HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

23 Pagini V  « < 21 22 23  
Reply to this topicStart new topic
> Elena Udrea, Cine e si ce vrea?
turbo trabant
mesaj 2 Feb 2015, 03:02 PM
Mesaj #771


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Ce inseamna sa te ingrasi cateva chile, ce popor de nesimtiti misogini, niciunul nu te mai respecta.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Feb 2015, 10:46 AM
Mesaj #772


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



N-am sa ma las antrenat in "antiudrismul" asta de doi bani promovat de multii analisti si jurnalisti. Nu vreau sa fac asta, pentru ca aceasta femeie in opinia mea, transmite un mesaj, acela ca intr-un fel sau altul serviciile secrete au fost sau inca mai sunt implicate in cele mai mari afaceri ce s-au desfasurat in Romania. Unii nu vor sa accepte, afirmatiile Elenei Udrea pentru ca au facut sau inca mai fac parte (acoperiti sau descoperiti) din paienjenisul construit cu migala in ultimii 25 de ani de catre servicii. Posibil ca serviciile sa fi creat un sistem prin care si-au luat o "taxa de supraveghere" cu dublu sens:" te filez ca asa-mi cere legea, dar daca nu mai merge te anunt ca urmeaza sa fi sacrificat". Altfel nu se explica averile unor functionari, ofiteri din servicii, armata si politie or poate ca si-au facut averile din salariile de bugetari. Cei care o critica azi, pentru orice pe Elena Udrea sunt cei care au datoria sa apere sistemul, altii pentru ca sunt platiti sa dea cu gura fara sa gandeasca, altii sunt pur si simplu misogini si s-ar simti razbunati s-o vada pe madama in puscarie. Eu cred ca trebuie sa lasam la o parte tot ce stim despre Elena Udrea, pentru a analiza cuvintele ce fac trimitere catre serviciile secrete si conducatorii acestor servicii. Posibil ca Elena Udrea sa fie arestata, judecata si condamnata, daca a gresit, o sa primeasca ceea ce merita conform legii, dar daca afirmatiile sale sunt veridice, atunci Romania are o problema. Cat de democratice sunt serviciile secrete din Romania? pentru cine si pentru ce lucreaza aceste servicii? Unde este activitatea de prevenire a serviciilor? exista rapoarte pentru prevenirea actiunilor de coruptie si evaziune? au fost transmise catre factorii politici? cine sunt politicienii care n-au tinut cont de sesizarile respective si de ce n-au luat masuri?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Feb 2015, 11:36 AM
Mesaj #773


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 3 Feb 2015, 10:46 AM) *
Posibil ca Elena Udrea sa fie arestata, judecata si condamnata, daca a gresit, o sa primeasca ceea ce merita conform legii, dar daca afirmatiile sale sunt veridice, atunci Romania are o problema.

In acest moment Udrea este o individa suspectata de coruptie si spalare de bani, care a ales sa se apere acuzand acuzatorii. Au facut-o la vremea lor si altii ca Nastase, Voiculescu si nu numai ei. Nici macar nu este originala. Daca ar fi ceva adevar in ce spune, ce a impiedicat-o sa dezvaluie acele lucruri inainte sa aiba probleme cu legea?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Feb 2015, 11:36 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 3 Feb 2015, 12:46 PM
Mesaj #774


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 3 Feb 2015, 11:36 AM) *
In acest moment Udrea este o individa suspectata de coruptie si spalare de bani...ce a impiedicat-o sa dezvaluie acele lucruri inainte sa aiba probleme cu legea?

Corect. Macar are curajul sa arate cu degetul spre servicii, nu-mi aduc aminte ca Nastase sau Voiculescu sa fi acuzat pe cineva din servicii ca fiind corupt, implicat in afaceri suspecte etc. Clar ca incearca sa-si vanda scump pielea, nu stiu insa daca are probe sau se foloseste doar de ceea ce a auzit si vazut, ceea ce nu e chiar ok pentru un acuzat. Elena Udrea trebuie sa aduca probe daca vrea sa fie crezuta, ceea ce m-a deranjat a fost cerbicia cu care s-au aruncat unii jurnalisti asupra ei. Poate ca are probe, poate ca nu are s-o lasam sa vedem cine mai apare in declaratiile sale, un lucru este cert, Traian Basescu apare si el in relatarile sale despre "afacerile" lui Cocos.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Feb 2015, 01:37 PM
Mesaj #775


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Probele ei sunt de genul "mi-a spus Ghita la o cafea"....

Cum sa iei in serios asa ceva?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Feb 2015, 02:34 PM
Mesaj #776


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Corect. Nu poti sa iei in serios, dar daca este adevarat, atunci femeia asta stie ceva, dar joaca intr-o telenovela regizata de altii, iar ea n-a apucat sa parcurga tot scenariul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 4 Feb 2015, 04:41 PM
Mesaj #777


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



DNA cere arestarea preventiva a Elenei Udrea in dosarul Gala Bute, pentru luare de mita.

Sic transit gloria mundi smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Feb 2015, 10:24 AM
Mesaj #778


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am urmarit-o din nou aseara pe Elena Udrea, raman la parerea mea ca aceasta femeie nu stie cu cine se pune, nu stie rolul ce i-a fost deja atribuit. Doar vazandu-i pe cei care o acuza, poti sa-ti dai seama ca acestia fac parte din reteaua securist-comunist-cooperatista salvata si "acoperita" de emanatii de la "revolutie". Continui sa cred ca Romania a fost furata cu acordul, stiinta si concursul serviciilor, altfel nu se putea, nu puteai sa faci nimic important fara ca serviciile sa stie. Nu poti sa te duci in Ferentari sa vinzi droguri, sa faci proxenetism, camatarie, fara stiinta si acordul fratilor Camataru, azi Romania se afla in situatia acestor cartiere controlate de clanuri, doar ca acest clan, al serviciilor, actioneaza la scara nationala. Elena Udrea nu face decat sa dezvaluie cum functionau traficul de influenta, afacerile mari, cine controla, supraveghea si patrona toate aceste afaceri din care toti cei implicati trebuiau sa castige in detrimentul tarii al cetatenilor.

Acest topic a fost editat de Marduk: 5 Feb 2015, 10:27 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Feb 2015, 04:48 PM
Mesaj #779


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



rofl.gif bop.gif clapping.gif clapping.gif yay.gif king.gif blink.gif wacko.gif tongue.gif Comisia parlamentara a decis ca acuzatiile Elenei Udrea trebuie "studiate" la secret, pulimea o sa afle adevarul peste 50 de ani.

Acest topic a fost editat de Marduk: 9 Feb 2015, 04:49 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Feb 2015, 03:56 PM
Mesaj #780


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Regina a murit, traiasca regele.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Feb 2015, 04:55 PM
Mesaj #781


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O declaratie a Ruxandrei Dragomir o tenismena fara epoleti, facuta azi in legatura cu Elena Udrea si un alt tenismen cu epoleti, acoperiti sau descoperiti, m-a facut sa ma intorc la acest subiect. Ruxandra Dragomir o sustine pe Elena Udrea, direct fara sa-i pese ce-o sa zica presa sau fostii colegi despre atitudinea ei. R. Dragomir il vizeza direct pe un coleg de breasla, mare tenismen cu "epoletii acoperiti", Dinu Pescariu. De ce-l ataca Ruxandra Dragomir pe Dinu Pescariu, declaratiile sale? Ce stie Ruxandra Dragomir despre acest "mare sportiv" al Romaniei? Ce "succesuri" are acest sportiv in afar de afaceriile "made in Romania" mai mult sau mai putin dubioase? Elena Udrea a calcat pe bec, clar, s-a "asociat" cu baietii destepti, crezand ca-i poate controla, fara sa banuiasca ca va fi in cele din urma sacrificata de catre acestia. Sa vedem pana unde va merge R. Dragomir cu sustinerea sa fata de Elena Udrea, ii va deveni colega de celula asa cum se pare ca va deveni o alta "colega" de cumparaturi la Paris a Elenei Udrea, care din intamplare in momentul prim planului de la Paris, se uita exact in obiectivul camerei.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Feb 2015, 06:48 PM
Mesaj #782


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



L.E.
In cazul Elenei Udrea este posibil sa asistam la o lupta intre "epoletii acoperiti", "epoletii descoperiti", cooperatia emanatii, si serviciile pre si postdecembriste in care sunt implicati si interlopii de orice etnie ar fi acestia. Cu alte cuvinte: "a dat strechea-n ei" in acest caz rolul strechei, in opina mea, pare sa si-l asume FBI-ul, CIA-ul si alte servicii care lupta impotriva coruptiei.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Feb 2015, 08:54 AM
Mesaj #783


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



In cazul Elenei Udrea este foarte clar: o mafioata.

Ramane sa vedem doar cati din retea mai prinde Codruta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Feb 2015, 01:02 PM
Mesaj #784


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 12 Feb 2015, 08:54 AM) *
...Ramane sa vedem doar cati din retea mai prinde Codruta.

Poate cade chiar Codruta in invalmaseala asta. Eu vreau sa vad mai multi "epoleti" in toata afacerea asta mafiota, pentru ca eun nu cred ca acesti mafihoti puteau sa se desfasoare fara stiinta galonatilor. Iar daca faptele s-au petrecut fara stiinta sau acordul lor sa fie schimbati toti. Galonatii trebuie sa dovedeasca ca au raportat totul sefilor politici, iar in acest caz sa fie anchetati politicienii care n-au luat masuri. Am mai spus si repet, este singurul "credit" pe care il acord Elenei Udrea, acela de a dezvalui pana la capat cum au fost implcate serviciile in afacerile care au devalizat statul roman, in rest daca este vinovata de ceva sa suporte consecintele legii alaturi de cei in care a crezut.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Feb 2015, 01:17 PM
Mesaj #785


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



De ce sa cada Codruta? unsure.gif

Cum adica, sa o schimbe Klaus si VV Ponta? Nici o sansa.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Feb 2015, 03:43 PM
Mesaj #786


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu se stie moncher niciodata, au fost altii mai tari si tot s-au impiedicat exact acolo unde nu se astepta nimeni. Eu cred ca "regina" cu trena-i lunga va tara dupa ea pre multi care azi se bucura de viata. Eu tot astept sa apara si "printul" Marta, ca sa fie toata scena plina.

Acest topic a fost editat de Marduk: 12 Feb 2015, 03:43 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Feb 2015, 04:04 PM
Mesaj #787


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



In momentul asta Kovesi este intangibila. Politicienii romani nu au ce ii face. Are protectie mai inalta


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 13 Feb 2015, 08:30 AM
Mesaj #788


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



În orice caz am observat că i se caută noduri în papură, că a ținut dosare în sertar. Cred că sunt destui care o vor pe tușă.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 13 Feb 2015, 09:53 AM
Mesaj #789


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Din nou despre Basescu si Elena Udrea in ceea ce priveste afacerile de tot felul.


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Feb 2015, 10:21 AM
Mesaj #790


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Preşedintele ştie tot. S-a lăudat în nenumărate rânduri cu acest lucru. Dânsul poate cere absolut orice informaţie şi îi este prezentată pe birou. Domnul preşedinte ştia de problemele din vămi din 2005 şi a ieşit şi m-a hulit la nivel naţional. Întotdeauna ştie preşedintele tot. La fel şi cu situaţia fratelui său, la fel şi cu doamna Udrea, domnul preşedinte ştia. Este obligatoriu. Instituţiile de securitate îi aduc elemente importante legate de tipul acesta de criminalitate."
Daca stia tot, exista rapoarte, nu pot sa cred ca in institutiile statului informarile se fac din ureche-n ureche. Cei care au procedat asa si nu au probe, ar face mai bine sa taca. Iar daca rapoartele exista, toti decidentii politici, care n-au luat masurile ce trebuiau luate, sa fie trasi la raspundere, in frunte cu Traian Basescu.

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Feb 2015, 10:22 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 13 Feb 2015, 11:20 AM
Mesaj #791


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Marduk @ 13 Feb 2015, 11:21 AM) *
Daca stia tot, exista rapoarte, nu pot sa cred ca in institutiile statului informarile se fac din ureche-n ureche. Cei care au procedat asa si nu au probe, ar face mai bine sa taca. Iar daca rapoartele exista, toti decidentii politici, care n-au luat masurile ce trebuiau luate, sa fie trasi la raspundere, in frunte cu Traian Basescu.

O incluzi aici si pe Codruta Kovesi care, din varii motive, a tinut anumite dosare in sertar?


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Feb 2015, 11:33 AM
Mesaj #792


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ce anume a tinut Kovesi in sertar? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Feb 2015, 11:56 AM
Mesaj #793


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 13 Feb 2015, 11:20 AM) *
O incluzi aici si pe Codruta Kovesi ...

Pe toti indiferent de functie, grad etc. Numai asa ne vom face schimbari reale in societate, nu lucrand cu dubla masura, "sentimental", miticeste.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 17 Feb 2015, 09:58 AM
Mesaj #794


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(abis @ 13 Feb 2015, 12:33 PM) *
Ce anume a tinut Kovesi in sertar? unsure.gif


http://www.comisarul.ro/politic/doamna-kov...cta_365577.html


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 Feb 2015, 12:07 PM
Mesaj #795


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cand se aduna probe destule, vine tuturor randul

Sebastian Ghita a venit la sediul DNA Ploiesti, unde a fost citat in calitate de suspect

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_b...ti-ploiesti.htm


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Feb 2015, 12:16 PM
Mesaj #796


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Trena "reginei" moncher, ai grija la trena, ca multi se vor impiedica de ea. Pe unde o fi Marta? de ce nu apare? o sa piarza fotografia de grup.

Acest topic a fost editat de Marduk: 17 Feb 2015, 12:19 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 20 Feb 2015, 08:05 PM
Mesaj #797


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Deci Udrea s-a reintors acasa ! ... desi deocamdata in arest la domiciliu smile.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Feb 2015, 09:05 PM
Mesaj #798


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Elena Udrea continua sa faca "valuri". Nu vreau sa discut vinovatia sau nevinovatia personajului, am considerat ca doar justitia are acest drept oricare ar fi fost acuzatul. Ce vreau sa discut sunt aceste "informatii" legate de conditiile de "cazare" din aresturile romanesti, asupra carora nimeni nu s-a aplecat pana azi, erau ceva zvonuri venite de la "pulime" dar nu prea erau bagate in seama. Elena Udrea ne-a spus in direct cum a fost dezbracata, cum i s-a luat sutienul, cum e cu WC-ul turcesc etc. Unii misoginii, uraciosi, care se hranesc cu raul altuia, trebuie ca s-au simtit teribil de bine cand au auzit in ce conditii se traieste in aceste celule destinate arestatilor, mai ales cand la mijloc este o femeie si nu orice femeie ci Elena Udrea. Eu nu pot sa ma bucur, nu pot pentru ca toate aceste "informatii" dezvaluie situatia in care se afla aceasta tara, departe de ceea ce exista in lumea civilizata, europeana, democratica. Ori de cate ori vad sau aud astfel de informatii ma gandesc la CEDO si la banii pe care trebuie sa-i platim din buzunarul nationala catre cei care au avut de suferit, pentru ca in MI nici un galonat, nu s-a gandit ca pana la urma in democratie si ultimul borfas merita un minim de confort, azi, in concordanta cu ceea ce exista in UE, in lumea civilizata. Dar cum lumea merge inainte, toate aceste arestari din randul borfasilor rasati, are si o fateta buna, se pare ca la MI, galonatii au luat decizia sa faca ceva renovari, macar asa de ochii Europei, daca nu pentru confortul detinutilor din ce in ce mai pretentiosi, ce sunt trimisi in ultima perioada sa populeze celulele respective. Poate ca avem si o explicatie a acestui val de "arestari la domiciliu", "control judiciar", care incepe sa defineasca o noua clasa in randul borfasilor, interlopilor, politicienilor etc. la care "pulimea" nici nu poate visa.

Acest topic a fost editat de Marduk: 23 Feb 2015, 09:08 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 7 May 2015, 04:46 PM
Mesaj #799


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Elena Udrea a fost eliberata din penitenciarul Targsor.
Sa vedem ce urmeaza smile.gif

Nu sunt si nu am fost o fana de-a ei, ba chiar pot spune ca tinutele ei vestimentare au darul sa ma enerveze la culme, dar ii apreciez sarmul de care a dat dovada in situatiile alea critice cand jurnalistii dansau in jurul ei mai ceva decat canibalii si erau gata s-o sfasie.

De vinovata, cred ca e vinovata ... sunt curioasa sa aud verdictul instantei la finele procesului.


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Oct 2015, 12:59 PM
Mesaj #800


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ce scrie Cristoiu pe blog:

În bătălia electorală, SRI s-a împărțit în două:
Gruparea lui George Maior și Gruparea lui Florian Coldea.
Gruparea lui George Maior a fost din tabăra lui Victor Ponta. Din această tabără au mai făcut parte: Gabriel Oprea, Elena Udrea, Alina Bica, Horia Georgescu.


http://www.cristoiublog.ro/gindul-de-viner...octombrie-2015/

Asa o fi? A jucat Elena Udrea (implicit, Traian Basescu) in tabara lui Ponta? L-au sprijinit Udrea si Basescu, subteran, pe Ponta? Lui Cristoiu i-a scapat porumbelul ori vorbeste aiurea?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Oct 2016, 02:59 PM
Mesaj #801


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



DA! mie imi place de Elena Udrea. Poate ca a furat, a mintit, a pacatuit (pentru credinciosi) dar tipa asta este un simbol pentru toate femeile din Romania. Nu e informator al securitatii, nu stiu cat de bogata este, prin comparatie cu Adrian Nastase, Victor Hrebenciuc, C.P. Tariceanu, Miron Mitrea, Traian Basescu, Ion Tiriac, S.O.V etc. Este o femeie care se lupta cu sistemul "maqistilor" din aceasta tara, care a renuntat la salvari de putin timp (la scara existentei planetare). Nu ma afecteaza daca Elena Udrea o sa fie gasita vinovata si condamnata, pana la urma orice individ trebuie sa fie pregatit sa suporte rigrile LEGII, din tara in care traieste. Ce mi-a atras atenti azi, a fost discursul Elenei Udrea in parlamentul Romaniei. Nu stiu daca mai era nevoie sa ne spuna si Elena Udrea ce se petrece in acest parlament in care s-au adunat, ca la comanda, toti cei care cred ca Romania le apartine, ca pot face ceea ce vor, asa cum faceau comunistii cu neamul romanesc. Ce vrea Elenea Udrea sa ne spuna? ca parlamentul a ajuns un loc in care gastile interlopilor politici rezolva problemele tarii, nu cu pistoale, bate si sabii ci cu dreptul de a vota in numele alegatorilor. Drept care odata exprimat devine lege pentru toti romanii. Acesta este parlamentul Romaniei azi, un loc in care mirul genereaza iertarea pentru unii, iar pentru ceilalti care nu conteaza in afaceri se lasa cu mazilirea. De remarcat ca Elena Udrea si-a acceptat starea, sa fie judecata si condamnata pentru greselile sale. Dar cum ramane cu cei care se ascund in acest "sanctuar" al democratiei originale.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Apr 2017, 04:34 PM
Mesaj #802


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



DA! mie imi place de Elena Udrea. A furat, a mintit, a pacatuit, dar tipa asta, un simbol pentru toate femeile din Romania va plati pentru încrederea ei in cei pe care i-a servit. L-a servit pe Hrebenciuc când lucra pentru PSD, pe Traian Basescu, apoi a trecut din "pat" in "pat" pana la celula de la Targsor. Ce poti sa mai zici despre o femeie atat de puternica? a furat? sa-si asume asta si sa ispaseasca pedepsa data de lege. Pacat ca o femeie ca ea a ajuns sa greseasca atat de mult incat sa fie condamnata, avea tot ce-si dorea, bani, pozitie sociala etc. cum de s-a lasat prinsa in aceasta "gala", culmea destinata boxului, nu prezentarilor de moda. Sa fi fost atat de lacoma incat sa cada in pacat pentru cateva zeci de mii de euro? sau a patit exact ca Oprescu care probabil a furat mult mai mult decat cele cateva zeci de mii cu care a fost prins. E o vorba romaneasca, un proverb, de care toti politicienii romani uita, sau nici macar n-au auzit "ulciorul nu merge de multe ori la apa". Elena Udrea va intra in istorie ca amanta a lui Traian Basescu, desi eu ma indoiesc ca a avut o astfel de relatie cu "marinarul", dar orice este posibil.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pagini V  « < 21 22 23
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 07:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman