HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Radu Mazare, Un visator la malul marii.
Erwin
mesaj 17 Jan 2012, 11:47 PM
Mesaj #36


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Cazinoul a fost concesionat unei firme israeliene care n-a respectat contractul şi n-a virat statului niciun ban din redevenţe, n-a reparat nimic, pur şi simplu şi-au bătut joc şi au dispărut. Cāţiva ani situaţia a fost incertă, timp īn care s-a degradat şi mai tare. E o clădire istorică, emblematică, merită redată publicului şi Constanţei, lucru pe care pe mazăre nu l-a interesat. Voia doar să-l vāndă pe mai nimic, probabil cu un comision gras īn buzunarul lui. Se poate vizita cu cască de protecţie, gratuit. Mai sunt ceva urme ale splendorii de altădată...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2012, 04:16 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Onorabilul primar al orasului Consanta a venit la mitingul USL costumat ca la carnaval, costum particuler de revulutionar volintir, sloganul domniei sale face trimitere la un handicap al presedintelui Basescu. Ce poti sa zici mai mult decat sa pui o intrebare retorica "de ce trag clopotele Mitica?" Ii doresc domnului primar spor la revolutie, dar atat el cat si ceilalti trebuie sa tina cont ca daca vor ajunce la putere trebuie sa-si tina promisiunile, dar avand in vedere ca aceste promisiuni au fost facute in timpul unui "carnaval", in care Radu Mazare este expert, ma indoiesc ca-si vor mai aminti de aceste promisiuni.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 19 Jan 2012, 04:29 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



E nebun rau baiatul asta, dar se pare ca-l tot voteaza lumea acolo la el, poate dincolo de nebunia lui, caracteristica unui "Flăcău tomnatic" ca el, se regaseste si ceva concret facut pentru cei care l-au votat, dincolo de averea care si-a pus-o deoparte, ca deh, ce-i al lui e pus deoparte wink.gif.
Mi-a placut faza cu corturile cu ceai cald din C-ta pentru manifestanti si cum a facut-o de rahat pe Nutzi ca i-a trimis imediat 4 inspectori sa-l intrebe de autorizatie, lol, pe el, primarul orasului!


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Jan 2012, 04:29 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2012, 04:56 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu cred ca este nebun, stie exact ce face si ce are de facut. Cat despre ceai cald ar fi pacat daca inspectorii au actionat la interventia lui "Nutzi" si nu in concordanta cu ceea ce prevede legea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 19 Jan 2012, 05:48 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 19 Jan 2012, 04:56 PM) *
Nu cred ca este nebun, stie exact ce face si ce are de facut. Cat despre ceai cald ar fi pacat daca inspectorii au actionat la interventia lui "Nutzi" si nu in concordanta cu ceea ce prevede legea.

si cam ce prevede legea impotriva unei decizii a primariei de a oferi direct asistenta cetatenilor orasului ei? cum ar fi corturi pentru prevenirea efectelor caniculei vara sau corturi care ofera ceai cald iarna pe inghet.
P.S. Faza tare e ca aia s-au prezentat la control FIX in ziua respectiva cand Mazere a luat decizia, deci super operativi baietii wink.gif, cateva ore trecusera atat.

Acest topic a fost editat de goguta: 19 Jan 2012, 05:50 PM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2012, 06:00 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 19 Jan 2012, 05:48 PM) *
si cam ce prevede legea impotriva unei decizii a primariei de a oferi direct asistenta cetatenilor orasului ei?....

sa se respecte legile sanitar veterinare, repet daca s-a facut doar in baza legii si nu la interventia unui stab din PDL, au facut foarte bine.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 19 Jan 2012, 10:36 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 19 Jan 2012, 06:00 PM) *
repet daca s-a facut doar in baza legii si nu la interventia unui stab din PDL, au facut foarte bine.

Si daca e asa a fost in litera legi nu si in spiritul ei.
Un primar a vrut sa fie alaturi de cetatenii sai, cu un ceai cald in conditii de inghet, control de la SANEPID? is this for real?

Ca fapt divers ai vazut/auzit de o astfel de rapiditate in control la organele statului FARA interventia unui stab?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2012, 10:42 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Tocmai ca nu ar trebui sa se mai faca nicio interventie, nu ar trebui sa ne mai punem problema de ce se respecta legea, cand se respecta legea, nu realizezi ca this is not real? Legea trebuie respectata daca nu o respectam ajungem sa-i plangem pe cei care copiaza la bac, pe cei care fura etc. In tara asta asistam la anormalitate considerand-o normalitate, in halul asta am ajuns, nu mai avem incredere in nimeni si nimic.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 20 Jan 2012, 12:53 AM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Marduk, prietene, tu eşti prea bun şi gāndeşti cum ar trebui să fie, din păcate realitatea e mult mai naşpa şi mult mai... colorată. E chiar spectaculos de colorată! Mazăre o dovedeşte din plin.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Apr 2012, 05:29 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Radu Mazare sarbatoreste Pastile in Madagascar, o stire care daca nu ar fi continut numele celebrului primar de la malul marii in continutul ei nu mi-ar fi atras atentia. Intrebat fiind daca nu-i este frica de tsunami-ul anuntat in urama cutremurelor din Indonezia, domnul primar Radu Mazare a declarat cu emfaza:"am scapat eu de Basescu si nu scap de un tsunami" Pana aici nimic interesant un om, un roman, un politician bogat, stapan pe el, pe situatia in care se gaseste, ii da cu tifla presedintelui Traian Basescu. Omul e un personaj, pozeaza in diverse uniforme de diverse culori si orientari politice nu poate sa poarte un costum anost cu cravata, Radu Mazare vrea sa iasa in evidenta, vrea sa fie o personalitate, ca un fel de urs dresat la care lumea se uita cu admiratie uitand de cel care a facut dresajul respectiv, radu Mazare este un urs caruia nu-i este frica de tsunami, nu-i este frica de Traian Basescu, de Blejnar, de MRU, de justitie, de nimic, este un om care nu se teme de nimic. Nu stiu de ce am impresia ca acest principe de Dobrogea este foarte bogat, eu cred ca aroganta sa vine de la bani, de la starea sa materiala. Ma astept ca atunci cand averea sa va fi facuta publica sa apara ca un soc in presa, in justitie etc. Radu Mazare are ceva din comportamentul lui Al Capone desi vrea sa fie asemuit cu Che Guevara. Radu Mazare pastaoreste un oras, eu as zice ca el este chiar baronul judetului in cauza, o poarta a Romaniei catre lume, pe unde ies sau intra valori necunoscute cantitativ sau calitativ. O poarta transpartinica, nu conteaza cine este sef, conteaza sa produca, fara taxe, fara interferente, fara jurnalisti etc. In Madagascar pe domnul Radu Mazare il asteapta mama sa, probabil ca i-a facut cozonaci, oua rosii si stufat de miel, domnul primar e fericit, sta la soare in Madagascar ca la vila sa din Constanta, poate ca si-a adus si-un preot care sa-ti tina o slujba ca la malul marii malgase, sa se simta roman in Madagascar. Ma intreb, oare Madagascarul o avea un acord pe justitie cu Romania? In rest ii doresc domnului primar sarbatori fericite si sa se gandeasca acolo unde este la concetatenii sai care l-au ales sa le fie primar la bine si la rau nu revolutionar, parapantist, dansator, dandy de Constanta sau dansator de samba. Distractie placuta domnule primar, dormiti linistit, constantenii lucreaza pentru dumneavoastra.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2012, 05:46 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Imagini inedite cu Mazare in madagascar.

http://www.sodahead.com/entertainment/whos...295185/?slide=3


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Apr 2012, 05:34 PM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un exemplu de revolutionar PSD-ist, USL-ist.
"Īntr-o discuţie purtată miercuri cu agenţii economici din Mamaia, Chirondojan s-a plāns primarului că este vizitat prea des de echipele de inspector care verifică legalitatea afacerii sale. Mazăre i-a dat acestuia soluţia de apărare: „Cu paru’, nea Ţuţule!“.(Adevarul) Sa mai zica cei care sar in apararea "revolutionarilor" din USL ca nu exista imbold revolutionar in aceasta uniune. Sloganul liderilor USL pare a fi: "Pe iei, pe mama lor"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 13 Apr 2012, 08:35 AM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 12 Apr 2012, 06:34 PM) *
Un exemplu de revolutionar PSD-ist, USL-ist.
"Īntr-o discuţie purtată miercuri cu agenţii economici din Mamaia, Chirondojan s-a plāns primarului că este vizitat prea des de echipele de inspector care verifică legalitatea afacerii sale. Mazăre i-a dat acestuia soluţia de apărare: „Cu paru’, nea Ţuţule!“.(Adevarul) Sa mai zica cei care sar in apararea "revolutionarilor" din USL ca nu exista imbold revolutionar in aceasta uniune. Sloganul liderilor USL pare a fi: "Pe iei, pe mama lor"

Imbold revolutionar exista in toti si-n toate, mai putin in cei morti ... fizic sau intelectual.
In schimb vorbitul la figurat necesita un minim nivel de inteligenta si de bun simt ...


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Apr 2012, 11:33 AM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 13 Apr 2012, 08:35 AM) *
Imbold revolutionar exista in toti si-n toate

Asa zicea si baetii de la partidul unic acum vreo 20 de ani.

Cata profunzime pe un topic despre un om atat de curat la suflet.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2012, 02:00 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 13 Apr 2012, 09:35 AM) *
Imbold revolutionar exista in toti si-n toate ...

Moncher e vorba de altfel de revolutii si revolutionari. Dar vaz ca esti fan Radu Mazare si in general PSD-USL, dar poate ma insel, orice caz e bine sa ai un crez politic, sa combati, sa lupti pentru ideile revolutionarului Radu Mazare, nu conteaza culoare beretei, important este sa sti s-o porti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 May 2012, 02:02 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Emirul Constantei, prealuminatul, preafericitul Radu Mazare a cerut judecatorilor, prin avocatii sai sa fie audiat mai repede pentru ca la ora 18 trebuie sa fie la Constanta !!??? Omul e pe cai mari, conform sondajelor va fi ales cu 70-75% din voturile supusilor sai.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 May 2012, 02:07 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 23 May 2012, 03:02 PM) *
Emirul Constantei, prealuminatul, preafericitul Radu Mazare a cerut judecatorilor, prin avocatii sai sa fie audiat mai repede pentru ca la ora 18 trebuie sa fie la Constanta !!??? Omul e pe cai mari, conform sondajelor va fi ales cu 70-75% din voturile supusilor sai.

SI e rau ca se roaga sa fie audiat? ohyeah.gif


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 May 2012, 02:21 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu, e rau ca vrea sa impuna judecatorilor cum sa-l audieze. Eu cred ca la tribunal in fata judecatorilor cand esti acuzat trebuie sa ai oarece decenta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 May 2012, 02:32 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 23 May 2012, 03:21 PM) *
Nu, e rau ca vrea sa impuna judecatorilor cum sa-l audieze. Eu cred ca la tribunal in fata judecatorilor cand esti acuzat trebuie sa ai oarece decenta.


Esti pe alaturi ! El nu a cerut cum sa-l audieze ci a solicitat o devansare a orei de audiere prin avocat.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 May 2012, 02:44 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O fi pe alaturi, dar ma intreb daca orice gainar din tara asta isi poate permite chestia asta, asa ca un afront adus judecatorului sa priceapa si el cu cine are de a face.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 May 2012, 02:50 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 23 May 2012, 03:44 PM) *
O fi pe alaturi, dar ma intreb daca orice gainar din tara asta isi poate permite chestia asta, asa ca un afront adus judecatorului sa priceapa si el cu cine are de a face.

Orice afront adus instantei se sanctioneaza conform legii, pe loc de catre judecatorul respectiv.
Ce spui tu nu are sens ...

Acest topic a fost editat de goguta: 23 May 2012, 02:51 PM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 May 2012, 03:00 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"asa ca un afront"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Jun 2012, 08:58 AM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Emirul Radu Mazare a castigat din nou alegerile din Constanta, felicitari. Trec rar prin Constanta, asa ca pot sa afirm ca nu vad nicio imbunatatire a starii generale a acestui oras. poate daca as locui acolo as vedea ceea ce nu pot sa vad doar in trecere. De cate ori ajung in Constanta ma intreb de ce l-or iubii constantenii atat de mult pe primarul lor, pentru ca este original, luptator, revolutionar, dandy, bogat etc.? Cum gaseste domnul Radu Mazare puterea asta de convingere? cu atatea dosare penale, cu plimbarile sale prin Brazilia, Madagascar, afisarea cu fetele sale de unde atata energie? Trebuie sa recunosc ca sunt un pic invidios pe acest june batran, prea i-au iesit bine toate cate le-a facut, dar ce-a facut el ca primar? Daca este cineva din Constanta sa ne spuna ce-a facut primarul Radu Mazare pentru Constanta, ceva vizibil, turistic, in afara transportului urban, altceva care sa merite.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Jul 2012, 06:04 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am crezut ca doar eu il vad "emir" pe domnul primar Radu Mazare, dar se pare ca el insusi se crede nu emir ci sultan. Daca e sa ne gandim ca primarele face tot acest show de dragul publicitatii litoralului romanesc, este ok, ca primar are datoria sa faca orice sa aduca bunastarea cetatenilor pe care ii pastoreste. Nedumerirea mea apare atunci cand ma gandesc la guevaristul Radu Mazare, la revolutia visata de acesta pentru inlaturarea lui Traian Basescu. Se stie ca Che era un tip serios, care nu se preta la bufonerii de genul celor puse in scena de Radu Mazare, de unde trag concluzia ca omul chiar se simte bine in haine de sultan, inconjurat de cadane si de "pulimea" care-i cade la picioare pentru 3 pui, o punga de malai, o stcla de ulei etc. Eu cred ca sub aceasta scena se ascunde altceva, EVAZIUNEA FISCALA ESTIVALA agreata si promovata tacit atat de primar cat si de cetatenii acestui oras si judet. Somn usor Romania, Radu Mazare & Co vegheaza la somnul tau linistit, la restauratia aflata in plina desfasurare, le revolutia ce va sa-i faca pe fostii "gangsterii rosii" in cetateni respectabili, oprimati si condamnati pe nedrept de regimul dictatorial a lui Traian Basescu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Aug 2012, 07:24 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pare ca a meritat sa deschid acest topic Radu Mazare s-a metamorfozat din primarul Mazare in sindromul Mazare.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2013, 01:39 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Iata ca am ocazia sa-l felicit pe Radu Mazare, bufon, mascarici, seic, dar cate odata Radu Mazare dovedeste ca are stofa de manager. Propunerile sale referitoare la activitatea animatoarelor, a fetelor de pe litoralul romanesc sunt binevenite si in contradictie cu BOR si cei care se opun ca prostitutia sau astfel de activitati sa fie legalizate. Sunt atatea fete frumoase in Romania care sunt exploatate de retelele de prostitutie ilegale, romanesti, tiganesti, albaneze, rusesti, sarbesti etc., de ce sa nu le gasim un loc de munca pe litoralul romanesc. Eu il sustin in demersul sau si consider ca aceste fete nefericite pot avea o soarta mai buna, aici in tara, decat in occident.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2013, 01:44 PM
Mesaj #62


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Consiliul Local Municipal (CLM) Constanţa a aprobat marţi un proiect de hotărāre iniţiat de primarul Radu Mazăre prin care cluburile din staţiunea Mamaia sunt obligate să aibă cāte un car alegoric cu minimum şase animatoare, nerespectarea de către aceste firme a deciziei luate ducānd pānă la anularea autorizaţiei de funcţionare.


In mod normal, hotararea Consiliului Local ar trebui atacata de prefectura

Este o tampenie cat casa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 27 Mar 2013, 01:53 PM
Mesaj #63


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Sa schimbe cineva titlul topicului din: un visator la malul marii in un saltimbanc la malul marii!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2013, 02:07 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 27 Mar 2013, 01:44 PM) *
... Este o tampenie cat casa

Eu nu consider ca este o tampenie. Continuand sa refuzam realitatea, nu face decat sa dovedim cat de ipocriti suntem, daca nu acceptam ca fetele se prostitueaza, de ce sa nu legalizam aceasta ocupatie, de animatoare? Mie mi se pare ca Radu Mazare vrea sa "ascunda" aceasta activitatea prin obligarea cluburilor de a avea animatoare, sper spre binele fetelor. Si in occident exista astfel de fete, nu intodeauna se prostitueaza, stau la masa la taclale, consuma sampanie etc. deci aduc profit.

QUOTE(Michelle @ 27 Mar 2013, 01:53 PM) *
Sa schimbe cineva titlul topicului din: un visator la malul marii in un saltimbanc la malul marii!

De ce sa-l schimbe, un saltimbanc un clovn, este un visator, un vanzator de ireal. Nu?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 27 Mar 2013, 02:13 PM
Mesaj #65


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Marduk, mai ai putin si-l faci si magician... si asta i s-ar potrivi la modul cum face sa dispara banii, terenurile etc ohyeah.gif

Saltimbanc i se potriveste mai bine dupa cum ii plac costumele colorate, machiajele stridente si butaforia...visator era si Eminescu, dar nu asa!

Acest topic a fost editat de Michelle: 27 Mar 2013, 02:14 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2013, 02:21 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Lasand la o parte faptele sale, acuzatiile, procesele, continui sa cred ca activitatea asta de clovn, saltimbanc etc. costumatiile pe care le poarta, in general atitudinea, cu care nu sunt de acord, actiunile sale pot sa faca bine turismului. E un fel de promovare, reclama in tot ce face Radu Mazare, cel putin asa vad eu, nu stiu daca este real sau nu, dar cred ca nu-i asa de usor sa faci pe mascariciul in fata unei lumi intregi. Cat despre fete, poate le mai salveaza pe unele, integrandu-le oficial in activitatea de animatoare.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 27 Mar 2013, 02:35 PM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nu asa se promoveaza turismul, Marduk!
eu am prins o sambata seara in Mamaia, in plin avant de circoteca si te asigur ca nu mai m-as duce acolo nici legata!
De niste trenuri care ajung cum trebuie si cand trebuie , la preturi reduse, de vacanta, crezi ca n-o fi auzit Mazare? Sau de chartere cu oferte bune la cazare; cu distractie pentru toate gusturile nu numai pentru clubberi ??


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2013, 02:51 PM
Mesaj #68


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 27 Mar 2013, 02:07 PM) *
Eu nu consider ca este o tampenie. Continuand sa refuzam realitatea, nu face decat sa dovedim cat de ipocriti suntem, daca nu acceptam ca fetele se prostitueaza

Daca asta e ideea, atunci Mazare tot ipocrit este, pentru ca nu despre prostitutie vorbeste, ci despre defilarea unor care alegorice pe modelul carnavaului de la Rio. smile.gif

Eu nu am inteles din ce am citit ca despre prostitutie ar fi vorba...

E o tampenie sa obligi toate cluburile sa investeasca in astfel de care alegorice. Nu are niciun sens, doar sa ii satisfaca o ambitie idiotului


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2013, 02:59 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu ma refeream la animatoare, acum si carele ar fi de dorit dar in cadrul unui festival anual, sau ceva de genul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2013, 03:02 PM
Mesaj #70


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Animatoare pe care laugh.gif

Mai citeste odata stirea pe care ai linkuit-o


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 08:51 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman