HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

19 Pagini V  « < 17 18 19  
Reply to this topicStart new topic
> Stiinta Si Mistica, puncte comune, diferente, cum poti fi reconciliate....
The Dude
mesaj 17 Jun 2014, 08:19 AM
Mesaj #631


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Timeo hominem unius libri (teme-te de omul unei singure carti)

...cica i-ar apartine lui Tommaso d'Aquino, dar iarasi nu-i decat un detaliu neinsemnat. Adevarul care sta in acest aforism e important, si el zice ca cel pentru care lucrurile sunt atat "de clare si de limpezi" are o problema...cel putin una..


...caci daca putem fii siguri de ceva pe planeta asta, in galaxia asta...in universul asta, atunci acea certitudine incape in sentita care afirma exact contrariul si anume: ca nimic nu e niciodata nici clar, nici limpede... thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 10 Jul 2014, 09:56 AM
Mesaj #632


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Potrivit unui post local de televiziune, bolovanul ar fi provenit de la o explozie pe care muncitorii in constructii o provocasera pe un teren apropiat bisericii. Pastorul bisericii, Rick LeClair, a declarat urmatoarele: “Eram in apropiere si am vazut bolovanul rostogolindu-se. Am vazut ca se indrepta spre biserica si m-am gandit ca o s-o distruga. Bolovanul era imens si cred ca avea vreo 20 de tone. Gandul mi s-a indreptat catre Dumnezeu si am zis sa faca dupa voia Lui… Bolovanul s-a oprit la vreo 12 cm de zidul bisericii”. Pastorul crede ca ceea ce s-a intamplat este o interventie divina, dar sustine ca Dumnezeu a vrut sa-l avertizeze in acest mod despre ceva care nu-i este pe plac.








...minunile exista, pentru ca ele fac parte din proiectul divin...




it only happens.......every day thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Jul 2014, 09:56 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

19 Pagini V  « < 17 18 19
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 17 April 2024 - 12:09 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman