HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> De La Noi Din Bătătură, Jurnalul lui Hollie_Smokes
Felina
mesaj 26 Jun 2012, 04:46 PM
Mesaj #36


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



hei, stai asa ca nu-i asa. sunt dovada vie evil.gif rofl.gif

tuata familia mea apropiata si extinsa manaca miel si toti ling farfuriile evil.gif - am editat sa specific ca toti (mai putin tata socru) stramba din nas cand aud de asa ceva!

le-am dat diferite mancaruri cu miel si daca am fost intrebata ce animal manaca le-am zis ca e pork. la sfarsit, dupa ce au lins farfuriile, le-am zis ca-i miel evil.gif . dar numai atunci cand atmosfera era foarte distinsa.

socrella mea care a venit in vizita de craciun, care e o sensibiloasa si nu degusta ea miel ca e o delicata, da? :rolleye: a lins farfuria de la tocanita mea de miel servita cu orez. nu prea i-a venit sa creada ca a mancat miel la sfarsit rofl.gif . ca n-a simtit deloc miros sau gust aiurea.

am mai multe retete, dar doua in special care nu dau gres: o tocanita cu ceapa si o supa din coaste. ce-mi dai sa te invat sa le faci ? rofl.gif

Acest topic a fost editat de Felina: 26 Jun 2012, 05:03 PM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 26 Jun 2012, 05:02 PM
Mesaj #37


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(Hollie_Smokes @ 26 Jun 2012, 03:34 PM) *
Sa stii ca e ideala chestia cu vitelul si as face-o fara sa stau pe ganduri daca as avea lada frigorifica (congelator din ala MARE) si pe cineva care macar sa ma ajute/invete sa-l transez. Ca e de munca cu vitelul. Ma gandesc cata munca e la taiatul porcului, cu vitelul e si mai si.. tongue.gif Si tot prietena asta mi-a propus acum vreo 2 saptamani sa-mi vanda jumatate de miel, dar cum mama nu a gatit niciodata miel si habar nu am ce gust are iar din familie nu mananca nici unul.... nu l-am mai luat. Mi-as dori sa mananc diversificat,


ti-am subliniat materialul cu care lucrezi: practic ai tot ce-ti trebuie, mai ai nevoie sa te mobilizezi.

to do list:
- atacat problema congelatorului mare: aici ai doo linii de atac rofl.gif : incepi sa strangi bani pentru una (eventual la mana a doua (care ar fi problema?) cateva luni, un an, doi cine stie, chiar nu conteaza, pne eventual 5 lei pe luna, sau 10) apoi analizezi congelatoarele familiei si prietenilor din orasul in care traiesti - pentru ca poti tine si pe la altii carne (am facut-o eu aici in dublin unde n-am aproape pe nimeni wink.gif ); da, da, e nevoie de organizare, dar imagineaza-ti satisfactia pe care o vei avea, banii pe care ii vei economisi pe termen mediu si binele pe care il vei face sanatatii familiei
- ia legatura cu prietena si nu ezita sa cumperi jumate de miel - e undeva in jur de 5-10 kg, nu e atat de mult; 1kg de carne il pui imediat la gatit si restul merge la congelator intr-adevar, dar iti garantez ca nu e mult ca volum, deci nu ocupa mult spatiu
- cine vinde miel, vitel intreg in general nu va refuza sa ajute la transat; asta cel mult poate sa iti rideice f putin pretul, eventual oferi ceva, dar se rezolva si iti faci in timpul asta si legaturi-cunostinte cu care sa mai faci biznis si alta data tongue.gif . pentru asta insa trebuie sa faci unpas important in viata rofl.gif : sa intrebi (o fac eu aici in ingleza, in romana pariu ca ti-a fi mai usor)



--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 26 Jun 2012, 08:30 PM
Mesaj #38


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Aia e... vezi? biggrin.gif Ai pus punctul pe i. Toate-s bune daca stii sa le gatesti bine. Eu nu stiu laugh.gif Nici iepure, nici alte soiuri de carne (in afara de pui, porc si ceva vita). Si nici nu am de la cine sa invat... sad.gif

Asadar, cu alte cuvinte... cere si ti se va da! laugh.gif mwah1.gif

Clar o sa iau congelator. E de mult pe lista. Nu prea mai am unde sa-l pun in apartament, dar daca imi iau casa aia la tara (so help me god) il duc acolo devil.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Jun 2012, 08:30 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 27 Jun 2012, 07:49 PM
Mesaj #39


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Cam la ce visez eu... whistling.gif rolleyes.gif









--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 27 Jun 2012, 08:00 PM
Mesaj #40


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



Dacă o să ai o casă ca īn a treia poză, cu siguranță o să trebuiască să te vizitez sorry.gif.

Frumos vis. Cu siguranță poate deveni realitate și īți doresc multă īnțelepciune īn īndeplinirea acestui vis.

P.S. Scuză-mi băgarea īn seamă sorry.gif.


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ēa m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 27 Jun 2012, 08:59 PM
Mesaj #41


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Nu te scuza, ca jurnalul asta nu l-am facut ca sa scriu doar eu in el. Mi-era dor sa vorbesc cu voi, de-aia am revenit mwah1.gif

Daca o sa am o casa in care sa pot primi oaspeti, trebuie sa vii oricum. Casa la care visez eu o sa fie mereu plina de viata si prieteni biggrin.gif (tot in capul si visul meu tongue.gif ) Desi cred ca cele mai realiste sunt pozele 2 si 4 laugh.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 27 Jun 2012, 09:14 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ca sa fie realitatea nuda, adaugati muste si tantari! mad.gif

Hollie, in judetul Braila gasesti o gospodarie batraneasca ( cu mobila cu tot! sad.gif , nimeni nu mai vrea vechiturile batranilor) la preturi mici de tot...La 40 km de Braila abia s-a vandut casa matusii mele cu 200 milioane, bani vechi si asta pentru ca avea 2 locuri de casa, deci loc pentru gradina/vie/livada.
Tu cauta, anunta ca vrei sa cumperi, vizualizeaza-ti visul, daca vrei sa ti se-ntample! Pe la primarii sa intrebi de case de vanzare. O casa din paianta nu poate fi scumpa, tine iarna cald si vara racoare. Poate fi reconditionata cu costuri mici.
Iti doresc succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 27 Jun 2012, 10:14 PM
Mesaj #43


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Pe-aici cer astia, pe o casa cat de cat ok, din paianta (la noi ii zice chirpici) cu ceva pamant (pana in 3000 de mp) 17.000 de euro!! Si asta in sat aproape parasit. Sunt cam revoltata... tongue.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 28 Jun 2012, 12:34 AM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Frumos vis, seamănă cu al meu! biggrin.gif Da, prețurile n-au căzut prea jos, vānzătorii care-și permit să aștepte speră īntr-o revenire ca cea dinainte de criză, dar nu cred că se va īntāmpla, alea au fost prețuri exagerate, umflate. Argumentul e că o casă valorează mai mult decāt o mașină.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 28 Jun 2012, 07:11 AM
Mesaj #45


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



O casa costa atat cat poti primi pe ea. Iar unei case nelocuite de 3 ani, undeva intr-un fund de sat, cu timpul doar ii va scadea valoarea. Pentru ca se degradeaza cu fiecare an care trece...
Nu stiu cum sa ii fac si pe ei sa inteleaga asta. Si la preturile dinainte de 2008 nu se va mai ajunge in urmatorii (multi) ani... adica eu, una, nu cred.


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 28 Jun 2012, 06:44 PM
Mesaj #46


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Dasca, sa stii ca mi-ai dat o idee foarte buna care, nu stiu de ce, nu mi-a trecut prin cap. Am dat anunt ca_CAUT! biggrin.gif Pana acum rasfoiam doar ziarele, intrebam prin sate... dar asta nu am facut-o. Sper sa sune cineva. Nu stiu de ce nu vor oamenii astia sa ne ia banii laugh.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 1 Jul 2012, 10:50 AM
Mesaj #47


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Am vazut ieri o casa (INCA una!) si nici asta nu era pe gustul nostru... Casa in care trebuie sa bagi multi si multa munca, totusi nu asta era problema principala. Nici nu stiu exact care sunt problemele cu casele astea... pana la urma se reduce totul la un feeling pe care eu astept sa mi-l dea casa pe care o s-o putem candva numi a noastra. Feli, stii despre ce vorbesc? laugh.gif Toate casele pe care le-am vazut pana acum imi dadeau senzatia de sumbru, de "nu voi fi fericita aici", "nu ma voi simti acasa". Nu stiu daca nu o fi in capul meu toata chestia... desi pana acum (de o vreme incoace, cel putin), tot ce am facut bazandu-ma pe intuitie a iesit bine.

La inceputul verii eram hotarati sa cumparam ceva acum, pana in toamna. Din mai multe motive, gen: banii se duc, nu stim daca o sa mai castigam/reusim sa adunam altii, nerabdarea care e MARE, s.a.m.d. Ieri am vorbit si am decis sa nu ne grabim totusi. Sa nu ne aruncam cu capul inainte, sa dam banul doar pentru ca nu suntem siguri ca putem tine de el. Pe mine ma sperie foarte mult faptul ca asa au facut si parintii mei cu multi ani in urma... Au vrut sa cumpere teren, au amanat si nu au fost hotarati, nu au mai cumparat. Au vrut sa cumpere inca un apartament in oras, la fel. Garsoniera la Timisoara, la fel. Si acum singura lor proprietate e o casa darapanata la tara pentru ca apartamentul central si spatios in care stam e ipotecat si platesc la el de nu le mai raman nici bani de mancare. Adica, fie ce-o fi, nu vreau sa ajung asa!!! hh.gif Sa ai banul in mana si sa nu faci nimic cu el, sa se duca pe altele si sa te trezesti in final ca nu ai nimic in afara de datorii.
Totusi, a ne grabi sa luam acum o casa care nu e ce vrem si in care nu ne vom simti bine, e o decizie la fel de proasta. Nu? laugh.gif

Astazi e zi de gateala. Meniul suna cam asa: ciorbita de fasole verde (culeaza ieri din gradina), mancare de mazare (tot ieri culeasa) cu chiftelute de pui si clatite din faina de cocos. Mai am niste orez cu seminte si curry de ieri pana se termina toate astea.


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 1 Jul 2012, 11:19 AM
Mesaj #48


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



QUOTE(Hollie_Smokes @ 1 Jul 2012, 11:50 AM) *
... pana la urma se reduce totul la un feeling pe care eu astept sa mi-l dea casa pe care o s-o putem candva numi a noastra.

Eu, deși n-am cumpărat niciodată o casă, aștept să am feeling-ul ăsta atunci cānd īnchiriez un apartament. Dacă nu mă simt ca acasă, poate să aibă toate comoditățile și tot nu-l īnchiriez. Probabil, īn momentul īn care ajungi să cumperi o casă, sentimentul respectiv trebuie să apară negreșit, altfel te simți inconfortabil īn proprietatea ta (e doar o casă, nu e acasă).
Aici, unde stau acum, așa de tare ce-mi place apartamentul...de parcă aș sta aici de cānd mă știu și ar fi al meu. Acum, cāteva săptămāni, bate un vecin la ușă. Īi deschid și īmi zice că se izolează blocul și dacă vreau mă costă 1400 de lei. Īi zic că mă mai gāndesc și īnchid ușa după el. Primul lucru pe care īl fac (īn loc să-l sun pe proprietar) e să o sun pe sor-mea și să īi zic: ”Eee, 14 milioane nu e chiar așa mult, am putea să facem izolația” rofl.gif.

Edit: am māncat cāteva cuvinte tongue.gif.

Acest topic a fost editat de Boudicca: 1 Jul 2012, 11:20 AM


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ēa m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 2 Jul 2012, 12:55 PM
Mesaj #49


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Noua ne propusesera unii, anul trecut, sa ne dea o casa.. in sensul ca puteam sta in ea, pe gratis, dar ramanea a lor. Si am refuzat categoric. Nu vreau sa ma atasez de un loc, sa-l fac sa fie "acasa" dupa care, cand mi-e lumea mai draga, sa trebuiasca sa plec. Cam asa e si cu chiriile... ajungi sa te simti acasa si trebuie sa pleci. Daca ai noroc, stai mai mult.. dar tot nu e a ta. Asta e mentalitatea noastra de romani posesivi. Noi vrem proprietate. Si probabil asa e normal...

Am mai vazut ieri o casa. Draguta foc, dar prea mica sad.gif Undeva in apropeire de oras, la vreo 10 km, intr-o zona superba. Damn it! Oare o sa gasesc vreodata ce caut?

De dimineata am fost sa-mi fac plimbarea, inainte sa se incalzeasca, care s-a transformat in ceva foarte productiv. Am gasit exact fusta care mi-o doream si geanta pe care o caut de un an, amandoua la o treime din pret. Inca o poseta de vara, frumoasa foc, la 12 lei si o geanta brodata, model vintage, perfect pentru ziua prietenei mele cu 8 lei! Toate sunt noi, la un magazin second hand, deci de calitate buna. Cartea pe care o caut de ceva timp nu am gasit-o, dar mi-au comandat-o fetele de la librarie. Din cate stiu, nu va trebui sa platesc taxa de transport in cazul asta, ceea ce e mult mai bine decat daca o comandam pe net. Am cheltuit ceva banuti, dar mi-am luat strict de aveam nevoie, la preturi de nimic.. asa ca o consider economie laugh.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 2 Jul 2012, 03:13 PM
Mesaj #50


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Damn it! Oare o sa gasesc vreodata ce caut?


Conform legilor (ne)scrise ale lui Murphy&comp o vei găsi atunci cānd o cauți mai puțin! rofl.gif Așa că ai răbdare! ohyeah.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 4 Jul 2012, 12:28 PM
Mesaj #51


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311





--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 19 Jul 2012, 10:31 AM
Mesaj #52


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



Nu se mai īntāmplă nimic īn bătătură? unsure.gif

Sper că ești bine și te aștept cu noutăți mwah1.gif.


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ēa m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Jul 2012, 01:37 PM
Mesaj #53


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Boudicca @ 19 Jul 2012, 10:31 AM) *
Nu se mai īntāmplă nimic īn bătătura ?

īn bautura rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 31 Jul 2012, 09:52 AM
Mesaj #54


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Sunt bine si vin cu noutati in curand. Deocamdata imi limpezesc capul si ma reacomodez dupa concediu tongue.gif

M-a pus naiba sa citesc ce se scrie la politica si m-au luat mega draci si scarba. Si dezamagire. Trebuie sa fac eforturi sa ma abtin sa mai intru pe-acolo.


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 31 Jul 2012, 10:51 PM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Ce așceptăm cu noutățīle ca pă nana Marea cu plăcinta proaspătă! "Gi plăcintă gura cāntă!" rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 1 Aug 2012, 08:52 PM
Mesaj #56


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Ashe... pai noutatile:

1. Ne gasiram casa.

2. Fuseram in Suedia in concediu.

3. Maine ma duc la supravegheat.

Revin cu detalii, le iau pe rand. biggrin.gif Va pupacesc pe toti, mai ales pe Erwin pentru povestea cu referendumul de la "Zi-ne..." laugh.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wulfenia
mesaj 2 Aug 2012, 12:13 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.537
Inscris: 20 January 10
Forumist Nr.: 15.788



1. Bravo!

2. Bravo!

3. Bravo!

smile.gif


--------------------
Life's lessons are simple once I give up the struggle.

What I do today is important because I am exchanging a day of my life for it.
—Hugh Mulligan

Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Laur)
mesaj 8 Aug 2012, 01:03 AM
Mesaj #58





Guests






Probabil va fi ultimul meu reply aici, dar voiam sa spun: BRAVO HANI!! Ma bucur nespus sa aud ca ai gasit in sfarsit casa!! Sa nu uiti sa bagi poze si sa-mi povestesti tot, tot, tot!! Si asa, ca veste buna, rapida: si la mine e bine, se aranjeaza lucrurile incetul cu incetul. De cand am incetat sa mai ascult sfaturi si am luat deciziile de una singura, vad ca gandesc bine si iau decizii bune rofl.gif ma rog, mai sunt neajunsuri mici, dar incetul cu incetul totul merge spre foarte bine smile.gif

Bravo inca o data si sa ne auzim sanatoase si cu vesti numai bune!! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 8 Aug 2012, 01:12 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



De ce ultimul reply, Laura?

Si eu astept detaliile de la hollie, zilnic intru in batatura si nika!
De trei ori bravo si de la mine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Z
mesaj 8 Aug 2012, 03:29 PM
Mesaj #60


[Ileana]
*****

Grup: Membri
Mesaje: 963
Inscris: 19 November 03
Din: Cuba
Forumist Nr.: 1.242



A. un besos de la Austria mwah1.gif poate facem un gratarel la noua Curte cand vin Acasa wink.gif) rolleyes.gif


--------------------
Power is the ultimate aphrodisiac ! - Henry Kissinger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 31 Aug 2012, 10:41 AM
Mesaj #61


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Gata fratilor, perioada de plimbareala s-a 'farsit. In cateva zile incepe toamna, culesul viilor si eu incep serviciul din nou sad.gif Momentan ma straduiesc sa fac tranzitia dintre viata-de-concediu si cea linistita, de zi cu zi. Nu am stare, nu ma pot concentra pe nimic, ma ard calcaiele sa ma urc in masina si sa plec din nou... undeva... oriunde.

Ar trebui sa gatesc dar nu am chef. Mi-am facut o salata de fructe si deocamdata rontai la ea, pe pot de mic dejun. Asa patesc mereu cand sunt mai mult plecata de-acasa... Dupa cum ziceam intr-un post mai sus, nu-i a buna cu calatoriile prea dese. Iti perturbi rau ritmul vietii, acumulezi oboseala si cand ajungi acasa resimti golul ala interior pe care, cateva zile, nu poti sa-l umpli. Dar a fost frumos wub.gif

Carmen, merci pentru Bravo-uri laugh.gif Si multumesc ca mi-ati calcat batatura in lipsa mea. Ma bucur ca am vecini de nadejde care sa mai vada de casa whistling.gif mwah1.gif

Sa revin la noutatile (care acum nu mai sunt atat de noi):

1. Ne-am gasit casa - dar nu am rezolvat inca nimic. Desi am fost obsedati sa gasim ceva cu acte in regula, iar intrebarea legata de acte a fost mereu prima pe care o puneam, am avut ghinion. Tinerii (cuplu casatorit cu o fetita) s-au dovedit a fi oameni neseriosi, mincinosi si fara obraz. Din pacate ne place rau casa asa ca nu am renuntat inca la ideea de a o lua.

2. Am fost in Suedia - si a fost minunat! Am avut ceva emotii gandindu-ma ca ma duc acasa la niste straini, dar rudele lui au fost mai mult decat dragute si atente cu noi. Ne-au plimbat peste tot, ne-au hranit BINE si au avut grija sa ne simtim ca la noi acasa.

3. Am fost si la supravegeat. Nu a fost asa groaznic cum credeam. Am avut bafta sa fiu pusa sa supraveghez sa nu intre nimeni pe o usa laugh.gif

4. Am exersat condusul aproape in fiecare zi. Dar inca nu am curajul sa plec singura cu masina laugh.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 31 Aug 2012, 12:05 PM
Mesaj #62


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Bravo! spoton.gif Șī mulțam că ne ții la curent! Adecă așa, la 12V măcar... biggrin.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 3 Sep 2012, 03:25 PM
Mesaj #63


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Hai ca am lamurit-o cu gatul, cred. Dupa consulatatii si analize, diagnosticul e 'faringita cronica hipertrofica'. Si cica nu s-ar prea trata... deci trebuie sa ma obisnuiesc cu senzatia asta nenorocita din gat. Dar ma simt mai usurata ca stiu despre ce e vorba.

Daca stiti ceva tratamente naturiste pentru asa ceva, nu ezitati tongue.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 3 Sep 2012, 04:59 PM
Mesaj #64


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Giscāncice gi la baba Ghita șī răchie ge-a tare gi la moșu Iova! rofl.gif

Acum serios: tinctură de propolis. Face minuni! ohyeah.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 14 Sep 2012, 06:06 PM
Mesaj #65


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Stateam eu asa, la ceas de seara, si ma gandeam... ca nimeni nu are o soarta mai ingrata decat femeia aflata intr-o relatie la distanta. Si sa va eCSplic de ce:

Pai cand esti necuplata, ai intotdeauna anumiti "domni" care te simpatizeaza sau pe care ii simpatizezi... cu care te mai conversezi, spre care iti mai zbati genele sau alte alea. Ai grupul tau de tipe singure cu care iesi in oras si alaturi de care iti organizezi activitatile pe care in mod normal le-ai face cu consortul. Ai tabieturile tale, filmele tale, visele tale si planurile tale de viitor. Pe de alta parte, cand esti in cuplu ai cu cine te duce la miezul noptii la plimbare daca ti se si anume scoala, muncesti in aceeasi directie si ai viata aia de familie care te tine ocupata. Si ai prietenii-cupluri.

Eh, cand esti cu cineva dar de fapt nu esti, e a dracului treaba. Cu aia cuplati mai iesi din cand in cand, dar cuplurile in general socializeaza mult mai putin ca-si au treburile lor si se au pe cap unul pe altul. In plus, uneori te simti a treia/cincia roata. Iesi cu prietenele singure, atunci, dar iti dai rapid seama ca ele au alte preocupari (alea pe care le aveai si tu inainte sa fii cuplata si care, ca recunoastem sau nu, se invart in jurul masculilor).

Si-atunci... duci lipsa, frate! De comunicare, de afectiune, de cineva care sa-ti spunca ca ai facut buna ciorba. De cineva care sa-ti spuna ca iti sta bine in cutare fusta. Si traiesti cu un fel de gol sufletesc... ca nu cauti, dar nici n-ai. Si daca, pe langa toate astea, se mai adauga si un job unde simti ca putrezesti si la care nu ai nici macar o singura afurisita de prietena (si aici ma refer la o persoana cu care sa fii pe aceeasi lungime de unda si in care sa ai incredere), unde esti respectat doar pentru cati bani dai pe imagine lunar (tzoale, manichiura, coafura, solar, etc.) sau pentru cati oameni influenti cunosti si cu cati din ei te ai bine, imaginea de sine se prabuseste dramatic. Cred ca, pe termen lung, e reteta sigura pentru un colaps al respectului pe care ti-l porti.

Eh, cam astea-s gandurile din batatura in seara asta...
Da' facem focul, punem pe el un ibric si se duc toate asa cum au venit. tongue.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 14 Sep 2012, 11:55 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Măi da ce nouri grei s-au adunat īn bătătură īn seara asta!
E greu cu distanţa, nu zic nu, dar pānă la urmă nici ăia la care-ţi baţi genele nu-ţi alungă singurătatea şi nici prietenii nu ţi-i alegi dacă sunt īmperecheaţi sau nu, că ăstea se mai schimbă. E adevărat că singurătatea e mai greu de īmprăştiat din jur, dar există suficiente mijloace de comunicare la distanţă. Ştiu, nu e acelaşi lucru, dar totuşi e ceva. Şi să vezi ce bine prind şi surprind acele mijloace de comunicare la distanţă care nu sunt instantanee. wink.gif
Şi apoi, dincolo de dorul omniprezent e un comfort extraordinar gāndul că cineva drag are un gānd la fel de drag pentru tine, că doar de aia merită să aştepţi. Şi pentru gāndul ăla care e pentru tine merită să-ţi alungi norii hăt-departe.
Acum, cu faringita de care spuneai, eu am ridicat la rang de panaceu mierea de albine. Am renunţat de ani buni (nici nu-i mai ştiu a-i număra) la zahăr şi folosesc miericică ca să īndulcesc cafeaua sau ceaiul (şi de cafegistă mă ştie toată lumea), astfel că nu trece vreo zi fără să-mi pap porţia de miere. Şi deşi nu am un stil de viaţă care să mustească măcar la modul timid de sănătate, am observat că mi-a crescut imunitatea. Recomand să iei o jumătate de linguriţă de miere seara īnainte de culcare şi vei observa īn timp diferenţa. Numai să nu cumperi miere din magazin, mai degrabă ia-o de la ţărani din piaţă că aia de regulă nu e tratată cu toate prostiile.

Şi īncă ceva, dacă la job nu ai cu cine schimba o vorbă pe placul tău, ducă-se toţi. Tu vezi de treaba ta, ia una pereche de căşti şi cāte o carte şi vezi că se duce putregaiul. Totul e ca tu să fii mulţumită de cum ţi-ai petrecut ziua.
Hai, curaj! hug.gif

Acest topic a fost editat de N.V.: 14 Sep 2012, 11:57 PM


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 15 Sep 2012, 08:46 AM
Mesaj #67


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



Multam de vorba buna, Neveu'! hug.gif

Asa e cum zici matale, dar ce bine mi-a prins sa-mi scriu gandurile aici cand imi dadeam seama ca-s prea innegurate ca sa fie adevarate. Am avut ieri o zi proasta si, in consecinta, s-au adunat in mine emotii negative care colcaiau si forfoteau de mama focului. Pana nu le-am scuipat aici, nu mi-au trecut. Si am incercat diverse metode laugh.gif Numai cu miere nu... whistling.gif
O sa ascult sfatul tau si cand merg la bunica la tara, o sa iau de la un unchi un borcan mare de miere de salcam. Si poate o sa pun si un pic de catina in el jamie.gif Ce zici? biggrin.gif


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 16 Sep 2012, 07:06 PM
Mesaj #68


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Noah, că m-am zuitat gi mniere! Că tata o cumpărat on tezăn gi mniere ge-a bună gi agraț, macar c-o zās că nu-i baș coaptă, īi tare bună! Da' lasă că mă duc iară să'tămāna ce vinie șī zāc să-mi deie!

licklips.gif

Acest topic a fost editat de Erwin: 16 Sep 2012, 07:07 PM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hollie_Smokes
mesaj 26 Sep 2012, 11:46 AM
Mesaj #69


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 12 February 11
Forumist Nr.: 21.311



De cateva zile ma simt precum (imi dau cu presupusul) un mos de 80 de ani aflat pe moarte. Dureri de cap, frisoane, dureri de muschi, crize de fiere..
Fetelor, aveti idee daca anticonceptionalele cauzeaza treburi d-astea? Gen crize de fiere? Mi le-a dat nenea doftoru pe post de tratament si de cand le iau ma simt ca dracu'. Da' ca sa fiu sincera nu stiu daca ele sunt cauza si ar fi aiurea sa le intrerup...


--------------------
http://holliesmokes.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 26 Sep 2012, 12:53 PM
Mesaj #70


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Arunca pastilele si fute-te. Sex is the best, nici nu mai ai dureri de cap si altele.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 11:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman