HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

23 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Closed TopicStart new topic
> Usl, adunatura de idioti sicofanti
gigip
mesaj 20 Sep 2011, 12:37 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='abis' date='20 Sep 2011, 12:03 PM' post='717277']
USL-ul are DOI copresedinti,Victor si Crin,Constantin este doar liderul unei parti din ACD(Alianta de Centu Dreapta)! Ca Felix conduce ,de facto,PC-ul,nu se indoieste nimeni,dar,daca acesta va trada ,din nou("solutia imorala" din 2005) va comite cea mai grava eroare a sa ,de la Ceausescu ,pana azi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Sep 2011, 12:40 PM
Mesaj #107


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Misto treaba asta cu USL la alegeri locale: daca il intrebi pe Oprescu, el nu are stapan, daca ii intrebi pe Antonescu si Ponta, el candideaza din partea USL. E o chestie simpla, asa cum este insasi alianta USL, formata din PSD si ACD, ACD format din PC si PNL, iar azi alianta USL are o lista de canditati si PC are alta lista, insa uneori sunt candidati comuni. Ti se pare ceva ciudat? Mie nu. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 21 Sep 2011, 12:55 PM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 21 Sep 2011, 01:40 PM) *
Ti se pare ceva ciudat? Mie nu. laugh.gif

Nimic nou sub soare,nu mi se pare ciudat,nimic,in Romanica! Cine priveste atent ,nu poate sa nu observe ca Voiculescu risca sa scoata PC-ul din parlament(unde,oricum a mers la remorca PSD_ului,nemeritat).Azi Piedone a anuntat ca nu va candida pa PMB si deci va ramane la Sectorul 4.Exemplul lui va fi urmat si de alti primari,din teritoriu,care vor candida,contrar ordinelor lui Voiculescu,sub sigla USD.Asta va conduce la scoaterea PC-ului din parlament si la disparitia sa din politica! Sa asteptam urmatorii pasi! PNL-ul,dar mai ales PSD-ul ,care a mai fost pacalit odata,nu uita si nu iarta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Sep 2011, 12:55 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 21 Sep 2011, 01:39 PM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 21 Sep 2011, 01:55 PM) *
.... va conduce la scoaterea PC-ului din parlament si la disparitia sa din politica! ....

PC este un partid de familie, asa cum este PNG, PRM, PIN etc. Nu are cum sa dispara din politica acolo sunt niste cumetrii ca de altfel in multe alte partide romanesti, sunt dependenti unii de altii, nu esti dependent de cineva, nu existi, n-ai sanse sa iei nici macar postul de usier la parlament.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 21 Sep 2011, 03:36 PM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='21 Sep 2011, 02:39 PM' post='717392']
PC este un partid de familie, asa cum este PNG, PRM, PIN etc.
Tocmai ca este asa,daca se separa de ACD si implicit USL,nu va mai fi partid parlamentar,deci se duce dupa PNT! Ei nu au intrat niciodata in parlament pe cont propriu ci la remorca PSD-ului.Daca merge singur,va fi nimicit de celalalt partid -televizor,PP_DDD!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Sep 2011, 03:47 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



bag de seama ca tu nu vrei ca Vioiculescu sa iasa sa iasa din ACD. eu cred ca Voiculescu face exact ce vrea el, omul este o personalitate si daca decide sa plece, pleaca chiar daca nu intra in parlament.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 21 Sep 2011, 06:07 PM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 21 Sep 2011, 04:47 PM) *
bag de seama ca tu nu vrei ca Vioiculescu sa iasa sa iasa din ACD.

Poate sa iasa ori sa nu iasa,din crasma,din buda ori din vreo alianta! Nu ma intereseaza ce face! Eu mi-am spus,ca de fiecare data,propria parere,gandirea mea,fara a avea vreun interes ,nici sa vina,nici sa plece,nici sa stea! Eu cand fac o postare nu o fac sa pup in dos pe cineva,nici sa-i inalt osanale,ci,imi spun doar parerea,buna ori rea!
Cu ce ma ingras eu daca Voiculescu ramane ori pleaca din ACD ori USL! E treba lui si a lor! Eu,cetateanul gigip,le cer tuturor politicienilor doar doua lucruri:sa nu-mi incalce drepturile cum a facut regimul BUBA si sa nu imi fure banii legal cuveniti,precum sutii de buzunare ori smenarii pedelisti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Sep 2011, 05:27 PM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



PC si-a strans jucariile si pare ca chiar vrea sa plece din USL. Sa fie asta un raspuns a lui Voiculescu fata de declaratiile lui Mitrea? Urmeaza PNL?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 Sep 2011, 05:51 PM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Si s-a ales praful de minunatia de program economic cu care am deschis topicul.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 26 Sep 2011, 06:15 PM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='26 Sep 2011, 06:27 PM' post='717683']
Daca PC-ul ar pleca din USL,uniunea ar creste in sondaje! Nu fac ei asta! Nu ar mai intra in parlament si s-ar alatura PNT! Chiar m-ar bucura sa iasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Sep 2011, 05:06 PM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 26 Sep 2011, 06:27 PM) *
PC si-a strans jucariile si pare ca chiar vrea sa plece din USL. Sa fie asta un raspuns a lui Voiculescu fata de declaratiile lui Mitrea? Urmeaza PNL?

Vrabiile lu' Basea malai viseaza tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 Sep 2011, 06:33 PM
Mesaj #117


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 27 Sep 2011, 06:06 PM) *
Vrabiile lu' Basea malai viseaza tongue.gif

Tetio,chiar daca ar pleca,efectul ar fi invers decat cel dorit de basisti! USL-ul ar depasi 50%,PC-ul nu ar intra in parlament iar antenele nu ar putea sa-si schimbe orientarea actuala,pentru ca ar da faliment! Publicul caruia i se adreseaza antenele este alcatuit,peste 90% ,din antibasisti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Sep 2011, 09:31 AM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 27 Sep 2011, 07:33 PM) *
... daca ar pleca,efectul ar fi invers decat cel dorit de basisti! USL-ul ar depasi 50% .....

Atunci de ce nu-i dau afara pe PC-isti? daca tot ar avea un asemenea castig, poate ca merita sau poate asteapta sa faca asta in prejma alegerilor dupa ce vor fi beneficiat de ajutorul Antenelor?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Sep 2011, 10:43 AM
Mesaj #119


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 28 Sep 2011, 10:31 AM) *
Atunci de ce nu-i dau afara pe PC-isti?

Gigip are dreptate, ar creste in sondaje.

USL a fost ideea si creatia lui Felix, el a facut presiuni si a negociat sa fie realizat, acum ar fi ca si cum si-ar renega propriul tata. Desi nu asta este problema.

Nu pot da afara PC-ul dintr-un motiv foarte simplu: USL, asa cum este inscrisa la Tribunal, este compusa din cele 3 partide; daca unul se retrage/este dat afara, USL nu mai este USL, ci trebuie inregistrata ca o noua formatiune. Adica sa ia de la capat tot procesul de inregistrare, care, dupa cum ai vazut, poate dura destul de mult. Si ar risca sa ii prinda alegerile inainte de inregistrare.

In plus, este adevarat, Antenele nu pot sa schimbe imediat macazul, sa inceapa brusc sa atace PSD-ul si sa critice puterea. Dar o pot face subtil si trepatat, nu pe fata... Asa ca de ce sa-si asume riscul?

Compromisul este convenabil pentru toti cei din USL: Ponta si Antonescu pozeaza ca si cum s-ar fi distantat de Felix, castiga puncte; USL isi mentine mass-media aservita in continuare; Felix isi vede sacii in caruta (mai multi consilieri, primari si parlamentari decat in prezent).

Chiar ai timp sa ii iei in serios? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Sep 2011, 11:23 AM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Avand in vedere ce se intampla in celelalte tabere, cred ca da.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 28 Sep 2011, 12:03 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='abis' date='28 Sep 2011, 11:43 AM' post='717779']
Corect rationamentul,adevarat mesajul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Oct 2011, 02:38 PM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



http://www.hotnews.ro/stiri-10336884-victo...intentionez.htm

Sa radem cu pic si poc.

Sunt de acord ca suntem obligati sa avem o asemenea politica (n.r. de mediu). In rest, am vazut anumite aplecari catre ecologie in Romania, am vazut ca la Cogealac oamenii s-au batut cu bate si pistoale pentru energia verde rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 6 Oct 2011, 02:40 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Oct 2011, 02:48 PM
Mesaj #123


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Sunt un ecologist convertit ortodox, habotnic, misionara care m-a convertit este Daciana....."

Oare tovarasul Ponta chiar aude ce spune? sa-i scoata cineva doapele din urechi, or poate ca e ceva permanent de la cursele alea auto. clapping.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Oct 2011, 02:48 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 6 Oct 2011, 02:50 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Sau mai curand fumau niste iarba la forumul ala ecologic.

LE: cred ca stiu cine a furnizat iarba

La conferinta de presa de joi au mai participat si Liviu Mihaiu, in calitate de reprezentant al ONG-ului Salvati Dunarea si Delta, si Remus Cernea, reprezentantul Miscarii Verzilor Democrati Agrarieni

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 6 Oct 2011, 02:51 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Oct 2011, 02:57 PM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ramane cum am stabilit "adunatura de idioti sicofanti". Eu am totusi impresia ca cineva incearca sa salveze situatia, cel putin din PSD. Ma astept la ceva schimbari in lunile urmatoare, nu stiu de ce dar seniorii nu prea inghit chestiile astea "ecologice"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 Oct 2011, 12:30 PM
Mesaj #126


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



In USL oamenii incep sa vorbeasca.... despre esec?!

Crin Antonescu:

E clar ca daca iese rau, in ce ma priveste eu raspund singur. Nu ca as fi singurul vinovat, dar asa e in politica, asa e in democratie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Oct 2011, 02:40 PM
Mesaj #127


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



De pe Realitatea:

Preşedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, marţi, la interviurile "Gāndul", că, dacă unii colaboratori ai fostei Securităţi pot fi scuzaţi, colaboratorii lui Traian Băsescu sunt "slugi" şi nu au nicio scuză


Omul a inceput sa-si piarda simtul ridicolului...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Oct 2011, 03:21 PM
Mesaj #128


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu cred, asa a fost educat. Trebuie sa ne obisnuim cu astfel de declaratii in viitorul apropiat, viitor in care copiii esaloanelor 1, 2 ai PCR si ai securistilor vor prelua puterea. "Revolutia" din decembrie '89 a fost penetrata, infectata, iar in viitor vom vedea aceasta infectie iesind la suprafata, postand in oameni onesti in toate domeniile, afaceri, cultura, stiinta etc. Traiasca tovarasul Iliescu & Co. fara de care poate s-ar fi adoptat pct. 8 din declaratia de la Timisoara ca articol al noii constitutii si poate am fi scapat de aceasta pacoste, zic poate deoarece arhiva securitatii a fost facuta pierduta, arsa etc. arhiva PCR a fost distrusa chipurile la invadarea in decembrie a CC de catre manifestantii, asa ca nu ne ramane decat sa cercetam cine sunt acesti oameni care ne conduc, de unde provin ei, asa ca sa avem o ocupatie, pentru ai lasa sa ne conduca in LINISTE.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Dec 2011, 11:47 AM
Mesaj #129


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Istoricul şi filozoful Neagu Djuvara are o părere proastă atāt despre liderul PNL, Crin Antonescu, cāt şi despre cel al PSD, Victor Ponta.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Dec 2011, 12:07 PM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 8 Dec 2011, 01:47 PM) *
Istoricul şi filozoful Neagu Djuvara are o părere proastă atāt despre liderul PNL, Crin Antonescu, cāt şi despre cel al PSD, Victor Ponta.



Portretul curvei la batranete .

Intr-adevar cata diferenta dintre dl. Djuvara care cuvanta din balconul Universitatii imediat dupa revolutie si mos Djuvara din ultimii cativa ani !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 8 Dec 2011, 12:14 PM
Mesaj #131


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Bai ce penibil... Oricine ii critica pe cei doi "luceferi" aka Ponta & Antonescu devine "c**va"?

Chiar atat de jos ati ajuns ca sa-l tarati in noroi pe Djuvara pentru a indraznit sa atenteze la imaginea alora doi? blink.gif

In fond, ce a spus Djuvara atat de ofensator? Din articolul indicat de Cucu Mucu:

"Iubiţii de liberali sunt conduşi acuma de Antonescu. Acum cāteva zile a declarat că Iliescu s-a retras din politică. Ca să spui o asemenea prostie, īmplineşti o vorbă romānească: Dacă prostul nu-i fudul, nu-i prost destul. Ăsta este Crin Antonescu" - ce este gresit aici?!

Despre Ion Iliescu, istoricul spune că īn spatele său se află o parte a membrilor fostului Partid Comunist, care l-au instalat drept preşedinte după Revoluţie pentru a nu pierde puterea. "Să nu uităm că el a fost adus de un grup, nu este iniţiatorul. Ştiindu-se de la sfārşitul epocii Ceauşescu că ar fi unul dintre posibilii succesori, pus deoparte de Ceauşescu, deci o parte din PC care a vrut să păstreze puterea l-au luat pe acesta ca pe un fel de port drapel. Īn spatele său este un grup īntreg, posesor de industrii", a explicat scriitorul.

Despre actualul lider al PSD, Victor Ponta, Djuvara spune că este "o marioneta in mainile lui Ion Iliescu". "El īl dirijează pe Victor Ponta, se vede foarte clar"
- din nou, unde e crima de lezmajestate?!



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Dec 2011, 12:51 PM
Mesaj #132


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 8 Dec 2011, 12:07 PM) *
Portretul curvei la batranete .

Intr-adevar cata diferenta dintre dl. Djuvara care cuvanta din balconul Universitatii imediat dupa revolutie si mos Djuvara din ultimii cativa ani !


Eu impartasesc opiniile lui in legatura cu cei doi. Si alti liberali cu care am discutat! Deci cu privire la subiectul asta chiar nu mi se pare ca bate campii. Despre restul activitatii lui... Eminescu sa il judece!


Cei doi din fruntea USL sunt doar niste marionete care s-au capatuit cu un flux de putere cu care chiar nu stiu ce sa faca. Fac eforturi supraomenesti pentru a eroda increderea populatiei in USL. Oricum aceasta strutocamila socialista si liberala blink.gif pute a interese oculte, diferite de interesele tarii. La urmatoarele alegeri vom avea iarasi de votat intre raul cel mai mic: intre haita pedelista si haita fostilor favorizati.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 8 Dec 2011, 01:26 PM
Mesaj #133


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 8 Dec 2011, 12:07 PM) *
[/i][/b]Intr-adevar cata diferenta dintre dl. Djuvara care cuvanta din balconul Universitatii imediat dupa revolutie si mos Djuvara din ultimii cativa ani !

Tetio,mister Juv' s-a ramolit rau! Nu mai stie cum il cheama si despre ce vorbeste! Cred ca e cazul sa se duca dupa nea Ion Diaconescu,sa stea la un pahar de depanat amintiri!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Dec 2011, 02:21 PM
Mesaj #134


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



De ce dupa Ion Diaconescu? mai bine in lagar, la Poarta Alba si asa se lauda tovarsul Ponta ca daca USL va castiga alegerile multi vor fi trimisi in inchisoare.

Acest topic a fost editat de Marduk: 8 Dec 2011, 02:36 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Dec 2011, 02:30 PM
Mesaj #135


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Nu va inteleg reactiile vis a vis de Djuvara! Or fi din cauza ca nu vorbeste rar sa intelegeti si voi ce zice? ohyeah.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Dec 2011, 03:10 PM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 8 Dec 2011, 02:14 PM) *
Chiar atat de jos ati ajuns ca sa-l tarati in noroi pe Djuvara


singur a intrat in troaca porcului !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Dec 2011, 03:13 PM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 8 Dec 2011, 02:51 PM) *
pute a interese oculte, diferite de interesele tarii.


vor sa vanda tarisoara asta strainilor. rolleyes.gif Ce a mai ramas din ea. tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Dec 2011, 03:22 PM
Mesaj #138


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 8 Dec 2011, 03:13 PM) *
vor sa vanda tarisoara asta strainilor. rolleyes.gif Ce a mai ramas din ea. tongue.gif


Nu sa o vanda, sa o imparta intre ei. A mai ramas ceva carnita pe ciolan pe la energie, la asfalt nu stiu daca mai prind ceva ca au dat pedelistii pe 15 ani contracte.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Dec 2011, 03:29 PM
Mesaj #139


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 8 Dec 2011, 05:22 PM) *
Nu sa o vanda, sa o imparta intre ei. A mai ramas ceva carnita pe ciolan pe la energie, la asfalt nu stiu daca mai prind ceva ca au dat pedelistii pe 15 ani contracte.


Asa ca lozinca buna ar fi acum : Votati legionarii ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Dec 2011, 03:35 PM
Mesaj #140


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 8 Dec 2011, 03:29 PM) *
Asa ca lozinca buna ar fi acum : Votati legionarii ! tongue.gif


Ntz, mai nimerita ar fi "Bagati politicienii la bulau!" rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 07:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman