HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cainii Comunitari - Propuneri De Solutii
Yvonne
mesaj 29 Mar 2011, 07:25 PM
Mesaj #141


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Cucule stii ce durere am io ? ca atata balamuc s-a facut de referirea aia la cancan de parca as fi aparut in playboy. De intamplarea cu acel catelus nu a zis nimeni nici pas. Si eu vorbeam doar despre aceea stire. Ma gandesc a fost mai suparatoare sursa dacat intamplarea ? E ceva gen ...fugi si da mai departe.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 29 Mar 2011, 08:39 PM
Mesaj #142


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Don Quijote @ 29 Mar 2011, 08:25 PM) *
Ma gandesc a fost mai suparatoare sursa dacat intamplarea ?


Ma crezi pe cuvant? Eu nu am citit intamplarea, m-am oprit la "cancan", habar nu am despre ce intamplare ai scris , pt simplul fapt ca refuz sa comentez ce scrie pe hartia igienica.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 29 Mar 2011, 09:11 PM
Mesaj #143


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Ha,ha,bravo Erwin,vrei sa te aperi in fata unor haite de caini chinuiti si maltratati si vrei s-o faci oricum,dar in fata unor haite de oameni agresivi,inumani,plini de ura si gata sa-ti dea in cap care o fac pe deasupra si constient, vei face la fel? Cine omoara un animal,omoara si un om tot atat de usor,nu face nici o diferenta.


N-am pomenit de folosirea unor arme letale şi nici de a-i omorî. Am zis "reduşi la tăcere prin orice mijloace". Nu consider că trebuie omorâţi, doar liniştiţi, duşi la un centru şi eutanasiaţi cei cărora nu li se găseşte un stăpân milos care să-i îngrijească.
Despre oameni, ştii vorba aia: "Cu cât cunosc mai mulţi oameni, cu atât îmi plac mai mult câinii". Nicidecum nu e vorba să-i kilăreşti, trebuie doar puşi la respect. Armele non-letale pentru asta sunt făcute şi acolo unde oamenii obişnuiţi au drept să le poarte sunt mai puţine crime, violuri sau tâlhării. Dacă trăim în jungla urbană, e cazul să învăţăm autoapărarea, nu?



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Mar 2011, 09:11 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ilie
mesaj 30 Mar 2011, 08:44 AM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(aicisiacum @ 29 Mar 2011, 05:03 PM) *
Cine omoara un animal,omoara si un om tot atat de usor...

I-auzi! si cine rupe un fir de iarba e la fel, nu? Esti vegetarina macar, sau traiesti numai din spirit? Afla atunci ca genomul uman are 18% aceeasi structura ca salata sau dudele. Ca urmare lumea e plina de criminali, dupa parerea ta... Numai seminte de dovleac ai in cap!
Eu eram pentru eliminarea totala a cainilor vagabonzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aicisiacum
mesaj 30 Mar 2011, 03:14 PM
Mesaj #145


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 13
Inscris: 20 March 11
Forumist Nr.: 22.495



1.Don Quijote - sa sti ca pe mine una m-a impresionat povestea ta despre acel catelus,indiferent de unde ai luat stirea,asta e mai putin important.Mie mi-a placut tot ce ai scris si te sustin in continuare.Suntem de aceeasi parte a baricadei.


2.Erwin - ce inseamna oare " sa reduci la tacere cu orice mijloace" dupa cum ai spus tu? = a daaaaa,cred ca ceva placut,chipurile sa daruiesti un zambet,o vorba buna,a mangaia un animal,a-i da sa manace,a avea grija de el....adica numai lucruri de bine? Interesant !


3.Freeman - cat de man esti oare? Cate genoame( macar sti ce inseamna?) ai in creier atatea cuvinte scoti pe gura sau pe unde poti tu...

In concluzie,una peste alta am vrut sa trag un semnal de alarma,pentru ca eu una m-am saturat cata violenta si cruzime fara margini exista asupra acestor necuvantatoare nevinovate.Si nu e numai problema cainilor,dar si a altora: animalele de la circ sunt chinuite,batute,tinute in conditii mizerabile,pt.a-i distra pe altii...Ursii ies la marginea orasului la gunoaie de foame pt.ca nu mai au habitatul lor,s-au distrus padurile intr-un ritm barbar,lucru care se face in continuare...Caii care abia trag la caruta,le numeri coastele,batuti,vai mama lor...Oricum asta e o discutie fara limite,pareri pro si contra au fost,sunt si vor fi in continuare.
Si cu politia animalelor o tot amana astia ca sa ne mai racaim putin.Multe trebuie schimbate in tara asta,occidentul a ajuns civilizat si a scapat de statul de barbari prin amenzi usturatoare si legi drastice,nu cu "te rog" ca nu merge asa.
Sunt atatea specii de animale care au disparut si multe sunt pe cale de disparitie din cauza omului.Noi nu realizam,dar dupa ce nu mai avem acel lucru stim sa-l apreciem,dar cand vor disparea toate animalele de pe planeta,lucru care in cativa ani se va intampla,sa vedeti voi ce rau va fi! Si asa ne "mancam" intre noi...
Dar cine se crede omul asta? Chiar e el Dumnezeu,Suprazeu,o fiinta chipurile Supranaturala care decide cine si cate animale mor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 30 Mar 2011, 11:29 PM
Mesaj #146


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Mai vorbim după ce vei fi atacată de o haită de câini agresivi. Ce faci în acest caz? Le spui o vorbă bună? rofl.gif Dar dacă îl atacă pe copilul tău, presupunând că ai unul? Pe cine laşi să moară? unsure.gif

Din cauza unor "milostivi" ca tine s-au înmulţit câinii vagabonzi şi au ajuns o problemă. Ei ar trebui să-i ia acasă, să-i îngrijească şi nu să le dea de mâncare pe străzi. Da, sunt nişte fiinţe ce au drept să trăiască şi ele, dar când peste 1000 de oameni dintre care 250 de copii au fost muşcaţi în Bucureşti numai în primele 2 luni ale anului, I'm sorry, nu este ceva normal. Din ce în ce mai multe persoane cad victimă haitelor. Cu unul te mai descurci, dar cu o haită nu ai cum.

Da, trăim într-o lume absurdă şi criminală faţă de multe specii. Care e soluţia ta?


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Mar 2011, 11:39 PM
Mesaj #147


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nunchaku, carbid+apa, dinamita.

Ceeace oricum are orice gentleman prin buzunare biggrin.gif

ecit: am uitat de lantzul de bitzgla, si ala e bun.

Acest topic a fost editat de Cla: 30 Mar 2011, 11:41 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Mar 2011, 12:36 AM
Mesaj #148


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Don Quijote @ 29 Mar 2011, 08:25 PM) *
Cucule stii ce durere am io ? ca atata balamuc s-a facut de referirea aia la cancan de parca as fi aparut in playboy.

E mai onorabil sa apari in Playboy decat sa citesti Cancan smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 31 Mar 2011, 02:32 AM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Don Quijote @ 29 Mar 2011, 08:25 PM) *
... de parca as fi aparut in playboy...

Vrabia malai viseaza... Bravo mamaie! Napoleon a zis ca in ranita fiecarui caporal sta bastonul de maresal. Orice baba dusa cu pluta bine de tot, dupa ce termina cu cainii vagabonzi, ce face ea? se viseaza pozata in Playboy!... Vai de capul si de zilele noastre....! Aici vrea politie veterinara si civilizatie occidentala cu dulaii colcaind pe langa ea... unde ati vazut in occident urma de dulau pe strada, babelor-slabelor? De s-ar gasi mintea la fiecare colt de cotitura...
Ma, eu aici am nimerit la balamuc sau la azilul babelor NF?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 08:59 AM
Mesaj #150


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(freeman @ 31 Mar 2011, 03:32 AM) *
Vrabia malai viseaza... Bravo mamaie! Napoleon a zis ca in ranita fiecarui caporal sta bastonul de maresal. Orice baba dusa cu pluta bine de tot, dupa ce termina cu cainii vagabonzi, ce face ea? se viseaza pozata in Playboy!... Vai de capul si de zilele noastre....! Aici vrea politie veterinara si civilizatie occidentala cu dulaii colcaind pe langa ea... unde ati vazut in occident urma de dulau pe strada, babelor-slabelor? De s-ar gasi mintea la fiecare colt de cotitura...
Ma, eu aici am nimerit la balamuc sau la azilul babelor NF?



Ai probleme cu erectia ? ca ceva complexe te bantuie. Stii, uni neimpliniti si cu idei atat de bine fixate sufera de simdromul castrarii. Deci fii tare mylord. rofl.gif rofl.gif


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 09:15 AM
Mesaj #151


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(aicisiacum @ 30 Mar 2011, 04:14 PM) *
1.Don Quijote - sa sti ca pe mine una m-a impresionat povestea ta despre acel catelus,indiferent de unde ai luat stirea,asta e mai putin important.Mie mi-a placut tot ce ai scris si te sustin in continuare.Suntem de aceeasi parte a baricadei.


Dar cine se crede omul asta? Chiar e el Dumnezeu,Suprazeu,o fiinta chipurile Supranaturala care decide cine si cate animale mor?


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 09:20 AM
Mesaj #152


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(aicisiacum @ 30 Mar 2011, 04:14 PM) *
1.Don Quijote - sa sti ca pe mine una m-a impresionat povestea ta despre acel catelus,indiferent de unde ai luat stirea,asta e mai putin important.Mie mi-a placut tot ce ai scris si te sustin in continuare.Suntem de aceeasi parte a baricadei.




Dar cine se crede omul asta? Chiar e el Dumnezeu ,Suprazeu ,o fiinta chipurile Supranaturala care decide cine si cate animale mor?



Aicisiacum thumb_yello.gif , poate ca inca nu au aflat inca (,) ca ieri o fiinta " rationala " care anul trecut si-a omarat calul in bataie, ieri si-a omorat fratele tot in bataie. Asa ca fratilor exersati pe caini ....
Sursa , tvr 1.

Acest topic a fost editat de Don Quijote: 31 Mar 2011, 09:21 AM


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 31 Mar 2011, 02:43 PM
Mesaj #153


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Don Quijote @ 31 Mar 2011, 10:20 AM) *
Aicisiacum thumb_yello.gif , poate ca inca nu au aflat inca (,) ca ieri


Mai lasa dreacu cancanul si pune mana pe Gramatica limbii romane clasa a III-a , asa poate afli si tu ca virgula aia e la fel de prost pusa ca un maidanez la usa blocului. ohyeah.gif

Mai teoreticienii lu' peste prajit (simbolic, ca nu mai avem voie sa prajim pestii), faptul ca mangai un caine maidanez, il hranesti si il aperi de hingheri nu te face mai omenos, te face doar un inconstient si prezumtiv complice la crima. Duceti-va, frate, la tara, va luati un ha de teren, il ingraditi, si adunati toti maidanezii din oras, daca sunteti asa de oameni cum va dati. Bla-bla-urile astea gretoase si lacrimogene despre animale sunt doar teatru de 2 lei menite sa impresioneze pe cine?!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 03:18 PM
Mesaj #154


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



[quote name='Cucu Mucu' date='31 Mar 2011, 03:43 PM' post='706187']
Mai lasa dreacu cancanul si pune mana pe Gramatica limbii romane clasa a III-a , asa poate afli si tu ca virgula aia e la fel de prost pusa ca un maidanez la usa blocului. ohyeah.gif

E pusa pentru a nu intra in CACOfonie...la dracu.....de-acu o sa scriu VIRGULA. Adica ..inca virgula ca....
inteles si mata ?


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 31 Mar 2011, 03:38 PM
Mesaj #155


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Don Quijote @ 31 Mar 2011, 04:18 PM) *
Mai lasa dreacu cancanul si pune mana pe Gramatica limbii romane clasa a III-a , asa poate afli si tu ca virgula aia e la fel de prost pusa ca un maidanez la usa blocului. ohyeah.gif

E pusa pentru a nu intra in CACOfonie...la dracu.....de-acu o sa scriu VIRGULA. Adica ..inca virgula ca....
inteles si mata ?


Eu ce ziceam, pune mana pe gramatica si ai sa vezi ca tehnica asta de evitare a cacofoniei e o stupizenie inventata de alde Furculision pentru a-si disimula vocabularul sarac si lipsa exercitiului oratoric. rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 03:41 PM
Mesaj #156


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Pentru linistea ta , retrag virgula." Ce dreacu...."


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 31 Mar 2011, 03:53 PM
Mesaj #157


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Don Quijote @ 31 Mar 2011, 04:41 PM) *
Pentru linistea ta , retrag virgula." Ce dreacu...."


Ce poante expirate de baba ranchiunoasa ai in tine! rofl.gif tongue.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 03:57 PM
Mesaj #158


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(Cucu Mucu @ 31 Mar 2011, 04:53 PM) *
Ce poante expirate de baba ranchiunoasa ai in tine! rofl.gif tongue.gif



Nu-i ranchiuna, e doar intelegere moncher. harhar.gif


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Mar 2011, 04:08 PM
Mesaj #159


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Don Quijote @ 31 Mar 2011, 04:18 PM) *
E pusa pentru a nu intra in CACOfonie...la dracu.....de-acu o sa scriu VIRGULA. Adica ..inca virgula ca....

Exista forme elegante de a evita o cacofonie, fara a viola regulile gramaticale smile.gif

Mai rau zgarie la ureche virgula aia decat cacofonia.

QUOTE
o fiinta " rationala " care anul trecut si-a omarat calul in bataie, ieri si-a omorat fratele tot in bataie

Bunicul meu a taiat sute de gaini, rate, gaste, porci... Si n-a lovit niciun om niciodata.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 04:15 PM
Mesaj #160


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(abis @ 31 Mar 2011, 05:08 PM) *
Exista forme elegante de a evita o cacofonie, fara a viola regulile gramaticale smile.gif

Mai rau zgarie la ureche virgula aia decat cacofonia.


Bunicul meu a taiat sute de gaini, rate, gaste, porci... Si n-a lovit niciun om niciodata.



Abis, pot si eu sa inteleg diferenta dintre motivatia bunicului tau cand a taiat acele necuvantatoare si nu am comentarii referitoare la caz. Ma refer doar la gesturile gratuite de violenta aplicate unor animale.
Si nu am vrut sa violez nimic....mai ales niste reguli gramaticale. Imi pare rau daca am violentat urechile dumneavoatra . Mea culpa.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Mar 2011, 04:30 PM
Mesaj #161


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Don Quijote @ 31 Mar 2011, 05:15 PM) *
Abis, pot si eu sa inteleg diferenta dintre motivatia bunicului tau cand a taiat acele necuvantatoare si nu am comentarii referitoare la caz. Ma refer doar la gesturile gratuite de violenta aplicate unor animale.

In cazul cainilor fara stapan, nu e vorba de violenta gratuita ci de autoaparare


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 04:38 PM
Mesaj #162


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(abis @ 31 Mar 2011, 05:30 PM) *
In cazul cainilor fara stapan, nu e vorba de violenta gratuita ci de autoaparare



Poate ai observat ca eu fac referiri la situatii care vizeaza violenta gratuita. Sa nu mai amintesc si de cazul elefantului batut. Ar fi foarte usor sa nu mai discut aici unde sant jignita la greu si chiar daca o voi face nu voi renunta la pozitia mea.
Am trecut prin situatia de a fi muscata si atitudinea mea a fost total atipica in aceea situatie. Si tot nu renunt la a spune ca omul este o fiinta care chinuie o fiinta fara aparare din " motive " doar de el intelese. Si face asta nu doar cu necuvantatoarele. Da' asta-i din alt film.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Mar 2011, 06:14 PM
Mesaj #163


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Don Quijote @ 31 Mar 2011, 05:38 PM) *
Sa nu mai amintesc si de cazul elefantului batut.

Nu vad legatura cu cainii de pe strazi...



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Mar 2011, 06:55 PM
Mesaj #164


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



No, tre' sa stii cum te comporti cu "pretinii"
În Croatia m-a atacat un ciobanesc, mârâia, gata sa ma muste.
Nelasându-l din ochi, am lauat o piatra si i-am pocnit-o printre ochi. A sters-o, schelalaind.

În România am dat peste o javra care era agresiva. Cu un pic de pâine si salam s-a transformat în cel mai bun prieten, pun pariu ca ar fi muscat pe primul care s-ar fi agatat de mine.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 31 Mar 2011, 07:01 PM
Mesaj #165


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Cla @ 31 Mar 2011, 07:55 PM) *
No, tre' sa stii cum te comporti cu "pretinii"
În Croatia m-a atacat un ciobanesc, mârâia, gata sa ma muste.
Nelasându-l din ochi, am lauat o piatra si i-am pocnit-o printre ochi. A sters-o, schelalaind.

În România am dat peste o javra care era agresiva. Cu un pic de pâine si salam s-a transformat în cel mai bun prieten, pun pariu ca ar fi muscat pe primul care s-ar fi agatat de mine.


rofl.gif Asa e si cu oamenii, Cla, pe multi croati ii convingi doar cu pumnul, atat de incapatanati sunt, iar pe unii romani ii pui si in cap cu niste "salam". rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 07:09 PM
Mesaj #166


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



[quote name='Cla' date='31 Mar 2011, 07:55 PM' post='706235']
No, tre' sa stii cum te comporti cu "pretinii"
În Croatia m-a atacat un ciobanesc, mârâia, gata sa ma muste.
Nelasându-l din ochi, am lauat o piatra si i-am pocnit-o printre ochi. A sters-o, schelalaind.

BRAVO. Bine ca ai avut tinta buna. De laudat cu asta ce mai.....daca nu il nimereai era legitima aparare din partea catelului ? rofl.gif


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aicisiacum
mesaj 31 Mar 2011, 07:28 PM
Mesaj #167


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 13
Inscris: 20 March 11
Forumist Nr.: 22.495



Are dreptate Don Quijote,ati jignit-o la greu,ba de una ba de alta,ba pt.o virgula sau pt.cine stie ce fleac,deja unora li s-a activat "fiara" din ei jignind aiurea din te miri ce,iar unii vorbesc pe langa subiect.Nu sunt de vina nici cei care iubesc si accepta animalele pe langa ei,nici cei care nu-i accepta.Nu facem decat sa aruncam cu noroi unul in altul in loc sa gasim solutii pt.rezolvarea cainilor de pe strazi.Daca aceasta problema se rezolva inca din 90,pt.ca ei au aparut pe strazi si din cauza demolarilor,a santierelor etc.facute de Ceausu,iar ei s-au inmultit intre timp,legea naturii spunandu-si cuvantul,astazi am fi vorbit despre "cine a pus laleau-n branza".
Eu propun sa strangem cate 1 leu/cap de locuitor,sa-i adunam de pe strazi si sa le cream un adapost special amenajat pt.ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 31 Mar 2011, 07:35 PM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Cucu Mucu @ 31 Mar 2011, 03:43 PM) *

Un sfat foarte bun dat. Problema e ca aceste personaje nu realizeaza necesitatea invatarii... de aceea unii mor asa cum au trait...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 07:40 PM
Mesaj #169


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(freeman @ 31 Mar 2011, 08:35 PM) *
Un sfat foarte bun dat. Problema e ca aceste personaje nu realizeaza necesitatea invatarii... de aceea unii mor asa cum au trait...



Prostutzule, tu militai prin 2008 pentru limitarea studiilor , reducerea la 7 clase. Mai taci ca mi s-a luat de tine. Esti ca gripa porcina fara antidot. Praf in ochi.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 07:42 PM
Mesaj #170


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(aicisiacum @ 31 Mar 2011, 08:28 PM) *
Are dreptate Don Quijote,ati jignit-o la greu,ba de una ba de alta,ba pt.o virgula sau pt.cine stie ce fleac,deja unora li s-a activat "fiara" din ei jignind aiurea din te miri ce,iar unii vorbesc pe langa subiect.Nu sunt de vina nici cei care iubesc si accepta animalele pe langa ei,nici cei care nu-i accepta.Nu facem decat sa aruncam cu noroi unul in altul in loc sa gasim solutii pt.rezolvarea cainilor de pe strazi.Daca aceasta problema se rezolva inca din 90,pt.ca ei au aparut pe strazi si din cauza demolarilor,a santierelor etc.facute de Ceausu,iar ei s-au inmultit intre timp,legea naturii spunandu-si cuvantul,astazi am fi vorbit despre "cine a pus laleau-n branza".
Eu propun sa strangem cate 1 leu/cap de locuitor,sa-i adunam de pe strazi si sa le cream un adapost special amenajat pt.ei.



Eu dau . Hmmm se vede fiara ....?


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Mar 2011, 08:07 PM
Mesaj #171


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Eu as da 10 euro, daca as sti unde se duc. Nu în buzunarele caruiva.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aicisiacum
mesaj 31 Mar 2011, 08:08 PM
Mesaj #172


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 13
Inscris: 20 March 11
Forumist Nr.: 22.495



QUOTE(freeman @ 31 Mar 2011, 08:35 PM) *
Un sfat foarte bun dat. Problema e ca aceste personaje nu realizeaza necesitatea invatarii... de aceea unii mor asa cum au trait...



Vezi ca poate din greseala nu ai nimerit topicul "gramatica limbii romane",du-te si cauta-ne acolo,invata tu bine si pt.noi si daca te chemam noi mai stam de vorba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 31 Mar 2011, 08:10 PM
Mesaj #173


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE(aicisiacum @ 31 Mar 2011, 09:08 PM) *
Vezi ca poate din greseala nu ai nimerit topicul "gramatica limbii romane",du-te si cauta-ne acolo,invata tu bine si pt.noi si daca te chemam noi mai stam de vorba.



Eu nu-l chem. nonono.gif


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aicisiacum
mesaj 31 Mar 2011, 08:17 PM
Mesaj #174


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 13
Inscris: 20 March 11
Forumist Nr.: 22.495



QUOTE(Cla @ 31 Mar 2011, 07:55 PM) *
No, tre' sa stii cum te comporti cu "pretinii"
În Croatia m-a atacat un ciobanesc, mârâia, gata sa ma muste.
Nelasându-l din ochi, am lauat o piatra si i-am pocnit-o printre ochi. A sters-o, schelalaind.

În România am dat peste o javra care era agresiva. Cu un pic de pâine si salam s-a transformat în cel mai bun prieten, pun pariu ca ar fi muscat pe primul care s-ar fi agatat de mine.




Bravo Cla,deci se poate si fara violenta thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de aicisiacum: 31 Mar 2011, 08:18 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Mar 2011, 09:52 PM
Mesaj #175


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(aicisiacum @ 31 Mar 2011, 08:28 PM) *
Nu sunt de vina nici cei care iubesc si accepta animalele pe langa ei,nici cei care nu-i accepta

Eu propun ca primii sa ia cainii acasa, daca ii iubesc cu adevarat

Cati caini ai luat de pe strada ca sa-i speli ori sa-i deparazitezi?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 09:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman