HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Următorul M7
shapeshifter
mesaj 11 Aug 2009, 08:29 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.452
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.211



QUOTE(Rovaniemi @ 11 Aug 2009, 08:01 PM) *
Aoleoooo, cīt de bou eeeeeeeeești!

Ți-a zis clar omu că e vorba deg, accelerația gravitațională și tu o ții ca gaia-mațu că-s grame, grade ...

Băăăă, grame sīnt alea de votcă din creierii tăi de australopitec nedezvoltat. Iar gradele sīnt tot alea de votcă, și tot din creierii tăi.

dar ce zic eu creieri, unu ca tine nu cred să aibă sistem nervos central.

Marș la loc īn cușcă!

măi prostie sunt GRADE, unde vezi grame? G R A D E din g... cānd zici grade nu mai zici g că se subīnţelege...
Prostie omenească aici vorbim de acceleraţie ORIZONTALĂ a terenului...

Accelerometrele īnregistrează digital acceleraţia terenului, cea mai utilă īn ingineria seismică. Un astfel de instrument are de obicei trei senzori: doi pentru īnregistrare componentelor orizontale (nord-sud şi est-vest), şi un al treilea pentru
componenta verticală a mişcării seismice.
Acceleraţia este uzual exprimată īn cm/s2, fie este raportată la acceleraţia gravitaţională g=981 cm/s2. Valorile vitezei şi cele ale deplasării terenului īnurma unei mişcări seismice se pot obţine ulterior prin integrarea acceleraţiei. Valoarea maximă a acceleraţiei īnregistrate este uzual denumită valoarea de vārf a
acceleraţiei terenului.

te-ai luat după bolovanul de mai sus, care a văzut că scria grame la īnceput, acel pasaj despre vidraru era de pe net şi mi-a scăpat aia cu gramele... dar de aici pānă a sări că nebunu cu coaiele mari e cale lungă... orice prost ştie īn ce se măsoară acceleraţia, dar eu pun pariu că TU nu ştii care e cauza reală a legăturii dintre masă şi acceleraţie din formula F=ma...

Acest topic a fost editat de shapeshifter: 11 Aug 2009, 09:18 PM


--------------------
Keep calm and host yourself.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Aug 2009, 08:29 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 01:31 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman