HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Extraterestrii - Dovezi Oficiale
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 09:32 AM
Mesaj #1


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



In ultimul timp apar tot mai des dovezi din surse oficiale. Ultimile dovezi date publicitatii provin de la FBI.

Zeci de ani s-a investit timp si bani pt secretizarea tuturor contactelor cu civilizatii extraterestre. In ultimii ani, lumea primeste dovezi pe canale oficiale ca extraterstrii exista. Ce se intampla? Ce urmeaza?

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 11 Apr 2011, 09:56 AM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Apr 2011, 09:45 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



In documentul acela, o pagina, la cata engleza stiu eu nu zice nimic despre extraterestri, despre UFO, etc. Se vorbeste despre un obiect hexagonal suspendat de un balon meteorologic. Or poate nu vorbim de acelasi document.

Acest topic a fost editat de Marduk: 11 Apr 2011, 09:47 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 09:56 AM
Mesaj #3


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 11 Apr 2011, 10:45 AM) *
In documentul acela, o pagina, la cata engleza stiu eu nu zice nimic despre extraterestri, despre UFO, etc. Se vorbeste despre un obiect hexagonal suspendat de un balon meteorologic. Or poate nu vorbim de acelasi document.


Scuze, am gresit linkul. E vorba despre asta.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Apr 2011, 09:56 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 10:29 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



yeah, cum romanu nu pricepe ce inseamna pi ingleza 'so-called' , hilarul situatiei este asigurat.

dorel de la roswell.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Apr 2011, 10:55 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



e de ajuns ca ai inteles tu si avem deja un roman care a inteles, sau tu nu esti roman?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 11:16 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



e de ajuns ca romanu pune botu la orice, inclusiv la aceasta groaznica conspiratiune, mai ales daca nu intelege meandrele concretului inglezei si agramaticalitatii expresiilor colocviale.

ma astept ca deschcoperirea iepocala sa aiba un mare succesuri pe planeta sectorul 5, care este, si multi romani sa puna botu'.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 11 Apr 2011, 11:17 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2011, 11:24 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 12:16 PM) *
e de ajuns ca romanu pune botu la orice, inclusiv la aceasta groaznica conspiratiune, mai ales daca nu intelege meandrele concretului inglezei

N-are nevoie de asta. E.T. sunt frecvent descoperiti la OTV. Mai ales de generalul ala ex-ceausist, imi scapa numele acum . Audienta e maxima. Se vede in procentajele obtinute de partidul lui DD.
Dar ce mi-e E.T. sau pestele ( stricat) livrat cu camionul ca pomana electorala.

Acest topic a fost editat de March: 11 Apr 2011, 11:24 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2011, 11:46 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 11 Apr 2011, 10:56 AM) *
Scuze, am gresit linkul. E vorba despre asta.

Sa vezi cum guvernul US o sa-l declare nebun pe fostul agent FBI.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Apr 2011, 12:08 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Posibil, dar daca documentul este adevarat, cine sunt extraterestrii? de unde vin? iar daca au venit unii de ce n-au mai venit si altii dupa ei, daca au vazut ca astia nu se mai intorc? Sunt multe intrebari iar stirea asta o sa fie intoarsa pe toate partile, poate fi si un test pentru un eventual anunt, sa se vada reactia oamenilor a societatii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 12:24 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 11 Apr 2011, 11:46 AM) *
Sa vezi cum guvernul US o sa-l declare nebun pe fostul agent FBI.

nici vorba, documentu' nu e o noutate, a fost declasificat din anii '70 si acum efbiau' nu a facut altceva decat sa il posteze onlain spre isteria "cercetatorilor". romanu a pus imediat botu la conspiratie si da-i neneaca cu teoria.

oare ce manele asculta extraterestrii? sursele mele imi spune ca extraterestrii mancau banane si chipsuri inainte de one way trip in shpatiu.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 11 Apr 2011, 12:25 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 12:37 PM
Mesaj #11


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 11:29 AM) *
yeah, cum romanu nu pricepe ce inseamna pi ingleza 'so-called' , hilarul situatiei este asigurat.

dorel de la roswell.


Ce inseamna "so-called" ?

Traducerea ar suna cam asa:
"Un investigator al Fortelor Aeriene delcara ca au fost recuperate in New Mexico 3 asa numite farfurii zburatoare. Ele sunt descrise ca fiind de forma circulara, cu mijlocul inaltat, avand aproximativ 50 de picioare diametrul. Fiecare avea ca ocupanti 3 corpuri de forma umanoida, inalte doar de 3 picioare, imbracate in haine metalice de o textura foarte fina. [...]"

Unde este hilarul ala?

Editat pentru ad-hominem. Mod.E.


Acest topic a fost editat de Erwin: 11 Apr 2011, 09:34 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2011, 12:46 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 11 Apr 2011, 01:37 PM) *
Ce inseamna "so-called" mai trabante?
Traducerea ar suna cam asa:
"Un investigator al Fortelor Aeriene delcara ca au fost recuperate in New Mexico 3 asa numite farfurii zburatoare.

Asa e .

Io cred ca daca Obama va avea curaj sa confirme chestia asta, vor creste sansele lui de a fi ales pentru un al doilea mandat.

Pe de alta parte trebuie precizat ca : FBI-ul a publicat pe site-ul ,,The Vault" mii de documente despre OZN-uri şi creaturi din spaţiu. Printre acestea şi nota adresată directorului FBI de Guy Hottel, un agent special de la biroul din Washington.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 01:02 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 11 Apr 2011, 12:37 PM) *
Ce inseamna "so-called"

Traducerea ar suna cam asa:
"Un investigator al Fortelor Aeriene delcara ca au fost recuperate in New Mexico 3 asa numite farfurii zburatoare. Ele sunt descrise ca fiind de forma circulara, cu mijlocul inaltat, avand aproximativ 50 de picioare diametrul. Fiecare avea ca ocupanti 3 corpuri de forma umanoida, inalte doar de 3 picioare, imbracate in haine metalice de o textura foarte fina. [...]"

Unde este hilarul ala?

te-ai prins, de fapt gogu traducatoru' te-a ajutat cu so-called.

da un goagal dupa "monkey in space" si sunt sigur ca vei gasi numai informatii "false" mwah1.gif

ps: am vazut articolul in uichend si m-am gandit in cat timp pune romanu' botul la el.

ps de ps: noteaza ca eu cred in existenta extraterestrilor la fel de mult cum cred in existenta prostilor care cred cu tarie in conspiratii.



Acest topic a fost editat de Erwin: 11 Apr 2011, 09:36 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2011, 01:18 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 02:02 PM) *
ps: am vazut articolul in uichend si m-am gandit in cat timp pune romanu' botul la el. si l-a pus rapid si exact cum ma asteptam si cine ma asteptam.

Adica ce a publicat FBI pe site-ul ala is un fel de legende urbane sau ce ?

Acest topic a fost editat de March: 11 Apr 2011, 01:35 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 01:33 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 11 Apr 2011, 01:18 PM) *
Adica ce a publicat FBI pe site-ul ala e un fel de legende urbane sau ce ?

documentul cu pricina este real, din arhive dar nu indica nimic mai mult decat raportul agentului despre ce i-a zis informatorul. nu exista urmari ale raportului, investigatii in continuare, trimiteri la alt raport, discutii despre epava etc.

data raportului este 1950 iar data roswell este 1947. dupa 3 ani, fbi-ul nu a obtinut altceva decat o barfa de la informator local, fara dovezi materiale sau altceva.

ca dovada, valoarea este nula, agentul respectiv si-a facut datoria si a scris ce i-a spus informatorul, atat. noroc cu "investigatorii" din 2011 ca deshcopera ei adevarul mai abitir ca fbi-ul.

ps: data publicarii pe site este decembrie 2010 dar de abia in uichendul asta inteligentii anti-conspirationisti l-au descoperit rofl.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 01:45 PM
Mesaj #16


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 02:02 PM) *
te-ai prins, de fapt gogu traducatoru' te-a ajutat cu so-called. inseamna ca tu esti un asa-numit cercetator dar de fapt esti doar un gugalist.


Mda, aveam parerea ca discut cu un om rational, dar vad ca nu e asa. Vorbesti prostii cu gugal translate, nu il folosesc, si nici nu ar fi tradus asa documentul.

In continuare vad ca arunci invective mai mult sau mai putin voalate, dar argumente cu "so called", canci.

QUOTE
data raportului este 1950 iar data roswell este 1947. dupa 3 ani, fbi-ul nu a obtinut altceva decat o barfa de la informator local, fara dovezi materiale sau altceva.


Nu stii engleza sau...? De cand un investigator al Air Force este barfitor local?

Editat Mod.E.

Acest topic a fost editat de Erwin: 11 Apr 2011, 09:38 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 02:15 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Editat Mod.E.
si dap, nu stii engleza, investigatorul AF a mentionat so-called ceea ce asa numitii detinatori ai adevarului in limba romana il ignora cu desavarsire sorry.gif

Acest topic a fost editat de Erwin: 11 Apr 2011, 09:39 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2011, 02:23 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 03:15 PM) *
si dap, nu stii engleza, investigatorul AF a mentionat so-called ceea ce asa numitii detinatori ai adevarului in limba romana il ignora cu desavarsire

Pai a zis bine. Asa numitele "farfurii zburatoare". Deci dupa cum erau numite in presa in primii ani . Nu prea vad pontul insistentei tale asupra acestui termen anglist !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 02:50 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 11 Apr 2011, 02:23 PM) *
Pai a zis bine. Asa numitele "farfurii zburatoare". Deci dupa cum erau numite in presa in primii ani . Nu prea vad pontul insistentei tale asupra acestui termen anglist !

hai sa te lamuresc ( si poate cu ocazia asta si pe CCM).

cand un vorbitor nativ de limba engleza foloseste expresia "so called" inseamna ca el se distanteaza de a afirma ca acel obiect ( in cazul asta OZN) are acea proprietate. expresia isi pierde din putere cand se traduce in romana.

asta una la mana.

ceea ce informatorul a descris acolo seamana puternic cu capsulele spatiale continand maimute rhesus lansate din zona NM in perioada 1947-195x lansate din poligonul white sands new mexico in apropiere de zona unde se presupune ca au aterizat acele ozn-uri.

maimuticile rhesus:

1. erau pana in 3 picioare inaltime, forma umanoida
2. imbracate cu "costum" de evitare suprasarcini descris in document
3. pe deasupra acestui costum exista un strat de textil metalizat foarte fin

mai mult, cand capsula se izbea de pamant, racheta se aplatiza si parea a avea forma unei farfurii turtite.

pe langa asta, radarul de la white sands de care se vorbeste in document, avea rolul de a urmari traiectoria rachetei si de aceea era foarte puternic (pentru acea vreme).

atat investigatorul cat si agentul lui nu par a fi avut acces la poligon si datele tehnice ale acestor lansari.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Able_air_and_space.jpg




--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Apr 2011, 02:59 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 03:50 PM) *
.... ceea ce informatorul a descris acolo seamana puternic cu capsulele spatiale continand maimute rhesus lansate din zona NM in perioada 1947-195x lansate din poligonul white sands new mexico in apropiere de zona unde se presupune ca au aterizat acele ozn-uri. .....

esti prea inteligent sa fi un simplu discriminat, incepusem sa-mi fac probleme, dar modul in care ai pus problema dovedeste ca esti roman get beget sau cu radacini in Romania.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2011, 03:10 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 03:50 PM) *
ceea ce informatorul a descris acolo seamana puternic cu capsulele spatiale continand maimute rhesus lansate din zona NM in perioada 1947-195x lansate din poligonul white sands new mexico in apropiere de zona unde se presupune ca au aterizat acele ozn-uri.

Trebuie sa recunosc ca n-am auzit despre maimutele astea . In niciun documentar pe marginea celor ce s-au petrecut la Roswell nu am vazut vreo justificare a armatei ca obiectul ala ar fi fost o capsula cu maimuta. Au batut toaca cum ca ar fi un balon meteorologic sau cam asa ceva....


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 03:24 PM
Mesaj #22


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 03:50 PM) *
hai sa te lamuresc ( si poate cu ocazia asta si pe CCM).

cand un vorbitor nativ de limba engleza foloseste expresia "so called" inseamna ca el se distanteaza de a afirma ca acel obiect ( in cazul asta OZN) are acea proprietate. expresia isi pierde din putere cand se traduce in romana.


Ti-a trecut cumva prin minte ca acel "so called" e folosit asa din cauza ca obiectele alea nu apar chiar ca niste farfurii, cum le denumea termenul popular, lucru demonstrat si de adoptarea cu 2 sau 3 ani mai tarziu a termenului de UFO - Unidentified flying object (Obiect zburator neidentificat).

Trecand la teoria ta cu maimutele, puteai sa o prezinti de prima data asa, fara a mai declara ca toti romanii sunt prosti, spre deosebire de tine care esti tot roman. ohyeah.gif

Prima la mana -
Din cate stiu eu, modulele folosite in astfel de proiecte sunt inseriate, fie ca e un modul de control al veceului, fie ca un modul al pilotului automat. Deci, mi-e greu sa cred ca un investigator USAF sa nu faca deosebire intre un modul propriu si unul extraterestru.

A doua la mana -
Un modul aruncat in spatiu nu va mai ateriza pe o raza de doar cativa km de locul lansarii, ca doar nu il arunca cu prastia. Pentru a-mi sustine argumentatia asta, iti fac trimitere la Geografia clasa a V-a - Miscarea de rotatie a Pamantului in jurul axei sale. ohyeah.gif

A treia la mana -
mai mult, cand capsula se izbea de pamant, racheta se aplatiza si parea a avea forma unei farfurii turtite.
Nu serios? Si maimutele alea mancau cumva titaniu, de nu se faceau piftie de la forta impactului? rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 03:32 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 11 Apr 2011, 03:10 PM) *
Trebuie sa recunosc ca n-am auzit despre maimutele astea . In niciun documentar pe marginea celor ce s-au petrecut la Roswell nu am vazut vreo justificare a armatei ca obiectul ala ar fi fost o capsula cu maimuta. Au batut toaca cum ca ar fi un balon meteorologic sau cam asa ceva....

maimutele astea au fost varianta americana a laikai.

chestia cu balonul a fost altceva, un alt program secret dar cu influente care le regasim pana in ziua de azi. toate erau lansate din baza white sands de unde au plecat mii de obiecte secrete la o aruncatura de racheta de roswell.

Cucule, serios acuma, pune naibii mana pe o carte de cultura generala. primul satelit spatial a fost sputnik al rusilor si de abia in 1957 , la 7 ani dupa faimosul raport. pana atunci, nimic nu a zburat pe orbita in jurul pamantului decat niste conspirationisti batand campii si fumand iarba.

rachetele de la white sands aveau zboruri suborbitale , balistice si aveau un impact cu solul in zona bazei aeriene, la cativa zeci de km de baza, giudetul roswell.

http://www.astronautix.com/sites/whisands.htm

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 11 Apr 2011, 03:37 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 04:15 PM
Mesaj #24


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 04:32 PM) *
Cucule, serios acuma, pune naibii mana pe o carte de cultura generala. primul satelit spatial a fost sputnik al rusilor si de abia in 1957 , la 7 ani dupa faimosul raport. pana atunci, nimic nu a zburat pe orbita in jurul pamantului decat niste conspirationisti batand campii si fumand iarba.


QUOTE
rachetele de la white sands aveau zboruri suborbitale


Esti cam confuz. Zborurile suborbitale ajung in spatiu. Iar de acolo nu cad la picioarele tragatorului, ca sagetile lui Praslea cel Voinic.


A sub-orbital space flight is a spaceflight in which the spacecraft reaches space, but its trajectory intersects the atmosphere or surface of the gravitating body from which it was launched, so that it does not complete one orbital revolution.


Nu mi-ai zis de maimutele minune. Mancau titaniu?



--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 04:57 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 11 Apr 2011, 04:15 PM) *
Esti cam confuz. Zborurile suborbitale ajung in spatiu. Iar de acolo nu cad la picioarele tragatorului, ca sagetile lui Praslea cel Voinic.


A sub-orbital space flight is a spaceflight in which the spacecraft reaches space, but its trajectory intersects the atmosphere or surface of the gravitating body from which it was launched, so that it does not complete one orbital revolution.


Nu mi-ai zis de maimutele minune. Mancau titaniu?

intelegi tu prost, racheta suborbitala poate atinge spatiul ( limita de 100 de km). range'ul e de obicei de 100 200 km deci cade tot in giudetul roswell in functie de cum este setata. ti-am pus si linkul si tot nu l-ai priceput , acolo e desenata raza de actiune a rachetelor de lansare.

uite il mai pun odata, cu rosu este perimetrul zonei de lansare a rachetei balistice/suborbitale
http://www.astronautix.com/sites/whisands.htm

cum sa iti explic eu pe intelesul tau, o racheta in zbor suborbital in functie de viteza se lanseaza mai spre verticala spre deosebire de rachetele spatiale care urmeaza la scurt timp de la lansare o traiectorie inclinata coplanara cu planul orbitei care se doreste atins. pentru suborbital nu te intereseaza forta centriuga care asigura orbita ci sa atingi inaltimea maxima inainte sa ti se termine combustibilul. nimeni nu e nebun sa o lanseze la misto si sa cada peste vreun oras.

maimutele mancau banane mwah1.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 11 Apr 2011, 05:00 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 05:02 PM
Mesaj #26


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 05:57 PM) *
intelegi tu prost, racheta suborbitala poate atinge spatiu ( limita de 100 de km). range'ul e de obicei de 100 200 km deci cade tot in giudetul roswell


Range-ul, din cate stiam eu, se refera la distanta parcursa pe verticala. jamie.gif Iar primele rachete balistice au fost cele nemtesti, V2, care au bombardat Londra la greu in primul razboi mondial. Au ajuns la americani mai tarziu, prin '48.


Bune bananele alea. Erau din titaniu? rolleyes.gif

Am auzit ca maimutele tale au calatorit cate 1 (una), nu cate 3, si au fost recuperate. Deci, de ce minti boborul cu internetul?

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 11 Apr 2011, 05:16 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2011, 05:08 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 11 Apr 2011, 05:02 PM) *
Range-ul, din cate stiam eu, se refera la distanta parcursa pe verticala. jamie.gif
Bune bananele alea. Erau din titaniu? rolleyes.gif

range este distanta de la locul de lansare pana la impact.

"It is surrounded with large safety area named rocket range or missile range. The range includes the area over which launched rockets are expected to fly, and within which some components of the rockets may land"

titaniu era furat de niste extraterestri mici , negriciosi si care purtau casti cu boruri largi


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Apr 2011, 05:19 PM
Mesaj #28


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 11 Apr 2011, 06:08 PM) *
"It is surrounded with large safety area named rocket range or missile range. The range includes the area over which launched rockets are expected to fly, and within which some components of the rockets may land"


In articolul respectiv, dar cand vorbim despre zbor suborbital, "range" se refera la distanta maxima parcursa pe verticala. jamie.gif



--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 11 Apr 2011, 09:42 PM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Turbo Trabant şi Cucu Mucu, mai încet cu referirile la persoană, vă rog! jamie.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Apr 2011, 11:18 PM
Mesaj #30


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Erwin @ 11 Apr 2011, 09:42 PM) *
Turbo Trabant şi Cucu Mucu, mai încet cu referirile la persoană, vă rog! jamie.gif

Nu te enerva Erwin, asta-i limbajul extraterestrian laugh.gif
Pun pariu ca Mr. Spock n-ar sti de Fonfaita rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 11 Apr 2011, 11:20 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 Apr 2011, 09:47 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 11 Apr 2011, 05:19 PM) *
In articolul respectiv, dar cand vorbim despre zbor suborbital, "range" se refera la distanta maxima parcursa pe verticala. jamie.gif

nu, distanta maxima parcursa pe verticala este altitudinea.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 12 Apr 2011, 09:58 AM
Mesaj #32


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(turbo trabant @ 12 Apr 2011, 10:47 AM) *
nu, distanta maxima parcursa pe verticala este altitudinea.


Dap, ai dreptate in legatura cu "range". My bad!

QUOTE
Editat Mod.E.


Si uite-asa s-a ciopartit frumusete de conversatie! rofl.gif

Bage, promit ca nu mai fac pana data viitoare! rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 12 Apr 2011, 10:06 AM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Apr 2011, 11:18 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu cred ca in toata chestia asta cu extraterestri Basescu e de vina. cool.gif



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 12 Apr 2011, 03:39 PM
Mesaj #34


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Măria ta, în ograda mea nu puteţi să vă spurcaţi unii pe alţii! Da de glume nu mă supăr! biggrin.gif

Cel mai puternic argument împotriva conspiraţiei este tocmai conspiraţia în sine, căci scopul ei era finanţarea fără limită a DoD, americanii aveau în timpul războiului rece, ba chiar şi multă vreme după căderea URSS, o teamă cruntă de un atac al ruşilor pe teritoriul USA. Chestia cu extratereştrii şi farfuriile lor zburătoare dădea apă la moară celor ce întreţineau fobia iar banii curgeau lejer în bugetele alocate proiectelor ultrasecrete. De ce credeţi că la ora actuală viitoarele misiuni umane NASA sunt în pericol de a fi sistate complet? Pentru că americanii deţin de 50 de ani "farfurii zburătoare" şi au descoperit tehnologia extraterestră? NU, pentru că războiul s-a sfârşit, ruşii nu mai sunt un pericol şi finanţarea e din ce în ce mai redusă...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 12 Apr 2011, 03:47 PM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(Erwin @ 12 Apr 2011, 04:39 PM) *
Pentru că americanii deţin de 50 de ani "farfurii zburătoare" şi au descoperit tehnologia extraterestră? NU, pentru că războiul s-a sfârşit, ruşii nu mai sunt un pericol şi finanţarea e din ce în ce mai redusă...


Da' asta nu-i o problemă, următoarea farfurie căzută la datorie va conţine una bucată extraterestru cu turban. rolleyes.gif Se sensibilizează instant publicul ... rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 04:14 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman