HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegerile Parlamentare 2012, ce sanse ar avea un nou partid sau alianta sa castige alegerile?
gigip
mesaj 19 Sep 2011, 07:35 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 19 Sep 2011, 06:48 PM) *
Pentru cine sa voteze? pentru Basescu sau pentru noul prim ministru?

A spus ca sunt unii ministrii fricosi,care nu vor sa-l voteze pe Orban! Eu asta am inteles(poate gresesc,am fost ocupat azi)!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damboviteanu
mesaj 19 Sep 2011, 07:54 PM
Mesaj #37


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 39
Inscris: 11 September 11
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 27.551



[quote name='gigip' date='19 Sep 2011, 08:35 PM' post='717244']
Din ce am vazut la televizor,presedintele le-a cerut parlamentarilor coalitiei sa aiba curaj si,cat sunt la putere sa voteze ministrul propus! Nu a fost foarte explicit,fiecare intelege ce vrea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 19 Sep 2011, 08:14 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='damboviteanu' date='19 Sep 2011, 08:54 PM' post='717245']
[quote name='gigip' date='19 Sep 2011, 08:35 PM' post='717244']
Asa am priceput si eu,din fuga!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Sep 2011, 08:14 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 09:11 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



N-am inteles nimic, ce legatura are Orban sau Sulfina cu alegerile din 2012? Iar ne intoarcem la Basescu? sau discutam despre cei care au sanse sa castige alegerile cu un nou partid. DD a reusit sa-si inscrie partidul sa vedem cu cine se aliaza, in declaratii DD ar vrea sa castige de unul singur, dar eu nu cred ca are puterea asta. Eu cred ca asistam la nasterea unei sperietori pentru cei care nu-i vor nici pe USL-isti nici pe PDL-isti (sau cum o se le zica "Miscarea Populara") vor fi astfel obligati sa faca o algere fara o alternativa serioasa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 09:24 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='20 Sep 2011, 10:11 AM' post='717266']
Am revazut declaratia lui Traian Basescu! Le-a cerut aliatilor,indeosebi celor din guvern sa nu se opuna masurilor luate de coalitie si sa nu critice guvernul,atat timp cat mai raman in structurile puterii! Adica le-a dat cartonas galben.ori voteaza si aproba hotararile luate ori isi dau demisia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Sep 2011, 11:45 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 10:11 AM) *
N-am inteles nimic, ce legatura are Orban sau Sulfina cu alegerile din 2012? Iar ne intoarcem la Basescu? sau discutam despre cei care au sanse sa castige alegerile cu un nou partid. DD a reusit sa-si inscrie partidul sa vedem cu cine se aliaza, in declaratii DD ar vrea sa castige de unul singur, dar eu nu cred ca are puterea asta.

Ce n-ai auzit inca ? Madama vrea sa impreuneze PP cu PD tongue.gif
Si-o sa vezi atunci laude la adresa lui DD din partea lui @Abis&Co. laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 20 Sep 2011, 11:47 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 12:14 PM
Mesaj #42


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 20 Sep 2011, 12:45 PM) *
Si-o sa vezi atunci laude la adresa lui DD din partea lui @Abis&Co.

Da, exact cate laude vezi la adresa lui Oprea din partea lui abis. laugh.gif

Stai linistit, in curand o sa postezi tu laude la adresa lui Diaconescu: a declarat ca nu face nici o alianta cu PDL, care este un partid "de hoti". Poate il primiti in USL, dupa ce pleaca oamenii lui Felix. In fond, ce, strica inca o televiziune aservita? Ca audienta are... biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 12:26 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='abis' date='20 Sep 2011, 01:14 PM' post='717282']
Nu o sa plece Felix,ar fi sinucidere in direct si reluare,si ca partid si ca televiziune comerciala! Fara USL,nu ar mai intra in parlament,si s-ar bate cu PNT,pentru "titlul" de lider al opzitiei extraparlamentare! Felix face un joc de glezne pentru a incerca sa mai obtina ceva,insa,sigur risca sa fie aut din parlament! Fara el,USL-ul va castiga mai multe procente!
DDD,face si el un joc,risca totul pe o carte ,incercand sa mearga singur in alegeri! Daca la locale nu obtine un scor bun,la parlamentare va avea viata grea,fiind atacat dur de toate partidele,de la PDL la USL! Proba de foc pentru el o va constitui candidatura la presedintie,unde va obtine putine voturi,nu va intra in turul 2 si va fi inceputul sfarsitului pentru un partid??/ construit din reziduurile si rebuturile celorlalte formatiuni! Ma refer la liderii lui!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 12:41 PM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 20 Sep 2011, 01:26 PM) *
Nu o sa plece Felix,ar fi sinucidere in direct si reluare,si ca partid si ca televiziune comerciala!

Tot un fel de sinucidere este si acceptarea rolului pe care i-l rezerva Ponta. Care incearca sa-l marginalizeze cat mai mult si incetul cu incetul sa-i inlocuiasca pe candidatii lui Felix cu pesedisti. Si la un moment dat Felix se va trezi ca isi da televiziunile pe... nimic.

Pentru el este prea tarziu sa mai intoarca roata, daca iese din USL nu are nicio sansa ca independent, iar in "partea cealalta" nu se poate duce. Tot ce spera este sa castige cateva primarii importante (Iasi, de ce nu Bucuresti prin Piedone) si sa aiba astfel un cuvant mult mai greu in USL, in perspectiva generalelor.

Oricum, pentru Felix vin zile grele. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Sep 2011, 12:53 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 01:14 PM) *
Diaconescu: a declarat ca nu face nici o alianta cu PDL, care este un partid "de hoti".

Nu cu PDL. Ci cu noul partid al lui Basea ! Asa ca atunci sa-ti aduci aminte de acest comentariu :

Cine va vota Partidul OTV? Se vorbeşte de pensionari, de şomeri, de săraci. După părerea mea, numărul de voturi pentru Partidul Poporului va măsura destul de precis gradul de īmbolnăvire psihică al respectivului popor. Ca să fie testat neuropsihiatric un individ, se recoltează lichid cefalorahidian şi se injectează unui păianjen. Dacă pānza ţesută de acesta īşi pierde desenul regulat, atunci avem de-a face cu anume boli psihice. (CTP)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 12:58 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 20 Sep 2011, 12:45 PM) *
Ce n-ai auzit inca ? Madama vrea sa impreuneze PP cu PD

Eu nu cred, poate sa fie doar o diversiune. Tata omida a spus ca sunt sanse ca un partid nou sa castige alegerile. N-ar fi nici un castig daca s-au "impreuna" acum, dupa alegeri vom vedea, cata vreme la Cotroceni este presedintele care este, poate sa faca ceva aranjamente cu orice alt partid incercand sa salveze PDL-ul

QUOTE(gigip @ 20 Sep 2011, 01:26 PM) *
Nu o sa plece Felix,ar fi sinucidere in direct si reluare,si ca partid si ca televiziune comerciala!......

Voiculescu nu are nevoie de USL, in schimb USL are nevoie de Voiculescu. PC este un partid de familie, castiga sau pierde nu prea conteaza. Eu cred ca Voiculesc, "comerciant" de clasa cum il stim, va incerca sa obtina cat mai multe de USL pentru ajutorul dat de Antene. Daca Ponta il arunca afara iar Voiculescu da ordin ca Antenele sa faca alt joc atunci USL este scos practic din joc. Eu ma astept ca Voiculescu sa joace si la doua capete, doar a invatat perfect lectia asta de la prietenii sai.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Sep 2011, 01:02 PM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 01:58 PM) *
Daca Ponta il arunca afara iar Voiculescu da ordin ca Antenele sa faca alt joc atunci USL este scos practic din joc.

Rahat ! RTV abia asteapta sa invite la discutii politice reprezentantii USL pentru a bate la rating A3 .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 01:40 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='March' date='20 Sep 2011, 02:02 PM' post='717293']
Daca USL-ul scapa de PC,va creste in sondaje! Antenistii,daca nu vor pastra linia antibasescu(prin care si-a atras audienta mare),dau faliment! Ori raman antibasesti,ori pierd telespectatorii fideli,alta cale nu exista! Sunt sigur ca motanul va reevalua incercarea lui tembela si va gasi o iesire,cat mai putin perdanta pentru el!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 02:04 PM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 20 Sep 2011, 01:53 PM) *
După părerea mea, numărul de voturi pentru Partidul Poporului va măsura destul de precis gradul de īmbolnăvire psihică al respectivului popor.

Dupa parerea mea, daca pui in loc de Partidul Poporului oricare dintre variantele PSD, PRM, PNG obtii o propozitie la fel de adevarata.


QUOTE(gigip)
Daca USL-ul scapa de PC,va creste in sondaje!

Sunt de acord. Va creste, daca scapa de PC. Chiar daca Antenele vor schimba macazul (ceea ce este foarte putin probabil sa se intample)

QUOTE
Ori raman antibasesti,ori pierd telespectatorii fideli,alta cale nu exista!

De asta nu sunt foarte convins. Nu spune nimeni ca sar de maine in barca puterii, insa unul-doua reportaje despre cativa pesedisti ori penelisti de marca certati cu legea ori morala (ca exemple gasesc cu duimul) ar fi suficiente pentru o repozitionare. Ca sa inteleaga cei doi sarbatoriti ca e rau cu rau, dar mai rau fara rau wink.gif

Acest topic a fost editat de abis: 20 Sep 2011, 02:08 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 02:18 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 03:04 PM) *
Dupa parerea mea, daca pui in loc de Partidul Poporului oricare dintre variantele PSD, PRM, PNG obtii o propozitie la fel de adevarata.....

Cu o exceptie, medicamentele incercate pana in prezent nu au dat rezultate. thumb_yello.gif Nu inteleg de ce ai omis PDL-ul, ti se pare ca nu a ajuns in aceiasi situatie ca cei pomeniti de tine? Parerea mea este ca PDL-ul s-a comportat altfel la nivel de presedinte si prim ministru restul celor care au avut acces la ciolane s-au comportat la fel ca toti ceilalti. Din aceasta cauza s-au impotmolit si reformele dorite de presedinte, pentru ca toti aveau alte interese.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 02:24 PM
Mesaj #51


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 03:18 PM) *
Nu inteleg de ce ai omis PDL-ul, ti se pare ca nu a ajuns in aceiasi situatie ca cei pomeniti de tine?

Am omis PDL, PNL, UDMR... Pentru ca printre cei care voteaza aceste trei partide sunt si oameni rationali.

Insa oameni rationali care sa voteze cu cele enumerate mai sus, nu am intalnit inca.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 02:31 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='abis' date='20 Sep 2011, 03:04 PM' post='717308']
Realizatorii tv ai Antenei 3 au ajuns mari si tari prin preluare si amplificarea nemultumirii romanilor,legitima si corecta,fata de incapacitatea regimului Basescu de a gestiona criza. Daca isi schimba pozitia,vor ajunge ca B1 tv,nu se mai uita nimeni la ei,vin cu bani de acasa pentru emisie!
Ascultam de dimineata la In gura presei,cum Mircea Badea spunea ca el ii uraste asa de mult pe Traian Basescu si PDl,incat,daca ar putea,i-ar sfasia cu propriile maini! Ca sa fie si mai sugestiv a spus ca daca ar fi nevoit sa aleaga,prin vot,intre un candidat al PDL si un cotor(cocean) de porumb,din cei folositi de tarani in loc de hartie igienica,ar vota,sigur coceanul!
Chiar daca unii nu vor sa recunoasca,in randul romanilor s-a ADUNAT MAI MULTA URA IMPOTRIVA REGIMULUI BASESCU,DECAT A FOST FATA DE CEAUSESCU SI ILIESCU,CUMULATA!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 02:36 PM
Mesaj #53


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 20 Sep 2011, 03:31 PM) *
Daca isi schimba pozitia,vor ajunge ca B1 tv,nu se mai uita nimeni la ei,vin cu bani de acasa pentru emisie!

Eu n-am zis ca isi schimba pozitia cu 180 de grade smile.gif

Ci ca, pentru "aratat pisica", este suficient sa dea drumul la cateva reportaje, atat si nimic mai mult. Nu sa-l dea afara pe Badea...

QUOTE
Mircea Badea spunea ca el ii uraste asa de mult pe Traian Basescu si PDl,incat,daca ar putea,i-ar sfasia cu propriile maini!

Asta spune multe despre sanatatea mintala a individului. Probabil, de la prea multi pumni in cap luati la antrenamente...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 02:39 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 03:24 PM) *
Am omis PDL, PNL, UDMR... Pentru ca printre cei care voteaza aceste trei partide sunt si oameni rationali.....

Moncher, daca o panie si un kil de salam au legatura cu ratiunea, atunci ar trebui sa te gandesti si la alegatorii "rationali" ai PP. Azi sa vorbesti de ratiune in cazul unor alegeri ar fi ca si cum ai vorbi de lat si sapun in curtea spanzuratului. Incep sa cred ca nici tu si nici PDL-ul nu realizati ce se intampla in momentele de criza, de ce crezi tu ca DD si-a denumit partidul PP, sau de ce crezi ca Basescu, sau fata lui, a dorit sa inscrie "Miscarea Populara". Popularul are priza azi, fie ca este un mic si-o bere, o galeata, o sacosa cu ceva in ea etc. exista in aceasta tara oameni disperati, pe care chiar nu-i intereseaza doctrinele, ideologiile etc. Eu cand am auzit ca uniunea dintre PDS si PNL si-a luat numele de UNIUNEA SOCIAL LIBERALA, m-a pufnit rasul, cati dintre bucuresteni inteleg acesti termeni care se regasesc in aceasta denumire? ce mesaj transmite aceasta denumire? nu mai vorbesc de cei de la sate si comune. "realitatea e alta"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 02:57 PM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 03:39 PM) *
Incep sa cred ca nici tu si nici PDL-ul nu realizati ce se intampla in momentele de criza

Eu nu am nicio legatura cu PDL.

Si nu am spus ca toti alegatorii lor sunt rationali, dimpotriva, sunt si printre ei destui care au acelasi profil psihologic cu alegatorii PSD. Si alesii, la fel...

Insa PDL, PNL si UDMR sunt singurele partide in sensul adevarat al cuvantului, dupa parerea mea. Cu toate pacatele lor, sunt singurele care au doctrina, care au dezbateri intene de idei, nu doar rafuieli intre persoane


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 03:10 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 03:57 PM) *
QUOTE
Eu nu am nicio legatura cu PDL.

Tu ca forumist, nu ca membru al PDL.
QUOTE
....dimpotriva, sunt si printre ei destui ...

parca imi suna cunoscuta exprimarea asta, dar nu-mi vine in minte unde ai mai folosit-o.
QUOTE
Insa PDL, PNL si UDMR sunt singurele partide in sensul adevarat al cuvantului, dupa parerea mea. Cu toate pacatele lor, sunt singurele care au doctrina...

Cui ii mai pasa de doctrina azi? eu chiar vreau sa gasesc un banal membru PSD, PDL, PNL, UDMR caruia sa-i pun niste intrebari despre doctrina partidului al carui membru este, dar un membru cotizant nu un fistecine acolo. Cred ca m-as tavali pe sos de ras. Hai sa fim seriosi discutam de doctrina in Romania? de ideologie? hai sa mergem intr-un sat sa-i "indoctrinam", la birt, pe cativa, cu un partid care nici nu exista, crezi ca reusim?


P.S.
Am observat ca nu ai pomenit de PSD ca partid adevarat, eu cred ca PSD este un partid adevarat, desi imi displace total, atat partidul cat si lideri sai, trebuie sa recunosc ca este singurul partid care are nu numai membrii cotizanti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 03:17 PM
Mesaj #57


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu am pomenit de PSD pentru ca, in opinia mea, PSD nu este un partid, ci un cancer; si cred ca daca n-ar fi existat PSD/PDSR in Romania, daca n-ar fi existat Iliescu, Vacaroiu, Nastase, Hrebenciuc, Cozmanca si toti dinozaurii care s-au grupat in jurul "emanatului", Romania ar fi fost in cu totul alta situatie.

Nu pot sa cred in "politica de stanga" dusa de un Nastase, de ex. Ce are in comun omul asta cu stanga?!

Dar, fireste, e o opinie personala, nu o impun nimanui ca adevar incontestabil.

Asa ca nici in 2012, si nici in viitorul previzibil, nu pot lua in considerare PSD ca fiind o optiune.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 03:19 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 03:36 PM) *
Eu n-am zis ca isi schimba pozitia cu 180 de grade smile.gif


Asta spune multe despre sanatatea mintala a individului. Probabil, de la prea multi pumni in cap luati la antrenamente...

Corect,nu contest asta,are probleme grave de comportament! Am mai postat asta dar simt nevoia sa repet;secretara mea o doamna respectabila,licentiata in economie,enervata de masurile abuzive si ilegale luate de regimul Basescu-Boc,spune acelasi lucru ca si Mircea Badea,cu un plus fata de Elena Udrea! Ii spun mereu sa nu-si mai faca sange rau,dar nu reusesc,multi romani chiar ii urasc pe cei care conduc acum Romania!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 04:32 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 04:17 PM) *
QUOTE
.... PSD nu este un partid, ci un cancer; si cred ca daca n-ar fi existat PSD/PDSR in Romania, daca n-ar fi existat Iliescu, Vacaroiu, Nastase, Hrebenciuc, Cozmanca...

Daca e sa vorbim de cancer sa incepem de la celula infectata, FSN, care a evoluat in FDSN si FSN apoi s-a malignizat devenind PDSR si PSD sau PD, ulterior PD-L. Deci azi avem cel putin 2 partide care teoretic sunt infestate, canceroase. Partidele istorice se pun? esti de acord sa le trecem si pe acestea la capitolul infestate?
QUOTE
Nu pot sa cred in "politica de stanga" dusa de un Nastase, de ex. Ce are in comun omul asta cu stanga?!

Idealul conducatorilor din "1984"
QUOTE
Asa ca nici in 2012, si nici in viitorul previzibil, nu pot lua in considerare PSD ca fiind o optiune.

Totusi ca vrei sau nu PSD este si va ramane un partid de stanga, cu o ideologie mostenita dupa cum am vazut din radacini pure, comuniste, socialiste, dar care are un electorat dedicat, lucru foarte important daca e sa analizam procentajul scos de PSD la toate alegerile de pana acum. Concluzia, stanga este mai constienta decat dreapta. Stanga stie ce vrea, ce are de facut, pe cand dreapta inca bajbaie, se agata de profilul ei istoric desi mai toti membri ei provin din acelasi creuzet unde s-a bagat la macinat comunismul, "revolutia".



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 04:48 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='20 Sep 2011, 05:32 PM' post='717336']
Vedeti diseara ori maine,schimbari radicale la PSD_Bucuresti si la sectoare! Merita efortul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 04:50 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Hai ca m-ai facut curios. Ce sa fie? Ponta or Vanghelie?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Sep 2011, 04:56 PM
Mesaj #62


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 20 Sep 2011, 05:32 PM) *
Partidele istorice se pun? esti de acord sa le trecem si pe acestea la capitolul infestate?

De ce sa nu fiu de acord? smile.gif
QUOTE
Totusi ca vrei sau nu PSD este si va ramane un partid de stanga, cu o ideologie mostenita...

Cu asta nu sunt de acord. Nu vad nicio ideologie la PSD, ci doar ciocoism in stare pura.

Ce inseamna stanga?

Ca una dintre marile orientari politice şi ideologice ale epocii contemporane, stānga are īn centrul preocupărilor sale apărarea drepturilor omului simplu, justiţia socială, egalitatea (nu numai de şanse, ci şi in drepturi), nediscriminarea oamenilor după rasă, naţionalitate sau sex. Ea este expresia politică a altruismului, a iubirii omului de aproapele, adică sensibilitate pentru suferinţele şi aspiratiile celorlalti. Stānga moderna nu īşi vede īmplinite idealurile decāt īntr-o societate democratică, īn care consultarea electorală are ca scop aflarea cerinţelor populaţiei, cucerirea puterii fiind calea prin care aceste aspiraţii pot fi traduse in viaţa de cei aleşi īn alegeri.

Stānga a fost şi este neconformista, fidelă unor principii, dar totodată critică faţă de modul lor de aplicare. Ea crede in progres, crede in libertatea de expresie şi in egalitatea reala a cetăţenilor, se opune promovarii unui capitalism sălbatic, se ridică īmpotriva nedreptăţilor unei societati imperfecte.

Criteriul cel mai frecvent utilizat pentru a distinge stānga de dreapta īl constituie ataşamentul la idealul egalităţii īntre oameni. Omul de stānga e egalitarist, adică e convins că cea mai mare parte a inegalităţilor care īl indigneaza sunt sociale şi deci eliminabile
.

Se regaseste PSD aici? Da-mi voie sa nu cred.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 05:09 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='20 Sep 2011, 05:50 PM' post='717341']
Primarul care nu mai este,nici la sector,nici in PSD!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Sep 2011, 05:35 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 05:56 PM) *
QUOTE
De ce sa nu fiu de acord?

Pai eu cu cine mai votez moncher? drunk.gif
QUOTE
Cu asta nu sunt de acord. Nu vad nicio ideologie la PSD, ci doar ciocoism in stare pura.

Daca am presupus ca toti au fost infestati, nu vad de ce nu ar fi si ceilalti infestati cu acest virus "ciocoismul in stare pura"



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Sep 2011, 06:05 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 20 Sep 2011, 05:56 PM) *
Cu asta nu sunt de acord. Nu vad nicio ideologie la PSD, ci doar ciocoism in stare pura.

Da' adunatura de mafioti si smenari din partidul lui Basea ce ideologie are ?

Acest topic a fost editat de March: 20 Sep 2011, 06:06 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 07:06 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='March' date='20 Sep 2011, 07:05 PM' post='717353']
Simplu,de la stanga la dreapta si retur,ca rata de Filiasi! Sau ideologia,noi furam mai mult si mintim mai calificat decat ceilalti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Sep 2011, 10:03 AM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 20 Sep 2011, 07:05 PM) *
Da' adunatura de mafioti si smenari din partidul lui Basea ce ideologie are ?

Daca ma intrebi asta, inteleg ca nu prea esti la curent cu stirile. smile.gif

Da, sunt si mafioti in PDL (parere personala: sunt mai multi in PSD). Insa in PDL sunt si cativa oameni integri (in PSD nu stiu sa fie vreunul).

PSD are "arondat" Institutul Social Democrat Ovidiu Sincai, iar PDL are IPP. Cel din urma for chiar este unul de dezbatere doctrinara si ideologica. Mai citeste... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Sep 2011, 09:43 AM
Mesaj #68


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 20 Sep 2011, 05:48 PM) *
Vedeti diseara ori maine,schimbari radicale la PSD_Bucuresti si la sectoare! Merita efortul!

A fost ceva interesant in sensul asta, pana acum? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 22 Sep 2011, 10:03 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 22 Sep 2011, 10:43 AM) *
A fost ceva interesant in sensul asta, pana acum? unsure.gif

Eu stiu ca da! Ma mira ca nu a rasuflat nimic despre asta! Cred ca,pe moment,au facut un armistitiu! Asteptam noi vesti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Sep 2011, 10:10 AM
Mesaj #70


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



In presa nu scrie nimic...

Asa ca daca poti sa ne dai tu informatii, foarte bine, iti multumim.

Daca nu, nu smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 02:11 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman