HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegerile Parlamentare 2012, ce sanse ar avea un nou partid sau alianta sa castige alegerile?
March
mesaj 30 Sep 2011, 11:03 AM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 30 Sep 2011, 12:01 PM) *
Asta s-ar cheama civilizatie smile.gif

thumb_yello.gif

O asteptam de 7 ani de la "Jupanul" vostru ! jamie.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Sep 2011, 11:22 AM
Mesaj #142


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Aici nu vorbesti cu el, ci cu Marduk, cu mine, cu alti colegi.

Cand va intalniti fata in fata poti sa i te adresezi cum vrei, insa ar fi o dovada de civilizatie sa vorbesti cu noi asa cum noi iti vorbim.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Sep 2011, 11:28 AM
Mesaj #143


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 30 Sep 2011, 12:22 PM) *
Aici nu vorbesti cu el, ci cu Marduk, cu mine, cu alti colegi.

Cand va intalniti fata in fata poti sa i te adresezi cum vrei, insa ar fi o dovada de civilizatie sa vorbesti cu noi asa cum noi iti vorbim.

Adica sa vorbesc civilizat despre Basea cand vorbesc cu voi ? Ntzzzzzz !
Io ma refer la el si nu la voi.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Sep 2011, 11:28 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 30 Sep 2011, 11:36 AM
Mesaj #144


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ce ai avea de pierdut daca ai proceda asa cum sugereaza Marduk? Parerea mea este ca ai avea doar de castigat.


Violentele de limbaj nu aduc adepti cauzei celui care le profereaza, insa pot ostiliza eventualii simpatizanti.

Exemplu: daca Basescu este grobian, iar alternativa tot la fel, de ce ar prefera cineva alternativa? In cel mai bun caz ar spune ca sunt toti la fel si se abtine pe viitor sa se implice.

Nu poti combate pe cineva copiindu-l, ci fiind altfel...



Chiar daca iti vine greu sa crezi, ti-o spun prieteneste si dezinteresat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Sep 2011, 11:43 AM
Mesaj #145


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Si asa Forumul asta ( la politica ) este aproape mort ! Daca o sa ne rezumam sa zambim gales unii la altii o sa ramai sa te moderezi singur.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Sep 2011, 11:57 AM
Mesaj #146


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



E "aproape mort" tocmai pentru ca multi au fost alungati de modul suburban in care se exprima unii dintre cei care intra aici.


Chiar daca avem pareri diferite, ne putem duela ca niste gentlemani. Sau nu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Sep 2011, 12:04 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 30 Sep 2011, 12:43 PM) *
.... sa zambim gales unii la altii .....

Hai sa nu zambim, la concret, pe probleme, discutii despre clonele transpartinice aparute sau care urmeaza sa apara pentru a convinge electoratul indecis. Spre exemplu pana in prezent PSD si PNL n-au apelat la astfel de solutii. Ce crezi vor ajunge si ei sa se cloneze?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Sep 2011, 01:14 PM
Mesaj #148


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ce interes ar avea sa isi faca "clone"?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Sep 2011, 01:34 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Trebuie sa acceptam ca exista foarte multi romani, alegatori, nemultumiti de actala guvernare. Oameni care nu-si pun problema ideologiei de partid, apartenentei politice, stanga, dreapta, centru etc. Oameni pentru care un pui, o pnga cu faina, un mic sau o bere reprezinta ceva, palpabil, de care pot sa beneficieze, azi, acum. In acest moment am in minte doar un scenariu, sa presupunem ca principalele partide au reusit sa coaguleze in jurul lor, alegatorii constienti, carora le repugna ideea ca trebuie sa voteze cu partidul lor pentru a primi "foloase", "atentii" etc. dar alaturi de acest tip de alegatori mai sunt ceilalti care nu au terminat scoala primara, care nu stiu sa se iscaleasca etc. dar ei conteaza sunt importanti. Atunci, pentru a feri partidul de imaginea bine cunoscuta cu mici, bere, sacose, sepcute etc. creez o clona, care preia aceasta sarcina ingrata de a colecta voturile acestor alegatori, ma distantez de tacticile acesteia, o denigrez public, iar apoi o inglobez in structurile partidului, beneficiind de voturile adunate.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Sep 2011, 02:50 PM
Mesaj #150


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Marduk, dar asta inseamna sa risipesti voturile.

Cum se preconizeaza ca alegerile sa se desfasoare in sistem "castigatorul ia totul" (adica va fi ales primul clasat in colegiu, fara un tur doi), tactica "clonelor" ar fi sinucigasa. Ar duce la risipirea voturilor proprii.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Sep 2011, 04:32 PM
Mesaj #151


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Se preconizeaza.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Sep 2011, 04:56 PM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 30 Sep 2011, 02:34 PM) *
Trebuie sa acceptam ca exista foarte multi romani, alegatori, nemultumiti de actala guvernare.
Incredibil dar adevarat! Step by step deveniti chiar baieti fini,romani adevarati! Ati inceput sa intelegeti ce noi,forumistii liberi postam de 2-3 ani de zile! regimul Basescu este unul exclusiv antidemocratic si anti romanesc! El,cel mai abuziv si corupt sef de stat din istoria Romaniei a facut numai rau romanilor saraci,cei pe care i-a mintit ca un smenar ca vor "trai bineee"! El si clanul lui politico-mafiot traiesc exceptional de bine,pe spinarea romanilor necajiti! Singura lui politica este de a fura cat mai mult,de a dezbina pe romani pentru a-i jefui de ultimul leu,mai rau ca sutii din buzunare! Se apropie clipa cand el si gasca lui vor raspunde pentru jaful comis,pentru umilirea medicilor,profesorilor,politistilor,jandarmilor,pompierilor ,pensionarilor a bebelusilor(pe care i-a lasat fara indemnizatia de alaptare).Videanu,Negoita,Udrea,Basescu si toti guzganii portocalii,au devenit miliardari din jefuirea banului public,din saracirea crunta a romanilor! In curand vor raspunde pentru inchiderea spitalelor,taierea ilegala a salariilor,a pensiilor,umilirea militarilor,a politistilor si pentru toate furaciunile si abuzurile comise! Intrati si pe alte forumuri(wordpress,facebook si altele) pe care romanii jefuiti de el si gasca lui cer condamnarea lui la inchisoare ori chiar executarea sa,pentru nenorocirile facute!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Sep 2011, 05:15 PM
Mesaj #153


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE
Intrati si pe alte forumuri(wordpress,facebook si altele) pe care romanii jefuiti de el si gasca lui cer condamnarea lui la inchisoare ori chiar executarea sa,pentru nenorocirile facute!


Alea nu-s forumuri. smile.gif
Eu am cont in ambele locuri si uite ca nu ma confrunt cu astfel de cereri.

Cine cere executarea cuiva in tara asta ar fi bine sa ceara intai sa i se faca un control la capatana...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Sep 2011, 05:34 PM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 30 Sep 2011, 06:15 PM) *
Alea nu-s forumuri. smile.gif


Cine cere executarea cuiva in tara asta ar fi bine sa ceara intai sa i se faca un control la capatana...

Nu sunt de acord cu postarile facute in acest sens! Dar,in loc sa trimitem la consult milioane de romani,mai bine unul singur,pe cappo del tutti cappo! Emai simplu si mai eficient!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Sep 2011, 05:59 PM
Mesaj #155


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 30 Sep 2011, 06:15 PM) *
Cine cere executarea cuiva in tara asta ar fi bine sa ceara intai sa i se faca un control la capatana...

Pai nu impuscare. Poate fi executarea silita.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Oct 2011, 09:23 AM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 Sep 2011, 05:56 PM)
.... El si clanul lui politico-mafiot traiesc exceptional de bine,pe spinarea romanilor necajiti! Singura lui politica este de a fura cat mai mult,de a dezbina pe romani pentru a-i jefui de ultimul leu,mai rau ca sutii din buzunare! Se apropie clipa cand el si gasca lui vor raspunde pentru jaful comis.......

Poti inlocui acest "El" cu orice alt nume marcant din politica romaneasca de dupa '89. Peste tot in aceasta tara, de la comuna la capitala a existat si mai exista, cate un "El si clanul lui politico-mafiot" care au facut ce-au facut, dar eu te mai intreb inca odata, ca jurist ce esti, nu crezi ca ar trebui sa ai si probe in acest sens? justitie nepartinitoare unde odata administrate probele sa se dea si o sentinta? procuratura, politie etc. care sa stranga corect aceste probe? Dar sa nu vi sa-mi zici ca situatia asta e doar de ieri de azi, ca nu te cred.

Acest topic a fost editat de Marduk: 1 Oct 2011, 09:28 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Oct 2011, 05:58 PM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Vom avea un nou partid al tiganilor? Partidul nou infiintat mizeaza pe 500.000 de voturi, eu cred ca o alianta a "partidelor" tiganesti cu PP ar putea usor sa devina arbitru in viitotrul parlament rezultat in urma alegerilor, totul este sa se inteleaga intre ei.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 2 Oct 2011, 01:10 PM
Mesaj #158


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 1 Oct 2011, 06:58 PM) *
Vom avea un nou partid al tiganilor? Partidul nou infiintat mizeaza pe 500.000 de voturi, eu cred ca o alianta a "partidelor" tiganesti cu PP ar putea usor sa devina arbitru in viitotrul parlament rezultat in urma alegerilor, totul este sa se inteleaga intre ei.

Tetio,pai daca aduna toti tiganii,din toate partidele(Madalin Voicu,Vanghelie,Basescu,Elena Udrea (chiat e tiganca,nu e aiurea),primarul Craiovei si altii,chiar devin o forta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
decan
mesaj 2 Oct 2011, 01:22 PM
Mesaj #159


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 82
Inscris: 25 April 07
Din: Carpati
Forumist Nr.: 9.756



QUOTE(gigip @ 2 Oct 2011, 02:10 PM) *
Tetio,pai daca aduna toti tiganii,din toate partidele(Madalin Voicu,Vanghelie,Basescu,Elena Udrea (chiat e tiganca,nu e aiurea),primarul Craiovei si altii,chiar devin o forta!

Sunt deja o forta dispersata prin celelate partide!

Acest topic a fost editat de decan: 2 Oct 2011, 01:22 PM


--------------------
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, mintile reduse discuta persoane! (Eleanor Roosevelt)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 14 Oct 2011, 08:10 AM
Mesaj #160


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Se pare ca Noua Republica e miscarea care va genera Alba ca Zapada. Ce sanse ii dati in alegerile din 2012?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 Oct 2011, 08:45 AM
Mesaj #161


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Michelle @ 14 Oct 2011, 09:10 AM) *
Se pare ca Noua Republica e miscarea care va genera Alba ca Zapada. Ce sanse ii dati in alegerile din 2012?

Sansa de a fi penibila!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Oct 2011, 09:51 AM
Mesaj #162


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Michelle @ 14 Oct 2011, 09:10 AM) *
Se pare ca Noua Republica e miscarea care va genera Alba ca Zapada. Ce sanse ii dati in alegerile din 2012?

Nu stiu daca va intra in parlament, daca se va constitui ca partid politic. Deocamdata nu am vazut de la ei decat cateva intentii vagi, generale. In functie de cum evolueaza in urmatoarele 2-3 luni nucleul de initiativa, voi decide daca ma implic. smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Oct 2011, 09:59 AM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 14 Oct 2011, 10:51 AM) *
Nu stiu daca va intra in parlament, daca se va constitui ca partid politic. Deocamdata nu am vazut de la ei decat cateva intentii vagi, generale. In functie de cum evolueaza in urmatoarele 2-3 luni nucleul de initiativa, voi decide daca ma implic. smile.gif

Pai sigur. Unde-i Basea ,hop si tu tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Oct 2011, 10:58 AM
Mesaj #164


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ete na, Basescu nu mai candideaza.

Iar din PDL nu am facut niciodata parte. Iar de votat, am votat dupa revolutie doar PNL (de cele mai multe ori), CDR, Alianta DA si PDL. Si o singura data cu Iliescu, in turul doi cu Vadim, in 2000, lucru pe care il regret si astazi.

Daca ma implic, va fi primul partid politic din care as face parte. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Oct 2011, 11:04 AM
Mesaj #165


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 14 Oct 2011, 11:58 AM) *
Ete na, Basescu nu mai candideaza.

Daca ma implic, va fi primul partid politic din care as face parte. smile.gif


Pe unde scānceşte Noua Republică
Băsescu vrea un nou partid, dar nu ştie pe care să-l distrugă


(...)
N.B. Neamţul de la Bucureşti dă indicaţii susţinătorilor ce să privească şi ce să citească: TVR Info, B1, TVR, Romānia liberă, Evenimentul Zilei, 22

Cum o fi uitat Hotnews ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Oct 2011, 11:08 AM
Mesaj #166


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca ii ataci cu atata vigoare, inseamna ca o fi ceva de capul astora din NR... laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 Oct 2011, 12:45 PM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 14 Oct 2011, 12:08 PM) *
Daca ii ataci cu atata vigoare, inseamna ca o fi ceva de capul astora din NR... laugh.gif

Sigur! Va fi vai de capul lor dar,mai ales al romanilor care se vor mai lasa mintiti odata! Va fi un nou PDL,numai cu numele,pentru a ascunde votantilor neinstruiti,adevarata lor identitate! Cred ca si daca vor face Partidul Coruptilor(denumire care ii reprezinta perfect!) nu vor reusi sa mai pacaleasca prea multi fraieri!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Oct 2011, 02:12 PM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Michelle @ 14 Oct 2011, 09:10 AM) *
Se pare ca Noua Republica e miscarea care va genera Alba ca Zapada. Ce sanse ii dati in alegerile din 2012?

Pana acum avem Scufita Rosie (Partidul Poporului); Alba ca Zapada (Noua Republica); ce mai urmeaza? Harap Alb? Baietii astia de la N.R. sunt simpatici, asa cum afirmasem pare ca Lazaroiu nu poate sa stea pe margine dupa ce a fost implicat in politichia romaneasca. Nu stiu ce sansa vor avea, depindefoarte mult de lideri, de lider, nici Lazaroiu si nici Neamtu nu mi se par a fi deosebiti, purtatori de charisma. In schimb Radu Moraru, Turcescu sau alta vedeta din televiziune ar avea sanse. Romanii se zgaiesc de dimineata pana noaptea tarziu la tembelizor, eu cred ca un viitor politician de succes de acolo poate iesi, cu cat a fost prezent mai mult pe ecran si a captat atentia publicului cu atat mai multe sanse are. Sanse mari le dau si celor din PP, lui Dan Diaconescu daca reuseste sa uneasca saracimea si tiganimea sub stindardul sau si bine inteles sa obtina sprijinul lui Vanghelie care are o mare influenta in cartierele locuite masiv de tigani. Era nevoie si de un partid puternic al tiganilor, un astfel de partid poate lupta cel mai bine pentru interesele acestora, pentru responsabilizarea lor si ar mai reduce din influentele bastanilor, bulibasilor, regilor si imparatilor din aceasta etnie.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Oct 2011, 12:37 PM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



In sfarsit a aparut si Lupul, Miron Cosma a format si lansat PSDM (Partidul Social Democrat al Muncitorilor). Daca nu se mai poate numi partid comunist sa fie social democrat. Pare a fi aceiasi Marie dar cu alta palarie. Miron Cosma promite ca daca PSDM va venii la putere nu vor mai fi someri, dar nu ne spune cum va face asta. Ortacul Cosma vrea sa participe si la alegerile prezidentiale, ma intreb de unde o avea bani pentru campanii, sa-l mai sprijine minerii? Mai poate azi acest om sa coaguleze in jurul sau clasa muncitoare, asa cum ar trebui sa faca un adevarat partid de stanga? Se va alia oare Cosma cu sindicatele? Sa urmarim impreuna aceasta aparitie pe scena politica a Romaniei, eu inca il mai astept pe Harap Alb.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Nov 2011, 11:53 AM
Mesaj #170


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Sa fie Mircea Geoana viitorul Harap Alb? In ultima vreme Geoana este tot mai des pe langa deciziile PSD-ului, ar putea "prostanacul" sa dea lovitura de gratie USL-ului prin parasirea PSD si infiintarea unui partid care sa-i adune pe toti cei care s-au saturat de arogantele "democratiei originale" instaurate de tovarasul Iliescu? Mircea Geoana a ratat alegerile prezidentiale, a fost pentru o clipa convins ca va fi presedinte, cineva sau ceva i-a jucat o festa acestui om, sa fi aflat Geoana de ce a pierdut acele alegeri? Vor putea oare papusarii sefi ai PSD-ului sa-l aduca pe "calea cea buna" pe acest "Pinochio" al democratiei originale? Mircea Geoana este presedintele senatului Romaniei, poate o astfel de personalitate sa faca o vizita oficiala fara acordul partidului din care face parte? dar oare de ce PSD-ul nu a fost de acord cu aceasta vizita, de ce se tem tovarasii de partid? poate Geoana sa gaseasca la Wasington "sprijinul" necesar unei candidaturi independente? dar de ce s-ar teme PSD de o candidatura independenta? mai are o astfel de experienta de succes la primaria capitalei, sau poate ca prea multi "independenti" de PSD dar sprijiniti de acesta ar strica planul general al recuceririi prajiturii romanesti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 1 Nov 2011, 11:57 AM
Mesaj #171


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 1 Nov 2011, 11:53 AM) *
Sa fie Mircea Geoana viitorul Harap Alb?

Mai degraba actualul si viitorul Tandala.... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Nov 2011, 12:06 PM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Trebuie sa recunosti ca Tandala poate face uneori situatiile de nesuportat si total surprinzatoare.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Nov 2011, 12:13 PM
Mesaj #173


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='1 Nov 2011, 11:53 AM' post='719768']
Mircea Geoana,alaturi de Paleologu si Melescanu,sunt printre putinii politicieni eleganti,de finete,in mocirla mitocanilor si derbedeilor! Daca el ar candida ca independent la presedintie,lovitura nu s-ar resimti la PSD,cu atat mai mult la USl! Ar fi facut KO,PDL-ul lui Basescu si toate partiduletele care mizeaza pe dezastrul facut de ciuma portocalie,pentru a atrage pe votantii nemultumiti! Eu stiu mai bine situatia lui si a lui Vanghelie si cred(80-90%) ca nu vor parasi PSD-ul!
PSD ,cu atat mai mult USL,au cei mai buni politicieni,pot sa prezinte variante castigatoare cu 2-3 candidati in orice colegiu! Numai o nenorocire ori o minune mai poate impiedica USL-ul sa darame adunatura de hoti si incompetenti basisti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Nov 2011, 12:39 PM
Mesaj #174


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



@gigip
"..... Mircea Geoana,alaturi de Paleologu si Melescanu,sunt printre putinii politicieni eleganti,de finete,in mocirla mitocanilor si derbedeilor!... Eu stiu mai bine situatia lui si a lui Vanghelie si cred(80-90%) ca nu vor parasi PSD-ul! PSD ,cu atat mai mult USL,au cei mai buni politicieni......"
Te referi la mocirla transpartinica sau doar la morcirlele ce compun marea mocirla a democratiei originale? Observ ca sti cam tot ce misca in PSD, asa ca te-as ruga sa-mi spui ce crezi ca vor face Geoana si Vanghelie daca vor fi exclusi din PSD, trasi pe line moarta sau lasati la mana DNA-ului "basist"?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Nov 2011, 01:44 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='1 Nov 2011, 12:39 PM' post='719778']
@gigip
"..... Nici unul,nici altul nu vor fi exclusi din PSD! Ei pot decide daca pleaca ori raman! De la fiecare am auzit,direct,ca nu vor parasi PSD! Sunt ceva frictiuni la PSD Bucuresti,normale intr-un partid mare,cu multi politicieni valorosi,dar,apropierea alegerilor ii va face sa reintre in frontul de lupta contra regimului mafiot si corupt basist! Cand in acelasi partid ai oameni ca Nastase,Geoana,Iliescu,Ponta,Mitrea,Dragnea Corlateanu,Corina Cretu Mazare si altii,e greu sa-i transformi in soldati ori slugi,cum face Basea cu Boc,Popoviciu,Visan,Canacheu,Igas,Ialomitianu ori alte panarame!
Chiar daca Geoana si Vanghelie ar parasi partidul,USL-ul,singura speranta a romanilor de a scapa de ciuma portocalie,va merge mai departe,poate si cu un usor avantaj(de exemplu daca ar scapa de "primarul care este").
PS:cand am anuntat schimbari la PSD,ma refeream la Vanghelie dar,dupa ceva discutii in organizatia de Bucuresti,lucrurile s-au linistit,nu pe deplin insa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 10:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman