HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Facultate La 40 De Ani
ela n
mesaj 8 Jul 2010, 10:34 PM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



Nu e vorba de nici o invidie sau frustrare sau alte chestii de genul asta. Vrea medicina ca poate si aci are dreptate, ca vrea o schimbare de cariera si chiar daca nu prea tine figura la mine cu zodiile, pentru ca e berbec si cica e mai curajos ,aproape de bravare si are sufletul mereu tanar deci din nou se incadreaza, asta ar fi explicatiile ei si i se par suficiente ori mie deja imi par din acel domeniu unde nu mai vreau sa ma intorc ca repet imi aduce a clasa intai reloaded si nu o sa ma pot "lipi" la alegerea ei ceea ce nu inseamna ca nu o sustin chiar daca nu mi place.
Am epuizat tot ce cred eu ca sunt argumente forte .
44.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 8 Jul 2010, 11:04 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Si ai reusit sa-ti raspunzi la intrebare? Aia prima, din primul tau post.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Jul 2010, 12:18 AM
Mesaj #38


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(ela n @ 8 Jul 2010, 11:34 PM) *
Am epuizat tot ce cred eu ca sunt argumente forte .

Pai singurul tau argument este: mie deja imi par din acel domeniu unde nu mai vreau sa ma intorc ca repet imi aduce a clasa intai reloaded si nu o sa ma pot "lipi" la alegerea ei

Adica vrei ca ea sa nu mearga la facultate doar pentru ca nu te simti tu confortabil cu asta. Spuneam degeaba mai devreme ca dai dovada de egoism? Nu conteaza ce vrea ea sa faca, ci ce vrei tu, desi n-ar trebui sa te priveasca alegerea ei, pentru ca este vorba de viata ei, nu de a ta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Jul 2010, 12:18 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
(Afrodita)
mesaj 9 Jul 2010, 01:20 AM
Mesaj #39





Guests






Mai, mai, credeam ca am cunoscut cel mai egoist om de pana acum (in viata mea) - prietenul meu - da-mi tresalta sufletul de bucurie sa vad ca ela il intrece biggrin.gif

Daca n-ai chef de povesti de studentie - desi nu vad de ce ti-ar povesti ea ca s-a dus la petreceri si-a baut de-a cazut sub masa si s-a trezit in pat cu un gicu ce nu-l cunoaste - atunci nu vorbesti cu ea de studentie. Dar zau ca n-are rost sa te agiti atata pentru decizia ei! (desi tare imi miroase a troll aici hmm.gif )

Si eu sunt destul de batrana pentru studentie si cu toate astea ma umblu prin facultati de 4-5 ani si mai am 3 pana termin in sfarsit, dar vreau sa spun ca niciodata nu mi-am innebunit prietenele cu povestile din faculta. Da, le mai spun ca mi-e frica de anumite examene sau ca n-am timp sa le vad ca am teme, etc sau ce glume a mai facut vre-un gicu oarecare, da' nu a fost niciodata cazul sa zapacesc lumea (asa cum ai tu impresia ca se va intampla).

Tu uiti ca ea are 40 ani si NU va vedea studentia asa cum o vad cei de 18!! De asemenea uiti ca pentru ea e important sa faca asta, ca prin atitudinea ta o ranesti enorm, plus ca prin atitudinea ta o ambitionezi sa-ti demonstreze ca se poate!! Asa ca singura iti faci rau degeaba, tu chiar n-ai alte griji pe cap? Zau asa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Jul 2010, 02:55 AM
Mesaj #40


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Muuulti, multi stau la facultate pâna-n batrâneti si cred ca au inventat scobitoarea.
Nu numai asta: se ia scobitoarea, se destrama, se analizeaza, vor s-o puna la loc cum a fost si s-au trezit ca nu reusesc, asta doar un lemnar o poate face.
Faiiiin oras... thumb_yello.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 9 Jul 2010, 07:51 AM
Mesaj #41


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Dincolo de aspectele filosofico-psiho-sociologice laugh.gif ridicate de unii pe aici, eu am o altă obiecţie strict la exemplul de faţă, nu la vârsta la care în general poţi face o şcoală (eu m-am apucat de a doua facultă acum trei ani, adică nu chiar la 18 ani, aşa că nu am prejudecăţile pomenite aici), şi anume: e vorba despre medicină, pt care e nevoie de mai mulţi ani de şcoală decât clasicii acum 3 ani, de la altele. Asta înseamnă că va termina şi va putea lucra efectiv spre 50. Ei, cu riscul să mă înjuraţi, eu sunt de părere că medicina ar trebui practicată doar până la anumite vârste... pentru că e un domeniu în care se lucrează cu cel mai sensibil şi mai complex "lucru" de pe planeta asta. Iar experienţele avute cu medicii mi-au arătat că puţini sunt "cei aleşi", chiar şi tineri fiind.

Nu ştiu dacă am fost suficient de explicită, e prea devreme, chiar şi pentru mine. smile.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela n
mesaj 9 Jul 2010, 08:39 AM
Mesaj #42


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



nefertititi thumb_yello.gif despre care aspect mi s a parut prea clar sa l mai mentionez. .
Am destule griji pe cap fara doar si poate iar alegerea asta e una i plus pentru ca imi pasa. Ma inteleg cu ea mai bine decat cu sora mea si ce face acum imi pare o supergreseala asta i tot, deci nu e nici invidie.Desi nu cred ca o sa i tremure mana pe stetoscop ,am facut multa referire la aspectul psiho pentru ca el cel la care pot umbla, ca prieten, ca persoana din afara care vede si altceva in afara de frumusetea scolii sau a curajului.
Alt argument: exista ordinul 416/01 care limiteaza accesul la rezidentiat al persoanelor peste 35 ani, mai exact le raman mai putine specializari printre care med de fam, acupunctura, balneo ,medicina muncii si inca ceva de genul asta.
Dupa cum vedeti statul deja a limitat curajul , eu ma ocupam in felul meu tembel doar de aspectul psi al alegerii ei exact pentru ca mi pasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Jul 2010, 09:03 AM
Mesaj #43


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(ela n @ 9 Jul 2010, 09:39 AM) *
Alt argument: exista ordinul 416/01 care limiteaza accesul la rezidentiat al persoanelor peste 35 ani, mai exact le raman mai putine specializari printre care med de fam, acupunctura, balneo ,medicina muncii si inca ceva de genul asta.

Deci nu prea exista riscul sa-i tremure mana pe bisturiu din cauza varstei, nu? Medicina de familie ori medicina muncii poti face linistit si la varste mai inaintate.
QUOTE
eu ma ocupam in felul meu tembel doar de aspectul psi al alegerii ei

Deci e mai bine pentru psihicul ei sa nu incerce, chiar daca isi doreste asta?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela n
mesaj 9 Jul 2010, 02:01 PM
Mesaj #44


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



Nu va ajunge la bisturiu din cauza acelui ordin,stetoscopul eventual.
Azi am fost dupa acea adeverinta medicala pentru inscriere.Medicul n a avut cuvinte de lauda cum de altfel nici n a incurajat o, din contra si este primul dintr un sir lung de indivizi care vor avea cam aceeasi atitudine. Evident, vor fi multi care sa incurajeze prin clisee sau pe seama unui suflet larg insa am crezut ca e de datoria mea sa mi spun parerea chiar contrara.E ca atunci cand ,desigur, cu proportiile de rigoare , cineva ar vrea sa faca ceva periculos, nu pot sta sa vad daca scapa sau nu, parca imi vine sa spun ca nu e bine si ,pe cale de consecinta, da,cred ca e mai bine sa nu incerce, tocmai pentru psihicul ei care va avea mai mult de suferit decat de castigat trecand printr o suma de incercari care nu si mai au rostul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Jul 2010, 03:14 PM
Mesaj #45


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(nefertiti @ 9 Jul 2010, 07:51 AM) *
Ei, cu riscul să mă înjuraţi, eu sunt de părere că medicina ar trebui practicată doar până la anumite vârste...

Nu-i bai, pentru când începi sa tremuri exista alcool, Distraneurin, Tranxilium, Diazepam, Valium, Haldol, Metadon... toate pe reteta pe care o scrii singur/a laugh.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 9 Jul 2010, 03:17 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela n
mesaj 20 Jul 2010, 04:21 PM
Mesaj #46


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



A intrat vara mea cu 9.33 ulala.gif dand peste nas carcotasilor in randul carora is cap de lista.
daca se mai intampla si cum ati zis voi ca se poate si asa, atunci trebe sa ma mai includa si categoria celor refractari la nou.
Multumim pentru opinii thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Jul 2010, 04:42 PM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(ela n @ 20 Jul 2010, 05:21 PM) *
A intrat vara mea cu 9.33

Bravo si felicitari pentru vara ta!

jamie.gif

Si sa-ti fie, tie, invatare de minte! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ela n
mesaj 20 Jul 2010, 05:00 PM
Mesaj #48


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 20 June 10
Forumist Nr.: 17.185



Sa stii ca e si aici o morala. E taare greu cu toma necredinciosu' hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 16 Jul 2015, 06:03 PM
Mesaj #49


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



http://www.vice.com/ro/read/ce-am-invatat-...t-la-30-ani-359

Un articol din VICE România!
ENJOY!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 09:57 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman