HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

15 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Psd - Īncotro,
Cucu Mucu
mesaj 26 Jan 2011, 11:05 AM
Mesaj #141


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 26 Jan 2011, 10:57 AM) *
Ar mai fi o conditie, sa ramanem in criza si PDL-ul sa nu reuseasca sa dreaga economia


roflmao.gif Sa dreaga economia roflmao.gif Cine, neica? Bibiloiul de Botis? Demagogul de Boc? Cercetatul penal de Ariton? Ialomitianu? Sa iti spun un secret : daca si-ar lua baietii o vacanta si ar lasa tara sa mearga singura un an de zile, cel putin, garantat ne-ar fi mai bine. jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jan 2011, 12:07 PM
Mesaj #142


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 26 Jan 2011, 12:57 PM) *
Ar mai fi o conditie, sa ramanem in criza si PDL-ul sa nu reuseasca sa dreaga economia,

Visezi cai portocalii....aaaa... verzi pe pereti !

Franks, FMI: Marea dezamăgire este că economia nu si-a revenit


(...) Este pentru prima dată cānd un īnalt oficial implicat īn acest acord admite marele eşec al proiectului de a scoate Romānia din criză.(...)

Acest topic a fost editat de March: 26 Jan 2011, 12:07 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 26 Jan 2011, 01:02 PM
Mesaj #143


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 26 Jan 2011, 11:05 AM) *
roflmao.gif Sa dreaga economia roflmao.gif Cine, neica? Bibiloiul de Botis? Demagogul de Boc? Cercetatul penal de Ariton? Ialomitianu? Sa iti spun un secret : daca si-ar lua baietii o vacanta si ar lasa tara sa mearga singura un an de zile, cel putin, garantat ne-ar fi mai bine. jamie.gif

Cuculet,inca odata jos palaria!Asa e ,fara cei mentionati de tine si fara neodictatorul Basea,Romania ar avea sansa certe sa iasa din criza!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Jan 2011, 01:02 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jan 2011, 06:10 PM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cu acest gen de mesaje, PSD va pierde alegerile din 2012. Victor Ponta nu stie cum sa scape din acest cosmar, romanii plecati la munca in strainatate, pare ca baietii astia stiu mai bine ca alegatorii ramasi in tara ce si cum sa faca sa se miste cva in tara asta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 26 Jan 2011, 08:49 PM
Mesaj #145


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(Marduk @ 26 Jan 2011, 06:10 PM) *
Cu acest gen de mesaje, PSD va pierde alegerile din 2012. Victor Ponta nu stie cum sa scape din acest cosmar, romanii plecati la munca in strainatate, pare ca baietii astia stiu mai bine ca alegatorii ramasi in tara ce si cum sa faca sa se miste cva in tara asta.


Problema reală nu e că vor fi, să zicem, 800.000 de expatriați romāni dintre care 75% vor vota cu PDL, asta e, ăsta-i riscul meseriei; problema e că guvernul portocaliu va scoate din joben 2.000.000 (sau 2.500.000, sau 3.000.000, sau mai mult, depinde de cīt e nevoie) de votanți din străinătate, din care 98% vor vota PDL. Au demonstrat că-s capabili de asemenea măgării la prezidențialele de mai anu', īn condiții mult mai vitrege ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jan 2011, 09:19 PM
Mesaj #146


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Rovaniemi @ 26 Jan 2011, 10:49 PM) *
Problema reală nu e că vor fi, să zicem, 800.000 de expatriați romāni dintre care 75% vor vota cu PDL, asta e, ăsta-i riscul meseriei; problema e că guvernul portocaliu va scoate din joben 2.000.000 (sau 2.500.000, sau 3.000.000, sau mai mult, depinde de cīt e nevoie) de votanți din străinătate, din care 98% vor vota PDL. Au demonstrat că-s capabili de asemenea măgării la prezidențialele de mai anu', īn condiții mult mai vitrege ...

Corect !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jan 2011, 11:34 AM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Rovaniemi @ 26 Jan 2011, 08:49 PM) *
QUOTE
..........problema e că guvernul portocaliu va scoate din joben 2.000.000 (sau 2.500.000, sau 3.000.000, sau mai mult, depinde de cīt e nevoie) de votanți din străinătate

Moncher cum sa-i scoat daca nu-s? Eu nu-i pot crede atat de prosti pe PSD-isti incat sa nu poata sa dovedeasca ca s-au facut astfel de magarii, au si ei baietii lor destepti, deci in opinia mea se poate 100, 1000 de voturi, desi nu ar trebui dar milioane nu pot sa crez.
QUOTE
din care 98% vor vota PDL.

Eu nu stiu cat la suta vor vota cu PDL nici de ce vor vota dar un lucru mi-e clar, electoratul roman care lucreaza in vestul ioropei si care se preocupa de oarece politica si-l intereseaza de ce mai e pe acasa stie ce are de facut, iar daca se lasa manipulat de orice partid care nu vine cu un program clar care sa corespunda dorintelor lor, atunci nu-s decat niste romani la fel ca cei care primesc sacose, cozonaci, mici, galeti si ciuboate aci in Romania.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 27 Jan 2011, 12:31 PM
Mesaj #148


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(Marduk @ 27 Jan 2011, 11:34 AM) *
Moncher cum sa-i scoat daca nu-s? Eu nu-i pot crede atat de prosti pe PSD-isti incat sa nu poata sa dovedeasca ca s-au facut astfel de magarii, au si ei baietii lor destepti, deci in opinia mea se poate 100, 1000 de voturi, desi nu ar trebui dar milioane nu pot sa crez.


De ce nu? atīta vreme cīt nu există o modalitate de control ... cine stă să verifice că numitul Icsulescu Goguţă, cetăţean romān emigrat īn Canada, localitatea Upper-Bumpheaded, Saskatchewan, există sau nu? şi dacă chiar a votat cum reiese că a votat?!?

A, da, că o fi existīnd un prag superior al numărului de votanţi, se poate. Dar atīta vreme cīt este vehiculată cifra de 10.000.000 de romāni (inclusiv R. Moldova) aflaţi dincolo de graniţele Romāniei, nu īmi dau seama cīt de sus poate fi acel prag.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jan 2011, 12:57 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Rovaniemi @ 27 Jan 2011, 12:31 PM) *
QUOTE
..... cine stă să verifice că numitul Icsulescu Goguţă, cetăţean romān emigrat īn Canada, localitatea Upper-Bumpheaded, Saskatchewan, există sau nu? şi dacă chiar a votat cum reiese că a votat?!?

Pentru o "placinta" asa mare si frumoasa cum este Romania sigur se gaseste cineva sa caute ce si cum daca nu i-au iesit din vot cei ce trebuiau sa se aleaga. thumb_yello.gif
QUOTE
A, da, că o fi existīnd un prag superior al numărului de votanţi, se poate. Dar atīta vreme cīt este vehiculată cifra de 10.000.000 de romāni (inclusiv R. Moldova) aflaţi dincolo de graniţele Romāniei,

Pai daca aplicam procentul de participarea la vot natural al romanilor avem rezultatul. Eu cred ca nu aici este problema, PSD-ul si nu numai acest partid trebuie sa convinga romanii din diaspora ca merita sa fie alesi, acum eu nu cred ca-s atat de tampiti sa se duca dupa romani aiurea prin UE, Canada sau USA cu sacose si cipici si nici nu vad sa aiba atatia bani incat sa cumpere atatea voturi, oamenii aia trebuie convinsi, unii se lasa mai usor altii mai greu.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Jan 2011, 01:02 PM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 27 Jan 2011, 02:57 PM) *
Pentru o "placinta" asa mare si frumoasa cum este Romania sigur se gaseste cineva sa caute ce si cum daca nu i-au iesit din vot cei ce trebuiau sa se aleaga. thumb_yello.gif

Gogosi portocalii ! La Paris , sub dirijarea lui Bakonschi , au votat cativa intr-un minut ! Dupa care a ajuns ministru de externe.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 27 Jan 2011, 11:49 PM
Mesaj #151


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(Marduk @ 27 Jan 2011, 12:57 PM) *
Pentru o "placinta" asa mare si frumoasa cum este Romania sigur se gaseste cineva sa caute ce si cum daca nu i-au iesit din vot cei ce trebuiau sa se aleaga. thumb_yello.gif

Pai daca aplicam procentul de participarea la vot natural al romanilor avem rezultatul. Eu cred ca nu aici este problema, PSD-ul si nu numai acest partid trebuie sa convinga romanii din diaspora ca merita sa fie alesi, acum eu nu cred ca-s atat de tampiti sa se duca dupa romani aiurea prin UE, Canada sau USA cu sacose si cipici si nici nu vad sa aiba atatia bani incat sa cumpere atatea voturi, oamenii aia trebuie convinsi, unii se lasa mai usor altii mai greu.


Păi revin și zic: a lu Nelu sīnt deja īmpăcați cu ideea că mai mult de 20-25% n-o să scoată īn străinătate (nu e prima dată, au mai pățit-o īn atītea alte alegeri, cīnd orașele mari votau constant contra PSD, și uite că au supraviețuitși chiar au prosperat ca partid). Dar Ponta spune altceva: nu vrem să fim fraieriți din condei. Nu vrem să fim furați cu voturi ale unor persoane care nu există, sau care există dar n-au nici cea mai mică intenție să voteze. Acesta pare a fi demersul lui, și nimci altceva.

Și iarăși vin și zic că, spre deosebire de PSD care fura voturi īntr-un stil bătrīnesc, meșteșugăresc, īn care fiecare vot furat era trudit cu migală de mīini iubitoare ohyeah.gif , PDL a mecanizat și automatizat furtul, depersonalizīnd și anonimizīnd fiecare vot furat. thumb_yello.gif

Părerea mea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Jan 2011, 07:27 AM
Mesaj #152


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Eu cred ca vorbim degeaba despre eventuala fraudare atat timp cat niciunul dintre noi nu a citit proiectul de lege care reglementeaza votul in strainatate, ca sa vedem care sunt posibilele portite. In fond, nu ar fi Romania primul stat care adopta votul prin corespondenta ori electronic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 28 Jan 2011, 09:25 AM
Mesaj #153


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



Legea va fi beton, fără doar şi poate. De-aia am spus că vor fura. "Furt" īnseamnă ocolirea legii, ignorarea ei, trecerea peste, cum vrei să-i spui. Adic[ omul din stăinătate votează pentru X, iar īn scriptele administrate de PDL reiese că a votat pentru Y. Şi-apoi du-te şi controlează dacă ai cum ... That's all.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Jan 2011, 10:40 AM
Mesaj #154


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu stiu, o sa vedem daca se va intampla asta sau nu. Cred ca se pot elabora suficiente mecanisme de control astfel incat riscul unei fraude sa fie cat mai mic. In fond, toate partidele au observatori peste tot, exista si observatorii independenti, si pana la urma mai sunt si alte state unde se voteaza asa. Daca acolo se poate, la noi de ce sa nu fie posibil? Suspiciuni poate avea oricine, oricand si oricate. Cat de intemeiate, asta ramane de vazut.

Proiectul de lege este aici. Sunt convins ca in timpul dezbaterilor parlamentare cei din opozitie vor fi extrem de atenti sa lase cat mai putine "portite" pentru PDL. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Jan 2011, 11:11 AM
Mesaj #155


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Despre arestarea baronului de Arges ar fi mai interesant totusi sa discutam pe topicul asta. Si nu neparat despre arestare, ci despre reactia partidului, care, prin vocile lui Nastase, Ponta, Vacaroiu, Iliescu, Antonescu - oameni care au amenintat procurorii cu decapitarea, numindu-i "cozile de topor ale dictatorului Basescu". Au promis ca reteaua DNA va fi destructurata, ca judecatorii ”care fac jocul DNA” vor plati, ca vor taia si spanzura dupa ce ajung la putere.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Feb 2011, 03:06 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Incotro se indreapta Romania condusa de PSD?



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Feb 2011, 05:45 PM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"De ce trebuie sa comentez eu ce spune domnul Geoana, nu pot sa comentez eu ce spun toti comentatorii politici. Eu comentez ce spun cei din PSD sau USL".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 14 Feb 2011, 08:09 PM
Mesaj #158


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



marduk: tare poza...si vreau sa spun ca si staturile le-a potrivit nenea asta!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jun 2011, 05:08 PM
Mesaj #159


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ce stil are domnul profesor Nastase: "Demiterea lui Vanghelie nu este o sanctiune, este o modalitate prin care putem largi gradul de atractivitate in perspectiva alegerilor pentru noi ca partid."
Dar ce stil are tovarasul Iliescu, politruc pur sange: "Infiintarea birouluide coordonare este o masura de ridicarea nivelului politic al organizatiei PSD Bucuresti"
Cu toate acestea Ponta sustine ca Vanghelie nu a fost demis. sa aiba oare dreptate nefericitul Vanghelie care nu stie sa faca diferenta intre ejectare si ejaculare?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Jun 2011, 09:59 AM
Mesaj #160


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 28 Jun 2011, 06:08 PM) *
Ce stil are domnul profesor Nastase: "Demiterea lui Vanghelie nu este o sanctiune, este o modalitate prin care putem largi gradul de atractivitate in perspectiva alegerilor pentru noi ca partid."

Si are dreptate - e o masura prin care PSD sa fie mai usor de "digerat" de catre intelectualii care aveau o retinere din cauza "primarelui care este".

E o miscare inteligenta dpdv politic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jun 2011, 10:35 AM
Mesaj #161


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Da dar prin mutarea asta s-ar putea sa piarda voturile discriminatilor si ale celor care-l percepeau pe Vanghelie ca pe un mare politician, onest, salvatorul celor amarati. Dar sa vedem mutarea lui Marean, care este.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Jun 2011, 10:48 AM
Mesaj #162


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Marduk, aia despre care vorbesti fac parte din "electoratul captiv" al PSD. Intotdeauna PSD a fost (si probabil va ramane inca multa vreme) preferatul lor. Asa ca nu prea conteaza cu cine defileaza.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jun 2011, 11:14 AM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu ma astept la o intelegere intre Paun, Vanghelie si Voicu pentru a avea pe scena politica un partid puternic al tiganilor, asa cum au si ungurii nu vad de ce nu ar avea si tiganii doar sunt cea mai mare etnie din aceasta tara.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Jun 2011, 11:37 AM
Mesaj #164


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Din cate stiu, Voicu e roman. Si parca e la inchisoare, deci nu prea poate face politica. smile.gif

Eu ma astept ca Van Ghelie sa intre in conservare in PSD asteptand vremuri mai bune (pentru el) in care sa poata sa scoata iarasi capul.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jun 2011, 11:53 AM
Mesaj #165


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Madalin Voicu. Vanghelie nu poate sa astepte vremuri mai bune, eu nu cred ca va proceda ca Hrebenciuc, omul vrea sa faca ceva, mai ales ca acum are relatii bune cu evreii (eu nu stiam ca tatal sau este evreu sau ca ar fi plecat in Israel!!!???). Sa asteptam se vedem cum va decurge vizita primarului Wasingtonului la Bucuresti, in cazul in care va veni si pe urma mai discutam. Nastase si Ponta stiu exact ce coace Vanghelie l-au mazilit exact la timp, pana a apuca sa stranga putere electorala de care va avea nevoie in confruntarea cu Oprescu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 30 Jun 2011, 11:58 PM
Mesaj #166


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 29 Jun 2011, 12:14 PM) *
Eu ma astept la o intelegere intre Paun, Vanghelie si Voicu pentru a avea pe scena politica un partid puternic al tiganilor, asa cum au si ungurii nu vad de ce nu ar avea si tiganii doar sunt cea mai mare etnie din aceasta tara.

Gresit, conform datelor demografice maghiarii sunt cea mai mare etnie.

Un partid puternic al tiganilor nu vei vedea deoarece clanurile mari tiganesti sunt intr-un "quid pro quo" cu partidele politice ce au fost la putere pana acum si nu vor iesi din aceasta cumetrie, caci vor pierde judecatorii, procurorii, politaii cumparati cu bani grei.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Jul 2011, 09:54 AM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Asa crezi tu, ca datele demografice arata realitatea? o sa te contrazic, tiganii sunt cea mai mare etnie din Romania. Cat despre Vanghelie care este, iata o prima miscare a domniei sale:"Mai bine 100.000 de voturi de la romi, decāt 2 milioane de la romāni". Tiganii au cativa lideri care daca demonstreaza ca-i pot "reprezenta" mai bine decat bulibasii, atunci vom avea un partid al tiganilor puternic.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Jul 2011, 10:12 AM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Jul 2011, 12:58 AM) *
Gresit, conform datelor demografice maghiarii sunt cea mai mare etnie.

Un partid puternic al tiganilor nu vei vedea deoarece clanurile mari tiganesti sunt intr-un "quid pro quo" cu partidele politice ce au fost la putere pana acum si nu vor iesi din aceasta cumetrie, caci vor pierde judecatorii, procurorii, politaii cumparati cu bani grei.

Corect spus,cu un amendament,rommii.mai ales sefii partiduletelor care primesc subventii de la bugetul de stat,nu se vor uni niciodata,vor fi despartiti pe clanuri de interese!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Jul 2011, 10:28 AM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Atunci Vanghelie ce face? lupta sa faca din PSD un partid al tiganilor? sau sa ramana un lider al tiganilor din PSD?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Jul 2011, 09:59 AM
Mesaj #170


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ambasadorul Mark Gitenstein, cu ocazia receptiei de la ambasada SUA din 4 iulie:

"Ii urez bun venit si domnului Mircea Geoana, presedintele Senatului Romaniei, un bun prieten al meu si cel mai bun prieten pe care SUA il au in Romania"

ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 5 Jul 2011, 10:37 AM
Mesaj #171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 5 Jul 2011, 10:59 AM) *
Ambasadorul Mark Gitenstein, cu ocazia receptiei de la ambasada SUA din 4 iulie:

"Ii urez bun venit si domnului Mircea Geoana, presedintele Senatului Romaniei, un bun prieten al meu si cel mai bun prieten pe care SUA il au in Romania"

ohyeah.gif

Marele licurici a uitat de micutul licurici,marinarul TB! Sic transit gloria mundi!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Jul 2011, 10:40 AM
Mesaj #172


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Vezi ca nici Ponta nu se simte prea bine zilele astea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 5 Jul 2011, 12:57 PM
Mesaj #173


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 5 Jul 2011, 11:40 AM) *
Vezi ca nici Ponta nu se simte prea bine zilele astea.

Cine e Ponta? Marele licurici l-a flituit pe minusculul licurici,care este! Restul nu conteaza!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 5 Jul 2011, 01:29 PM
Mesaj #174


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



Al dracu Ghiţă-schwein ăsta, hambasadorele de la Hamerica ... clapping.gif

care este.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Jul 2011, 02:04 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 5 Jul 2011, 10:59 AM) *
Ambasadorul Mark Gitenstein, cu ocazia receptiei de la ambasada SUA din 4 iulie:

"Ii urez bun venit si domnului Mircea Geoana, presedintele Senatului Romaniei, un bun prieten al meu si cel mai bun prieten pe care SUA il au in Romania"

ohyeah.gif

Razi tu, da' razi cu sughituri ! ohyeah.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 10:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman