HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Radu Mazare, Un visator la malul marii.
Marduk
mesaj 6 Sep 2010, 04:30 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Radu Mazare
Cine este acest personaj si ce se viseaza el in mintea lui de adolescent pubertin? L-am urmarit pe acest Becali al PSD, un alt parvenit al democratiei originale care cand s-a vazut in varful gramezii a inceput sa zgurme ca o gaina balegarul fetid, poate, poate, va mai gasi ceva de ciugulit. Exista indivizi care nu pot sa traiasca in cadrul familial, discret, acel low profile al decentei anglo-saxone, ei sunt painea alba a presei si televiziunilor care fac audienta pe seama comportamentului acestor mascarici care-si inchipuie ca ei reprezinta totul si ca ideile lor sau a celor pe care ei ii admira reprezinta solutia pentru rezolvarea tuturor problemelor din aceasta societate or din aceasta lume. Culmea este ca acest gen de indivizi devin modele pentru cei slabi in neuroni, care vad in atitudinea idolilor lor calea spre mantuire, apogeul dezvoltarii culturale si spirituale a intregii omeniri. Daca te uiti insa bine la acest Radu Mazare vei observa ca nu este decat un oportunist dar nu unul oarecare ci unul care stie, cunoaste natura umana si care cauta sa profite de asta pana in cel din urama moment al vietii sale. Radu Mazare traieste pentru teatru, el si-a atribuit un rol pe care incearca sa-l joace, dar in loc sa fie tragic, grav, sa transmita un mesaj revolutionar, in interpretarea sa totul genereaza o tragi comedie ieftina menita sa genereze fie scarba fie adulatie, cale de mijloc nu exista. Domnul in cauza este mare admirator a lui Che, Castro si probabil va deveni si fan a lui Chavez, in orice caz pare a fi un impatimit al zonei caraibiene sau sud americane, havane, rom, fete frumoase, plaje insorite toate astea fac parte din visele sale neanplinite de la malul Marii Negre sau poate acest don juan de dambovita nu poate trai un an intreg doar cu un sezon de 3 luni pe litoralul pe care viata sa tumultoasa de “revolutionar” i l-a harazit. Tartor peste un oras de romani care se viseaza cine stie pe unde, privind la valurile marii, Radu Mazare se da in samba ori de cate ori are prilejul, un clovn care se asteapta asemenea lui Berlusconii sau Becali ca lumea sa-i cada la picioare, sa-l aduleze pentru gafele si idioteniile sale doar de dragul unui spectacol ieftin numit simplu, circ. Poate ca domnul Mazare are un contract de publicitate pentru promovarea zonei caraibeene, or a havanelor sau cine stie a comunismului castrist, orice este plauzibil daca nu posibil, totusi nu pot sa nu ma intreb ce naiba are fantele asta de dambovita cu Marea Neagra, Constanta, litoralul si traiul in Brazilia, care este legatura. Poate ca vrea sa invete ceva ce l-ar putea ajuta in revigorarea turismului romanesc, poate ca vrea sa aduca carnavalul de la Rio pe meleagurile Pontului Euxin, or poate vrea independenta Dobrogei, ceva ceva vrea acest dandy mioritic, dar ce? Eu sincer cred ca este doar un om bolnav, un om care incearca sa schimbe totul in jurul sau doar, doar o ramane cu ceea ce a agonisit, un om stresat ca lumea s-ar putea sa se schimbe din nou iar visul pe care-l traieste sa se destrame in zorii unei lumi reale si corecte de care visatorul Radu Mazare se teme cumplit, iar ca el sunt multi in aceasta tara.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Sep 2010, 04:33 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Io zic sa-i propunem administratorului sa-ti dea un loc special de topicuri ca si lui Bufnila ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Sep 2010, 04:47 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Io zic sa te gandesti cat de multi sunt cei ca Radu Mazare, poate asa vei gasi un raspuns la ceea ce se intampla in Romania.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Sep 2010, 04:47 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 8 Sep 2010, 09:05 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Revolutionarul Radu Mazare vrea sa faca revolutie, propria sa revolutie si indeamna poporul sa iasa in strada pentru ai alunga pe cei alesi. S-ar putea sa-l coste libertatea aceasta initiativa, instigarea se pedepseste. Ma gandesc cum ar suna denumirea acestor revolutionari care il vor urma pe vestitul dandy de Constanta, mazaristi? Vom apuca sa citim in presa de diminieata "mazaristii in frunte cu conducatorul iubit Radu Mazare au ocupat Cotroceniul" roflmao.gif Se vede treaba ca prin America de Sud iti strecoara in rom si esenta de revolutionar, care se pare ca i sa urcat la cap stimabilului, uitand de unde a plecat si cum a ajuns principe de Constanta. Dar daca e de-o revolutie, revolutie sa fie, dar sa stim si noi ce si cum.

Acest topic a fost editat de Marduk: 8 Sep 2010, 09:09 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Oct 2010, 02:39 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ciudat pentru acest topic este ca nimeni nu se inghesuie sa posteze, fata de alte topicuri Elena Udrea, Guvernul Basescu, etc. oare acest domn Radu Mazare nu merita atentia noastra a mass mediei. Chiar sa nu fie un subiect interesant acest revolutionar demodat, fan Che, care crede ca poate schimba ceva in Romaniei printr-o revolutie?

Acest topic a fost editat de Marduk: 15 Oct 2010, 07:28 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Oct 2010, 03:28 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ce faci ? Te milogesti pentru participare la topicele tale ? Pai daca deschizi asa... in devalmasie pentru fiecare unde sa se imparta omu" ? Desigur ca prioritatea o are madama de Pleskoi !
Daca io as deschide topicuri seprate pentru Hoara, Gelu Visan, Sulfina Barbu, Roberta Alma, sclifosita de Turcanu , etc unde am ajunge ?
Despre fiecare putem vorbi la topicul partidului sau.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Oct 2010, 07:36 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 15 Oct 2010, 04:28 PM) *
Ce faci ? Te milogesti pentru participare la topicele tale ? .......

Nu ma milogesc dar cred ca omul asta merita mai multa atentie mai ales acum cand gunoiul sau noroiul acumulat in subsolul municipiului si judetul patronat de domnia sa si prietenii sai, este pe cale sa iasa la suprafata. mafia turco-macedo-tiganeasca a tinut litoralul romanesc sub control absolut si toti se intrebau de ce nu merge turismul, de ce nu ne viziteza mai multi turisti? Pai daca trebuie sa dai taxe de protectie pentru orice gogoserie cum sa scazi preturile ca la bulgari ce mai castigi ce mai dai la stat ce mai vin baietii si-ti cer ca taxe de protectie.......................................asta este turismul romanesc original. sefu Gheara s-a refugiat in Spania, aici nu era bine pentru el, trebuia sa se extinda, doar ciobanii merg pe urma turmelor, nu?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Nov 2010, 04:31 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Radu Mazăre a scapat de orice acuzaţie după ce a purtat haine cu însemne naziste

Era de asteptat. Un nou mall va apare in Constanta printre actionarii majoritari fiind si un israelian tongue.gif In rest shalom !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Nov 2010, 05:08 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"MCA România îşi exprimă profunda îngrijorare şi groază privind această recentă decizie a autorităţilor române. Decizia reprezintă un mare pas înapoi de la progresul înregistrat de România când şi-a asumat responsabilitatea uciderii evreilor, pe timpul regimului Antonescu, şi când s-a adoptat Legea 107/2006, privind interzicerea afişării simbolurilor naziste în public."

Nu stiu daca un israelian v-a deschide un mall in Constanta, cert este ca din acest gen de decizii judecatoresti avem de suferit toti romanii. Macar sa-i fi dat o amenda ceva care sa arate ca ne manifestam impotriva unor astfel de manifestari cel putin la nivel judecatoresc, politic, chiar daca la nivel national suntem antisemiti. Oricum marele om politic, beiul republicii Constanta, cu bariere la intrarea in judet, mai are destule dosare care le taraie prin instante asemeni multor PSD-isiti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 25 Nov 2010, 07:40 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 15 Oct 2010, 03:28 PM) *
Ce faci ? Te milogesti pentru participare la topicele tale ? Pai daca deschizi asa... in devalmasie pentru fiecare unde sa se imparta omu" ? Desigur ca prioritatea o are madama de Pleskoi !
Daca io as deschide topicuri seprate pentru Hoara, Gelu Visan, Sulfina Barbu, Roberta Alma, sclifosita de Turcanu , etc unde am ajunge ?
Despre fiecare putem vorbi la topicul partidului sau.


editat pentru atac la persoana

toate mesajele in care iti vei mai numi colegii de forum "sobolani" vor fi editate, iar in caz de recidiva va fi anuntat moderatorul global pentru a dispune suspendarea contului tau


A discuta despre cum se imbraca Mazare,Ontanu,Negoita,Solomon etc este subiect de tabloide,nu de actualitatea crunta,amenintarea cu intrarea tarii in incapacitate de plata,fiind iminenta.Iata de ce pupincuristii prezidentiali vin cu diversiuni,gen Mazare(in treacat spus,ales de 4 ori de catre constanteni cu peste 50% din voturi),comparandu-l cu Becali,desi ,dupa parerea mea ,el este fratele geaman la minte si comportament ,cu mult iubitul conducator portocaliu.
Le recomand talibanilor portocalii sa faca un topic cu primarul din Cocotatii din Deal,pe care sa-l acuze ca a taiat salariile oamenilor!
gigip

Acest topic a fost editat de abis: 25 Nov 2010, 11:20 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Nov 2010, 11:04 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(gigip @ 25 Nov 2010, 09:40 AM) *
,dupa parerea mea ,el este fratele geaman la minte si comportament ,cu mult iubitul conducator portocaliu


Aferim ! biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Jan 2011, 05:25 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Domnul Radu Mazare s-a intors la primarie dupa o vacanta binemeritata de o luna in Caraibe. Nu stiu de ce am sentimentul ca atunci cand domnul primar isi va fi incheiat activitatea o sa fim socati de matrabazlikurile pe care le-a facut in aceasta perioada, s-ar putea sa ma insel, sa fie vorba doar de o perceptie eronata, sa asteptam sa vedem cum se va incheia afacerea Mazare pentru Constanta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jan 2011, 06:50 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Azi l-am vazut la tembelizor pe domnul, tovarasul, camaradul Radu Mazare, nici nu stiu cum sa-l mai numesc pe acest dandy de Mamaia, angafaua a aparut cu o bereta rosie in stilu-i caracteristic revolutionar, amenintand in stanga si-n dreapta, simte oare domnul Mazare cum se strange navodul in jurul tovarasiei sale? Am mai spus, am mari semne de intrebare despre acest personaj, poate ma insel, dar cred ca atunci cand va crapa buboiul din judetul domniei sale, multi vor ramane muti de uimire.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 28 Jan 2011, 10:09 PM
Mesaj #14


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



l-am vazut si eu pe Mazare. Culmea e ca avea dreptate in chestiunea retrocedarilor pe baza de cesiune. Sunt perfect legale. Daca doar atat are DNA-ul impotriva lui, inseamna ca sunt niste mucosi.


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ˇEn
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jan 2011, 10:18 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(kumarbi @ 28 Jan 2011, 10:09 PM) *
....retrocedarilor pe baza de cesiune. Sunt perfect legale................

poate ne spui ceva despre aceste cesiuni, dupa mine care nu ma pricep, cesiune inseamna ceva pe care il cedez cuiva. mie mi se pare o chichita legislativa.

RETROCEDÁ, retrocedez, vb. I. Tranz. A da cuiva înapoi un drept, un bun, un teritoriu etc. pe care acesta îl cedase mai înainte; a face o retrocesiune. – Din fr. rétrocéder.

CESIÚNE ~i f. jur. 1) Transmitere de către o persoană altei persoane un drept de creanță în baza unui contract. 2) Drept sau bun material cesionat. ~ea bunurilor. [Sil. -si-u-] /<fr. cession, lat. cessio, ~onis


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 29 Jan 2011, 12:08 AM
Mesaj #16


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



cesiunea e prevazuta de codul civil de la art. 1391 incolo.
cesiunea de creanta este o conventie încheiata între cedent (cel care transmite creanta) si cesionar (cel care dobândeste creanta) prin care primul substituie în locul sau pe al doilea, acesta devenind noul creditor al debitorului (numit debitor cedat).
in cazul asta, debitorul cedat e chiar statul roman.

creanta care se cedeaza ia nastere la momentul de punerii cererii de catre fostul proprietar sau decatre mostenitorii acestuia. pana la momentul emiterii dispozitiei sau a validarii cererii, e un drept eventual, nenascut inca. de la emiterea dispozitiei sau validarea cererii si pana la punerea efectiva in posesie sau plata despagubirilor, e un drept efectiv de creanta.

asadar cesiunea poate interveni in 2 momente distincte.
dupa depunerea cererii de restituire, dar inainte de solutionarea ei, cesionarul dobandind un drept eventual. in cazul asta, cesionarul isi asuma riscul ca cererea sa fie repinsa si sa ramana cu buza umflata.

dupa solutionarea cererii, dar inainte ca beneficiarul legilor de restituire sa primeasca imobilul sau despagubirile, caz in care cesionarul capata un drept de creanta asupra statului sau asupra detinatorului imobilului.

dupa restituirea imobilului, vorbim de vanzare.

e corect sa spui, cum spun procurorii, ca legile din domeniul restituirii au ca baneficiari pe fostii proprietari si pe mostenitorii lor, dar orice lege se completeaza cu dreptul comun. in plus, legile astea nu interzic cesiunea de creanta si, in drept, orice nu e interzis, e permis. cand ti se pune un contract de cesiune in fata, nu poti face altceva decat sa restitui imobilul cesionarului, pt. ca acesta se subroga in drepturile cedentului, adica preia toate drepturile si obligatiile acestuia, inclusiv dreptul de a primi imobilului. nu ai cum sa restitui imobilul cedentului pt. ca acesta nu mai are niciun drept: le-a cedat pe toate.

de ex. A are o datorie de 1000 lei la B. B vinde aceasta datorie lui C. Acum, A ii e dator lui C, independent de vointa lui si nici nu se poate impotrivi in niciun fel, B fiind liber sa vanda oricui creanta. Prin urmare, daca A ii plateste lui B datoria, se cheama plata nedatorata si va avea atat dreptul de a-i cere lui B banii inapoi, cat si, in continuare, obligatia de a-l plati pe C.
Absolut aceeasi situatie e si inmaterie de restituiri, doar ca A e statul.



Faza cu cesiunile astea de creanta in materie de restituiri e alta. Primariile sau prefecturile blocheaza dosarele si ii forteaza pe fostii proprietari sa isi cedeze drepturile, ca altfel nu vad nimic. Daca ar reusi sa demonstreze asta, abia atunci procurorii ar putea sa il infunde pe Mazare.

Acest topic a fost editat de kumarbi: 29 Jan 2011, 12:13 AM


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ˇEn
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jan 2011, 11:34 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Multumesc. Te rog sa ma corectezi daca din cele ce voi scrie rezulta ca nu am inteles.
A depune o cerere de restituire a unui teren pe care il aveau parintii sai. Terenul era unul foarte interesant pentru o afacere imobiliara, B sesizeaza asta si incearca prin toate mijloacele sa intarzie aprobarea cererii de catre primarul C, propunandu-i in acelasi timp o oferta lui A pentru ai cesiona drepturile in cazul in care cererea va fi aprobata de catre C. In tot acest timp B si C cunosc bine sitatia si actioneaza ca atare mizand pe un castig mare dintr-o viitoare tranzactie cu firma D interesata de terenul lui A care insa nu primeste aprobarea de la primarul C. In cele din urma A cesioneaza toate drepturile sale lui B, B primeste aprobarea de la primarul C, apoi vinde firmei D terenul si toata lumea este multumita. Ar mai fi o varianta, in cazul in care A are ceva in capul sau si ajunge la CEDO pentru faptul ca primarul C nu i-a cedat terenul din varii motive, sau la cedat din "gresala" altuia, statul, adica noi, suporta daunele respective.

Acest topic a fost editat de Marduk: 29 Jan 2011, 11:45 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Feb 2011, 08:03 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Revolutionarul neamului romanesc postdecembrist : "Vă salută un veteran în războiul politic cu căţeii politici ai DNA şi ai lui Băsescu. Suntem câţiva aici. Eu şi Adrian Năstase am fost pionierii prin 2005-2006. M-am întâlnit cu Vanghelie şi mă întreabă: "Bă, da tu nu te uiţi să vezi dacă vin mascaţii la 6 dimineaţa?". I-am răspuns:"Bă Vanghelie, eu mă uit de şase ani pe geam să văd dacă vin mascaţii"
O viata traita in frica e pe jumatate traita, fie ca esti Radu Mazare sau Ion a lu Gorgocea, ala de-a furat gainile lu tata Leana a lu Otaratu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2011, 02:33 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mi s-a pus pata pe acest Radu Mazare, incerc sa inteleg ce-o fi in capul lui, se poarta ca-n America Latina, vrea sa fie un Che sau Hugo Chavez al romanilor, ma preocupa ce naiba vrea el sa exprime prin comportarea si tinuta sa. Ar putea fi o incercare de a atrage alegatorii de extrema stanga dar si de extrema dreapta, o contrapondere pentru nostalgicii comunismului dar si a noii drepte, dar de ce in uniforma, cu bereta rosie sau in costum de ofiter al Wehrmacht-lui? Pentru mine e o curiozitate acest Radu Mazare, joaca un rol pe care nu-l inteleg si asta ma scoate din sarite, as putea sa-l injur, sa-l denigrez, dar simt ca el o face mai bine, tipul isi da singur in cap si nu intelg de ce? Solutia asta de mahala pe care vrea sa o foloseasca pentru a ne prezenta o relatie de dragoste dintre Basescu si Elena Udrea frizeaza ridicolul, nu pentru ca-mi place de madama, dar nu-s prea multi cei care cred o astfel de istorie si totusi Radu Mazare insista iar din partea presedintelui, a institutiei prezidentiale nu vine nicio reactie!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2011, 06:00 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2011, 04:33 PM) *
totusi Radu Mazare insista iar din partea presedintelui, a institutiei prezidentiale nu vine nicio reactie!

rofl.gif Ce-ai vrea ? Sa apara barbatu' lu' madam Turcanu si sa dezminta ca Basea a avut-o pe dama de Pleskoi ? laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 6 Feb 2011, 08:15 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 6 Feb 2011, 06:00 PM) *
rofl.gif Ce-ai vrea ? Sa apara barbatu' lu' madam Turcanu si sa dezminta ca Basea a avut-o pe dama de Pleskoi ? laugh.gif

Tetio,puschea pe limba! Nu mai vorbi la trecut ca da al batran in damblageala! Cum a avut-o,NU O MAI ARE? DACA AR FI ASA ,ASTA DA BOMBA POLITICA DAMBOVITEANA?
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2011, 08:32 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 6 Feb 2011, 06:00 PM) *
Ce-ai vrea ?

As vrea ca cineva sa-i ceara sa probeze, nu sa vorbeasca aiurea ca la marginea santului despre o presupusa relatie a presedintelui cu o femeie care pare ca profita de pe urma acestei relatii. Radu Mazare pare ca stie exact ce si cum, iar eu ca alegator privitor de tembelizor, ma simt in postura prostului care nu stie ce stie tot satul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 7 Feb 2011, 11:34 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2011, 08:32 PM) *
As vrea ca cineva sa-i ceara sa probeze, nu sa vorbeasca aiurea ca la marginea santului despre o presupusa relatie a presedintelui cu o femeie care pare ca profita de pe urma acestei relatii. Radu Mazare pare ca stie exact ce si cum, iar eu ca alegator privitor de tembelizor, ma simt in postura prostului care nu stie ce stie tot satul.
a lege
Marduk,prietene,exista adevaruri in viata care nu mai trebuie demonstrate! O ilustra necunoscuta pana la alegerea ca presedinte a matrozului,numita de el in 5 guverne,uneori la trei ministere,promovata in 6 ani ca vicepresedinte PDl si pres pe Bucuresti,avand la dispozitie CELE MAI MARI ALOCATII BUGETARE(peste 4 miliarde de euro),decidenta in toate hotararile importante in stat,nu poate fi(avand in vedere frumusetea,tineretea si mai ales parul blond-stii ce inseamna!!-ale acesteia)decat ce a scris Mazare.Sunt dovezi clare ca ei doi"se iubeste"-bv lor,un Romeo tomnatic si cu calvitie,ea inima zburdalnica!)
Exista dovezi in media romaneasca dar,probele reale vor apare dupa parasirea puterii de catre al' batran.Sincer,nu m-ar mira sa avem ,cel putin un divort dambovitean,cu poalele in cap,daca nu doua!
Vom trai si vom vedea!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 7 Feb 2011, 01:43 PM
Mesaj #24


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



se discuta domle despre mazare, dar conceptual pare ca toti a mancat fasole...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Feb 2011, 04:45 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 7 Feb 2011, 11:34 AM) *
QUOTE
Marduk,prietene,exista adevaruri in viata care nu mai trebuie demonstrate!

or fi, da eu sunt Toma necredinciosu.
QUOTE
Exista dovezi in media romaneasca dar,probele reale vor apare dupa parasirea puterii de catre al' batran.

daca vor fi ca cele legate de flota m-am lamurit deja.


L.E. Pana una alta coalitia anti Basescu strange randurile, probabil ca au cunostinta despre arestarile ce urmeaza sa fie facute, sa vedem cine va invinge.

Acest topic a fost editat de Marduk: 7 Feb 2011, 04:48 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Apr 2011, 01:07 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Procurorii constănţeni au decis, pentru a treia oară, neînceperea urmăririi penale în dosarul în care primarul Radu Mazăre a fost cercetat după ce a purtat o uniformă cu însemne naziste la o prezentare de modă la Mamaia, în iulie 2009.

Desigur ca nu a savarsit nicio infractiune.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Nov 2011, 05:48 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Principele Radu Mazare a decis ca in "principatul" domniei sale, talpa tarii, idiotii, pulimea etc. sa decida daca judetul poate fi desfiintat sau nu. Nu am inteles inca ce-a fost in capul acestui dandy de Dobrogea cand a propus acest referendum. Din cate imi aduc aminte in proiectul regionalizarii nu se pomeneste despre desfiintarea judetelor, el vor face parte din regiuni, dar fara puteri locale, judetene. Sa-i fie frica lui Mazare pentru viitorul sau? sa se gandeasca primarul dansator la cetatenii judetului Constanta? or poate se gandeste la o secesiune locala, o republica de la Constanta sau poate un principat Pontic? Din cate am inteles referendumul n-a iesit asa cum isi dorea strengarul primar, constantenii n-au venit la vot, poate ca asta este si un semnal dat primarului Mazare. O intrebare s-ar impune, cine plateste acest referendum si cat de necesar a fost acesta?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Nov 2011, 09:30 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 7 Nov 2011, 06:48 PM) *
Din cate am inteles referendumul n-a iesit asa cum isi dorea strengarul primar, constantenii n-au venit la vot, ?

N-ai inteles nimic. Au votat 45 % dintre care 92 % contra desfiintarii judetului. Deci au votat mai mult decat cei care au votat la referendumul convocat la ordinul lui Basea pentru reducerea numarului de parlamentari .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 8 Nov 2011, 10:27 AM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 7 Nov 2011, 09:30 PM) *
Au votat 45 % dintre care 92 % contra desfiintarii judetului.

Deci referendumul nu este validat.

Ca sa fie validat, era necesara prezenta a 50%.


QUOTE
Deci au votat mai mult decat cei care au votat la referendumul convocat la ordinul lui Basea pentru reducerea numarului de parlamentari

La ala prezenta a fost sub 50% si a fost totusi validat? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 8 Nov 2011, 12:25 PM
Mesaj #30


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Eu nu stiu de ce ii acordati atata atentie individului astuia... unsure.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Nov 2011, 02:35 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 7 Nov 2011, 09:30 PM) *
N-ai inteles nimic. ......

Moncher, tu cum ai raspunde la o astfel de intrebare? presupunand ca esti un cetatean nascut in judetul Constanta, orasul Constanta: "Sunteţi de acord cu desfiinţarea unităţii administrativ-teritoriale, judeţul Constanţa?" Nu crezi ca se explica procentul de 97% dintre cei care s-au prezentat la urne au votat NU. Totusi prezenta la urne a fost doar de 43,4% deci referendumul nu poate fi validat. Dupa mine acest referendum este o alta prostie marca PSD.

prezenţa la urne a fost de 43,4%.

QUOTE(Michelle @ 8 Nov 2011, 12:25 PM) *
Eu nu stiu de ce ii acordati atata atentie individului astuia...

Pentru ca exista si daca l-am ignora ar insemna ca fie suntem obijuniti cu astfel de indivizi fie suntem de acord cu ceea ce face Radu Mazare la el in "principat."


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Jan 2012, 11:22 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Le spun bravo, bravo, bravo. De un an de zile spun că doar aşa pot fi daţi jos Chioru' şi tanti Nuţi şi toată şleahta lor care cheltuiesc banii ţării pe fel de fel de trăznăi. Dacă simt că le-a ajuns cuţitul la os, bravo, în stradă"
Vocabularul de lucru al politicianului roman Radu Mazare. Sunt convins ca nu este singurul politician care foloseste un astfel de limbaj la adresa clasei din care si domnia sa face parte. Lipsa de respect fata de cel cu care pana la urma imparti puterea este una din cauzele care fac ca Romania sa arate azi o tara debusolata, fara perspectiva. Un popor lipsit de lideri politici adevarati, ajunge in cele din urma sa-si aleaga liderii dintre cei care stiu sa se posteze in fruntea maselor dezlantuite.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 17 Jan 2012, 11:28 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Mazare este un finut intelectual. Stie ce vrea turma de boi si le-o serveste astfel incat sa inteleaga.

In noul guvern dupa lovitura de stat il vad ceva smecher pe la ministerul dezvoltarii. Si astfel rrrromania se va reforma inlocuind o c**va cu un peste.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Jan 2012, 12:00 PM
Mesaj #34


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
cheltuiesc banii ţării pe fel de fel de trăznăi.


Uite o trăznaie făcută de dumnealui pe care se cheltuiesc banii ţării:



Ministerul Turismului va investi nişte bani pentru salvarea Cazinoului, lăsat de domnul mazăre în voia sorţii şi a păsărilor marine...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Jan 2012, 02:55 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



E o "afacere" care-mi scapa in cazul Cazinoului si a altor obiective turistice de genul celor din statiunilor balneoclimaterice, Herculane, Voineasa, Sarata, etc. Dupa "revolutie" au fost cumparate si puse la dospit, nu stiu cu cat le-a crescut pretul intre timp dar stiu ca intre timp s-au degradat iar azi se vorbeste despre interventia statului pentru a "corecta" aceste "greseli" de privatizare. E ceva care-mi pute a capitalism dambovitean, poate ca s-o gasi un jurnalist destept sa ridice capacul acestor hasnale, sa vedem cine sunt "suferinzii" care se balacesc pe acolo pe banii nostri.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 01:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman