HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Două Zile Singur(ă), Am voie?
Data'q
mesaj 29 Dec 2009, 12:30 AM
Mesaj #36


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Nu vroiam un răspuns corect, fiindcă e prea subiectivă/personală întrebarea ca să existe unul.
Dar mi-ar fi plăcut să ajungem la o regulă de bun simț, precum cele din Codul bunelor maniere, spre exemplu.

Încrederea cred că are cel mai mult credit în momentul de față, iar eu o susțin.
Încrederea în partenerul de viață care îți cere două zile doar pentru el/ea; încrederea de a spune ce, cum și unde celui cu care îți împarți viața.

Acest topic a fost editat de Data'q: 29 Dec 2009, 12:32 AM


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 29 Dec 2009, 06:42 AM
Mesaj #37


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Data'q @ 28 Dec 2009, 11:30 PM) *
Nu vroiam un răspuns corect, fiindcă e prea subiectivă/personală întrebarea ca să existe unul.

Exact. Hai sa ti-l dau pe al meu, subiectiv.
Daca draga mea îmi zice asa ceva, stiu, simt ca are nevoie de o pauza, de o ocazie de a se recupera sufleteste. Indiferent de ce.
Fiecare dintre noi are nevoie cândva de asa ceva. Si dup-aia revii cu gânduri limpezite. Unii/unele au nevoie de o discutie cu un prieten/prietena apropiat/a, altii, mai nevorbareti, se reculeg la pescuit de ex.
Eu sunt convins ca asa o pauza face numai bine si nu are de ce sa necesite justificari.

Daca esti gelos, dom'le/doamna, asta e alta treaba. Adica treaba ta, macina-te daca neaparat vrei.

Eu îi înteleg si pe oamenii care de ani de zile au facut "concediu" cu familia, totul a fost ca deobicei numai nu pe placul lor, cum si-au imaginat un concediu fara sa vina stresati acasa, si cândva zic: "Vreau un concediu singur/a, asa pe placul meu, nu vreau sa aud nimic, si sa stiti ca nu am telefonul la mine."



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 29 Dec 2009, 12:21 PM
Mesaj #38


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Hydra @ 28 Dec 2009, 05:43 PM) *
increderea se castiga greu si se pierde usor si pt. todeauna


desigur... cine sunt eu sa te contrazic... rolleyes.gif
sa iti spun cate minute imi trebuie ca sa zdruncin cuiva increderea in partenerul de viata? cea mai beton incredere de pe lumea asta?
din 3-4 remarci bine plasate nu mai ai 2 zile fara sa dai explicatii cate zile iti mai raman

nu rezista prietenii, darmite relatii devil.gif


QUOTE
Încrederea cred că are cel mai mult credit în momentul de față, iar eu o susțin.

Data'q... asa o incredere absoluta au doar cei in saptamana oarba...
era un pasaj in "Love story" cand unul din ei facea o remarca "cand iubesti nu trebuie sa spui imi pare rau", restul e un joc al posesiunii, pasiunii, rabdarii si tradarii...
tre sa ai nervi nene ca sa te tina


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Dec 2009, 12:21 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Dec 2009, 11:30 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Zed @ 18 Dec 2009, 11:35 PM) *
Relatile astea descrise de tine imi suna a kinderi de 16 ani .

kinderii lor aveau 14-15 ani.

si apoi nu absenta miraculoasa de 2 zile deranjeaza ci neprecizarea unui motiv (oricare). evitarea acestei precizari denota lasitate din partera initiatorului si coloana verterbrala tip meduza din partea acceptantului.

gelozia se manifesta prin telenovele, unii oameni au o placere de a isi face viata o telenovela rolleyes.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 30 Dec 2009, 12:49 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



turbo ,

Inseamna ca si parintii kinderilor traiesc intr-o relatie la fel de superficiala , la nivel de 15-16 ani .

Telenovela pentru mine sunt chiar cei care au nevoie de control absolut , ca nu pot sa doarma altfel noaptea , probabil din cauza gandului ca el/ea ii inseala precis ( cu alte cuvinte , isi reprezinta propria dilema intr-un scenariu care se potriveste lor , modului lor de gandire si a felului cum actioneaza ) .

Ca sa intelegi o problema , trebuie sa fii matur . Daca ai o relatie care se bazeaza doar pe control si gelozie , ascunsa sub motto :" io tre' sa stiu ce faci tu 24/24 fiindca altfel sunt fraier sau pic de fraier* " - atunci imi pare rau . Asta nu e fundamentul sanatos al unei relatii . Si relatia aia o sa se duca drak si viitoarea si asa mai departe . A avea o/un sotie/sot/prietena/prieten nu inseamna sa-l controlezi non-stop si nici sa-ti iei asupra ta rolul de mama/tata , ca pana una alta nu esti nici mama si nici tatal ei/lui .
Motivul = o problema - motivul este mentionat deci ioc lasitate , daca era asa , pleca fara sa spuna un cuvant si se intorcea peste 2 zile . Ca tu te consideri meduza ... vezi*
ohyeah.gif






--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Dec 2009, 12:57 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Zed @ 30 Dec 2009, 01:49 PM) *
Daca ai o relatie care se bazeaza doar pe control si gelozie , ascunsa sub motto :" io tre' sa stiu ce faci tu 24/24 fiindca altfel sunt fraier sau pic de fraier* " - atunci imi pare rau . Asta nu e fundamentul sanatos al unei relatii . Si relatia aia o sa se duca drak si viitoarea si asa mai departe . A avea o/un sotie/sot/prietena/prieten nu inseamna sa-l controlezi non-stop si nici sa-ti iei asupra ta rolul de mama/tata , ca pana una alta nu esti nici mama si nici tatal ei/lui .
Motivul = o problema - motivul este mentionat deci ioc lasitate , daca era asa , pleca fara sa spuna un cuvant si se intorcea peste 2 zile . Ca tu te consideri meduza ... vezi*
ohyeah.gif

nu stiu cum poti sa califici o relatie ca fiind relatie bazata pe control si gelozie. aia e o traznaie de relatie telenovelistica. trabantul crede ca baietii si fetitele geloase au o doaga lipsa (undeva pe la granita de nino-nino) si un self esteem scazut rau de tot.

cand pleaca fara sa spuna de ce, nu este nici un motiv. poate numai in mintea persoanei initiatoare dar care nu reuseste sa comunice cu persoana respectiva nici macar cat sa ii dea un sms cum bine sugerai ca mod de despartire.

apropo de *: baietasii aia lobotomizati cu "sigur mamicule, da iubi ca tine fac" is meduze. altii sunt de carton ohyeah.gif



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 30 Dec 2009, 01:11 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



QUOTE(turbo trabant @ 30 Dec 2009, 02:57 PM) *
cand pleaca fara sa spuna de ce, nu este nici un motiv. poate numai in mintea persoanei initiatoare dar care nu reuseste sa comunice cu persoana respectiva nici macar cat sa ii dea un sms cum bine sugerai ca mod de despartire.

apropo de *: baietasii aia lobotomizati cu "sigur mamicule, da iubi ca tine fac" is meduze. altii sunt de carton ohyeah.gif


Dataq a precizat ca e vb de o problema , nu ca pleaca si nu spune nimic , asta e de la tine scoasa cu sms si despartire . Tu degenerezi acum textul si il adaptezi unor situatii din mintea ta , cat mai apocaliptice etc etc . Problema in sine e deja motivul .
Tu nu poti decat sa bati extremele , ba baieti lobotomizati = ba fraieri . Eh daca te-ai fript , acu' suflii si in iaurt , nu ?!
Exista si un mijloc , pe care tu nu mai esti in stare sa-l vezi .

Hai sa lasam discutia ca deja se coloreaza prea mult dupa gandirea , modul si stilul tau de viata si aici nu e vorba despre asta .



--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Dec 2009, 01:15 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 14 Dec 2009, 04:06 PM) *
trebuie sa stiu macar in mare despre ce sau cine e vorba. cand planuiesti o viata impreuna, secretele nu-si au rostul decat sub forma de surprize,

se pare ca nu numai trabantul a inteles "aiurea". rolleyes.gif . nu motivul e problema ci absenta unei explicatii.

exista un mijloc si in ala sunt majoritatea oamenilor de pe planeta. micutii dictatori in familie si micutele sirene nevinovate sunt minoritatea.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 30 Dec 2009, 01:50 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



turbo ,

Prietenia nu include automat si aceeasi adresa . La fel nu include : "pana moarte o sa va desparta si nici roaba lu d-zeu " , in unele cazuri , iar cum unii se cred d-zeu........... sau zeu ohyeah.gif
Secrete oricum sunt intr-o relatie , nu-mi spune tu mie ca tu ii povestesti sotiei tale cum de cate ori si cu cine ai avut sex inaintea ei , ca sa vezi ce dictator e ea atunci si tu o sa faci pe sirena nevinovata . ohyeah.gif

Gata , eu mi-am spus parerea , daca continua discutia pe acelasi fagas , pas . Efectiv nu are rost .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Dec 2009, 01:57 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



[quote name='Zed' date='30 Dec 2009, 02:50 PM' post='671036'
Prietenia nu include automat si aceeasi adresa .
[/quote]
corect. dar prietenia include automat fair-play si de aici nevoia unui motiv ( fie el si minciuna).


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:35 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman