HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vine Caldura!
Blakut
mesaj 24 May 2009, 08:05 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Nu mai pot. Vine caldura deja si simt ca innebunesc. Am de facut zilnic drumuri de o doua ore cu autobuzul, si caldura e o problema mare.

Cum facem sa dormim bine noaptea cand e foarte cald afara? Cum combatem oboseala si toropeala cauzate de caldura si stress? Bauturile energizante si cafeaua nu prea au mare efect, avand in vedere ca nu prea e bine sa bei cofeina pe caldura. Cu toate astea, dupa un drum de o ora in autobuz, in soare, ajuns la facultate si mort de somn, un RedBull face minuni.

Voi cum faceti sa nu va mai fie somn, sau sa nu fiti obositi in conditiile astea?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 24 May 2009, 08:31 PM
Mesaj #2


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ma, cum sa zic, energizantele numai bune nu sunt pe caldura mare! S-ar putea sa-ti sara ceasul cateva secunde daca le folosesti prea des sau cand e prea cald!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 24 May 2009, 09:44 PM
Mesaj #3


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Energizante in niciun caz. Cafea doar dimineata, iar peste zi numai daca stai undeva la racoare si daca nu iesi imediat in caldura. In rest, apa cat de multa, ceai, limonada, calciu, magneziu... Fructe multe.

Pentru acasa... aer conditionat sau macar un ventilator, desi asta nu ajuta prea mult.
Daca esti in Bucuresti, incearca sa inlocuiesti autobusul cu metroul, daca e posibil, depinde de traseu.

La mine in casa inca e suportabil, sa vad cum o fi mai incolo.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 May 2009, 09:44 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 25 May 2009, 07:22 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Apa minerala cat de multa puteti consuma, indicat un pahar la fiecare ora, eventual cu lamaie, minim 1-1,5 litri pe zi, ceai verde pana in ora 19:00, fara alcool, bere, sau alte produse vitaminizante, energizante de tip RedBull. Folositi indiferent de varsta o "protectie" a capului si a pielii, impotriva soarelui. Daca exista posibilitatea folositi dusul cat mai des dar nu rece, cat de fierbinte puteti rezista. Cosumati ceai cald, fara zahar, cu o ligurita de miere, este greu de inteles, dar bauturile prea reci sau prea calde, nu fac altceva decat sa dezechilibreze organismul. Evitati pe cat posibil aerul conditionat mai ales cand sunteti transpirati, cand coborati des din masina sau schimbati mediul de lucru des, din zona cu AC in zona naturala sau fara AC, socul de 10-12 grade va poate afecta grav sanatatea, folositi mai degraba aerul natural ventilat. Evitati sa mancati dupa ora 19:00, iar masa de seara trebuie sa fie una usoara, fara fructe sau mancaruri gatite. Seara inainte de culcare o plimbare de min. 30 minute, apoi la culcare un pahar de vin rosu cu o lingurita de miere.

Acest topic a fost editat de marduk: 25 May 2009, 07:27 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 May 2009, 10:27 AM
Mesaj #5


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Blakut, iti recomand sa mergi cu bicicleta la facultate (asta sigur daca ai sau daca iti permiti una). In plus apa multa, te racoreste, te energizeaza si te tine sanatos. (dau si eu sfaturi de aici, de la 'racoare' rolleyes.gif )


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 25 May 2009, 11:54 AM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



acum câţiva ani n-aveam aer condiţionat pe nicăieri, verile erau la fel de calde şi nu murea nimeni... să stăm la umbră şi să transpirăm după un kil de apă e ok, organismul are mecanismele lui. Partea proastă e că mecanismele astea au fost concepute pe vremea când nu stătea nimeni înghesuit ca sardelele în cutie... blink.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 May 2009, 04:35 PM
Mesaj #7


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca pe vremea aia eram ceva mai subtirei decat acum.. eu sunt convins ca de la paltonul natural mi se trage, e bun iarna dar ma termina vara


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 25 May 2009, 06:15 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



subscriu! devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 26 May 2009, 07:46 PM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Am sansa sa locuiesc intr-o zona mai racoroasa. Balconul da intr-un parc si sunt acoperita de tei, brazi si tone de flori si verdeata. Cu toate astea sufar de caldura de cand ma stiu. N-am idee ce voi face la vara, mai ales ca, dupa cateva experiente cu racelile, nu ma pot bucura de aerul conditionat pe care am dat o gramada de bani.
De ani de zile, in verile toride ma bucur de orice minut dimineata, de concertul pasarilor la rasarit de soare, ma feresc pe cat posibil de arterele super-poluate la pranz si la orele toride, beau multa apa minerala si ceaiuri. A, inca un truc de la profesorul de sport din facultate: dusuri cat de calde suporti inainnte de a iesi din casa, sau alternanta rece-cald. Si reci cand te intorci din oras.

PS Din pacate, nu rezist fara cafea.

Acest topic a fost editat de andra_v: 26 May 2009, 07:49 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 26 May 2009, 07:48 PM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE(mutulica @ 25 May 2009, 05:35 PM) *
cred ca pe vremea aia eram ceva mai subtirei decat acum.. eu sunt convins ca de la paltonul natural mi se trage, e bun iarna dar ma termina vara

Daca mai pun si kilogramele dobandite in timpul iernii cred ca n-am sa mai pot respira la vara.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 26 May 2009, 07:53 PM
Mesaj #11


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



La noi (Germania de Sud) s-a potolit azi dupa o zapuseala si a inceput sa ploua, acum putem deschide geamurile si sa dormim la noapte bine smile.gif
Tuna si fugera, da-i fain.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 26 May 2009, 08:09 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 26 May 2009, 07:53 PM) *
La noi (Germania de Sud) s-a potolit azi dupa o zapuseala si a inceput sa ploua, acum putem deschide geamurile si sa dormim la noapte bine smile.gif
Tuna si fugera, da-i fain.

pana la tine o ajuns? blink.gif

dar cretinii care urla la radio ca e din cauza incalzirii globale s-au potolit?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 26 May 2009, 11:01 PM
Mesaj #13


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Incalzirea globala e un fake... nu ai vazut ce iarna zdravana am avut, "demna" de o incazire globala? rofl.gif
Nu-i ascultati pe tâmpitii de la radio sau TV... ei preiau ce li se dicteaza.
La fel a fost si cu gripa porcina, au stârnit panica. Si? Ce e? Nimic harhar.gif
Si pentru tine, ca intelegi germana:
"Die Freiheit der Presse im Westen, wobei die viel besser ist als anderswo, ist letztlich die Freiheit von 200 reichen Leuten ihre Meinung zu veröffentlichen. = Peter Scholl-Latour.

Acest topic a fost editat de Cla: 26 May 2009, 11:11 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 May 2009, 07:57 AM
Mesaj #14


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Apropo turbo trabant, am aflat azi ca ieri a tras o furtuna pe la Dinkelsbühl de a arauncat pestii la mal.
La noi, doar un pic de vânt cu ploaie smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 May 2009, 09:01 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 27 May 2009, 07:57 AM) *
a arauncat pestii la mal.

E clar din cauza efectului de sera. rofl.gif

PS: apropo de iarna, toti ziceau ca o sa fie calda de la incalzirea globala : 5-10 grade . Am dat la lopata in schimb...... sorry.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 May 2009, 09:02 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 May 2009, 10:00 AM
Mesaj #16


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Vai, fata, si la noi a fost o mica furtuna...asa m-am speriat.. rofl.gif

QUOTE
Incalzirea globala e un fake...


Daaa, e o conspiratie a vanzatorilor de aer conditionat, mama lor de conspirationisti! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 27 May 2009, 10:41 AM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Razi tu, da' nu-i rasul tau. Furtunile tropicale, tornadele care nu s-au inregistrat niciodata pe plaiurile mioritice sunt, fara dpar si poate, o conspiratie a celor care avertizeaza asupra incalzirii globale.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 27 May 2009, 10:45 AM
Mesaj #18


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE(turbo trabant @ 27 May 2009, 10:01 AM) *
PS: apropo de iarna, toti ziceau ca o sa fie calda de la incalzirea globala : 5-10 grade . Am dat la lopata in schimb...... sorry.gif

Unde ai tu iarna? Nu-mi trimiti si mie niste nori de zapada? Eu n-am mai vazut in Bucuresti de anu de zile iarna. Si doream macar de Craciun/Anul Nou o zapada. Dar ioc.
Macar o ploaie acolo, ca Sudul devine desert. Ce cobe aia cu impaduririle lor cu tot!


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 May 2009, 10:48 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(andra_v @ 27 May 2009, 10:45 AM) *
Unde ai tu iarna? Nu-mi trimiti si mie niste nori de zapada?

mai pe la vest pe unde nu au avut iarna de vreo 10 ani si anul asta a fost de au zis ca vine era glaciara.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 May 2009, 10:49 AM
Mesaj #20


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 27 May 2009, 10:01 AM) *
PS: apropo de iarna, toti ziceau ca o sa fie calda de la incalzirea globala : 5-10 grade . Am dat la lopata in schimb...... sorry.gif

Incalzirea globala nu presupune neaparat disparitia iernii. Ci cresterea temperaturii medii.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 May 2009, 10:53 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 27 May 2009, 10:49 AM) *
Incalzirea globala nu presupune neaparat disparitia iernii. Ci cresterea temperaturii medii.

dar incalzirea globala presupune si existenta unor ierni si veri cu temperaturi "normale" nu o semiiarna si o semivara?

acum 2 ani , la radio se canta ca ploua mult si e frig vara din cauza incalzirii globale. acu a dat caldura vara si inghetul iarna si e tot incalzirea globala. mai sa fie.....


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 May 2009, 11:12 AM
Mesaj #22


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 27 May 2009, 11:53 AM) *
dar incalzirea globala presupune si existenta unor ierni si veri cu temperaturi "normale" nu o semiiarna si o semivara?

Bineinteles. Poti avea ierni si veri aproape "normale" din cand in cand; o crestere a temperaturii medii cu 1-2 grade poate trece chiar neobservata (iarna poti avea zapada, de ex.), insa efectele ei asupra mediului pot fi importante.
QUOTE
la radio se canta ca ploua mult si e frig vara din cauza incalzirii globale. acu a dat caldura vara si inghetul iarna si e tot incalzirea globala

Din pacate, in mass-media sunt inca destui care isi dau cu parerea fara o minima documentare prealabila.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 27 May 2009, 11:13 AM
Mesaj #23


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Totusi, topicul asta nu e despre altceva? Zic si io...


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 May 2009, 11:57 AM
Mesaj #24


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(turbo trabant @ 27 May 2009, 09:01 AM) *
PS: apropo de iarna, toti ziceau ca o sa fie calda de la incalzirea globala : 5-10 grade . Am dat la lopata in schimb...... sorry.gif

No ai grija. Fiecare taran stie ca dac-anghetat ca lumea iarna, o sa fie o vara calda si fructuoasa.
O sa-i vezi atunci pe propagandistii incalzirei globale când îti vin cu ŕ la "CaniculaProTV" în luna lui Cuptor rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 May 2009, 12:08 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 27 May 2009, 11:12 AM) *
Din pacate, in mass-media sunt inca destui care isi dau cu parerea fara o minima documentare prealabila.

exact...

@Cla: nu e asa ca taranul e mai enviromentalist si mai green decat toti pulifricii verzi? jamie.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 27 May 2009, 12:30 PM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE(nefertiti @ 27 May 2009, 12:13 PM) *
Totusi, topicul asta nu e despre altceva? Zic si io...

Si mie mi s-a parut.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 May 2009, 12:59 PM
Mesaj #27


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(turbo trabant @ 27 May 2009, 12:08 PM) *
@Cla: nu e asa ca taranul e mai enviromentalist si mai green decat toti pulifricii verzi? jamie.gif

Na clar, nu numai ca se stiu la recolte, dar si stiu ca daca a fost o iarna grea, ne-am scapat de o multime de gânganii, tântari etc...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 May 2009, 01:13 PM
Mesaj #28


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(andra_v @ 27 May 2009, 10:45 AM) *
Unde ai tu iarna?

Am avut-o destul si indesat, Andra, in Germania. Sa ne-ajunga. Din Noiembrie pana in Februarie. Sau Martie? Nu mai stiu, dar stiu ca am avut zapada si a fost un frig ca naiba, mai ales in anotimpul in care iti lipseste lumina de zi, de te saturi.
Si logic ca de Craciun n-a fost zapada, dar in rest, plin ... dry.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 27 May 2009, 01:18 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 May 2009, 08:04 PM
Mesaj #29


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(nefertiti @ 27 May 2009, 12:13 PM) *
Totusi, topicul asta nu e despre altceva? Zic si io...


Ba parca asa mi se paruse si mie la inceput, numai ca au dat-o in gogosari!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 May 2009, 09:03 PM
Mesaj #30


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Mai, noi am fost ontopic, sau despre ce alte calduri vreti sa vorbim? Despre alea de dame de la 40 în sus?? laugh.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 May 2009, 09:47 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



La mine azi au fost 22 de grade, iar noaptea sunt 14 grade, cerul este partial noros, totul este verde, iar eu ma bucur de zborul albinelor, viata fara albine trebuie sa fie tare trista sau sa nu mai fie deloc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 May 2009, 11:35 PM
Mesaj #32


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Be happy - viata fara albine e deloc.
Viespile poti sa le alungi daca ai niste gargauni sub prispa... gargaunii manânca viespi ca noi porcii biggrin.gif
Nu-i omorâti, ca prind viespile în zbor...
Si pentru cine nu are gargauni ca ajutor, recomand, agatat de pom, cu o sfoara, o sticla de bere, deschisa.
Sa vezi ce fain se ineaca viespile.

De ce crezi ca am spus, ca daca e o albina la mine in camera, o "complimentez" afara?

Daca n-aveam albine, n-as avea nici eu nici mere, nici visine in gradina... nici mure.

Acest topic a fost editat de Cla: 27 May 2009, 11:42 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 28 May 2009, 05:26 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Blakut, parca te vad cum vei exploda/topi/lesina de caldura in cazul in care te vei lua dupa unii ce ti-au recomandat energizante si fructe.

Nu trebuie consumat nimic care sa contina carbohidrati ( fructoza, glucoza, lactoza sunt zaharuri naturale ce intra in categoria carbohidratilor), proteine sau grasimi, adica substante care oxideaza si produc energie.

Cel mai usor e sa consumi apa, insa nu apa foarte rece.

In desert, la peste 40 grade Celsius, oamenii nu beau apa rece inainte de a iesi din casa. De regula ei consuma ceai fierbinte si neindulcit, uneori cu o picatura de lamiie. Rezultatul e extraordinar, vorbesc din proprie experienta smile.gif, iar explicatie e foarte simpla.

Ceaiul verde e o alternativa excelenta, insa nu trebuie consumate mai mult de patru cesti pe zi.
In final lista lichidelor se reduce doar la doua : ceai verde si apa.
In nici un caz inghetata, sucuri de fructe, fructe, bere sau energizante.

Din acelasi motiv, dusurile cu apa calda ajuta.

Acest topic a fost editat de exergy33: 28 May 2009, 05:31 AM


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 28 May 2009, 07:12 AM
Mesaj #34


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



De la fructe nu cred sa pateasca ceva, eu mananc vara o gramada de fructe, inclusiv cand e f cald, si uite ca n-am explodat. Si la fel face o gramada de lume... La urma urmei, un pic de energie iti trebuie, altfel chiar risti sa cazi de pe picioare.

Pe de alta parte, organismul uman e adaptat zonei climatice in care traieste, asa ca nu e musai ca ceea ce e bun pentru cei din zonele foarte toride, cum e desertul, sa fie la fel de aplicabil noua, celorlalti. Si nici invers.

Sunt de acord ca nu sunt bune energizantele, pentru ca alea sunt o extrema. De asta am spus ca nici macar cafeaua nu e recomandata decat in cantitati mici si cand nu e f cald.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 28 May 2009, 07:14 AM
Mesaj #35


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



De la fructe nu cred sa pateasca ceva, eu mananc vara o gramada de fructe, inclusiv cand e f cald, si uite ca n-am explodat. Si la fel face o gramada de lume... La urma urmei, un pic de energie iti trebuie, altfel chiar risti sa cazi de pe picioare.

Pe de alta parte, organismul uman e adaptat zonei climatice in care traieste, asa ca nu e musai ca ceea ce e bun pentru cei din zonele foarte toride, cum e desertul, sa fie la fel de aplicabil noua, celorlalti. Si nici invers.

Sunt de acord ca nu sunt bune energizantele, pentru ca alea sunt o extrema. De asta am spus ca nici macar cafeaua nu e recomandata decat in cantitati mici si cand nu e f cald.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 07:38 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman