HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Honorius Prigoana, Exagerare sau cumetrie?
Marduk
mesaj 29 Dec 2009, 06:14 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Honorius Prigoană a fost „uns” candidat PDL la Cameră, dându-l la o parte pe Virgil Tudorache, finul lui Gigi Becali." (EVZ) Nu-l cunosc pe domnul Prigoana, asa cum nu-l cunosc pe Tudorache sau pe Becali. Nu vreau sa cred in teoriile cospirationiste privind platile facute "sub centura" sau ca ar putea exista un conflict intre Basescu, clanul sau si clanul Becali, sau ca acest Tudorache a fost inlaturat din cauza unui astfel de conflict. Ceea ce nu-mi place este ca PDL-ul face greseli, exagerari, atunci cand vine vorba de promovarea tinerilor. Honorius Prigoana poate fi un tanar cu un viitor in politica, orice politica PNL-ista, PSD-ista, PRM-ista, PNG-ista, etc. e tanar, are multe de invatat, mai multe decat a invatat prin Chicago sau pe unde l-o fi trimis tatal sau. PDL-ul este pe cale de a-si da cu stangul in dreptul desi are multe probleme de rezolvat ca partid aflat la guvernare, mai ales ca majoritatea obtinuta este desul de fragila iar PNL-ul si PSD-ul sunt cu ochii pe orice miscare a PDL-listilor. Consider inoportuna desemnarea lui Honorius Prigoana la aceasta functie publica, desi dupa ce l-am vazut pe Tudorache am inceput sa ma intreb de ce apeleaza PDL-ul la astfel de candidati. Poate ca familia Prigoana o fi bagat ceva bani in campanie, or poate Prigoana face parte ca si Cocos dintr-un cerc restrans de cetateni demini de favorurile presedintelui Basescu sau ale PDL-ului, e posibil, desi ar fi trist sa fie asa, ar fi trist ca odata ce si-au vazut saci in caruta PDL-isti sa se infesteze de aceiasi meteahna a PSD-istilor dupa obtinerea unui nou mandat, care au fost convinsi ca alt mandat nu mai obtin si atunci au facut tot ce se putea pentru a profita de guvernare cu orice pret, incepand de la consilieri si pana la politicienii de marca ai PSD. Dar sa revenim la Honorius, presa l-a terfelit vinovat sau nevinovat, doar era o beizadea care merita toata atentia, iar ziaristii trebuia sa vanda ziarele, sa atraga atentia cititorilor asupra unui tanar care promite dar care prin atitudinea sa se situeaza in grupul rezidentilor din Dorobanti, De ce nu a ramas Honorius in Chicago? unde nu-l cunostea nimeni, unde ziaristii nu dadeau doi bani pe el cred ca putem discuta de sindromul beizadelelor care trebuie sa fie in atentia publicului cu orice pret or poate ca Honorius la fel ca si EBA crede ca poporul nu se poate dispensa de aportul sau politic or poate ca cei doi au gandit impreuna o doctrina politico-economica ce poate salva Romania din situatia de criza. Eu unul nu cred ca Honorius merita aceasta nominalizare asa cum nu am crezut ca EBA merita sa ajunga in PE. Ma astept ca toti acesti tineri politicieni sa astepte ani buni in functii executive de care sa fie mandri atat ei cat si partidul din care fac parte, sa-si construiasca o imagine desupra oricaror barfe mass media cu alte cuvinte sa se obisnuiasca cu termenul low profile atata timp cat parintii lor detin functii politice. As vrea sa ma insel, sa ajung la sfarsitul de mandat a lui Basescu, Boc sau Prigoana sa recunosc ca am exagerat in ceea ce priveste pozitia lor vis a vis de acesti tineri care nu mai au rabdare, care cred ca stiu sa faca politica dupa cativa ani de "scoala", sa descopar ca politica damboviteana este doar o denumire gresit folosita de ziaristi. Acum in acest moment nu pot decat sa constat ca PDL-ul face greseli, fie din prea mult paternalism fie din cauza unor cutume de clan, familie, or asta nu este politica, este cumetrie. Va invit sa discutam pe aceasta tema.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 29 Dec 2009, 06:25 PM
Mesaj #2


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



QUOTE(Marduk @ 29 Dec 2009, 06:14 PM) *
Poate ca familia Prigoana o fi bagat ceva bani in campanie, or poate Prigoana face parte ca si Cocos dintr-un cerc restrans de cetateni demini de favorurile presedintelui Basescu sau ale PDL-ului, e posibil, desi ar fi trist sa fie asa, ar fi trist ca odata ce si-au vazut saci in caruta PDL-isti sa se infesteze de aceiasi meteahna a PSD-istilor dupa obtinerea unui nou mandat, care au fost convinsi ca alt mandat nu mai obtin si atunci au facut tot ce se putea pentru a profita de guvernare cu orice pret, incepand de la consilieri si pana la politicienii de marca ai PSD.

Eu zic ca ai rezumat destul de bine de ce face PDLul ce face. Isi plateste politele, o data si aplica "dupa mandatul asta potopul", a doua oara. Ca nu se stie cand mai pupa ei guvernare (cvasi) de capul lor.
Politica lui "fac ce vrea muschii mei" ca, pana una alta, nu mai cersim voturi, iar cand o veni vremea de cersit, se gaseste cu ce sa mintim electoratul.
PDLul nu s-a infestat de nimic. E acelasi ca acum o luna. Doar ca pana acum trebuia sa se abtina cat de cat, pt. ca trebuia sa dea ochii cu boborul.

Acest topic a fost editat de kumarbi: 29 Dec 2009, 06:27 PM


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ˇEn
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Dec 2009, 06:49 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(kumarbi @ 29 Dec 2009, 06:25 PM) *
PDLul nu s-a infestat de nimic. E acelasi ca acum o luna. Doar ca pana acum trebuia sa se abtina cat de cat, pt. ca trebuia sa dea ochii cu boborul.

Daca te abti sa bei alcool zi de zi inseamna ca nu esti alcoolist. Eu zic ca betia a aparut dupa castigarea alegerilor, inainte erau doar cosumatori ocazionali, acum se pare ca au devenit dependenti.

Acest topic a fost editat de Marduk: 29 Dec 2009, 06:51 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Dec 2009, 06:49 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
AdiM
mesaj 29 Dec 2009, 08:16 PM
Mesaj #4


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 17 December 09
Forumist Nr.: 15.545



Nu e de mirare nepotismul in PDL. Insusi maiestatea sa presedintele si-a uns fiica in Parlamentul European, cu aparenta de independent votat de popor, dar fara el la Cotroceni si fara PDL oricine stie ca EBA nu ajungea nimic nici la Brumaresti, dar-mi-te la Bruxelles... Ca dovada, imediat dupa ce a castigat mandatul european, a redevenit membru PDL, de independenta ce era!

Acest topic a fost editat de AdiM: 29 Dec 2009, 08:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdiM
mesaj 29 Dec 2009, 08:23 PM
Mesaj #5


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 17 December 09
Forumist Nr.: 15.545



QUOTE(Marduk @ 29 Dec 2009, 06:49 PM) *
Daca te abti sa bei alcool zi de zi inseamna ca nu esti alcoolist. Eu zic ca betia a aparut dupa castigarea alegerilor, inainte erau doar cosumatori ocazionali, acum se pare ca au devenit dependenti.


Daca bei alcool zi de zi, esti etichetat ca alcoolic. Dar cine spune ca asta e mai rau decit sa fii in PDL?! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Dec 2009, 09:17 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Apropo de alcoolism si nepotism. Exista o vorba printre romani, omu beat se trezeste din cand in cand, prostul nu se trezeste niciodata.

Acest topic a fost editat de Marduk: 29 Dec 2009, 09:18 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 3 Jan 2010, 09:21 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Cand il vad imi vine sa-i dau palme...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 3 Jan 2010, 11:59 PM
Mesaj #8


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Si mie...dar mai tare imi vine s-o iau la palme pe mama-sa adoptiva aka Bahmuteanu A , intruchiparea tupeului si stupizeniei pe sticla; debita in seara asta cu convingere pe teveu ...cui nu-i plac telenovelele?
asa o fiinta nu numai ca nu ar trebui invitata /bagata in seama pe nici un canal de tv, ci interzisa prin lege datorita contagiozitatii trancanelii ieftine, de tzatza, cu care poate infesta populatia privitoare la teveu si asa in plin proces de pierdere a imunitatii


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Jan 2010, 09:16 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



eu astept sa vaz programele acestui domnisor, cu ce vrea el sa atraga electoratul si cum va cheltui cei 50000 de dolari pe care si-i propune sa-i cheltuiasca in campanie. pare ca romanii nu se pot rupe de influenta mostenita de la greci nici macar in politica. in grecia exista doua mari partide politice unde copiii au mostenit de la parinti puterea, bineinteles prin alegeri democrate ca doar ei au inventat democratia. mai sunt si alte exemple prin alte parti dar grecii sun mai aproape, chestia este ca modelul asta politic nu prea se intampla in vestul europei, or poate nu stiu eu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 4 Jan 2010, 11:23 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



un prigoana cu honoare ( honoarea nereperata a doamnei bahmuteanu).

ce inseamna sa ai complexe de gunoier.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 4 Jan 2010, 01:25 PM
Mesaj #11


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



PRIGONIUS O CONTRIBUIT LA FRAUDAREA ALEGERILE LA CHICAGO ohyeah.gif


Baiatul asta nu-i pus pe p[r]ost de ficus pe lista PD-L. O sustinut masiv fraudarea alegerilor la CHICAGO. biggrin.gif. Sa se uite cineva peste numarul votantilor(daca o venit voturile din diaspora).

Honorius Prigoană şi-a fixat ca priorităţi finalizarea liniei de metrou 1 Mai- Bazilescu(tot din EVZ CITAT-portavocea dictatorului BASE)

daca merge-n vizita la matroana UDEA. Sa vezi ce prelungire-i face ....


smile.gif) Face mai repede un sir de birturi de fitze din piata 1 mai si pana-n bazilescu

Acest topic a fost editat de Kyklos: 4 Jan 2010, 01:29 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Jan 2010, 05:30 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Honorius Prigoana, este in direct la irealitate, pare un june cu mult tupeu gata sa muste din tot ce misca in jurul sau, fie ca-i este amic sau inamic. Oare ce vrea tanarul asta?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 4 Jan 2010, 06:02 PM
Mesaj #13


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



QUOTE(Marduk @ 4 Jan 2010, 05:30 PM) *
Honorius Prigoana, este in direct la irealitate, pare un june cu mult tupeu gata sa muste din tot ce misca in jurul sau, fie ca-i este amic sau inamic. Oare ce vrea tanarul asta?

IN ROMANIA cred ca sunt destui tineri politicieni de valoare ,dar uite ca vedem in continuare pe scena politica paravane. Sunt foarte usor de folosit mai tarziu.

Cazul ELENE BASESCU-I este destul de evident. Din independenta lui tata o REVENIT PDL-ISTA...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Jan 2010, 06:14 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Kyklos @ 4 Jan 2010, 06:02 PM) *
dar uite ca vedem in continuare pe scena politica paravane. Sunt foarte usor de folosit mai tarziu.

nu le-as numi "paravane" mai degraba le-as numi cumetri, afaceri de familie sau exagerari politice.

Acest topic a fost editat de Marduk: 4 Jan 2010, 06:14 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 5 Jan 2010, 10:47 AM
Mesaj #15


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(AdiM @ 29 Dec 2009, 10:16 PM) *
Nu e de mirare nepotismul in PDL. Insusi maiestatea sa presedintele si-a uns fiica in Parlamentul European, cu aparenta de independent votat de popor, dar fara el la Cotroceni si fara PDL oricine stie ca EBA nu ajungea nimic nici la Brumaresti, dar-mi-te la Bruxelles... Ca dovada, imediat dupa ce a castigat mandatul european, a redevenit membru PDL, de independenta ce era!


voi chiar plecati de la premiza ca daca e fiul sau fiica cuiva viata persoanei trebuie terminata? uitati ca ce se naste din pisica haleste soricei? rezulta ca poate sunt mai bine pregatiti pt lupta politica decat ceilalti veniti de niciunde, si fara sprijin

nu imi place EBA, si nu o consider suficient de matura si de pregatita pt pozitia pe care o are, dar daca cei din jurul eu au reusit sa convinga boborul sa o voteze, restul nici nu mai conteaza
cam asa si cu juniorul honorabilului Prigoana...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Jan 2010, 02:21 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(mutulica @ 5 Jan 2010, 10:47 AM) *
voi chiar plecati de la premiza ca daca e fiul sau fiica cuiva viata persoanei trebuie terminata?

nu cred ca viata lor ar trebui terminata, dar exista multe moduri de a face politica low profile, acolo la partid, strangand fonduri pentru campanii, organizand receptii pentru partid, promovare in general. nu sunt de acord ca daca un politician este fiu de politician trebuie sa fie mai bun sau la fel de bun ca tatal sau, sunt destule exemple in istorie.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 6 Jan 2010, 07:53 AM
Mesaj #17


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



de ce dracu as face ceva low profile, daca tata da banii, si daca ma uit in jur si vad doar loseri?
hai mai, terminati cu prostiile!
daca in partidul ala, in categoria aia politica, ar fi un leader, unul pe bune, care sa tureze motoarele organizatiei, sunt convins ca prigoana junior s-a alia si ar fi pus in echipa meseriasului, dar atat timp cat asa ceva nu prea exista pe niciunde, musiu honorius isi incearca puterile, ca sa vada daca nu poate fi el alesul, si o face pe banii familiei lui ... asa ca nu vad unde e problema

alegatorii pot decide daca il plac sau nu, daca se lasa convinsi sau nu. pana una alta si daciana si eba au reusit sa convinga electoratul.. si nu par a avea prea multe de spus...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Jan 2010, 08:27 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(mutulica @ 6 Jan 2010, 07:53 AM) *
QUOTE
daca in partidul ala, in categoria aia politica, ar fi un leader, unul pe bune, care sa tureze motoarele organizatiei, sunt convins ca prigoana junior s-a alia si ar fi pus in echipa meseriasului, dar atat timp cat asa ceva nu prea exista pe niciunde, musiu honorius isi incearca puterile, ca sa vada daca nu poate fi el alesul, si o face pe banii familiei lui ... asa ca nu vad unde e problema



Ai dreptate, eu vad totusi in inexistenta liderilor puternici dar un pic mai copti, o situatie asemanatoare petrecuta in familiile de elefanti, din parcul national Kruger din Africa de Sud. Masculii maturi si batrani au fost eliminati, tinerii elefanti au devenit violenti atacand si omorand rinocerii, oamenii, etc. administratori parcului au vrut sa afle ce se intampla cu elefantii tineri de ce se manifesta asa, concluzia a fost extraordinara, existenta masculilor maturi, batrani, disciplina tinerii violenti doar prin prezenta si atitudinea lor. Intr-un fel era vorba de educatie, respect, ceea ce nu se prea vede la politicienii tineri, e drept ca nici nu prea au pe cine respecta, dar totusi eu cred ca aportul acestor tineri trebuie sa tina mai mult de executiv, au destul timp sa ajunga sa ia decizii. Pana acum programul domnului Prigoana Honorius nu m-a convins, sa vedem ce se va intampla, dar ma astept sa avem surprize de genul EBA sau Sarbu, doar traim in tara tuturor posibilitatilor.

Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Jan 2010, 09:33 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 6 Jan 2010, 09:31 AM
Mesaj #19


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



^^^ William Golding in Lord of the flies are cam aceeasi idee: tinerii au nevoie de prezenta unui adult, care sa se constituie intr-un model si totodata intr-o autoritate. Bine, el extinde cumva idee la societatea omeneasca in intregul ei, pusa in relatie cu Dumnezeu.
Cred ca ar fi incantat sa afle, postum, ca a fost confirmat de zoologie.

Acest topic a fost editat de kumarbi: 6 Jan 2010, 09:32 AM


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ˇEn
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Jan 2010, 10:04 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Sa fie clar, alegerea d-lui Prigoana junior e in interesul poporului ! Domnia sa, in calitate de reprezentant al Partidului, va lupta zi si noapte cu mogulii si lacheii acestora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Jan 2010, 10:25 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Stai putintel neicusorule, sa vedem daca se alege si mai pe urma vorbim.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Jan 2010, 02:19 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Ala e motivul pentru care dl Prigoana jr trebuie ales de masele populare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Jan 2010, 04:37 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Adicatelea ce vrei sa zici dumneata, ca eu nu stiu cu cine votez?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Jan 2010, 04:38 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Adicatelea ce vrei sa zici dumneata, ca eu nu stiu cu cine votez?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Jan 2010, 11:19 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Domnul Honorius Prigoana are un slogan "punct.şi de la capăt" acum eu nu am inteles la ce vrea sa puna punct domnul Honorius, sa fie un indemn la conciliere, la acceptarea unei situatii existente, cu alte cuvinte hai sa uitam tot ce a fost si s-o luăm de la capat. Daca aproape am inteles cum este cu acest punct, chiar nu pricep ce vrea să zica acest "şi de la capăt", de la care capăt? asta in cazul in care am fi ajuns macar la capatul tunelului de care vorbeau in trecut politicienii nostri de seamă, dar eu nu vad nici un capăt asa cum nu am vazut nici un inceput. Sa presupunem ca inceputul poate fi domnul Prigoana senior, iar capatul Prigoana junior, tot mai ramane sa definim punctul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 8 Jan 2010, 01:10 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE(Marduk @ 6 Jan 2010, 04:38 PM) *
Adicatelea ce vrei sa zici dumneata, ca eu nu stiu cu cine votez?


Numai cu cei ce vor binele poporului, normal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 8 Jan 2010, 02:08 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



cand maretii patrioti majoritari ai romanicii vor mai arunca urmatorul pet de bere prin padurile patriei sa pastreze un moment de reculegere si vor auzi cum petul se va recicla in campania lui asta micu' prin casuta de marcat a piciorului de lemn al taticului.

la asa bobor "european", asa catindati. punct si de la capat cu paranteza culturii carpato-danubiano-pontice de la hamangia cu peturile ei nereciclate de 2000 de ani, care din bube, mucegaiuri si noroiuri au cladit lamborhini lu 'asta micu' licentiat la parij cu bursa.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mr.Shadow
mesaj 9 Jan 2010, 01:05 PM
Mesaj #28


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 14
Inscris: 11 April 03
Forumist Nr.: 177



Eu cred ca ideea de "punct si de la capat" se refera la banutii pe care seniorul i-a facut din contractele cu statul si care nu se doreste a mai fi verificate de oameni care vor raul poporului.
Asadar punem punct aici si de-acum incolo o sa fim cuminti, nu o sa mai fure nimeni si Romania se va transforma intr-un paradis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Jan 2010, 11:23 AM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(mutulica @ 6 Jan 2010, 07:53 AM) *
musiu honorius isi incearca puterile, ca sa vada daca nu poate fi el alesul, si o face pe banii familiei lui ... asa ca nu vad unde e problema

Daca ar fi candidat ca independent nu era nicio problema, o facea pe banii familiei si gata. Candideaza insa din partea unui partid politic. Iar eu unul, ca om cu drept de vot in circumscriptia in care candideaza, am decis sa nu-l votez tocmai pentru a arata partidului respectiv ca, desi i-am votat candidatul in luna decembrie, nu-i votez orice candidat ar pune vreodata pe o lista.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Jan 2010, 06:35 PM
Mesaj #30


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(abis @ 11 Jan 2010, 01:23 PM) *
Daca ar fi candidat ca independent nu era nicio problema, o facea pe banii familiei si gata. Candideaza insa din partea unui partid politic. Iar eu unul, ca om cu drept de vot in circumscriptia in care candideaza, am decis sa nu-l votez tocmai pentru a arata partidului respectiv ca, desi i-am votat candidatul in luna decembrie, nu-i votez orice candidat ar pune vreodata pe o lista.


familia lui a bagat banii in acel partid. acum familia lui vrea sa castige bani inapoi sau putere... sau ambele amandoua...
e deplasat sa prigoniti pe prigoana junior doar pentru ca e fiul lui prigoana senior, si el la randul lui progonit si afurisit


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Jan 2010, 06:39 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



nu se egzista circ politic fara asta micu' si verde.

http://www.realitatea.net/cernea-cere-pnl-...age_694873.html

Remus Cernea nu-şi caută dreptatea doar la Curtea Constituţională, ci şi la sediul PNL. Astăzi, preşedintele Partidului Verde, căruia Biroul Electoral Municipal i-a refuzat candidatura pentru scaunul de deputat în Colegiul 1 din Bucureşti, l-a luat la întrebări pe şeful PNL Crin Antonescu pe tema retragerii liberaralului Radu Stroe din cursă, în aşteptarea unui verdict al Curţii Constituţionale la sesizarea depusă de chiar Cernea.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Jan 2010, 06:41 PM
Mesaj #32


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



face parte din circ, si au nevoie de el, ca sa ia ochii fraierilor de la chestii mai serioase
in ziua in care devine dezirabil, il prinde militia cu marijuana, sau alte ierburi verzi


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 11 Jan 2010, 06:42 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Dupa cum se stie, familia Prigoana e o veche familie de luptatori impotriva mogulimii interne si internationale precum si de apratori ai drepturilor poporului oprimat. Din acest motiv toate investitiile realizate de aceasta familie trebuie considerate a fi in interesul poporului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Jan 2010, 06:46 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



ca si verde , ma asteptam sa se ia de tac-su lui honorel ca are o colectare "egologica" a gunoiului.

in schimb , frunza verde/sunca de miel si uite asa honorel apare drept un baiat model pe langa asta care e un pic golanel.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Jan 2010, 06:57 PM
Mesaj #35


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



daca nu e gonorel, si cum e si spalatel, il poti lua deputatel...
care este

tot nu inteleg ce aveti cu baiatul cela...
adica daca tata a fost destept, inseamna ca la ala mic nu a ramas nimic? a luat tac'su tot?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 09:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman