noi vrem stabilitate economica acum in vreme de criza, nu schimbare de p.m./guvern care o sa ne ia nu stiu cate saptamani sau luni ?

vorbea ca un papagal ca de obicei.
deciziile astea nu tin de el wink.gif, s-au luat deja, el doar face pe prostul ...


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 11:28 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da' ce-o fi cu linistea asta mormantala din partea baseilor ? Sunt dezorientati ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 6 Feb 2012, 11:29 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(March @ 6 Feb 2012, 11:12 AM) *
Ce zicea acum cateva zile Basea despre Boc ? Ceva cu partenerul lui indragit cu care merge pana la capat... sau asa ceva ? tongue.gif


Joc de imagine...dar situatia nu a mai fost in mainile sale inca din seara protestelor violente. Acum incepe batalia de refacere pentru a scapa macar in ceata istorica.

Noul premier va fi o mare surpriza...iar numirea unuia din cei sustinuti pe la TV in special cei cu grade..vor atrage un val si mai aprig de nemultumire si il va indeparta total de orice credibilitate. In acest moment se incearca o salvare utopica.

Putem zice ca nu este un singur om serios intre noi, fie martor fie autor, in revolutiunile ce ne-au agitat si ne agita de treizeci de ani, care sa creada în stabilitatea starii de lucruri in care ne aflam; nu este om care sa nu se intrebe cand o sa se sfarseasca aceasta opera interminabila de schimbari care divizeaza din ce în ce mai mult societatea noastra in tabere ostile. Mai multe simptome, intre cari limbagiul provocator si aspru al jurnalelor guvernamentale, ne fac sa credem ca situatiunea noastra politica si sociala persista a sta in stadiul revolutionar. Ca sa poata fi insa eficace reactiunea contra spiritului revolutionar trebuie cu totii sa ne dam seama de cauzele ce turbura societatea, de elementele ce impiedica redobandirea echilibrului pierdut si sa le combatem cu curaj si staruinta.Dintr-un principiu tutelar, principiul egalitatii inaintea legii, s-a facut o arma de razboi intre clase; toate conditiunile sociale s-au surpat si s-au amestecat într-un fel de promiscuitate; traditiunile tarii s-au uitat cu totul; o clasa noua guvernanta s-a ridicat, fara traditiuni si fara autoritate, incat tara cea mare, temeiul si baza nationalitatii noastre, nu-si gaseste constiinta raporturilor politice cu cei ce o guverna; drepturile politice nu mai sunt rasplata unui sir de servicii pe datini, ci un instrument de ambitiune, de indestulare a intereselor particulare. In locul sentimentului public dezinteresat avem pasiuni politice, in loc de opiniuni avem rivalitati de ambitii. Toleranta pentru toate interesele cele mai vulgare si cele mai de jos este morala ce distinge astazi lumea politica la noi. Este adevarat ca nu crutam a invoca numele patriei si numele libertatii, dar aceasta ca o ipocrizie mai mult si ca o inlesnire pentru indestularea intereselor private.




--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 6 Feb 2012, 11:32 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 6 Feb 2012, 10:58 AM) *
Matrozul a amanat intalnirea de la Cotroceni! Se tiganeste cu pedeleii ! El vrea sa o puna pe Nutica,dragostea lui ,premier! Mogulii portocalii,nu o vor! Se lasa cu sange pe peretio! Stati pe aproape,"Greu de ucis"merita sa fie vazut!

[/i]

Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 11:32 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(cocosel @ 6 Feb 2012, 11:29 AM) *
Joc de imagine...dar situatia nu a mai fost in mainile sale inca din seara protestelor violente.

drept dovada:
"Nu au fost inregistrate miscari de amplitudine in piata in minutele care au urmat anuntului demisiei premierului Boc. Leul s-a miscat in fata monedei unice in intervalul 4.33-4,34, fluctuatiile fiind normale in acest interval."


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 11:36 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(cocosel @ 6 Feb 2012, 01:29 PM) *
Noul premier va fi o mare surpriza...

Daca il numeste pe Geoana ? Sa-i vedem atunci pe basei laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2012, 11:41 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu vad ca premier pe Mihai Tanasescu sau Ionel Blanculescu, nu stiu in ce masura cei doi se vor pune de acord cu Traian Basescu. Pe ceilalti nominalizati nu-i vad acceptati de opozitie care azi e pe cai mari si care va incerca sa profite la maxim de aceasta demisie. Blanculescu in opinia mea are mai putine sanse, e perceput de multi ca fiind prea apropiat de PDL, Croitoru la fel, acesta mai avand si experienta neacceptarii sale de catre parlament in functia de prim ministru, Ungureanu sau Maior ar fi cea mai proasta alegere a lui Traian Basescu care ar distruge tot ce a creat in acesti ani la SIE si SRI, Isarescu e foarte bun acolo unde este, Georgescu are niste tinichele de coada din cate mi-aduc aminte de pe vreme afacerii Bancorex. Celelalte nominalizari mi se par aiuristice, iar cele cu numirea unei femei ca prim ministru mi s-ar parea o gluma extraordinara a presedintelui intr-o tara de misogini. Ar mai fi o varianta, avand in vedere ca anul acesta este un an electoral, ca acest prim ministru sa fie o surpriza pentru toti asa cum zice si cocosel.

Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Feb 2012, 11:44 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 11:51 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Asa de rahat a ajuns Basea si pedelingai sai ? Sa apeleze la Maior sau Ungureanu de la SRI sau SIE ? Sau Basea umbla cu soparlele lui stiind ca nici pe unul nici pe altul nu-l va vota opozitia ?! Si atunci o lungeste sa-si faca el jocul ? Dupa alegeri trebuie debarcat martzafoiul asta !

Acest topic a fost editat de March: 6 Feb 2012, 11:54 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Feb 2012, 11:53 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2012, 12:41 PM) *
Eu vad ca premier pe Mihai Tanasescu sau Ionel Blanculescu, nu stiu in ce masura cei doi se vor pune de acord cu Traian Basescu. Pe ceilalti nominalizati nu-i vad acceptati de opozitie care azi e pe cai mari si care va incerca sa profite la maxim de aceasta demisie. Blanculescu in opinia mea are mai putine sanse, e perceput de multi ca fiind prea apropiat de PDL, Croitoru la fel, acesta mai avand si experienta neacceptarii sale de catre parlament in functia de prim ministru, Ungureanu sau Maior ar fi cea mai proasta alegere a lui Traian Basescu care ar distruge tot ce a creat in acesti ani la SIE si SRI, Isarescu e foarte bun acolo unde este, Georgescu are niste tinichele de coada din cate mi-aduc aminte de pe vreme afacerii Bancorex. Celelalte nominalizari mi se par aiuristice, iar cele cu numirea unei femei ca prim ministru mi s-ar parea o gluma extraordinara a presedintelui intr-o tara de misogini. Ar mai fi o varianta, avand in vedere ca anul acesta este un an electoral, ca acest prim ministru sa fie o surpriza pentru toti asa cum zice si cocosel.

Va fi cineva agreat de FMI/ UE.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 12:07 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pe piata a aparut si numele Ancai Boagiu. Ar fi o sluga tot asa de buna pentru Basea ! Tot el va conduce nemijlocit guvernul ! Asta daca opozitia o va vota .





Si ultima ora : demisia lui Boc anuleaza intalnirea lui Basea cu partidele pentru consultari de azi

Acest topic a fost editat de March: 6 Feb 2012, 12:09 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Feb 2012, 12:29 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



http://www.hotnews.ro/stiri-politic-114341...r-interimar.htm


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 12:31 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(turbo trabant @ 6 Feb 2012, 12:29 PM) *

ha ha ha ha
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
uitasem de sluga asta rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2012, 12:49 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



E interimar.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 12:55 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2012, 12:49 PM) *
E interimar.

normal, pe criteriul decanului de varsta din guvern rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2012, 01:04 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu zic sa asteptam, tot mai multa lume si de la guvernare si din opozitie se gandeste la anticipate. Pare ca toti politicienii se tem sa nu piarda mai mult decat au, daca privim sondajele cred ca toate partidele pot considera ca s-a ajuns la un punct in care nu mai pot creste in sondaje din potriva sunt intr-un varf de unde toti nu pot decat sa mearga in jos, asa ca cea mai buna alternativa ar fi alegerile anticipate.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 01:10 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2012, 01:04 PM) *
Eu zic sa asteptam, tot mai multa lume si de la guvernare si din opozitie se gandeste la anticipate. [...] asa ca cea mai buna alternativa ar fi alegerile anticipate.

Eu astept moncher, asta astept de cand am facut asta:



--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2012, 01:16 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Crezi ca-i facut ceva interesant, crezi ca guvernul acesta a cazut din cauza strazii, asa cum tind sa creada si multi altii? Moncher nu sti ce ne asteapta, nu cred ca realizati cu ce pacoste s-a ales USL-ul pe cap, cu ce presiuni se va confrunta din partea FMI. As putea spune ca daca acest guvern a cazut din cauza protestelor, desi eu nu cred, le-ati facut un bine PDL-istilor, sa-i vedem pe USL-isti la treaba si mai discutam.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 01:24 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2012, 01:16 PM) *
nu cred ca realizati cu ce pacoste s-a ales USL-ul pe cap, cu ce presiuni se va confrunta din partea FMI. As putea spune ca daca acest guvern a cazut din cauza protestelor, desi eu nu cred, le-ati facut un bine PDL-istilor, sa-i vedem pe USL-isti la treaba si mai discutam.

Eu zic ca da, strada a fortat reactia asta, decizia evident a venit din alta parte, ti-au explicat Dude si Cocosel ce si cum.
Altfel, stai relax si citeste putina istorie. PSD si PNL au gestionat foarte bine relatia cu FMI.
Nu-i nici o mare problema FMI, doar ca in mare e cam prost si rau voitor in general, dar pana si Base i-a ignorat si contrat cu tupeu.
Repet USL a dat dovada clara ca FMI e total controlabil in interesul Romaniei, si nu-i deloc un bau-bau.
Dar asta iar tine de faptul ca USL isi vede de treaba si nu cauta alti vinovati gen FMI sau greaua mostenire.
Lucru care ti-e greu rau sa-l recunosti wink.gif.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 01:31 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(goguta @ 6 Feb 2012, 11:32 AM) *
QUOTE

Joc de imagine...dar situatia nu a mai fost in mainile sale inca din seara protestelor violente.

drept dovada:
"Nu au fost inregistrate miscari de amplitudine in piata in minutele care au urmat anuntului demisiei premierului Boc. Leul s-a miscat in fata monedei unice in intervalul 4.33-4,34, fluctuatiile fiind normale in acest interval."

inca o dovada:
Comisia Europeana: evaluarea tehnica asupra justitiei din Romania va fi prezentata zilele acestea. Momentul nu e influentat de demisia Guvernului.
Asta cred ca e cu dedicatie pentru noul premier rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2012, 01:36 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 6 Feb 2012, 01:24 PM) *
QUOTE
Eu zic ca da, strada a fortat reactia asta, decizia evident a venit din alta parte.....citeste putina istorie. PSD si PNL au gestionat foarte bine relatia cu FMI.

Abia astept sa vad cum va gestiona cresterea la gaze si energie electrica cu 15%, e doar o cerere venita pe relatia cu FMI.
QUOTE
.. USL a dat dovada clara ca FMI e total controlabil in interesul Romaniei

Recunosc tot, mama ei de economie de piata si de criza.


Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Feb 2012, 01:36 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Feb 2012, 01:43 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 6 Feb 2012, 02:24 PM) *
PSD si PNL au gestionat foarte bine relatia cu FMI.
Nu-i nici o mare problema FMI, doar ca in mare e cam prost si rau voitor in general, dar pana si Base i-a ignorat si contrat cu tupeu.
Repet USL a dat dovada clara ca FMI e total controlabil in interesul Romaniei, si nu-i deloc un bau-bau.
Dar asta iar tine de faptul ca USL isi vede de treaba si nu cauta alti vinovati gen FMI sau greaua mostenire.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Ovidiu tu esti taica?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 6 Feb 2012, 01:47 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(turbo trabant @ 6 Feb 2012, 01:43 PM) *
rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Ovidiu tu esti taica?

Eu! ... Tu .... si Ovidiu
devil.gif


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 01:51 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



A intrat panica in pedalchei :

Liderii UDMR chiar au afirmat că susţinerea unui nou Guvern va depinde de cine va fi noul premier desemnat şi au opinat că un Guvern cu premier tehnocrat nu va putea trece de votul Parlamentului


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Feb 2012, 01:55 PM
Mesaj #28


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 6 Feb 2012, 12:07 PM) *
Pe piata a aparut si numele Ancai Boagiu. Ar fi o sluga tot asa de buna pentru Basea ! Tot el va conduce nemijlocit guvernul ! Asta daca opozitia o va vota .

Nu trebuie sa voteze opozitia - este suficient sa voteze pentru noul guvern cei din PDL, UDMR, partidul lui Oprea, minoritati...

In mod normal Basescu ar trebui sa aiba deja "in plic" numele succesorului lui Boc, dupa asa-zisele consultari doar sa-l faca public.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 02:28 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Senatorul Gyorgy Frunda a declarat, la RFI, că UDMR are "ultima şansă" să iasă de la guvernare, el precizând totodată că nu agreează ideea unui premier tehnocrat.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 02:32 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Au inceput soparlele basiste :

Basescu a incercat o diversiune - a vrut sa sparga USL !


Amânarea consultărilor cu preşedintele de către Administraţia Prezidenţială a fost doar o şmecherie. De fapt... imediat după anunţul cu amânarea preşedintele i-a contactat pe liderii USL separat pentru a le face invitaţii separate la Palatul Cotroceni.

Ghinionul preşedintelui pentru că cei trei lideri erau împreună la sediul USL şi i-au comunicat pe loc preşedintelui că merg doar împreună sau deloc. Până la urmă a rămas toţi 3 liderii USL la ora 17.00. Cum sa mai prezinte incredere un asemenea personaj pe post de presedinte ?!






--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Feb 2012, 03:17 PM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Adrian Nastase:

Peste cateva zile Daniel Morar isi incheie cel de-al doilea mandat la DNA. N-ar fi o propunere potrivita pentru functia de prim-ministru? Un premier tehnocrat, independent

Soparla sau nu? Nu stiu, dar ar fi o idee interesanta. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 6 Feb 2012, 03:25 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 03:17 PM) *
Adrian Nastase:

Peste cateva zile Daniel Morar isi incheie cel de-al doilea mandat la DNA. N-ar fi o propunere potrivita pentru functia de prim-ministru? Un premier tehnocrat, independent

Soparla sau nu? Nu stiu, dar ar fi o idee interesanta. smile.gif

E ironie fina,din partea unui maestru,la adresa unui grobian marinar! Nu cred ca o va intelege! La fel ar fi daca,marinarul se va agata,precum inecatul,de un fir de pai si il va propune pe Geana,ca premier!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Feb 2012, 03:33 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE
Basescu a incercat o diversiune


Nu mai e in control...Gurile rele spun ca demisia lui Boc e rezultatul unor certuri aprige si are legatura cu misiunea FMI.
Ar fi fost si un santaj acolo...cu primarul Clujului, servicii, conexiuni, alea, alea...

Oricum l-a luat pe nepregatite, iar UDMR le-o trage: c-asa e unguru' la necaz..

Ramane doar varianta cu guvernul de uniune nationala, asta daca Base mai are timpul necesar pentru ea.. thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de The Dude: 6 Feb 2012, 03:34 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 03:44 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(The Dude @ 6 Feb 2012, 05:33 PM) *
Ramane doar varianta cu guvernul de uniune nationala, asta daca Base mai are timpul necesar pentru ea.. thumb_yello.gif


De uniune nationala dar fara el la Cotroceni . Are credibilitatea sub zero !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Feb 2012, 03:51 PM
Mesaj #35


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(The Dude @ 6 Feb 2012, 03:33 PM) *
Ramane doar varianta cu guvernul de uniune nationala

Asta ar insemna sa vezi in acelasi guvern toate partidele - de la PDL la PSD si UNPR. Este cea mai improbabila varianta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 10:58 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman