HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Mogulii Din Presa Romaneasca, Discipolii lui Iago in democratia romaneasca
March
mesaj 10 Feb 2011, 03:03 PM
Mesaj #176


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 05:00 PM) *
Nu-i exclus sa fie luati la intrebari si unii nevinovati, pana la urma veridctul privind vinovatia il da instanta, nu politia ori procuratura.

Daca nu cumva nevinovatul arestat nu a murit subit in timpul actiunii ! devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 10 Feb 2011, 03:04 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Feb 2011, 03:05 PM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 04:00 PM) *
PS: TT, vorbesti despre tine, inteleg...

nu sunt eu autorul , expresia tocmai mi-a fost transmisa ieri de un functionar al statului, printre alte delicateturi. asa ca cucu mucu se mira/revolta degeaba.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Feb 2011, 04:16 PM
Mesaj #178


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 03:00 PM) *
Nu-i exclus sa fie luati la intrebari si unii nevinovati, pana la urma veridctul privind vinovatia il da instanta, nu politia ori procuratura.

Cine sunt acei nevinovati?


Adica, pana nu ajung la un judecator care sa ma declare nevinovat, eu sunt vinovat de orice? Credeam ca esti nevinovat si ai toate drepturile unui cetatean european pana zice judecatorul altfel.

Vorbeam de oamenii astia!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Feb 2011, 04:16 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 10 Feb 2011, 04:33 PM
Mesaj #179


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2011, 04:16 PM) *
Adica, pana nu ajung la un judecator care sa ma declare nevinovat, eu sunt vinovat de orice?

N-am spus asta. Ci ca politia poate pune intrebari unui suspect (sau unui martor), dupa care, daca are indicii ca a savarsit fapta, inainteaza dosarul mai departe, daca nu, il lasa in pace. Deci nu-i nimic in neregula sa puna intrebari unui nevinovat.
QUOTE
Vorbeam de oamenii astia!

Credeam ca vorbesti despre seful CJ de la Arges. Ori de vamesi.

In cazul ala e clar ca "oamenii legii" au folosit forta in exces, in mod normal ar trebui sa plateasca despagubiri consistente


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Feb 2011, 04:55 PM
Mesaj #180


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 04:33 PM) *
Credeam ca vorbesti despre seful CJ de la Arges. Ori de vamesi.


Nu, nene, nu-mi dau cu parerea de aia, dar toata lumea stie ca atat vamesii, cat si presedintii de cj-uri baga mana pana la cot in borcanul cu smantana. Sa plateasca, deci, vinovatii! Adica, eu pe langa ala de la Arges as mai baga si pe colegii de partid care au sarit sa il apere, ca in Cosa nostra, pt constiuire in grup cu intentia de a savarsi ilegalitati - imi scapa acum termenul legal.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Apr 2011, 05:20 PM
Mesaj #181


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Hai sa-i fac fericiti pe unii de pe aici biggrin.gif

Despre moralitate: una vorbim si alta fumam, coane Dinule...

Mulțumită Grupului pentru Investigații Politice, românii au aflat ieri, cu oarece surprindere, că unul dintre reformatorii morali ai liberalismului, în prezent la PDL, fostul ministru Valeriu Stoica, a fost un comunist de frunte, căruia numai revoluția i-a întrerupt o carieră excepțională în statul ceaușist. Numai că, după cum veți vedea, dezvăluirile ONG-ului lui Ciuvică lovesc zdravăn, indirect, și în altă personalitate de prim rang a liberalismului, Dinu Patriciu, care poate fi acuzat, de acum, de duplicitate maximă, dacă ne raportăm la celebrul său discurs anti-comunist de după 1989.

Acest topic a fost editat de March: 14 Apr 2011, 05:21 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Apr 2011, 07:54 AM
Mesaj #182


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher daca am avea acces la arhivele PCR, am constata ce multi tovarasi de incredere au devenit domni de vaza si capitalisti inversunati. Cine stie cine o manca painea asta in jurnalism peste 30-40 de ani cand vor desecretiza arhivele, alea microfilmate ca alea de pe hartie se pare ca au devenit de mult hartie higienica, atunci vor constata ca nepotul lui cutare e fiul lui cutare care a fost mare si tare in PCR iar azi detine o avere construita cu obida si mult stres in perioada de glorie a revolutiei originale.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Apr 2011, 12:38 PM
Mesaj #183


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



De ce n-a fost Patriciu arestat anul trecut si de ce ziarul lui Patriciu il loveste pe Crin

(...) Sa aiba “obiectivitatea” brusca a ziarului fostului mogul vreo legatura cu faptul ca anul trecut, prin primavara, avocatii sai din dosarul Rompetrol erau siguri-siguri ca Patriciu va fi arestat, cam pe la sfarsitul verii, si, dupa cum stim in acest moment, Conu Dinu n-a mai ajuns totusi in celula in care a plans intr-o noapte din 2005? Si cu faptul ca, asa cum declara chiar Patriciu prin toamna anului trecut, a avut cu Basescu o intalnire la Cotroceni, si Basescu avea “un anumit dosar” pe birou?

Patriciu nu este ala care a spart PNL pe la inceputul anilor '90 ? Pentru a face o "aripa tanara" ? El e desigur mascalzonul . devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jun 2015, 01:38 PM
Mesaj #184


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062






Romani! dormiti linistiti, FNI (Fondul National al Informatorilor) a lucrat pentru voi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 11:37 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman