HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alegeri In U.S.A., democratia nord americana
Marduk
mesaj 13 Jan 2012, 05:27 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Anul acesta in mai multe state importante din aceasta lume au loc alegeri. Dupa socul provocat de Obama in USA, primul presedinte american de culoare, criza economica, retragerea din Irak, criza atomica din Iran, noua conducere de la Phenian etc. Multi se asteapta ca Obama sa paraseasca Casa Alba. Este oare pregatita USA sa aleaga un alt locatar pentru celebra casa ?

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Jan 2012, 05:29 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 13 Jan 2012, 05:35 PM
Mesaj #2


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Plictisitor, dupa democrati vin republicanii, ca doar n-au mai multe de 2 partide.
Depinde cine da mai multe Burgers drunk.gif si bere.
Si n-or sa faca nimic nou, ci a dezlantui un razboi, ca sa nu vada lumea ce dezastru e acasa.
Tinta e Iranul.
Ieri l-am vazut pe noul mistocar care vrea sa fie presedinte.
N-am vazut altceva decāt un son of a bitch cu zāmbetul de Colgate.

Acest topic a fost editat de Cla: 13 Jan 2012, 05:45 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Mar 2012, 05:00 PM
Mesaj #3


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cine risca un pronostic - candidatul republican va fi... ? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Mar 2012, 05:00 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 6 Mar 2012, 05:24 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu l-am facut deja cand am deschis topicul Mitt Romney. Are cele mai mari sanse, are charisma, este bun orator, ar fi o singura problema in opinia mea, nu stiu cum sunt perceputi mormonii de alegatorii americani.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 10:19 AM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 6 Mar 2012, 05:24 PM) *
Eu l-am facut deja cand am deschis topicul Mitt Romney.

Scuze, nu am sesizat ca asta era pronosticul tau. smile.gif

Mitt Romney va fi.

Uite ce parere avea Alin Fumurescu (un hard-core republican, cum se auto-caracterizeaza), acum cateva zile:

Pentru necunoscatori, Rick Santorum e unul dintre candidatii republicani la presedintia Statelor Uninte – unul dintre cei care va pierde cursa nominalizarii in fata lui Mitt Romney (ceilalti doi candidati sunt simpaticul-ignorat Ron Paul si resapatul Newt Gingrich). Haide sa nu va mai tin cu sulfletul la gura si sa ma repet : Romney va pierde in fata lui Obama. Asta nici macar nu mai e profetie. E bun simt. Rica e emblematic pentru nivelul la care a ajuns nucleul dur republican (din care, oficial, fac parte). Jos. Foarte jos. In conditii normale, un asemenea candidat ar fi managaiat cu blandete pe crestet si trimis sa se mai joace cu lopatica in nisip. Sau sa mai faca un million de dolari pe an facand lobby pentru companiile de asigurari de sanatate si pentru cele de energie (petrol, gaze, etc.). Atata stie, atata poate. Restul e gargara conservatoare la nivelul « calul, pusca si nevasta ». Atata doar ca Rica nu pare in stare sa le manuiasca asa cum se cuvine pe nici unele. Nici calul. Nici pusca.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 7 Mar 2012, 10:47 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



He he daca iese O inca 4 ani de recesiune/depresiuneeconomica plus un razbel beton in OM.

Dar mai e mult pana departe iar mitt e un tip dur de tot.

Rica e baiat bun dar fara sanse. Ca vice insa s-ar putea sa mearga.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 7 Mar 2012, 10:48 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 10:54 AM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 7 Mar 2012, 10:47 AM) *
He he daca iese O inca 4 ani de recesiune/depresiuneeconomica plus un razbel beton in OM.

Economia americana isi revine

Mie mi se pare mai mare riscul unui razboi in Orientul Mijlociu cu un presedinte republican, decat cu unul democrat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 7 Mar 2012, 10:58 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 11:54 AM) *
Economia americana isi revine

Da, asa e, insa viteza de revenire este foarte inceata. Rata somajului va decide cine castiga alegerile.

Am spus razboi beton nu doar un razboi. Adica taman bun pentru conspiratii cu 2012 si "apocalipse"....

Nu il subestimati pe mit, in mod normal el nu avea cum sa ajunga catindat.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 7 Mar 2012, 11:04 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Mar 2012, 10:58 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 10:19 AM) *
......."Romney va pierde in fata lui Obama. Asta nici macar nu mai e profetie. E bun simt."....

Nu stiu cine este Alin Fumurescu, n-am auzit de el, asa cum nici el probabil nu a auzit de mine rolleyes.gif Eu cred ca Obama va pierde alegerile in cazul in care USA va continua politica concesiilor facute unor tari care continua sa constitue o amenintare pentru USA, Israel si intreaga lume. Sunt multi cei care nu uita reactia intarziata, obligata de atacul francezilor, fata de Gaddafi. Teoretic, desi eu nu-mi doresc asta, Obama mai poate castiga un mandat daca aproba o actiune militara impotriva Iranului, s-ar putea ca din nou sa fie obligat sa o faca de o interventie israeliana, iar in acest caz cu siguranta va pierde alegerile. In opinia mea americanii isi cunosc forta si interesele, desi economic USA se afla inca in criza, d.p.d.v militar acest stat se afla la apogeu. Mie imi place istoria, Imperiul Roman la un anumit moment data se afla intr-o criza profunda si totusi continua sa fie cea mai puternica forta militara din lume, desi multe alte imperii au fost atacate si distruse cand se aflau in astfel de situatii, pe romani nu a avut curajul sa-i atace nimeni, tocmai datorita acestei forte militare si respectului pe care il impunea. USA va avea aceiasi soarta ca si Imperiul Roman, distrugerea si disparitia sa vor veni din interior nu din exterior. Obama este ca si Carter un presedinte pacifist, Clinton a fost si el pacifist, dar nu a avut de rezolvat problemele pe care le-a avut Obama, criza, primavara araba, Iranul, schimbarea conducerii nord-koreene, expansiunea chineza, revenirea rusilor etc. Ce-a mai notabila actiune din mandatul sau pare a fi uciderea lui Osama Ben Laden, in rest un mandat tern presarat cu decizii care s-au lasat prea mult asteptate.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 11:03 AM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 7 Mar 2012, 10:58 AM) *
Rata somajului va decide cine catiga alegerile.

Este in scadere. smile.gif



Acest topic a fost editat de abis: 7 Mar 2012, 11:04 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 7 Mar 2012, 11:07 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 12:03 PM) *
Este in scadere. smile.gif

Of, ce iti place sa simplifici lucurile. Tendinta se poate schimba oricand in urma unor socuri.

Dupa toate crizele americii (cuexceptia marii depresiuni din 29-33),viteza de revenire a ratei somajului a fost mult mai rapida ca acum. Somaj 7% in america este foarte mult pentru motorul economiei mondiale.

Daca oamenii vor avea sentimentul ca exista mai multe locuri de munca atunci va fi ok. Insa pana la toamna s-ar putea sa urmeze niste socuri externe puternice care pot schimba trendul.





--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 11:14 AM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Da, s-ar putea.

Este posibil orice, in momentul asta.

Este posibil chiar ca economia americana sa mearga bine. smile.gif


PS: Apropo de asta:

QUOTE
Rica e baiat bun dar fara sanse. Ca vice insa s-ar putea sa mearga.


Grand Ayatollah or Grand Old Party?

Acest topic a fost editat de abis: 7 Mar 2012, 11:41 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 7 Mar 2012, 11:42 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Mai abis Rica e chiar baiat bun. Nu mai citi toate tampeniile de pe net.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 11:44 AM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



O fi, nu stiu ce sa zic... Tu de ce crezi ca e "baiat bun"?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 7 Mar 2012, 11:49 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 12:44 PM) *
Tu de ce crezi ca e "baiat bun"?

Pe plan personal ma refeream. Nu, nu ma refer la religie.

Stiu ca citind tot felul de prostii ai idei preconcepute despre o persoana. Si cum media ii scoate din context afirmatii pentru rating, tu le dai crezare.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 11:53 AM
Mesaj #16


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Pai nu stiu la ce te referi...

Spune-mi de ce il consideri baiat bun, poate ma convingi si pe mine si o sa cred si eu ca tine.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 7 Mar 2012, 11:55 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Ma indoiesc ca te poate convinge cineva de ceva.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 12:07 PM
Mesaj #18


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



smile.gif

Cineva nu ma convinge prin sine insusi, ci prin puterea argumentelor aduse in discutie. Nu persoana conteaza, ci calitatea argumentelor.

Fa o incercare si vezi ce iese...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Mar 2012, 12:24 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 01:44 PM) *
O fi, nu stiu ce sa zic... Tu de ce crezi ca e "baiat bun"?

Ce , ati hotarat sa-l sprijiniti pe Hussein Obama ca... poate ..poate l-o primi oficial la C.A. pe "Jupanul" ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 12:30 PM
Mesaj #20


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 7 Mar 2012, 12:24 PM) *
Ce , ati hotarat sa-l sprijiniti pe Hussein Obama

Cine "ati"? Eu sunt unul singur. Tu esti mai multi? smile.gif

Nu am hotarat nimic - si chiar daca as hotari, nu am cum sa-l sprijin. Ma uit la alegerile americane ca la un meci, atat... smile.gif
E drept, ca la orice meci, fiecare spectator (sau telespectator, dupa caz) are favoritii lui...

Cum naiba sa-l sprijin eu pe vreun candidat din SUA? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 7 Mar 2012, 01:11 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Tu de ce crezi ca e "baiat bun"?


Cine o mai fi baiat bun astazi?

Mitt Romney se indreapta spre scaunul prezidential cel care i-a fost refuzat tatalui sau..George prin '68 asa. Daca analizezi atent pare un tip pregatit si prea calificat sa ocupe postul din biroul oval. Nu bea nici macar cafea, nu fumeaza fiind foarte religios... ohyeah.gif

Dupa studii pe la Stanford si Harvard....a reusit sa salveze Jocurile Olimpice de iarna din 2002 de la un dezastru. Programul sau Crede in America (Believe in America) este consistent si are priza la public.

Punctele sale mai slabe ar fi ca provine dintr-o zona a Mormonilor practicanti. The Freeman Institute si apoi LSD care au pregatit un asa zis Plan Mormonic pentru America.(“Mormon Plan for America”) Daca asta nu ar fi de ajuns el este preot de rang inalt in LSD (nu drogul rofl.gif ci Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints) si inainte de a-si obtine gradul a trebuit sa jure ca va respecta anumite obligatii fata de congregatie si fata de credinta mormona, multe dintre ele absurde. Iata una dintre ele..."You and each of you covenant and promise before God, angels, and these witnesses at this altar, that you do accept the Law of Consecration as contained in the Doctrine and Covenants, in that you do consecrate yourselves, your time, talents, and everything with which the Lord has blessed you, or with which he may bless you, to the Church of Jesus Christ of Latter-day Saints, for the building up of the Kingdom of God on the earth and for the establishment of Zion."

Ca sa nu mai spun ca LSD in momentul de fata ar putea intra lejer in top 5 al celor mai bogate congregatii din lume. Ar putea chiar dupa inca o 100 de ani sa surclaseze congregatia catolica ce se afla acum pe primul loc. Ei au achizitionat mult pamant in anumite zone ale Americii cat si companii de electricitate.Au statii proprii de TV si multe companii puternice in media.

Ca orice congregatie religioasa au o viziune apocaliptica asupra Omenirii cat si asupra Americii. Ei cred ca America cand va ajunge in ultimele sale zile va fi resuscitata de un membru al lor...unul din Batranii LSD care va repune Constitutia democratica pe fagasul normal.(Constitutia pentru mormoni este ceva sacru, biblic ) ohyeah.gif

Intr-adevar el nu candideaza pentru ca se considera acel profet din credinta mormona care va relansa America, ci pentru ca asa cum mormoni cred este cel mai bun. rolleyes.gif

Daca ar fi dupa mine l-as sustine pe Ron Paul mai ales datorita unor discursuri fulminante din ultimul timp..dar nu are nici o sansa..

The real isolationists are those who choose to use force overseas to promote democracy, rather than seek change through diplomacy, engagement, and by setting a positive example.

Viziunea Americana astazi este pentru razboi..pentru a recladi totul...aceeasi marota in care ne-am zbatut de decenii. rolleyes.gif



--------------------
"Mć simt ca īntr-o barcć, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce īn ce mai departe de mal. Chiar dacć as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa cć prefer sć tac si sć cred cć alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Mar 2012, 03:05 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(cocosel @ 7 Mar 2012, 03:11 PM) *
Daca ar fi dupa mine l-as sustine pe Ron Paul mai ales datorita unor discursuri fulminante din ultimul timp..dar nu are nici o sansa..


E de mamaliga !

Presa liberalo-stangista trage tare sa-l aleaga din nou pe Hussein Obama. Evreii americani is cheia in alegerile astea. Daca se leapada de el( pe motiv de Israel ) , Obama poate sa zica bye-bye.

Un cuplu bun de candidati GOP - presedinte-vice pres - ar fi Romney - Santorum. ( un moderat plus un conservator) . Dar nu stiu daca orgoliosul Santorum va accepta .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Mar 2012, 05:04 PM
Mesaj #23


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 7 Mar 2012, 11:07 AM) *
Daca oamenii vor avea sentimentul ca exista mai multe locuri de munca atunci va fi ok.

Apropo de asta - se pare ca intr-adevar creste numarul locurilor de munca


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 8 Mar 2012, 10:27 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 06:04 PM) *
Apropo de asta - se pare ca intr-adevar creste numarul locurilor de munca

Macar sa se mentina trendul.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Apr 2012, 06:45 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mitt Romney merge in finala impotriva lui H.B. Obama, va fi un meci dur, cei doi reprezinta de fapt USA today, fara extreme. Sa vedem cine va castiga aceasta batalie si mai ales daca H.B. Obama se va folosii de razboi pentru a mai adauga ceva interesant mandatului sau anost, asemanator cu viata unui star de la Hollywood.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 14 Apr 2012, 12:27 AM
Mesaj #26


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu conteaza cine va cāstiga, fiecare se foloseste de-un razboi, de-aia e de scuipat pe toti.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 30 Apr 2012, 06:53 AM
Mesaj #27


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Inca trag speranta ca, de data asta, nu bancile vot iesi castigatoare in urma alagerilor din Statele Unite.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Apr 2012, 09:13 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mitt Romney este republican or din cate stiu eu republicanii merg mana in mana cu bancherii. Eu cred ca odata veniti la putere republicanii vor abandona reformele lui Obama din domeniul sanatatii cat si conciliatorismul acestuia fata de statele musulmane mai ales fata de cele unde au avut loc revoltele "democratice" de pe urma carora doar radicalismul a avut de castigat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Apr 2012, 10:06 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 30 Apr 2012, 11:13 AM) *
Eu cred ca odata veniti la putere republicanii vor abandona reformele lui Obama din domeniul sanatatii


Pana sa vina republicanii se va pronunta Curtea Suprema de Justitie daca reforma lui in sanatate este constitutionala sau nu.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Apr 2012, 10:10 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(andra_v @ 30 Apr 2012, 06:53 AM) *
Inca trag speranta ca, de data asta, nu bancile vot iesi castigatoare in urma alagerilor din Statele Unite.

Nu iti fa griji de bancile din america mai bine uita-te in Romania unde bancile din cismigiu sunt castigatoare la fiecare alegere.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Apr 2012, 10:23 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(andra_v @ 30 Apr 2012, 08:53 AM) *
Inca trag speranta ca, de data asta, nu bancile vot iesi castigatoare in urma alagerilor din Statele Unite.


Adica vrei sa spui ca la alegerile din 2008 au iesit invingatoare ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 May 2012, 01:51 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Imbuibatii de la Hollywood au inceput sa stranga fonduri pentru campania lui Hussein Obama


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 May 2012, 02:19 PM
Mesaj #33


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Eu as vrea sa cāstiga prostituatele spoton.gif Alea macar nu īncep un razboi nou.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 5 May 2012, 05:16 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(cocosel @ 7 Mar 2012, 02:11 PM) *
Cine o mai fi baiat bun astazi?

Punctele sale mai slabe ar fi ca provine dintr-o zona a Mormonilor practicanti. The Freeman Institute si apoi LSD care au pregatit un asa zis Plan Mormonic pentru America.("Mormon Plan for America")

[...]

Ca sa nu mai spun ca LSD in momentul de fata ar putea intra lejer in top 5 al celor mai bogate congregatii din lume. Ar putea chiar dupa inca o 100 de ani sa surclaseze congregatia catolica ce se afla acum pe primul loc. Ei au achizitionat mult pamant in anumite zone ale Americii cat si companii de electricitate.Au statii proprii de TV si multe companii puternice in media.


Interesant ... si imi da de gandit smile.gif.
Imi da de gandit pentru ca prin ceea ce ai spus aici m-ai facut sa inteleg un lucru. Acum imi dau seama de ce in ultimele luni diverse canale ale televiziunii iraniene au prezentat documentare ample despre mormoni si, culmea, de ce au fost plasati intr-o lumina deosebit de favorabila.
Unul din documentare fusese realizat de o echipa a televiziunii iraniene care a stat cateva saptamani in America si a filmat scene din viata unor comunitati de mormoni, de amish, etc... si a luat interviuri unor lideri de-ai lor.

Deci o secta religioasa, ce este in acelasi timp si o putere financiara, lupta sa devina putere politica rolleyes.gif .. very nice, indeed.


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 May 2012, 06:01 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 5 May 2012, 06:16 PM) *
.... Deci o secta religioasa, ce este in acelasi timp si o putere financiara, lupta sa devina putere politica....

Biserica mormonilor nu este o secta religioasa. In USA este foarte importannta colectarea banilor pentru campania electorala, pana in acest moment Obama conduce in acest domeniu dar sa vedem cum va evolua situatia mai departe.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:32 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman