HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Panouri Izolante si Panouri Sandwich

Va recomandam panouri termoizolante Topanel si Panouri Isopan, un sistem modern de termoizolare dezvoltat de compania romaneasca Topanel.

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Impozitul Forfetar (fumaritul Lui Pogea), Taxe si biruri pe capul romanilor
Marduk
mesaj 13 May 2009, 02:38 PM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(CharonOfNyx @ 13 May 2009, 01:11 PM) *

QUOTE
o crestere de 1.330,3% nu e motiv de satisfactie, nici macar pt. pogea.

D-ul Pogea ramane in istoria finantelor romanesti ca un ciocoi modern care vrea sa taxeze si inactivitatea, o fi neamt?
QUOTE
Azi e termenul pentru judecarea contestatiei la Curtea Constitutionala. Nu s-a mai tinut pariul ala, trece nu trece

eu zic ca trece.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 13 May 2009, 03:37 PM
Mesaj #142


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Liberalii din Timiş sunt sceptici că moţiunea de cenzură va avea vreun efect. tongue.gif Cică pedse-eul nu e cu ei (noi).


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 13 May 2009, 04:03 PM
Mesaj #143


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



N-avea cum PSD-ul sa sustina o motiune de cenzura care se numeste Marea pacleala PDL-PSD ohyeah.gif

Moţiunea de cenzură "Marea păcăleală PDL-PSD", respinsă de Parlament


Eu mai sus ma refeream la procesul inaintat de liberali la Curtea Constitutionala.


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 May 2009, 04:03 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 13 May 2009, 05:45 PM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un punct de vedere oficial referitor la pogeritul aplicat firmelor din Romania.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 13 May 2009, 10:09 PM
Mesaj #145


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



mda, am confundat moţiunea cu procesul tongue.gif
Când vor publica rezultatul procesului? Sau se judecă până prin toamnă? blink.gif

pese. Pe Graţiela Iordache ar fi trebuit s-o "termine" cei 50 de întreprinzători pentru obrăzniciile aruncate în şedinţă. Au fost prea blânzi.

Acest topic a fost editat de Erwin: 13 May 2009, 10:16 PM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 14 May 2009, 09:46 AM
Mesaj #146


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Nu-i frumos sa scoti limba, Erwin! wink.gif (aici te-am citat pe tine de pe un alt topic, doar numele l-am schimbat wink.gif). Facusem o simpla clarificare, atat. smile.gif

Gata, au dat rezolutia. marduk, ai ghicit thumb_yello.gif
QUOTE
Curtea Constituţională (CC) a decis, miercuri, cu majoritate de voturi, că Legea de aprobare a OUG 34 privind rectificarea bugetară pe 2009 este constituţională.
...
Deciziile sunt definitive şi general obligatorii şi se comunică preşedintelui României în vederea promulgării legii, potrivit articolului 77 alineatul 3 din Constituţie.

sursa: mediafax

mad.gif


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 19 May 2009, 08:23 PM
Mesaj #147


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Erwin @ 13 May 2009, 10:09 PM) *
pese. Pe Graţiela Iordache ar fi trebuit s-o "termine" cei 50 de întreprinzători pentru obrăzniciile aruncate în şedinţă. Au fost prea blânzi.

Aroganta acestor lipitori care se lafaie in salarii de lux datorita taxelor colectate de la prostii cotizanti frizeaza nesimtirea deja. Atat asta, cat si Pogea au dat dovada de o nesimtire pe langa care cea a lu Tariceanu cu "hotelul" e politete englezeasca.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Jul 2009, 02:41 PM
Mesaj #148


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Azi am primit instiintarea de plata pentru 2 luni de pogerit, 360 lei, voi plati desi cu firma respectiva nu am lucrat de 4 ani nimic, intre timp am decis sa o lichidez. Pogea a luat de la mine 360 de lei, daca acesti bani ar ajunge la o casa de copii sau un azil de batrani chiar nu mi-ar parea rau, dar cand stiu sigur ca banii se vor duce la guvernanti si parlamentari, parca-mi vine ............................................. masii de treaba.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 22 Apr 2010, 04:19 PM
Mesaj #149


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Trimestrul asta am fost nevoit sa aduc bani de acasa ca sa platesc forfetaru' lu' pogea. In baza "inteligentei" metodologii, care ia in calcul cifra de afaceri pe anul trecut, cand aceasta (in cazul meu) era cu mult mai mare decat anul acesta. Sunt "consolat" ca-mi voi recupera banii anul viitor la calculul forfetarului... o adevarata clementza a multpreaiubitorului stat romanesc!

Dar de ce .......... lu' statul asta romanesc ii trebuie banii inainte?! (a se completa pe linia punctata cu cea mai suculenta injuratura). devil.gif
Nu-i ajunge ca-mi ia impozite si tva-uri pe venituri neincasate?

Aaaaa, da! E clara treaba cu banii inainte, se stie doar ca politica-i curva. Partea proasta-i ca desi le dam banii inainte, tot statul ne f. pe noi, in loc sa-l f. noi pe el! hh.gif frusty.gif


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Apr 2010, 04:25 PM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu fi atat de consolat, ieri si azi am auzit niste fraze care nu-mi prevestesc ceva bun, "marirea bazei de impozitare" sau "largirea bazei de impozitare" fraze care auzite din gura unora care conduc guvernul sau finantele suna foarte prost pentru contribuabili.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 22 Apr 2010, 04:51 PM
Mesaj #151


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Nu doar consolat, sunt de-a dreptul recunoscator preamilostivului stat romanesc. innocent.gif
O marirea bazei de impozitare e chiar bine venita. Gandeste-te, cu cat statul strange mai multi bani din impozite, cu atat mai multi bani vor fi folositi pentru relansarea economica. In felul acesta te ajuta pe tine sa ai venituri mai mari, nu? rolleyes.gif


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Apr 2010, 05:02 PM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Este o diferenta intre marire si largire? eu prefer largirea. thumb_yello.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 24 Jun 2010, 07:33 PM
Mesaj #153


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



No, a venit si largirea! rofl.gif Privatii fac pa-pa la tichete de masa/cresa/cadou, caldura se scumpeste la iarna, drepturile de autor sufera o taiere atat de drastica incat nici incompetentii de la finante nu stiu, e de rau si vine si mai rau, la primavara o sa fie jale, mare...

Daca eram asasin economic, nu cred ca mi-as fi gasit o echipa mai buna pt distrugerea Romaniei decat actualul tandem guvern-presedinte.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Glock
mesaj 25 Jun 2010, 11:48 AM
Mesaj #154


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 108
Inscris: 18 June 10
Forumist Nr.: 17.156



Am devenit fan Vladescu. Il urmaresc pretutindeni si ii ascult cuvantul (noua mea Biblie). De aceea va impartasesc si voua din vorbele sale:
"prin actul normativ adoptat astazi aducem sistemul de taxe si impozite din Romania in zona normalitatii".
Un citat care de 2 zile nu ma lasa sa dorm si m-a facut sa meditez profund filosofic-existential la normalitate. Am trecut prin mii de stari sufletesti, i-am dat dreptate lui Vladescu si m-am contrazis cu Heidegger.
Si in sfarsit s-a facut lumina. Cand i-am auzit cuvantul:
"salariile anului viitor nu vor fi cele de la sfarsitul anului acesta".
ohmy.gif
Vom muncii fara remuneratie pentru al nostru guvern si slavitul presedinte.


--------------------
Nu te pierde in ganduri, ca te ratacesti si nu te mai salveaza nimeni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 25 Jun 2010, 08:58 PM
Mesaj #155


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
"salariile anului viitor nu vor fi cele de la sfarsitul anului acesta".


bineînţeles, că "iarna nu-i ca vara, hăhăhă, găozarilor, v-am ciuruit... să trăiţi bine!"

cum e turcu' şi pistolul... blink.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 25 Jun 2010, 09:05 PM
Mesaj #156


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ia uite, mai Maria, ce agresiv e pasaricul asta de Erwin! rofl.gif Care va bagati la o rivulutie fiscala? Io ma mut in offshore, 2500 de para si apoi 200/an, se merita la maxim.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jun 2010, 10:27 AM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 24 Jun 2010, 08:33 PM) *
Daca eram asasin economic, nu cred ca mi-as fi gasit o echipa mai buna pt distrugerea Romaniei decat actualul tandem guvern-presedinte.

Cred ca de fapt asistam la prabusirea Romaniei, distrugerea a inceput imediat dupa '89 si a fost sprijinita de tovarasul Iliescu & Co, conform unei teze dragi fostului conducatori si multor comunisti, la vremuri noi tot noi. Asa se face ca lupii au imbracat piei de oaie dar si-au ascutit coltii iar din maretele lor ganduri indreptate catre poporul oprimat de dictatura a iesit democratia originala care dainuie si in ziua de azi, numai ca nu mai este sprijinita de baza productiva adica e doar praf in ochii celor care privesc cum pentru unii dreptatea este mai dreapta decat pentru altii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 28 Jun 2010, 01:40 PM
Mesaj #158


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 26 Jun 2010, 10:27 AM) *
Cred ca de fapt asistam la prabusirea Romaniei

nici vorba- asistam la chineizarea romanicii. la manelizare a contribuit din plin intelighentia locala.

la prabusirea statului roman , categoric si sa ii fie tarana usoara, ca prost manager a fost.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 29 Sep 2010, 09:04 PM
Mesaj #159


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Guvernul a eliminat impozitul minim...

Cică impozitul minim şi-a atins scopul... un mare fâs!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Sep 2010, 03:00 PM
Mesaj #160


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Se pare ca nu el va fi introdus intr-o noua forma de la anul viitor, mai ales pentru acele activitati care prin natura lor sunt predispuse la evaziune, sau cam asa ceva.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 11 Jul 2012, 11:13 AM
Mesaj #161


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Foarte tari ăştia proaspeţi ai lu' Ponta că habar n-am cum îl cheamă pe ăla de la finanţe. Au venit să desavârşească cretinismele băgate de Pogea cu nedeductibilităţi pe la reparaţiile la maşinile firmei. Şi iar modifică in cursul exerciţiului codu' lu' fiscal. :smaili cu bleah inspre voma:

Da' cică vrea să bage chestia cu plata TVA-ului la încasarea facturii. Parcă nu-mi vine sa-i cred. ohyeah.gif


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 11 Jul 2012, 11:25 AM
Mesaj #162


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Conform cu declarațiile premierului vor s-o aplice chiar de luni prin OUG. Chestia este că trebuie întâi consultat CE și primit avizul de la UE pentru asta, tot traseul TVA trebuie armonizat cu prevederile CE, nu după capul unor finanțiști gen Pogea care au adâncit criza cu măsuri idioate. Eu sper să nu treacă, pentru binele clienților mei, chiar dacă asta înseamnă că voi avea de lucru și voi câștiga bani.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Jul 2012, 11:40 AM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Erwin @ 11 Jul 2012, 11:25 AM) *
Chestia este că trebuie întâi consultat CE și primit avizul de la UE pentru asta, tot traseul TVA trebuie armonizat cu prevederile CE, nu după capul unor finanțiști gen Pogea care au adâncit criza cu măsuri idioate. Eu sper să nu treacă, pentru binele clienților mei, chiar dacă asta înseamnă că voi avea de lucru și voi câștiga bani.

Epic fail va fi asta. Sa treci de pe TVA pe factura la TVA la incasare inseamna o schimbare de flux major in insusi sanul administratiei financiare. Stiu o tara din vest care se chinuie de 5 ani sa faca trecerea invers si au fonduri, concepte si etc.

Asta e asa, un balon de sapun pentru fraieri.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 11 Jul 2012, 11:49 AM
Mesaj #164


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Costurile trecerii n-au fost se pare, luate în calcul de actuala conducere a MF. Dar poate vine Johann Moritz sau Factura (care e economistă în devenire) cu mai multe informații.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Jul 2012, 11:52 AM
Mesaj #165


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Erwin @ 11 Jul 2012, 11:49 AM) *
Costurile trecerii n-au fost se pare, luate în calcul de actuala conducere a MF.

De parca astia mai iau ceva in calcul sau mai sunt rationali.

Vreau TVA zero la covrigii din coada!


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 11 Jul 2012, 12:11 PM
Mesaj #166


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



rofl.gif

păi covrigii din coadă sunt scutiți de TVA, nu știai?! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 11 Jul 2012, 01:04 PM
Mesaj #167


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE(turbo trabant @ 11 Jul 2012, 12:40 PM) *
Epic fail va fi asta. Sa treci de pe TVA pe factura la TVA la incasare inseamna o schimbare de flux major in insusi sanul administratiei financiare. Stiu o tara din vest care se chinuie de 5 ani sa faca trecerea invers si au fonduri, concepte si etc.

Asta e asa, un balon de sapun pentru fraieri.


Pot sa dau like?


E un impuber care aparea pe Antene cind il chema Gadea, unu' Voinea, consilier la finante, vai de capul si de zilele noastre!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Jul 2012, 01:24 PM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(CharonOfNyx @ 11 Jul 2012, 12:13 PM) *
Foarte tari ăştia proaspeţi ai lu' Ponta......iar modifică in cursul exerciţiului codu' lu' fiscal.....

Adio, previziunii, business plan etc. N-o sa le pice prea bine investitorilor serios din aceasta tara.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Jul 2012, 01:51 PM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 11 Jul 2012, 01:24 PM) *
Adio, previziunii, business plan etc.

Ce hartii domne se meage pe incredere cu noua si transparenta putere.

Ah da si dujmanu' de clasa da cu euro in sus e doar o coincidenta.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 03:30 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman