HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Extraterestrii - Dovezi Oficiale
exergy33
mesaj 13 Apr 2011, 03:17 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Cucu Mucu @ 12 Apr 2011, 10:21 PM) *
rofl.gif Asta e faina tare! Intri dupa ip arab? Incearca cu un proxy.


Nu stiu ce intelegi prin IP arab... unsure.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2011, 03:23 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Probabil vrea sa zica ca esti conectata la un server arab. IP-ul este de fapt o adresa, un protocol cu ajutorul caruia te conectezi la un server.

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Apr 2011, 04:31 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Apr 2011, 03:25 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Probabil e iranian , nu arab.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Apr 2011, 03:25 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Apr 2011, 03:37 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 13 Apr 2011, 02:30 PM) *
Deci nu excluzi total existenta in univers a unor "entitati" mai inteligente decat noi ?

io exclud cu desavarsire prezenta in univers a unor entitati la fel de proaste ca un ascultator de manele biggrin.gif

dar ma indoiesc ca acele entitati pica ca niste bizoni cu tot cu farfurie in bratele desteptilor de pe aceasta planeta si desteptii tin ascunse farfuria si mortaciunile in timp ce altii si mai destepti sigur stiu tot adevarul.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 13 Apr 2011, 03:38 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2011, 04:32 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 13 Apr 2011, 04:25 PM) *
Probabil e iranian , nu arab.

Probabil. mwah1.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Apr 2011, 05:30 PM
Mesaj #76


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 13 Apr 2011, 01:04 PM) *
se poate sa fie asa dar asta nu implica si nevoia de contactare "pe fata"

Depinde. Uite, daca (sa presupunem) pamantenii ar descoperi astazi ca sub gheata vreunui satelit din sistemul nostru solar s-ar gasi vreo forma de viata inteligenta, ce crezi, ar incerca sa intre in dialog cu ea sau nu? Eu cred ca da. Ar incerca sa o extermine? Eu cred ca nu.
QUOTE
parerea mea este ca sistemul nostru solar este un loc "magic" si rar intalnit prin galaxie altfel ar fi fost de mult cucerit de alte civilizatii.

Cea mai apropiata planeta asemanatoare cu a noastra este la cca 20 de ani-lumina. La cat de mare este universul, probabil ca astfel de planete exista cu duiumul - numai ca distanta dintre ele este suficient de mare pentru a face explorarea extrem de dificila, in niciun caz accesibila cu tehnologia si cu resursele pe care le avem acum. Deci nu-i exclus ca pe o raza considerabila in jurul nostru sa nu existe o civilizatie capabila sa ajunga pana aici. Daca ar putea ajunge pana aici, nu cred ca resursele noastre le-ar fi atat de necesare...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2011, 05:35 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 13 Apr 2011, 06:30 PM) *
....... Daca ar putea ajunge pana aici, nu cred ca resursele noastre le-ar fi atat de necesare...

Depinde cu ce se hraneste specia respectiva.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 13 Apr 2011, 07:07 PM
Mesaj #78


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(abis @ 13 Apr 2011, 06:30 PM) *
Depinde. Uite, daca (sa presupunem) pamantenii ar descoperi astazi ca sub gheata vreunui satelit din sistemul nostru solar s-ar gasi vreo forma de viata inteligenta, ce crezi, ar incerca sa intre in dialog cu ea sau nu? Eu cred ca da. Ar incerca sa o extermine? Eu cred ca nu.


Dacă specia aia ar deține ceva resurse interesante (în propriul corp, cum ar veni, precum samurul, cașalotul sau boul-moscat, sau ceva de genu' ... asta ca să nu pomenesc de animăluțe mai comune precum oaia, vaca, albina sau porcu'), eu cred că pămîntenii ar lăsa dracului și dialogul și contactul și civilizația și inteligența, și s-ar pune gospodărește pe exploatat noua și minunata specie care este, cu tot cu muștar.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Apr 2011, 10:14 PM
Mesaj #79


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 13 Apr 2011, 04:37 PM) *
io exclud cu desavarsire prezenta in univers a unor entitati la fel de proaste ca un ascultator de manele


Depinde ce intelegi prin "ascultator de manele". Si Goran Bregovici e unul, mai nou! jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Apr 2011, 10:19 AM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ok, Goran Bregovici e un vanator, un creator de stiluri noi, un admirator al culturii tiganesti din Balcani cum era si Kusturica. Din partea mea n-au decat sa promoveze si sa asculte manele cat vor, dar sa mentioneze ca asta este muzica tiganeasca nu romaneasca. mad.gif Dar ce legatura au manelele cu extraterestri? crezi ca asculta si extraterestri manele?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Apr 2011, 10:22 AM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 13 Apr 2011, 05:30 PM) *
Depinde. Uite, daca (sa presupunem) pamantenii ar descoperi astazi ca sub gheata vreunui satelit din sistemul nostru solar s-ar gasi vreo forma de viata inteligenta, ce crezi, ar incerca sa intre in dialog cu ea sau nu? Eu cred ca da. Ar incerca sa o extermine? Eu cred ca nu.

ar intra prima data in dialog si apoi ar incerca sa o subjuge, exploateze si in final sa o extermine.

ultima ciocnire de civilizatii s-a produs in anii '90 cand hoardele de minoritari scapati in jermanica au heliberat mertanele&co din civilizatia pretina si vecina numita jermanica pentru ca in acea civilizatie nu exista conceptul de furt auto din fata casei. chit ca civilizatia jermaniei era net superioara celei "lufthansiene" , si-a luat-o de nu s-a vazut intrucat "inferiorii" au exploatat la maxim punctele slabe ale acelei civilizatii. nu e nici o gluma dar chestiile astea s-au tot repetat in istorie si ma indoiesc ca vom fi mai altruisti cu niste straini de pe alte planete.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Apr 2011, 11:06 AM
Mesaj #82


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu prea vad legatura dintre ce povestesti despre Germania si ce vorbim noi aici.

Eu cred (fireste, nu pot baga mana in foc) ca in momentul in care vom fi suficient de pregatiti pentru un contact de genul asta vom fi pregatiti si sa respectam "prima directiva" de care pomenea altcineva pe alt topic. Asa cum, in ziua de astazi, au tot mai mult succes cei care pledeaza pentru protejarea balenelor, delfinilor, elefantilor ori a altor animale salbatice care sunt pe cale de disparitie, atunci vor fi destul de puternici cei care se vor opune interventiei brutale in alte ecosisteme.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Apr 2011, 11:19 AM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 14 Apr 2011, 11:06 AM) *
Nu prea vad legatura dintre ce povestesti despre Germania si ce vorbim noi aici.

este o comparatie. daca asa ceva se intampla intre 2 civilizatii umane, cu acelasi ADN, la 1000 de km departare apai ce se va intampla intre 2 civilizatii diferite biologic, care nu au nimic in comun ca istorie si care s-au dezvoltat in paralel la ani -lumina distanta.

aia cu succesul au tot mai mult succes pentru ca animalele alea sunt cam pe cale de disparitie. probabil asa ar avea si ong "salvati extraterestul" dupa ce aia au fost macelariti cu spor.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 14 Apr 2011, 11:20 AM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(turbo trabant @ 14 Apr 2011, 11:22 AM) *
ar intra prima data in dialog si apoi ar incerca sa o subjuge, exploateze si in final sa o extermine.

ultima ciocnire de civilizatii s-a produs in anii '90 cand hoardele de minoritari scapati in jermanica au heliberat mertanele&co din civilizatia pretina si vecina numita jermanica pentru ca in acea civilizatie nu exista conceptul de furt auto din fata casei. chit ca civilizatia jermaniei era net superioara celei "lufthansiene" , si-a luat-o de nu s-a vazut intrucat "inferiorii" au exploatat la maxim punctele slabe ale acelei civilizatii. nu e nici o gluma dar chestiile astea s-au tot repetat in istorie si ma indoiesc ca vom fi mai altruisti cu niste straini de pe alte planete.


Ce ma oboseste limbajul asta voit original dar in realitate extrem de plictisitor prin repetitie exagerata .. si de doi bani bucata.

Imi pare rau ca voi abandona lectura topicului insa m-am hotarat sa ocolesc lucrurile care-mi provoaca indispozitie.

Discutii placute in continuare.


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Apr 2011, 11:48 AM
Mesaj #85


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 14 Apr 2011, 12:19 PM) *
este o comparatie. daca asa ceva se intampla intre 2 civilizatii umane, cu acelasi ADN, la 1000 de km departare apai ce se va intampla intre 2 civilizatii diferite biologic, care nu au nimic in comun ca istorie si care s-au dezvoltat in paralel la ani -lumina distanta

Oare faptul ca pentru copiii strazii se cheltuie mai putin decat pentru cainii "comunitari" nu ar trebui sa-ti dea de gandit si in privinta asta?

E posibil sa ai tu dreptate, e posibil sa am eu, asta nu o sa vedem decat daca apucam un astfel de contact.


PS: Imi pare rau, dar sunt de acord cu exergy33: e obositor stilul asta voit-agramat in care scrii uneori. Ar fi un semn de politete fata de interlocutori daca ai dialoga normal.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Apr 2011, 12:19 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 14 Apr 2011, 11:48 AM) *
Oare faptul ca pentru copiii strazii se cheltuie mai putin decat pentru cainii "comunitari" nu ar trebui sa-ti dea de gandit si in privinta asta?

Oare noi nu suntem altceva decat niste copii ai strazii "universul"? smile.gif



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Apr 2011, 01:17 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Extraterestri care ne-au vizitat erau avizi de sange in atentia amatorilor care vor sa-i astepte cu flori si urale de bun venit.

Acest topic a fost editat de Marduk: 14 Apr 2011, 01:21 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Apr 2011, 01:26 PM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 14 Apr 2011, 01:17 PM) *
Extraterestri care ne-au vizitat erau avizi de sange in atentia amatorilor care vor sa-i astepte cu flori si urale de bun venit.

Nu as baga mana in foc ca ET se joaca cu hamburgheru' nostru.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 16 Apr 2011, 04:57 PM
Mesaj #89


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(abis @ 13 Apr 2011, 06:30 PM) *
Depinde. Uite, daca (sa presupunem) pamantenii ar descoperi astazi ca sub gheata vreunui satelit din sistemul nostru solar s-ar gasi vreo forma de viata inteligenta, ce crezi, ar incerca sa intre in dialog cu ea sau nu? Eu cred ca da. Ar incerca sa o extermine? Eu cred ca nu.

Cea mai apropiata planeta asemanatoare cu a noastra este la cca 20 de ani-lumina. La cat de mare este universul, probabil ca astfel de planete exista cu duiumul - numai ca distanta dintre ele este suficient de mare pentru a face explorarea extrem de dificila, in niciun caz accesibila cu tehnologia si cu resursele pe care le avem acum. Deci nu-i exclus ca pe o raza considerabila in jurul nostru sa nu existe o civilizatie capabila sa ajunga pana aici. Daca ar putea ajunge pana aici, nu cred ca resursele noastre le-ar fi atat de necesare...


Am ajuns deja acolo...



http://www.flickr.com/photos/pikturz/32488...in/photostream/

http://www.flickr.com/photos/pikturz/32488...tream/lightbox/

http://www.flickr.com/photos/pikturz/32488...tream/lightbox/

http://www.flickr.com/photos/pikturz/32488...tream/lightbox/

http://www.flickr.com/photos/pikturz/32488...tream/lightbox/

http://www.flickr.com/photos/pikturz/32496...tream/lightbox/

http://www.flickr.com/photos/pikturz/32496...tream/lightbox/



--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ô tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Apr 2011, 06:22 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ma intebam cand o sa apari sa postezi ceva. Ok dintre cei prezenti la han tu esti cel mai imaginativ, optimist, inconstient, cum sa-ti mai zic, desi nu vreau sa para un repros, asta deoarece eu chiar cred in cyber's, in cei care au impins aceasta civilizatie dincolo de limitele sale, prin sacrificii, utopii, etc. ati transmis acestei lumi starea de spirit de care avea nevoie sa treaca peste pragul cunoasterii. Deci ET exista sau nu, ne-au vizitat, sunt aici?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 16 Apr 2011, 07:45 PM
Mesaj #91


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



nişte imagini din filmul Planeta Maimuţelor n-au cum să fie dovezi ale existenţei extratereştrilor... rolleyes.gif eventual ale unei imaginaţii bogate! smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 16 Apr 2011, 08:57 PM
Mesaj #92


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(Marduk @ 16 Apr 2011, 07:22 PM) *
Ma intebam cand o sa apari sa postezi ceva. Ok dintre cei prezenti la han tu esti cel mai imaginativ, optimist, inconstient, cum sa-ti mai zic, desi nu vreau sa para un repros, asta deoarece eu chiar cred in cyber's, in cei care au impins aceasta civilizatie dincolo de limitele sale, prin sacrificii, utopii, etc. ati transmis acestei lumi starea de spirit de care avea nevoie sa treaca peste pragul cunoasterii. Deci ET exista sau nu, ne-au vizitat, sunt aici?


Multumesc la fel si tie!

Eu cred 100% ca cei care nu cred ca exista ET sunt alta specie, undeva sub specia umana, la fel de tampit este sa promovam intrebarea: -Exista ET-ii ?.

Intrebarile inteligente ar suna astfel:

-Unde sunt ET?
-Putem ajunge la ei ori ei la noi ?
-Ne-au vizitat ?
-NE VOM vizita candva (ori ei ori noi)?
-Cate specii ET exista in Calea Lactee, in proximitatea Sistemului Solar?
-Cum pot sa arate ET si planetele acestora?
-Cate civilizatii ET capabile de zbor cosmic exista in Galaxie ?
-Care ar fi distanta medie dintre doua civilizatii ET oarecare ? ... dar intre doua civilizatii capabile de zbor cosmic?
etc.

Civilizatia umana este tinuta in sclavie de catre bogatii planetei, pur si simplu inca din anii '70 /'80 ne-a fost refuzat /amanat destinul utopic v. (Star Wars), da in prezent trebuia sa fi fost liberalizate supertehnologiile: comunicatii libere din Tahiti pana in Groenlanda prin reteaua de satelit IRIDIUM; supermateriale -naveatmosferice-casa, izolatori termici perfecti-sere in Antarctica; distilerie-solara autonoma de apa marina; hibernare, nave cosmice-zepelin impinse de catre raze EM, ... si astazi o trecere accelerata spre "civilizatia TARDIONICA", o utopire unde toata umanitatea va trai mai ales in cyber-spatiu intr-un timp subiectiv ultraincetinit, la fel si cei plecati in voiaje interstelare de zeci de ani.
Practic zilele vor deveni ore iar anii saptamani, cel putin asa va fi perceput timpul in societatea Tardionica, pe cand in lumea exterioara vor trece multe milenii, chiar epoci geologice intregi, iar in interior va parea sa se fi scurs doar cateva decenii cel mult. cool.gif

PS: Nu am postat deoarece parea ca e pustiu, ... desi am scris pe alt forum unde macar administratorul posta din cand in cand, desi intram saptamanal pe Han' sa vad daca mai posteaza cineva.

De asemenea am renuntat sa postez pe un al treilea forum unde exista activitate, dar era plin de "coji de samanta".

Acest topic a fost editat de cyber-sapiens: 16 Apr 2011, 09:05 PM


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ô tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Apr 2011, 10:17 AM
Mesaj #93


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Nu poţi spune că cineva e de altă specie dacă nu crede în ceva nedemonstrat încă. Să nu exagerăm!

Întrebările sunt OK, ai vreun răspuns?

Cyber, n-am nimic împotrivă să dezbatem utopiile pe un alt topic, dar aici vorbim despre dovezi oficiale, despre documentele date publicităţii de către FBI. Poţi aduce ceva nou în legătură cu subiectul?

Acest topic a fost editat de Erwin: 17 Apr 2011, 10:18 AM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Apr 2011, 11:00 AM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cyber-sapiens @ 16 Apr 2011, 09:57 PM) *
QUOTE
Eu cred 100% ca cei care nu cred ca exista ET sunt alta specie, undeva sub specia umana, la fel de tampit este sa promovam intrebarea: -Exista ET-ii ?.

E nu e chiar asa, orice om are voie sa creada ceea ce vrea in legatura cu ET, asta nu inseamna ca cei care nu cred sun o subspecie la fel cum nu mi se pare tampita intrebarea daca exista sau nu ET, in fond trebuie sa ne intrebam daca vrem sa descoperim ceva.
QUOTE
Intrebarile inteligente ar suna astfel:

Intrebarile tale mi se par pertinente si la obiect, numai ca ar trebui sa incepem cu aceasta intrebare, "Daca exista ET?, Unde sunt ET?............etc.

QUOTE
Civilizatia umana este tinuta in sclavie de catre bogatii planetei, pur si simplu inca din anii '70 /'80 ne-a fost refuzat /amanat destinul utopic v. (Star Wars), da in prezent trebuia sa fi fost liberalizate supertehnologiile: comunicatii libere din Tahiti pana in Groenlanda prin reteaua de satelit IRIDIUM; supermateriale ..................

Bogatii planetei vor sa faca bani, deci nu vad de ce ar proceda in felul in care presupui ca actioneaza, pentru ce? poate ca mai degraba ei sunt creatorii realitatii si vor ca realitatea sa fie controlata, manipulata, dar nu tinuta in loc. Pe de alta parte tinutul asta in loc are o logica, ce ar fi daca maine ar aparea o sursa de energie care ar face independent orice individ, ieftina durabila, care sa poata fi folosita si la masina, etc. Un intreg sistem economico-social bazat pe resursele actuale s-ar prabusii peste noapte, ar izbucnii revolte, revolutii, razboaie, etc. Eu cred ca exista o logica in tot ce se intampla pe aceasta planeta, important este sa nu ajunga formatorii realitatii sa se certe intre ei pe ceva care ar venii din afara pamantului, informatie, tehnologie, etc. Poate ca si religia sa aiba aceasta tendinta de a tine pe loc civilizatia, iti dai seama ce s-ar intampla daca maine ar aparea un ET si ar zice sunteti niste trogloditi nu exista Dumnezeu, va pierdeti timpul si resursele crezand in zei, acolo nu este decat materie, matematica, fizica si chimie.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 17 Apr 2011, 02:15 PM
Mesaj #95


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



Nici macar razboaie nu ar mai putea exista, pur si simplu 99% dintre tari s-ar goli de populatie si toti ar zbura direct in Groenlanda ori in Antarctica, aderand la statul cel mai liberal si mai puternic din lume. Pur si simplu raii lumii ar ramane cu planeta goala si si-ar putea pune streangul in gat, ori sa se apuce de procreat ei insisi pana vor realiza din nou societati de miliarde de indivizi.

Daca constrangerile ne-ar urmari mai departe, atunci vom asista la formarea de colonii extraterestre pe Luna, pe Marte, Mercur, si chiar in galaxia mare.


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ô tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Apr 2011, 03:20 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu-i cam mult 99%, sa nu uitam ca fiecare individ este o problema, are niste cerinte pe care incearca sa si le satisfaca, or cei de care vorbesti pe asta mizeaza. Dar ai atins un punct care se poate dezvolta, colonistii si colonizarea, posibil sa asistam la aceasta situatie, un moment in care indivizi care nutresc aceleasi idealuri sa fie destul de puternici incat sa fondeze o alta tara pe acest pamant sau de ce nu o colonie pe o alta planeta. N-ar fi prima data cand umanii s-ar deplasa in alt loc pe care l-au crezut ca fiind salvarea societatii, civilizatiei umane, numai ca profitorii au fost, sunt si vor fi mereu cu un pas in urma lor, a dorintelor individului care sunt cele mai inimaginabile si cele mai greu de estimat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 17 Apr 2011, 03:45 PM
Mesaj #97


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(Marduk @ 17 Apr 2011, 04:20 PM) *
Nu-i cam mult 99%, sa nu uitam ca fiecare individ este o problema, are niste cerinte pe care incearca sa si le satisfaca, or cei de care vorbesti pe asta mizeaza. Dar ai atins un punct care se poate dezvolta, colonistii si colonizarea, posibil sa asistam la aceasta situatie, un moment in care indivizi care nutresc aceleasi idealuri sa fie destul de puternici incat sa fondeze o alta tara pe acest pamant sau de ce nu o colonie pe o alta planeta. N-ar fi prima data cand umanii s-ar deplasa in alt loc pe care l-au crezut ca fiind salvarea societatii, civilizatiei umane, numai ca profitorii au fost, sunt si vor fi mereu cu un pas in urma lor, a dorintelor individului care sunt cele mai inimaginabile si cele mai greu de estimat.


Nu este o simpla colonizare ci o migratie completa. Se vor pustii de oameni locuri fertile si adecvate vietii cum ar fi SUA, Europa, etc si se vor coloniza deserturi aride. Este vorba despre autonomia toatala a oamenilor fata de oameni si societate.


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ô tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Apr 2011, 04:50 PM
Mesaj #98


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Groenlanda? Antarctica? Uiţi că acolo ziua şi noaptea au jumătate de an? Că temperaturile sunt sub zero grade? Sau că ozonul e atât de subţiat încât pericolul de iradiere este foarte mare? Cum vor trăi acei oameni? În costume spaţiale?

Acest topic a fost editat de Erwin: 17 Apr 2011, 04:50 PM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 17 Apr 2011, 08:56 PM
Mesaj #99


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(Erwin @ 17 Apr 2011, 05:50 PM) *
Groenlanda? Antarctica? Uiţi că acolo ziua şi noaptea au jumătate de an? Că temperaturile sunt sub zero grade? Sau că ozonul e atât de subţiat încât pericolul de iradiere este foarte mare? Cum vor trăi acei oameni? În costume spaţiale?


Aerogel-izolatorul perfect.

... in plus acolo exista doar gheata ..., DAR este suficient.


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ô tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 18 Apr 2011, 10:08 AM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(cyber-sapiens @ 17 Apr 2011, 02:15 PM) *
toti ar zbura direct in Groenlanda ori in Antarctica, aderand la statul cel mai liberal si mai puternic din lume.

danemarca, care ieste propritara groenlandei, nu este un shtat liberal ci mai degraba al dracului de conformist. pe antartica se bat multi pe motiv de petrol.

No, acum sa te intreb serios o chestie: crezi ca s-a realizat deja contactul cu ET?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 18 Apr 2011, 05:57 PM
Mesaj #101


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(turbo trabant @ 18 Apr 2011, 11:08 AM) *
danemarca, care ieste propritara groenlandei, nu este un shtat liberal ci mai degraba al dracului de conformist. pe antartica se bat multi pe motiv de petrol.

No, acum sa te intreb serios o chestie: crezi ca s-a realizat deja contactul cu ET?


Contactul direct nu, dar cine stie daca nu au captat ceva televiziuni ET, artefacte vechi de miliarde de ani, ... ?!

Insa nu cred ca schitele ET le-ar putea fi de folos cumva, deoarece este ca si cum i-ai oferi unui neanderthalian o brosura cu TV plasma, iar el ... ?! rofl.gif


--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ô tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 18 Apr 2011, 06:48 PM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(cyber-sapiens @ 18 Apr 2011, 05:57 PM) *
Insa nu cred ca schitele ET le-ar putea fi de folos cumva

si care ar fi motivul pentru care ET ar da schite la tot cartierul? generozitate interstelara, captarea emisiunilor hippie din anii '70?

logica imi spune ca o societate avansata nu poate decat sa exploateze o societate mai putin avansata, nu sa o educe pentru a ii deveni concurenta.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cyber-sapiens
mesaj 18 Apr 2011, 09:09 PM
Mesaj #103


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 602
Inscris: 8 January 08
Forumist Nr.: 11.104



QUOTE(turbo trabant @ 18 Apr 2011, 07:48 PM) *
si care ar fi motivul pentru care ET ar da schite la tot cartierul? generozitate interstelara, captarea emisiunilor hippie din anii '70?

logica imi spune ca o societate avansata nu poate decat sa exploateze o societate mai putin avansata, nu sa o educe pentru a ii deveni concurenta.


Asa cum emisile Discovery Ch. 99% trec pe langa sateliti si se pierd in galaxie ... how it's made...

O societate cat de avansata ?!, noi nu am dresat maimutele, ci le-am asimilat habitatul si cu asta le-am inlaturat complet.
In societatea de azi masinile industriale si economia nu au nevoie de multi sclavi, dovada este somajul si subdezvoltarea, chiar in China 200-300 milioane sunt integrati, pe cand 700 milioane muncesc la negru cat sa aiba ce manca 2 zile.

La ce ti-ar folosi niste hoarde de neandertalieni, cand tu ai dispune de armate de droizi replicanti si nu ai concura cu primitivii pt. metalele scoase direct din lava, ori de pe planete lipsite de viata ?!





--------------------
Iti suna cunoscut?! (... si da ai dreptate nu este nici macar aromana nici dalmata sau vegliota, nici istroromana) : Sta-sira vaiu ô tiatru = Asta seara voiu la tiatru! ; Du-mani ti scrivu = De maine 'ti scriu !; Bin-vinutu = Bine venit!; Comu si senti? Comu ti chiami? Di unni veni = De unde veni ? Nni videmu = Ne vedem !!! / Salutamu; Lassami in paci! Aiutu! Focu!; Bon Natali e filici annu novu;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 19 Apr 2011, 09:42 AM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(cyber-sapiens @ 18 Apr 2011, 09:09 PM) *
, noi nu am dresat maimutele, ci le-am asimilat habitatul si cu asta le-am inlaturat complet.

exact asa se poate intampla si cu rasa umana. thumb_yello.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2011, 10:40 AM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Intra si JFK in joc :

Cica 10 zile inainte de a fi asasinat presedintele JFK i-ar fi cerut in scris sefului CIA sa-i prezinte dosarul UFO. cool.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 07:00 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman