HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

15 Pagini V  « < 12 13 14 15 >  
Reply to this topicStart new topic
> The F....g Life, Jurnalul lui Marduk
Marduk
mesaj 1 Feb 2017, 06:53 PM
Mesaj #456


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 1 Feb 2017, 04:03 PM) *
... ce-i asa de greu de inteles ?...Poate ca nu are ce, poate ca nu are cui, poate ca nu are chemare...

Nu-i greu de inteles, dar ma simt ca intr-o vitrina cu atatia vizitatori si nici un participant la expozitie unsure.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 1 Feb 2017, 11:37 PM
Mesaj #457


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



De multe ori am zis ca sunt mii de forumisti "dupa care ne falim", dar doar vreo cinci scriu ceva.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Feb 2017, 01:02 PM
Mesaj #458


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cum sa facem sa clonam cat mai multi judecatori dupa un "tipar" :Cristi Danilet? Am citit pe blogul sau ce inseamna aceasta OUG care a bagat Romania in criza. Am fost in piata la proteste, am urmarit la tembeliziuni tot felul de comentatori, analisti, rauvoitori, binevoitori etc. dar n-am inteles urgenta acestei OUG, pana si Cristi Danilet, care spune ca nu era o urgenta, nu ne spune, macar o presupunere, (nici nu cred ca ar putea) despre urgenta acestei OUG! de ce era nevoie acum? in cateva zile ca acest OUG sa fie publicat si aplicat! cine sau ce trebuia sa sau va beneficia de pe urma aplicariiacestei ordonante. Liviu Dragnea zice ca el nu beneficiaza si nici nu-si doreste, dar limita aia de 200.000 lei ma duce cu gandul la PUTEREA din teritoriu a PSD, la primarii, consilieri, oameni de bine etc. care au pus umarul la cucerirea puterii de catre PSD, care au dosare pe rol ce se inscriu in aceasta OUG.

Acest topic a fost editat de Marduk: 3 Feb 2017, 01:04 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Feb 2017, 01:02 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 3 Feb 2017, 02:24 PM
Mesaj #459


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Iertare, Marduk, ce e un OUG si cine e tembelul Cristi Danilet ? Trebuie sa-l cunosc ? unsure.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Feb 2017, 03:05 PM
Mesaj #460


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



1. OUG (ordonanta de urgenta a guvernului)
2. Cristi Danilet este judecator, in link-ul postat de mine acest judecator tanar, explica, cred eu, pe intelesul tuturor cum e cu ordonanta asta care a scos oamenii in strada.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Feb 2017, 03:28 PM
Mesaj #461


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ah, multumesc, Marduk smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 3 Feb 2017, 04:16 PM
Mesaj #462


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Marduk @ 3 Feb 2017, 04:05 PM) *
2. Cristi Danilet este judecator, in link-ul postat de mine acest judecator tanar, explica, cred eu, pe intelesul tuturor cum e cu ordonanta asta care a scos oamenii in strada.

Vai de cei ale căror dosare au cazut pe mana unui "judecator" de genul Gavrilet ...
Mie personal mi se pare ca prin comportament si lipsa de prestanta aduce numai deservicii breslei magistratilor.

Oricum, eu ma astept ca adevaratii magistrati sa rezolve cumva situatia asta complicata in care se afla acum guvernul si intreaga Romanie chiar.
PSD-ul da dovada de o incapatanare prosteasca, presedintele e orice numai mediator nu, doamna ministru de interne pare cazuta din cer, prim-ministrul e invizibil, directorul SRI apare in conferinte cu un aer nevinonat, inocent ca un prescolar prins cu temele nefacute, avocatul poporului vorbeste in dodii, procurorul general afiseaza pe micul ecran un zambet de vulpoi batran, .... ma uit prin rotatie la toate televiziunile de stiri si, sincera sa fiu, descopar ca traiesc intr-o tara super-interesanta ce-mi aminteste de serialul Dallas rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de exergy33: 3 Feb 2017, 04:24 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Feb 2017, 09:14 PM
Mesaj #463


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



rofl.gif exergy, defineste: cine e J.R., cine Bobby, Pam si Sue Ellen? unsure.gif a, mai lipseste Lucy, the black sheep of the family. Si Barnes, Digger Barnes, tatal si fiul spoton.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 3 Feb 2017, 09:24 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Feb 2017, 09:45 AM
Mesaj #464


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 3 Feb 2017, 04:16 PM) *
Vai de cei ale căror dosare au cazut pe mana unui "judecator" de genul Gavrilet ...

Ai cunostinta de cazuri judecate de Gavrilet, in care sa-au dat decizii incorecte?
QUOTE
Mie personal mi se pare ca prin comportament si lipsa de prestanta

De ce ar avea nevoie de prestanta pentru a explica ce-i cu OUG13/2017? te referi la fizic? nu-i imbracat in ton cu moda! unsure.gif
Ce deservicii aduce breslei judecatorilor?
QUOTE
Oricum, eu ma astept ca adevaratii magistrati sa rezolve cumva situatia asta complicata

Care magistrati? cei de la CCR! Valer Dorneanu!
QUOTE
PSD-ul da dovada de o incapatanare prosteasca

Eu cred ca nu-i incapatanarea PSD-lui ci a lui Liviu Dragnea si a lingailor care-l sustin din interese, pe care nu le inteleg in acest moment. Un exemplu Codrin Stefanescu, acest PSD-ist tanar, destept, bogat, fara afaceri cu statul care i-ar putea aduce un dosar, doua de coruptie, n-ar putea sa-i ia locul lui Dragnea la conducerea PSD? De ce n-o face?
QUOTE
...presedintele e orice numai mediator nu

Basescu era mediator? cred ca uitam prea repede ca Basescu a trecut prin 2 suspendari, referendum, lupte politice etc. In aceasta tara impotriva PSD nu poti sa mediezi, pentru ca aroganta conducatorilor acestui partid este mostenita de la vechile cadre ale PCR.
QUOTE
... ma uit prin rotatie la toate televiziunile de stiri si, sincera sa fiu, descopar ca traiesc intr-o tara super-interesanta...

Romania e o tara super-interesanta, pacat ca-i locuita de prea multi oameni ca Liviu Dragnea, Codrin Stefanescu, Oprescu, Nastase, Hrebenciuc, Blaga, Becali, Popoviciu, Truica etc.
Tot la tembeliziuni urmaresc si eu analistii si analizele lor, prin care unii incearca sa induca o stare de neliniste in randul "pulimii" cum ca tara are de pierdut prin aceste manifestatii, ca vor fi de platit facturi, ca pleaca investitorii, ca e dreptul guvernului de a emite ordonante (drept pe care nici eu nu-l contest, desi mi-ar placea sa treaca proiectele de legi prin parlament), ca oamenii din strada nu vin acolo de capul lor, spontan (pe mine nu m-a dus nimeni in piata si ma mai duc fara sa ma cheme nimeni) etc. Toate aceste incercari si abramburiri (ma mir ca B1TV si-a schimbat pozitia in ultima vreme, nu stiu de ce) mi-au adus aminte de o intamplare din timpul unei vacante la mare din vremea comunismului. La restaurant mancarea (parte a biletului nu tocmai ieftin) era execrabila, de nemancat, putina, gatita si prezentata in farfurii soiase. Ospatarita care ne servea, ne "imbia" staruitor si agasant sa mancam, cu niste "sloganuri" menite sa ne linisteasca, sa acceptam situatia pentru ca zicea ea: se poate si mai rau, foamete, razboaie, boli, accidente etc. Filozofic vorbind, tipa avea dreptate, doar ca "linistirea" prin mijloace propagandistice menite sa aplaneze revolta ce venea din strafundurile stomacului si mentalului meu n-au avut succes. Am decis sa mananc la liber, adica la restaurant, unde se putea manca decent, as zice chiar savuros pentru acele vremuri.
Cei care incearca sa ne linisteasca azi prin fel de fel de subterfugii propagandistice, cu prezentarea unui viitor sumbru, cu dusmanii din afara care stau sa rupa tara, cu plecatul investitorilor, cu invazia ungureasca sau ruseasca, fie nu inteleg ca romanii au ajuns la saturatie fie sunt platiti sa faca asta, sau pur si simplu nu vor sa fie deranjati de "pulime", cand iau masa la restaurantele din Dorobanti.

Acest topic a fost editat de Marduk: 4 Feb 2017, 03:38 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Feb 2017, 03:36 PM
Mesaj #465


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 4 Feb 2017, 08:45 AM) *
Romania e o tara super-interesanta, pacat ca-i locuita de prea multi oameni

Taci, Marduk, California sunt 60 de milioane de oameni, de trei ori mai multi ca România, vor sa se desparta de USA.
Si ce faceti voi, un pic de pesti ? Va certati la un pic la politica, de-aia nu va ia toata lumea în seama. "Bine" ca vine NATO cu americanii, sa asigure granita înspre Rusia, si voi mai si credeti ca veti fi asigurati. Dimpotriva, America aduce razboi, si cine trage belelele? Europa.
E la fel cum o iau directia înspre Iran, desi Iranul nu le-a facut nimic rau, ei au nevoie de un dusman nou, urmatorul va fi Coreea de Nord, CIA are grija sa bage niste stiri false.
Si daca o luam corect, de ce nu se baga America în Arabia Saudita, de unde se stie ca au venit atentatorii de la 11 septembrie ? Clar, petrol.
Interesul poarta fesul. Si cel mai mare ceas din lume e în Mekka, la acel hotel imens, care arata Kaaba miniatura.
De parca arabii n-ar avea bani, ei se înnec în dolari, taie capete si dau cu pietre peste femei, dar asta nu vrea sa vada lumea.
Daca eu as avea ceva de zis, as arunca o bomba atomica peste Riad. Si IS ar fi istorie, ca nu mai vor avea bani, nici gloante.
Si noi n-am mai avea refugiati din Siria.

Acest topic a fost editat de Cla: 4 Feb 2017, 04:25 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Feb 2017, 03:36 PM
Mesaj #466


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



04.02.2017 15:35
137 forumist(i) activ(i) in ultimele 15 minute
huh.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Feb 2017, 03:40 PM
Mesaj #467


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 4 Feb 2017, 03:36 PM) *
...ce faceti voi, un pic de pesti ?

blink.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 May 2017, 02:13 PM
Mesaj #468


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



hiya.gif 51 de musafiri 1 forumist activ, iar forumul doarme toropit de "soarele" facebook-lui.

Acest topic a fost editat de Marduk: 30 May 2017, 02:14 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 6 Jun 2017, 03:29 AM
Mesaj #469


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 4 Feb 2017, 03:40 PM) *
blink.gif


Pestii sunt muti... hh.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Jun 2017, 11:05 AM
Mesaj #470


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Cla @ 6 Jun 2017, 03:29 AM) *
Pestii sunt muti... hh.gif

Iarta-ma te rog Marduk, ma credeam pe alta rubrica, "Zi-ne ce-ai in cap" si am scris prostii, zi-i lui data'q sa le stearga daca te incomodeaza, sorry blush.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Jul 2017, 08:45 AM
Mesaj #471


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



N-am de ce sa te iert. Ai dreptate "pestii sunt muti" ca si multi musterii de pe han. Am inceput sa ma intreb care este rostul acestui "forum" si de ce nu inteleg oamenii ca dialogul este o arta, din care orice participant are ceva de invatat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 7 Jul 2017, 09:24 AM
Mesaj #472


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Deja de multa vreme forumul acesta nu are nici un rost ;(
Musterii probabil ca au alte locuri in care dialogheaza, sau au altele de rezolvat in viata reala, sau, pur si simplu, nu se mai simt atrasi de un loc pustiu ca acesta ...

O vara placuta va doresc tuturor wink.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Jul 2017, 10:16 PM
Mesaj #473


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Bl bl bl... de ce crezi ca nu mai scriu demult la Cla's Nonsense ?
Noi ramânem în tarâna, Marduk. Cu ideile noastre, cu ce avem de zis. Pe nimeni nu intereseaza.
Doar pe cei de pe Twitter sau facebook, dar si ei vor dispare...
Dar sa-si aduca aminte de adevaratii prieteni, va fi prea târziu...

Uite... ce energie si constienta a pus exergy sa-si faca sa întelegem tara ei... suntem doar trei. Ea, tu si eu umilitul.
Am vazut un reportaj pe arte despre fotografia iraniana... asta e o arta, a deschide oamenilor ochii fara sa arate ceva specific... wink.gif clapping.gif

Cla smile.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 11 Jul 2017, 10:28 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Jul 2017, 11:08 PM
Mesaj #474


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu te supara, frate. Dar se potriveste.

.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Jul 2017, 11:13 PM
Mesaj #475


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Întrebare: Si nu conteaza cine citeste pe-aici, cine are interes sa duca Hanu pe râpa ?


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Jul 2017, 01:56 PM
Mesaj #476


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu cred ca are cineva interes ca Hanul sa dispara. Cred ca noi ultimii mohicani si administratorii hanului nu suntem in stare sa-l facem atractiv pentru cei care au migrat pe Facebook. De ce n-am deschide un han pe Facebook? sa vedem daca acolo avem mai mult noroc decat pe net.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Jul 2017, 04:40 PM
Mesaj #477


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Buna idee, Marduk, dar asa ceva am încercat odata cu niste baieti, pe-atunci eram mai multi si ne-am adunat pe yahoo-chat, dar n-a mers bine, prea putin interes... sad.gif
Era un chat pt. Han, pe-atunci mai era Mihai seful si adjutantul... nu mai stiu cum îl cheama, era un baiat de vreo 16 ani , l-a ajutat la traduceri pe forum.
Nu Genicon, desi si el a fost tânar, dar din Severin, un alt baiat din Bucuresti. Si nu Halcyon, nu-mi pica numele...


Acest topic a fost editat de Cla: 16 Jul 2017, 05:07 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Jul 2017, 01:10 PM
Mesaj #478


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ca vedem daca nu merge trebuie sa incercam. Propunerea ramane, "Hanul de pe Facebook".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jul 2017, 10:44 AM
Mesaj #479


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



103 forumist(i) activ(i) in ultimele 15 minute
Active Users 100 musafiri, 3 forumisti, 0 forumisti anonimi
huh.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Oct 2017, 04:27 PM
Mesaj #480


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



98 musafiri, 1 forumisti, 0 forumisti anonimi
Unde sunt ciracii care vor sa discute, doritori sa afle istoria speciei pe care o reprezinta, a prezentului si viitorului acestei specii aflate pe marginea abisului.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Oct 2017, 03:44 PM
Mesaj #481


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



74 musafiri, 3 forumisti, 0 forumisti anonimi
WTF


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Z
mesaj 20 Oct 2017, 12:05 PM
Mesaj #482


[Ileana]
*****

Grup: Membri
Mesaje: 963
Inscris: 19 November 03
Din: Cuba
Forumist Nr.: 1.242



QUOTE(Marduk @ 15 Oct 2017, 05:44 PM) *
74 musafiri, 3 forumisti, 0 forumisti anonimi
WTF


da wtf unde e lumea ? au murit toti sau s-au plictisit de noi ? smile.gif)) hihih eu sunt inca pe aici ! am zis smile.gif


--------------------
Power is the ultimate aphrodisiac ! - Henry Kissinger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Oct 2017, 06:40 PM
Mesaj #483


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



78 musafiri, 1 forumisti, 0 forumisti anonimi
WTF!

*Elena Z
Cu 3-4 forumisti nu ”repopulam” hanul. Nu mai este ce a fost odata, pacat, eu mi-as dori sa-l mutam pe Facebook, poate cine stie acolo avem mai mult noroc.

Acest topic a fost editat de Marduk: 30 Oct 2017, 06:40 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Oct 2017, 09:08 PM
Mesaj #484


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu cred, Marduk, nimeni nu se pricepe aici mai bine ca noi... dar daca o sa fie sa moara... din pacate sad.gif

edit: Pe facebook nu mai intru, mi-e prea tembel. Fara stil, doar ceva zgâriate la suprafata.
E ca si cum ai prins un peste si manânci doar solzii, aia e reclama.
Si Zuckerberg se bucura... Chiar, îl faceti mai mult miliardar ? De ce ? sad.gif N-a fost viata buna fara el ?

Acest topic a fost editat de Cla: 30 Oct 2017, 09:27 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Dec 2017, 04:54 PM
Mesaj #485


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



106 musafiri, 1 forumisti, 0 forumisti anonimi

WTF!!!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 9 Dec 2017, 06:16 PM
Mesaj #486


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Observ ca ai inceput sa dezvolti o mica obsesie pentru cifre smile.gif
Nimic din ceea ce vezi afisat nu este real. Nici in timpurile mai bune Hanul nu avea atatia vizitatori intr-o perioada de numai cincisprezece minute.

cadou de Mos Nicolae





Acest topic a fost editat de exergy33: 9 Dec 2017, 06:17 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Jan 2018, 01:52 PM
Mesaj #487


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Poate nimic din ceea ce traim nu este real, ci doar o rutina dintr-un program sofisticat!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Apr 2018, 11:49 AM
Mesaj #488


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



64 musafiri, 2 forumisti, 0 forumisti anonimi

WTF!!!

Raman la obsesia mea cu cifrele. Nu inteleg de ce un forum care altadata era viu, se putea discuta orice etc. azi este un loc in care stai si bei o tuica sau bere, asteptand sa treaca ziua. Clar ca odata cu plecarea unor musterii, care tineau hanul viu, acesta a intrat in paragina.
Am incercat sa gasesc ceva despre han pe Facebook, dar nici acolo nu misca nimic.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Apr 2018, 12:49 AM
Mesaj #489


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 16 Apr 2018, 11:49 AM) *
64 musafiri, 2 forumisti, 0 forumisti anonimi

WTF!!!

Raman la obsesia mea cu cifrele. Nu inteleg de ce un forum care altadata era viu, se putea discuta orice etc. azi este un loc in care stai si bei o tuica sau bere, asteptand sa treaca ziua. Clar ca odata cu plecarea unor musterii, care tineau hanul viu, acesta a intrat in paragina.
Am incercat sa gasesc ceva despre han pe Facebook, dar nici acolo nu misca nimic.


Draga Marduk smile.gif Eu nu ma mai mir de nimic. Am ramas doar tu, Fantasee si eu. De ce ? Pot doar sa presupun ca din cauza Socialmedia.

As zice chiar ca Smartphone a rupt gâtu Hanului, oamenii tineri se plimba pe facebook, Instagram, Timber, tweeties etc.

Ergo: Noi suntem OUT. Oamenii care au mai stiut ca a fi baiat e bine sa ai o bicicleta si o minge, atâta tot, si te-ai dus cu prietenul la râu, la balacit.

Spune-mi tu care azi se mai balaceste sau se învârte printre mlastina si tântari fara sa faca vreun Selfie pe care-l baga pe internet ? Ca e cool...

Cool e sa faci ceva, fara Smartphone. Manufactura.

Asta e Joe Satriani. Eu nu ma astept ca copiii nostri sa stie ce e cool, nici macar daca le-as aduce sa asculte:

Ar zice ca "Batrânii încearca sa faca misto de noi, ha ha..."

Cool


Acest topic a fost editat de Cla: 24 Apr 2018, 04:32 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2019, 12:19 PM
Mesaj #490


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Unde sunt forumistii? Traiesc ca multi alti romani visul occidental!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  « < 12 13 14 15 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:22 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman