HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

17 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Batalia Pentru Turul II/2009 Devine "sangeroasa"
Michelle
mesaj 1 Dec 2009, 11:18 AM
Mesaj #71


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



To be continued.
Urmeaza Basescu violatorul. jamie.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Dec 2009, 12:48 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(kumarbi @ 1 Dec 2009, 11:08 AM) *
Eu cred ca faza e pe bune si nu vroiam decat sa spun ca e cam dificil de editat o asemenea chestiune....

Si eu cred ca faza a fost pe bune, dar nu la amplitudinea care i s-a dat prin "cosmetizare" si prezentare, pumni in plex si pumni in figura. E clar ca s-a dorit sa impresioneze electoratul, sa-i creeze lui Basescu o identitate de bataus, violent, autoritar, etc. toate converg catre imaginea pe care o au despre Basescu cei care vor sa-l dea jos cu orice pret. Sa vedem ce va spune poporul, "prostimea" se pare ca Basescu joaca totul sau nimic, mergand pe mana poporului isi risca doar cariera politica dar va castiga mult mai mult daca va invinge.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Dec 2009, 05:37 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sondaj INSOMAR: Mircea Geoană va obţine în turul al doilea 54%, iar Traian Băsescu 46% din voturile alegătorilor

Desigur pana duminica procentele se pot modifica.

Interesant este faptul ca vreo 17 % dintre alegatori lui Basescu cred ca filmuletul " pumnului" este real, dar ei tot cu Basescu vor vota, in timp ce vreo 20 % dintre alegatorii lui Geoana spun ca-i contrafacere, dar ei tot cu Geoana vor vota.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Dec 2009, 05:37 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 1 Dec 2009, 06:15 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa Nicolae Guta, Florin Salam si Roxana Printesa Ardealului, laugh.gif

Adrian Copilu Minune cânta cât îl ţineau bojocii ultimul hit, Maneaua de Autodenunţ:
"Sunt puştiu' din filmuleţ/ Mă credeţ', nu mă credeţ'/ Io-am fost în doo mii patru/ Ca să sprijin candidatu". Refren: "Aoleo, duşmanilor/ M-aţi dat pă televizor/ Freim cu freim voi aţi scornit/ Că Băsescu m-a lovit/ 'Raţi ai dreacu de sifoane/ Mi-a dat un pumn de bomboane..." rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 1 Dec 2009, 06:49 PM
Mesaj #75


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Oare ce poti sa faci dupa o batalie atat de sangeroasa la care ai participat zi si noapte, chiar si in zilele libere si de sarbatoare ? Te duci, te speli si astepti urmatoarea ... misiune ? laugh.gif Siii, acum cu criza, se mai platesc orele suplimentare ? ohyeah.gif rofl.gif Sau plata e doar in functie de indeplinirea obiectivului ? roflmao.gif Asa s-ar mai explica ... spoton.gif


Intrebari retorice, nu au nici o legatura cu cine scrie, ci doar cu ce se scrie pe aici, desigur. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 1 Dec 2009, 06:53 PM
Mesaj #76


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Uitati-va pe TVR2, pls, ca sa stiti cu cine sa NU votati! rofl.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Dec 2009, 06:54 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



PD-L interzice Antena 3... pe unde poate

De o vreme încoace primesc tot felul de sesizări de la cititori ai blogului care îmi semnalează invariabil acelaşi lucru - Antena 3 deranjează şi trebuie să nu emită. Ca urmare postul Antena 3 a fost scos din grila de programe a firmelor care furnizeaza servicii CATV în diferite regiuni ale ţării.

De exemplu, în colegiul senatorial al lui Mircea Geoană (pe nume Dăbuleni ), din judetul Dolj. patronul firmei, un consilier judetean PD-L a decis sa scoata acest canal si sa il inlocuiasca cu postul de ştiri al fraţilor Păinescu VOX News (ştiu că nu aţi auzit de el). Domnul patron de acolo, Dan Păloiu,l este prieten la catarama cu Costel Iancu, fostul director de la ANIF (cel cu sechestrarea) şi deputatul Gelu Visan. Ca o curiozitate, actionar majoritar la firma DTV Media Sat este Silvian Filoti zis Fulguţă - un celebru interlop craiovean (denuntatorul lui Nati Meir).

( Iosif Buble - Antena 3 )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 1 Dec 2009, 06:55 PM
Mesaj #78


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-659...iversitatii.htm


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 1 Dec 2009, 07:00 PM
Mesaj #79


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE(nefertiti @ 1 Dec 2009, 06:53 PM) *
Uitati-va pe TVR2, pls, ca sa stiti cu cine sa NU votati! rofl.gif


nefertiti, dar e vorba de viitorul Prim Domn al Romaniei ! Impreuna cu viitoarea Conducatoare a Romaniei, sotia sa. ohyeah.gif rofl.gif

O pereche perfecta, zau asa ! spoton.gif

Iar pe langa Regina de Cupa si Regele consort de Cupa, il vad si pe Valetul de Cupa (90C cred, topmodele in general), intr-un alb atat de ... pur. tongue.gif

Cred ca degeaba NU il votezi, l-au cam rezolvat in fata multimilor pe ... Regele de Pica. wink.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 1 Dec 2009, 07:04 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 1 Dec 2009, 07:02 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



niste golani. beculetele de Craciun postate de domnul primar oprescu pot fi puse in pericol.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 1 Dec 2009, 07:06 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Dec 2009, 07:18 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



OTV-ul pe culmi inalte ! Pentru moment a uitat de Elodia si alte cadavre !

Aseara :

Dan Diaconescu : ”Cine a fost cel mai bun premier din istoria României?”

Basescu : ”Greu de spus, însă trebuie să recunosc că Adrian Năstase a fost un prim-ministru bun...”. ”Dacă nu ar fi fost atît de corupt...” s-a lamentat, retoric, Băsescu (a tras și un oftat spectaculos), subliniind, din nou ”nu pot să spun, neapărat, dacă a fost cel mai bun, dar a fost un prim-ministru bun”.

Si acum cateva timp in "Academia Catavencu " Vasile Blaga : Năstase a fost cel mai bun premier al României din istoria post-decembristă

Ca sa vezi ....


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Dec 2009, 07:29 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



A fost lacom, prea lacom si prea mandru, a cazut in capcana politrucilor, crezand ca odata aflat la putere va controla totul si va sta in pozitia respectiva pana la moarte.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Dec 2009, 07:30 PM
Mesaj #83


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



bai March, te faci ca ploua tocmai ca televiziunile alea aservite stii tu cui. rusinica bre! wink.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 1 Dec 2009, 07:38 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



noi vrem liniste

http://www.youtube.com/watch?v=28frNfd9VNU...feature=related


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Dec 2009, 07:47 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



De ziua nationala in Bucuresti bataie mare pe carnati si fasole la cazan

http://www.vnn.ro/playergallery.html

Cei care tin post au mancat numai fasolea ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Dec 2009, 07:48 PM
Mesaj #86


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(nefertiti @ 1 Dec 2009, 04:55 PM) *



Mersi Nefe, foarte interesant!!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Dec 2009, 07:49 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Felina @ 1 Dec 2009, 09:30 PM) *
bai March, te faci ca ploua tocmai ca televiziunile alea aservite stii tu cui. rusinica bre! wink.gif

Vrei sa-mi pun poalele in cap, sau ce ? Io nu-s madama Udrea biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 1 Dec 2009, 08:02 PM
Mesaj #88


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Cei 300 din Bucuresti sunt acum 500 ...

http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-659...iversitatii.htm

O suta de persoane protesteaza in centrul Clujului impotriva comunismului

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-659383...omunismului.htm

3.000 de timisoreni i-au huiduit pe Geoana si Antonescu. Cum au manipulat televiziunile manifestatia din Piata Operei

QUOTE
Cele mai importante televiziuni si agentii de stiri au relatat ca la manifestatia de la Timisoara au fost prezenti 3.000-4.000 de simpatizanti PSD si 100 sau 200 de timisoreni care protestau impotriva partidului si a lui Mircea Geoana. Televiziunile au aratat ca timisorenii anti-Geoana erau adusi de PDL si au insistat ca au avut loc violente. In schimb, Politia si Jandarmeria au declarat pentru HotNews.ro ca n-au fost violente, ci cateva incidente minore. Martori oculari au declarat pentru HotNews.ro ca activistii PSD erau maxim 400, adusi din satele din jurul Timisoarei, paziti de politisti si ca timisorenii care au protestat erau in jur de 3.000.


http://www.hotnews.ro/stiri-media_in_campa...iata-operei.htm

Acest topic a fost editat de calfa: 1 Dec 2009, 08:07 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 1 Dec 2009, 08:16 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



TVR 2 a transmis pe larg, in direct, un miting electoral PSD-PNL desfasurat marti seara in judetul Constanta. Mitingul a fost transmis - doar partial - si de Antena 3, care a precizat ca Mircea Geoana a luat parte la "ceremonia de comemorare a 1900 de ani de la batalia de la Adamclisi".

ce batalie a fost la adamclisi acum 1900 de ani? laugh.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 1 Dec 2009, 08:38 PM
Mesaj #90


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Constanta ?

QUOTE
Cateva zeci de constanteni protesteaza in fata Prefecturii

Cateva zeci de constanteni s-au adunat in aceasta seara in fata Prefecturii pentru un miting de solidaritate cu evenimentele inregistrate in Timisoara, relateaza Ziua de Constanta, in editia electronica.

Jandarmii asigura ordinea, desi protestatarii au anuntat ca este vorba despre o manifestare pasnica.


http://www.ziuaconstanta.ro/stiri-calde/st...anta-21182.html

QUOTE
Protestatarii de la Constanta spun ca sunt studenti

În faţa Prefecturii s-au adunat circa 40 de protestatari, care spun ca sunt solidari cu cei de la Timişoara. La locul evenimentului a sosit şi comisarul şef Adrian Rapotan, adjunctul şefului IPJ Constanţa, dar studenţii s-au împrăştiat pentru că nu aveau autorizaţie de organizarea acestui miting. Ei spun că se vor reîntoarce imediat ce vor obţine toate avizele şi vor protesta împotriva formelor de comunism pe care le practică în prezent PSD.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Dec 2009, 08:39 PM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Băsescu se gândeşte să nominalizeze un premier "pe placul PNL" rolleyes.gif

Întrebat dacă Johannis "joacă la două capete" venind să discute cu preşedintele pentru a-şi asigura susţinerea, în caz că susţinătorii lui actuali nu vor câştiga alegerile, Băsescu a negat, subliniind că el a fost cel care a lansat invitaţia la discuţii.

"Eu l-am invitat de săptămâna trecută să avem o discuţie, am avut-o după-amiază, dânsul şi-a văzut de drumul lui şi de angajamentele lui politice, eu de ale mele, dar am vrut să clarific lucrurile cu Johannis, pentru că eu nu am avut un război cu el", a explicat Traian Băsescu. "Orice variantă este deschisă", a replicat preşedintele, fiind întrebat din nou dacă Johannis este o opţiune pentru funcţia de premier.

Întrebat dacă după prezidenţiale, în cazul în care va fi reconfirmat în funcţie, va declanşa alegeri legislative anticipate, Băsescu a subliniat că alegerile anticipate sunt o variantă ce trebuie evitată sub toate formele. Băsescu a mai spus că va nominaliza un premier pe care să-l vrea "cel puţin PNL".


Pana acum am fi avut guvern cu Iohannis de cel putin o luna in functie ! Da' ma rog mintea romanului.......


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 1 Dec 2009, 09:27 PM
Mesaj #92


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Uite ce spune hotnews ...

Cele mai importante televiziuni si agentii de stiri au relatat ca la manifestatia de la Timisoara au fost prezenti 3.000-4.000 de simpatizanti PSD si 100 sau 200 de timisoreni care protestau impotriva partidului si a lui Mircea Geoana. Televiziunile au aratat ca timisorenii anti-Geoana erau adusi de PDL si au insistat ca au avut loc violente.

In schimb, Politia si Jandarmeria au declarat pentru HotNews.ro ca n-au fost violente, ci cateva incidente minore. Martori oculari au declarat pentru HotNews.ro ca activistii PSD erau maxim 400, adusi din satele din jurul Timisoarei, paziti de politisti si ca timisorenii care au protestat erau in jur de 3.000.

Adica exact pe dos !

Iar Ciuhandu vorbeste chiar acum la Antene, spunand ca au fost 2-300 de protestatari ...


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 1 Dec 2009, 09:30 PM
Mesaj #93


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Despre scrisoarea de mai jos Ciuhandu sustine in direct ca nu stie ...

Societatea civilă, supărată pe Ciuhandu

QUOTE
Conducerea Societăţii Timişoara a emis azi, o scrisoare deschisă adresată primarului Gheorghe Ciuhandu, în legătură cu implicarea unor simboluri ale Revoluţiei din 1989, în politică.

„Suntem consternaţi de decizia pe care ati luat-o în numele nostru într-un conflict politic, folosind: Balconul, Piaţa Operei şi Proclamaţia de la Timişoara, simboluri care aparţin oraşului nostru. Opţiunea dumneavoastră pentru acest act major, în absenţa consultării cetăţenilor, este un gest de desconsiderare a celor care v-au ales”, se arată în scrisoarea deschisă care este semnată de un număr de 14 organizaţii şi asociaţii civice, printre care Academia de Advocacy, Memorialul Revoluţiei, Centrul Euroregional pentru Democraţie, Grupul Civic pentru Reformă Universitară, Fundaţia Culturală Yazz Banat şi institutul Intercultural Timişoara.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 1 Dec 2009, 09:35 PM
Mesaj #94


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Memorialul revolutiei, pt care Ciuhandu - ca primar atatia ani - n-a reusit sa gaseasca un sediu, iar anul trecut aia au fost evacuati din cladirea in care functionau. Sub ochii lui indiferenti.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Dec 2009, 01:09 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



O noua minciuna prezidentiala !

INEC nu a dat nici un aviz in care spune ca filmul este trucat

Presedintele Traian Basescu a avut, luni, o tentativa de dezinformare legata de caseta care il infatiseaza lovind un minor. El a declarat ca ziarul “Gardianul” si trustul Realitatea ar fi în posesia unui aviz de la INEC, prin care li se face cunoscut faptul ca filmul este trucat. Dupa ce conducerea INEC a infirmat ca a furnizat celor doua institutii de presa un astfel de aviz, precizând ca singura solicitare a unui aviz in acest sens a venit din partea Administratiei Prezidentiale, Basescu a lasat-o mai moale. In aceeasi seara la OTV, seful statului n-a mai amintit de avizul dat celor doua institutii media, iar referirile facute intr-un interviu pe care l-a acordat in cursul zilei de luni unui cotidian, legate de acest aviz, au fost ulterior retrase la solicitarea staffului de campanie al lui Basescu.

Acest topic a fost editat de March: 2 Dec 2009, 01:36 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Dec 2009, 02:29 PM
Mesaj #96


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Antonescu profeteste despre posibile revolte in cazul in care Basescu pierde alegerile:

"Dupa cele intamplate ieri, dupa atitudinea din ce in ce mai agitata a unor sustinatori ai lui Basescu, cred ca exista pericolul ca, la plecare, domnul Basescu - care a otravit atmosfera publica din Romania, a dus dezbinarea, ura, violenta in limbaj si nu numai pe cotele cele mai inalte - sa se comporte in fata iminentei infrangeri din alegeri intr-un mod iresponsabil

Cred ca institutiile statului, atat cat mai pot ele functiona fara un control portocoliu evident, ar trebui sa fie foarte atente. In momentul in care ajungem cu aberatia intr-acolo incat se striga jos dictatura, jos Iliescu, ca si cum Iliescu ar conduce tara, atunci probabil ca s-ar putea, stiu si eu, in momentul anuntarii rezultatului alegerilor sa avem niste tulburari... Nu am niciun fel de incredere in responsabilitatea lui Traian Basescu, de aceea cred ca institutiile de ordine trebuie sa fie foarte vigilente. Ma astept la lucruri rele in privinta asta"


Poate ca ar fi bine sa fie deja chemati, preventiv, minerii...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Dec 2009, 02:30 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



March, trebuie sa recunosc ca ai dreptate cu acest topic Batalia Pentru Turul II/2009 Devine "sangeroasa", poate ca sangeroasa este prea si peste poate, dar cred ca i s-ar potrivi mai bine "jenantă", asta daca jena poate deranja stafurile de campanie sau combatantii turului doi, ori pe chibitii aflati pe margine care asista la confruntare, scuipand din cand in cand o samanta amara, ce iese la iveala cu intreaga limba, plina de fecale si alte dejectii. Am ajuns si la faza scrisorilor din partea sotiilor, recte scrisoarea doamnei Elena Basescu catre Mircea Dinescu. Saracu nenea Iancu, parca vaz discutia dintra Joitica si Catavencu, nu stiu zau ce sa mai crez, coana Joitica pare o femeie demna, de toata stima, Catavencu un nemernic ce si-a vazut sacii in caruta, iar cand a cerut si moara, conu Zaharia i-a raspuns cu pas. Daca ma gandesc la respectul pe care ar trebui sa-l fac, comparativ, intre Doina Cornea si Mircea Dinescu, as observa ca in timp ce Doina Cornea a ramas un simplu om, nemultumit de epoca Ceausista, protestand ori de cate ori a considerat ca se incalca drepturile cetatenilor, Mircea Dinescu, dizidentul cu fundite, a devenit un erou post decembrist, latifundiar la Cetate, dar fara sa scape de limbricii, care nu-i dau pace nici in zilele noastre. Daca scrisoarea trimisa azi de Elena Basescu nu este o manipulare proasta a stafului lui Basescu, tind sa cred ca femeia are dreptate, nu si-a facut simtita prezenta in cei 5 ani, o figura normala a unei femei romance care traieste intr-o tara in care misoginismul este o arta masculina, incearca sa salveze o situatie in care familia ei a fost tarata, terfelita, se simte revoltata de toti cei care pana mai ieri, o catadoriseau cu "sarut manusitele" doamna Basescu, prima doamna, doamna presedinte, etc. iar azi simte ciupiturile gurilor hamesite la varful degetelor, fara a avea habar de carnagiul ce urmeaza sa sa produca in cazul in care sotul ei va pierde alegerile. Este trist, ca azi, la 20 de ani de la "revolutie" asistam la acest spectacol care ne descalifica din postura de stat european, poate ca olandezii aveau dreptate cand afirmau ca Romania nu merita sa fie membru UE. Daca Mircea Dinescu nu ar fi raspuns in nici un fel acestei scrisori, ar fi dovedit ca este un gentelemen, azi insa Dinescu nu este altceva decat un alt Catavencu, oportunist si dornic de respect, din nefericire nu merita nici o samanta sparta la marginea santului.

Acest topic a fost editat de marduk: 2 Dec 2009, 02:44 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 Dec 2009, 02:38 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



l-am depasit pe caragiale , suntem la nivelul urmator in jos. personajele lui caragiale macar aveau o eleganta , niste maniere de sec 19 pe cand astia is doar niste maidanezi ce stau cu boturile flamande lipite de gardul alegerilor dincolo de care se afla ciolanul.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Dec 2009, 03:16 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basescu vorbeste una-doua despre comunisti ( ca si cand el ar fi fost taranist ) , dar nu sufla o vorba despre securisti . De ce ? Pentru ca multi au fost sau sunt inca imprejurul lui sau in partidul pe care-l pastoreste !

Iat ce zicea chiar HotNews pe vremea cand nu-l servea ca azi cu drag :

Al doilea fost securist de pe lista PD e Silvian Ionescu, comisarul general al Garzii de Mediu si prefect de Bucuresti timp de doua zile. ( despre primul securist o sa revin )

Viorel Stanca, presedintele PD Salaj, este al treilea membru marcant al democratilor cu vechi state de plata la Securitate. Cu toate acestea, lustratia sustinuta oficial de PD i-a lasat pe toti trei neclintiti din functiile publice.

Marin Antonescu, vicepresedinte al organizaţiei judeţene a PD, ex-consul la Bruxelles şi posesor de certificat de politie politica de la CNSAS, Acesta si-a promovat fata pe lista candidatilor la europarlamentare .

In interiorul Serviciului de Protectie si Paza si-au gasit un loc caldut zeci de ofiteri proveniti din fostele structuri ale Departamentului Securitatii Statului . Numai cateva nume : locotenent-colonelului Coltuneag, al colonelului Niculescu, al colonelului Suta, al locotenent-colonelului Marcu, al locotenent-colonelului Stanica si locotenent colonelului Apostol.

Apoi Gigi Netoiu, sustinator infocat al prezidentului, fost securist ce a facut politie politica cu Stelian Tanase si Mircea Dinescu.

L-ati auzit pe Basescu sa vorbeasca vreodata de salariile si pensiile "nesimtite" ale securistilor sau urmasilor lor ? Sau despre privilegiile pe care le au ? Nu. Mucles in acest domeniu. Prietenii stiu de ce !




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Dec 2009, 03:37 PM
Mesaj #100


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 2 Dec 2009, 03:16 PM) *
L-ati auzit pe Basescu sa vorbeasca vreodata de salariile si pensiile "nesimtite" ale securistilor sau urmasilor lor ? Sau despre privilegiile pe care le au ?

Chiar daca l-am fi auzit, ar schimba asta datele problemei? Daca ti-as da un link din care sa descoperi ca a vorbit, ti-ai schimba intentia de vot? laugh.gif

Pe Geoana l-ai auzit vorbind despre subiectul asta?

Nu chestiunea asta este esentiala in privinta optiunii de a-l vota pe unul sau pe altul.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Dec 2009, 03:51 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Romania Libera , cand inca mai pastra o urma de neutralitate, despre pupila preferata a presedintelui :

Elena de "Niro" si droaia de securisti din jurul ei . Pentru siguranta afacerilor .

Generalul ® Dan Gheorghe este din 2005 directorul general al SC NIRO ’95 Impex SA. Pana in decembrie 1989, Dan Gheorghe a fost ofiter de Securitate

• Rezervistul Octavian Cornateanu este directorul administrativ al SC NIRO ’93 Impex SA. Pana in decembrie 1989, a condus diverse servicii ale Militiei

Colonelul ® Mugur Preda a infiintat SC NIRO Distribution Group SA impreuna cu Nicolae Dumitru. Inainte de 1989, Mugur Preda a fost ofiter de Securitate

Colonelul ® Ion Badea este purtatorul de cuvant al grupului "NIRO" si director de imagine. A fost ofiter de Militie

Ilie Suba, fost ofiter de Securitate


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Dec 2009, 04:08 PM
Mesaj #102


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 2 Dec 2009, 03:51 PM) *
Romania Libera , cand inca mai pastra o urma de neutralitate, despre pupila preferata a presedintelui

De fapt RL doar prezenta, fara comentarii, niste "dezvaluiri" lansate de Ciuvica.

Deci de asta in votezi tu pe Geoana, ca in PSD sunt mai putin securisti? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Dec 2009, 05:13 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Acordul dintre PNŢCD şi PSD pentru
RECONCILIERE NAŢIONALĂ

În acest sens, PNŢCD şi PSD considera ca :

Reconcilierea trebuie să se bazeze pe Adevăr şi pe Morala Creştină.

Combaterea comunismului, ca ideologie totalitară şi practică politică, a fost şi este legitimă şi necesară.

Revoluţia din decembrie 1989 a fost anti-comunistă, nu numai anti-ceauşistă.

Vinovăţia nomenclaturii comuniste şi a celor din aparatul represiv, care au făcut posibilă teroarea, este reală şi trebuie recunoscută şi condamnată public.

Pentru reconcilierea naţională este necesară exprimarea căinţei - din partea celor care au greşit - şi a iertării - din partea celor care au suferit.



Partidul Social Democrat îşi exprimă regretul pentru suferinţele prin care a trecut poporul român în timpul comunismului, şi din cauza violenţelor şi ilegalităţilor din timpul mineriadelor. Ambele partide vor sprijini dezvăluirea adevărului şi înfăptuirea dreptăţi

Acest topic a fost editat de March: 2 Dec 2009, 05:15 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 Dec 2009, 05:25 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 2 Dec 2009, 06:13 PM) *
Partidul Social Democrat îşi exprimă regretul pentru suferinţele prin care a trecut poporul român în timpul comunismului, şi din cauza violenţelor şi ilegalităţilor din timpul mineriadelor. Ambele partide vor sprijini dezvăluirea adevărului şi înfăptuirea dreptăţi

nici nu e greu sa sprijine dezvaluirea adevarului. un pix si o foaie de hartie si nea nelu sa inceapa sa scrie declaratia pe propria raspundere devil.gif

vezi sa nu ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Dec 2009, 05:27 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Declaraţia zilei: Corina Drăgotescu (Realitatea tv)

Analizând evoluţiile politicienilor din timpul campaniei electorale, în cadrul emisiunii "Drumul spre Cotroceni", Corina Drăgotescu a declarat:
"Fiecare ciclu electoral e ca un ritual de împerechere, clasa politică dă târcoale electoratului. După ce se consumă actul, una din părţi rămâne la fel de nesatisfăcută, iar cealaltă la fel de umflată şi de voluptoasă!" spoton.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 May 2024 - 05:07 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman